رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

ارزهای دیجیتال و مالیات

اگر تا به حال از ارز دیجیتال استفاده کرده اید، صرف نظر از روشی که برای خرید یا استفاده از آن استفاده کرده اید، می توانید مشمول مالیات باشید. به این ترتیب استفاده از بیت کوین می تواند بر مالیات ها تأثیر بگذارد.
هنگام استفاده از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین، ممکن است به طرق مختلف و غیرمنتظره ای با IRS دچار مشکل شوید، به همین دلیل است که درک قوانین مهم است.

دارایی‌های دیجیتالی که برای فروش، استخراج یا استفاده برای پرداخت کالا یا خدمات خریداری می‌کنید، می‌توانند کسر مالیات باشند. اگر کارفرما یا مشتری شما با ارز دیجیتال به شما پرداخت کند، این پرداخت می تواند درآمد قابل کسر مالیات در نظر گرفته شود. تراکنش‌هایی که گزارش می‌کنید به صورت دلار آمریکا هستند، که معمولاً به این معنی است که هر زمان که کالایی را خریداری می‌کنید، آن را در آن معامله می‌کنید یا از آن استفاده می‌کنید، ارزش‌های ارز دیجیتال را به دلار تبدیل می‌کنید.

چگونه کریپتو مالیات می گیرد: سناریوهای مختلف

این دو جنبه مهم را در اطلاعیه IRS منتشر شده در سال 2014 به خاطر داشته باشید، هنگامی که از ارز دیجیتال برای خرید چیزی استفاده می شود، در تاریخ تکمیل معامله به ارزش منصفانه به دلار آمریکا در نظر گرفته می شود. اگر ارز رمزنگاری شده برای یک درآمد معامله یا فروخته شود، سود با توجه به نرخ سود سرمایه قابل کسر مالیات است.

خرید ارزهای دیجیتال

تصور کنید در ابتدای سال 2019 یک ارز دیجیتال مانند اتریوم یا زی کش یا در مورد ما بیت کوین را به قیمت 3700 دلار خریداری کرده اید. در اواخر فوریه 2022، بیت کوین 38500 دلار ارزش داشت. می توانید از بیت کوین خود برای خرید BMW X1 2022 استفاده کنید.

مطالعه
ارز وو WOO چیست؟

بله، آنها هزینه های واقعی هستند. بیت کوین یک ارز بی ثبات است.

در طول این معامله پیامدهای مالیاتی برای خریداران و فروشندگان وجود دارد.

فروشنده باید معامله را به عنوان درآمد ناخالص مطابق با قیمت بازار به دلار آمریکا یک بیت کوین در تاریخی که فروش انجام شده است، اعلام کند.
خریدار باید آن تراکنش را به عنوان سود سرمایه مطابق با تفاوت ارزش بین قیمتی که برای خرید بیت کوین بیت کوین پرداخت شده و همچنین ارزش آن در تاریخ خرید گزارش کند.

رویدادهای مشمول مالیات با استفاده از ارزهای دیجیتال

کارگزاران ارزهای رمزپایه نیازی به ارائه 1099 فرم به مشتریان خود ندارند، درست مانند کارگزاران سهام در حال حاضر. با این حال، تاجران باید تمام اطلاعاتی را که در اختیار دارند در اختیار IRS قرار دهند، در غیر این صورت خطر فرار مالیاتی و جریمه‌ها وجود دارد.

فعالیت های مشمول مالیات مربوط به ارز دیجیتال عبارتند از:

مبادله ارز دیجیتال با ارز صادر شده توسط دولت که به عنوان ارز فیات نیز شناخته می شود.
پرداخت برای خدمات یا کالاها به عنوان مثال، استفاده از سود بیت کوین برای خرید خودرو.
مبادله یک ارز دیجیتال به ارز دیگر.
دریافت ارز دیجیتالی که استخراج یا فورک شده است.
طبق IRS موارد زیر شرایط کسر مالیات نیستند:

خرید ارز دیجیتال با استفاده از ارز فیات
اعطای ارز دیجیتال به یک موسسه غیرانتفاعی یا خیریه معاف از مالیات
دادن ارز دیجیتال به یک طرف غیر مرتبط
انتقال ارز دیجیتال بین کیف پول ها 3
فرآیند تعیین میزان درآمد و میزان بدهی مالیات بر عایدی سرمایه کمی چالش برانگیز است.

مطالعه
معرفی 2 سایت برتر خبری ارز دیجیتال

نقدینگی ارزهای دیجیتال

مانند هر دارایی دیگری مانند هر دارایی دیگری، سود (یا سود یا) ارز دیجیتال قابل کسر مالیات را می توان در سود یا زیان سرمایه گزارش کرد.

اگر ارز دیجیتال را با ارز فیات مانند دلار آمریکا مبادله می کنید، معامله گر باید از پایه هزینه ارز دیجیتالی که می فروشد آگاه باشد.

به عنوان مثال، اگر بیت کوین را تنها با قیمت 6000 دلار خریداری کرده اید تا آن را به قیمت 8000 دلار در ماه بفروشید، باید مالیاتی معادل 2000 دلار در مالیات بر عایدی سرمایه برای معاملات کوتاه مدت بپردازید. سود حاصل از فروش دارایی‌هایی که کمتر از یک سال نگهداری می‌شوند، با نرخ مالیاتی مشمول مالیات می‌شوند که انگار وجه نقد از درآمد حاصل شده است. برای سال مالیاتی 2021، بسته به میزان درآمدی که مالیات دهندگان به دست آورده اند، بین 37 تا 0 درصد است.

اگر تراکنش یک سال بیشتر پس از خرید بیت کوین انجام شده باشد، شما مشمول مالیات بر عایدی سرمایه خواهید بود. بر اساس درآمد کلی قابل کسر مالیات شما، که برای سال مالیاتی 2021 صفر، 15 درصد یا 20 درصد خواهد بود.

اگر فقط مقدار کمی بیت کوین بفروشم، باید اظهارنامه مالیاتی بدهم؟
آره. سود به هر اندازه لازم است که به IRS افشا شود. این اولین باری است که در فرم 1040 این سال مالیاتی، سوالی در مورد ارزهای دیجیتال وجود دارد. در مقابل از مالیات دهندگان می پرسد که آیا “در هر زمانی در طول سال 2020، آیا [آنها] منافع مالی در هر ارز مجازی دریافت کرده اند، فروخته اند، ارسال می کنند، مبادله می کنند، یا در غیر این صورت سود مالی کسب کرده اند؟”

سازمان امور مالیاتی فکر می‌کند که گزارش‌های ناقص و گسترده در این زمینه وجود دارد.»

مطالعه
ارز پلی دپ PLA چیست؟

در واقع، سوال در مورد ارز دیجیتال اولین چیزی است که در فرم 1040، درست زیر جزئیات تماس پرسیده می شود.

گذشته زمانی بود که مالیات دهندگان می توانستند تظاهر به ناآگاهی در مورد تعهد گزارش کردن سود از ارزهای دیجیتال کنند، اما دیگر اینطور نیست.

جمعبندی

شاید عجیب به نظر برسد که بدانید اولین، و تاکنون، تنها بیانیه مهم IRS در مورد مالیات و ارز دیجیتال در سال 2014 منتشر شد.

این نقل قول تقریباً همه چیز را برای اکثر سرمایه گذارانی که از ارز دیجیتال استفاده می کنند، خلاصه می کند. از آن برای خرید و فروش اقلام یا استفاده از آن به عنوان پرداخت استفاده کنید. به عبارت دیگر، اگر از طریق تجارت یا استفاده از آن به عنوان پرداخت سود کسب کرده اید، مشمول مالیات بر عایدی سرمایه خود هستید. اگر پرداختی را از شکل درآمد دریافت کرده اید یا از آن وجهی دریافت کرده اید، در این صورت مالیات بر آن درآمد بدهکار هستید.

با این حال، دنیای ارزهای دیجیتال پیچیده‌تر می‌شود و درک آن حتی برای بوروکرات‌هایی که تمام عمر خود را به مطالعه آن اختصاص داده‌اند، دشوارتر می‌شود.

قانون مالیات و مقررات مالی در رابطه با ارزهای دیجیتال احتمالاً در سال‌های آینده تغییر خواهد کرد. لایحه عظیم زیرساختی که از زمان آغاز به کار آن در پایان سال 2021 در کنگره در هاله ای از ابهام قرار گرفته است، با ارزهای دیجیتال و همچنین تغییرات پیشنهادی در گزارش مورد نیاز مبادلات ارزهای رمزنگاری شده سروکار دارد.

منبع:

https://bitcoinhosting.blog.se/crypto-tax/

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.