رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

ارز آی او اس تی IOST چیست؟

ارز آی او اس تی IOST چیست؟ در این مقاله قصد داریم به معرفی کامل این ارز دیجیتال بپردازیم. اگر بخواهیم در یک عبارت کوتاه این ارز دیجیتال را به شما معرفی نماییم، می توان گفت آی او اس تی IOST یک شبکه بلاکچین عمومی می باشد که در نظر دارد مشکل مقیاس پذیری را حل نماید.

تیم بلاکچین آی او اس تی بلاکچینی را ایجاد نموده است که قابلیت مدیریت حجم زیاد و کاربر زیاد را دارد. همچنین از فناوری منحصر به فردی به نام اثبات باور پذیری یا Proof Of Believability استفاده می نماید. در ادامه شما می توانید به طور کامل با این الگوریتم نیز آشنا شوید. اگر اطلاعاتی در ارتباط با نحوه عملکرد، خرید، فروش و کیف پول های پشتیبانی کننده این ارز دیجیتال ندارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

معرفی پلتفرم  آی او اس تی IOST

معرفی پلتفرم  آی او اس تی IOST
در ابتدا لازم است بیان نماییم که آی او اس تی IOST بسیار مقیاس پذیر است و از الگوریتم اجماع خاص خود یعنی اثبات باورپذیری Proof Of Believability استفاده می کند. برنامه های غیرمتمرکز را می توان بر روی IOST پیاده سازی و با سرعت بالا تا چندین هزار تراکنش در ثانیه اجرا کرد. شاردینگ برای این منظور استفاده می شود.

هدف توسعه دهندگان IOST توسعه پلتفرم برای خدمات آنلاین است که نیازهای مربوط به امنیت و مقیاس پذیری را در یک اکوسیستم غیرمتمرکز برآورده می کند. کلمه IOST از عبارت Internet Of Service Token گرفته شده است. در واقع این پلتفرم برای توسعه دهندگان بلاکچین در نظر گرفته شده است که به دنبال زیرساخت سریع و قابل اعتماد هستند.

IOST Coin یک ارز دیجیتال است که قدرت بلاکچین IOST را تامین می کند. از طرف دیگر بلاکچین آی او اس تی به عنوان یک شبکه بلاکچین غیرمتمرکز معرفی می شود. این پروژه دارای یک زیرساخت متن باز است و به گونه ای طراحی شده است که مقیاس پذیر و ایمن باشد، با این ایده که در آینده به عنوان ستون فقرات خدمات آنلاین عمل کند.

ارز دیجیتال آی او اس تی IOST چیست؟

ارز دیجیتال آی او اس تی IOST چیست؟
آی او اس تی IOST توکن بومی پلتفرم است که به عنوان یک وسیله مبادله برای همه تراکنش ها و کارمزدها عمل می کند. به این ترتیب، از اثبات باور پذیری پشتیبانی می کند. از این توکن برای دسترسی به خدمات شبکه استفاده می شود. توکن IOST قبل از راه اندازی شبکه اصلی، یک توکن با استاندارد ERC-20 به شمار می رفت. اما در سال ۲۰۱۹ این توکن از استاندارد ERC-20 به شبکه اصلی انتقال یافت. از ۲۲.۳ میلیارد توکن، ۱۸ میلیارد در حال حاضر در گردش هستند. در زمان عرضه اولیه کوین ICO، ۲۱ میلیارد موجود بود که به شرح زیر تقسیم می شود:

 • ۴۰% برای فروش توکن
 • ۳۵% برای بنیاد IOS
 • ۱۲.۵% برای ساختن جامعه
 • ۱۰% برای تیم
 • ۲.۵% برای سرمایه گذاران و مشاوران
مطالعه
آموزش ساخت NFT

معرفی اثبات باورپذیری Proof Of Believability

معرفی اثبات باورپذیری Proof of believability
اثبات باورپذیری روشی برای تعیین اعتبار یک نود است. این الگوریتم توسط تیم IOST در سال ۲۰۱۸ توسعه یافته است. این الگوریتم اعتبارسنجی بلاک ها را بر اساس رفتار و مشارکت های گذشته نود ارائه می دهد.

به این ترتیب، بلاکچین ماهیت غیرمتمرکز خود را حفظ می کند در حالی که اعتبارسنجی ها ایمن و مقیاس پذیر هستند. مکانیسم اجماع PoB یک توکن فرعی جدید به نام Servi را پیاده سازی می کند که به بازیکنان خوب اعطا می شود و غیرقابل ترید است. همچنین برای ایجاد و تایید یک اعتبار استفاده می شود. همچنین عواملی مانند تعداد دفعاتی که نود تا به امروز تایید شده است و رفتارهای گذشته آن را در بر می گیرد.

علاوه بر این، اعتبارسنج ها هم به صورت تصادفی و هم به صورت الگوریتمی انتخاب می شوند و به اعتبارسنجی های اثبات شده اجازه می دهد تا در کنار اعتبارسنج های جدید شرکت کنند. با این حال، یکی از مزایای اصلی الگوریتم اجماع PoB، مقیاس پذیری بهبود یافته آن است.


بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال آی او اس تی IOST

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال آی او اس تی IOST
توسعه ارز دیجیتال آی او اس تی IOST در ابتدای سال ۲۰۱۷ شروع شد. سپس در ژانویه سال ۲۰۱۸ با فروش توکن توانست بیشتر از ۳۱ میلیارد دلار جمع نماید. شبکه اصلی آی او اس تی که Olympus V1.0 نام داشت در فوریه سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد.

در ماه مِی سال ۲۰۱۹، IOST به راه اندازی یک پلتفرم مبتنی بر وب مشغول شد که به هر کسی امکان تعامل با برنامه های غیرمتمرکز در شبکه IOST را می داد. در ادامه به معرفی بنیانگذاران آی او اس تی IOST خواهیم پرداخت:

 1. Jimmy Zhong
 2. Terrence Wang
 3. Justin Li
 4. Ray Xiao
 5. Sa Wang
 6. Kevin Tan

پلتفرم آی او اس تی IOST چگونه کار می کند؟

پلتفرم آی او اس تی IOST چگونه کار می کند؟
در ابتدا بهتر است که بگوییم عملکرد آن بر اساس هایپرلجر فابریک Hyperledger Fabric است. IOST بسیار جلوتر از سایر پلتفرم ها است و برای شرکت هایی که می خواهند آن را تکامل دهند، قابل دسترسی است. به همین منظور، IOST راه حل های تجاری برای ارائه خدمات به کسب و کارهای سنتی طراحی کرده است تا به آنها در پذیرش یا انتقال به بلاکچین کمک کند.

اساس بلاکچین آی او اس تی توکن ها هستند. اینها در صرافی های مختلف ارزهای دیجیتال قابل معامله هستند. این پلتفرم در حال حاضر می تواند تا ۸۰۰۰ تراکنش در ثانیه را بدون به خطر انداختن امنیت انجام دهد. این شبکه غیرمتمرکز است و ۴۰۰ نود در اکوسیستم دارد. IOST برای توسعه دهندگان مناسب است، زیرا از زبان جاوا اسکریپت استفاده می کند. هدف توسعه دهندگان پشتیبانی از جایگزین های غیرمتمرکز برای برنامه های کاربردی محبوبی است که امروز از آنها استفاده می کنیم مانند فیس بوک، آمازون و …


عملکرد شاردینگ Sharding در پلتفرم IOST

عملکرد شاردینگ Sharding در پلتفرم IOST
سرعت تراکنش های بسیاری از پروتکل های قدیمی مانند بلاکچین اتریوم برای اجرای برنامه های کاربردی ارزشمند، بسیار کند است. با شاردینگ، قرار است زنجیره اصلی هر بلاکچین بدون تغییر باقی بماند زیرا تراکنش ها روی به اصطلاح زیر بلاکچین Sub-Blockchain انجام می شوند. این باعث افزایش سرعت و مقیاس پذیری می شود. با این حال، برای انطباق فناوری با صنعت گسترده، ابتدا باید مشکل مقیاس پذیری بلاکچین ها حل شود.

هنگام شاردینگ، شبکه به چندین ناحیه تقسیم می شود. بخشی از نودها در یک به اصطلاح شارد Shard قرار می گیرند و تراکنش های مختص به آن شارد را اجرا می کنند. این اجازه می دهد تا تعداد زیادی از تراکنش ها به صورت موازی در شبکه اجرا و تایید شوند. بلاکچین کوچک به وجود آمده از نظر امنیت و اتفاق نظر نسبت به زنجیره اصلی، ویژگی های یکسانی دارند. علاوه بر افزایش سرعت کل شبکه، کاربران از کاهش حجم داده های پردازش شده و استفاده از یک سیستم کاملا غیرمتمرکز نیز بهره مند می شوند.

مطالعه
ارز رن بی تی سی RenBTC چیست؟

معرفی ویژگی های آی او اس تی IOST

معرفی ویژگی های آی او اس تی IOST
در اینجا شما می توانید با چند نمونه از ویژگی هایی که پلتفرم آی او اس تی IOST در بر دارد، آشنا شوید.

 1. آی او اس تی به عنوان یکی از بلاکچین های متن باز معرفی می شود که از امنیت کافی برخوردار است و مقیاس پذیر می باشد.
 2. این پلتفرم از یک الگوریتم منحصر به فرد به نام اثبات باور پذیری Proof Of Believability استفاده می کند که استفاده از ان به منظور اطمینان از امنیت شبکه و کارآمد بودن تراکنش های شبکه است.
 3. امکان پردازش تراکنش های بسیاری در شبکه IOST وجود دارد. همچنین توانسته است با یک طراحی خلاقانه، نوآوری جدیدی را در زمینه پردازش تراکنش ها ایجاد نماید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال آی او اس تی IOST

در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۲۱ قیمت ارز دیجیتال آی او اس تی IOST برابر با ۰.۰۲۹۵۰۱ دلار آمریکا با حجم معاملات ۲۴ ساعته ۶۳،۱۴۵،۳۰۰ دلار است. رمز ارز IOST در ۲۴ ساعت گذشته ۴.۶۷ درصد کاهش قیمت داشته است. اکنون این ارز دیجیتال در رتبه ۱۲۸ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد.

شایان ذکر است ارز دیجیتال آی او اس تی در ۲۴ ژانویه ۲۰۱۸ یعنی حدودا ۴ سال پیش به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. قیمت رمز ارز IOST در ژانویه ۲۰۱۸ برابر با ۰.۰۳۱۹۵ دلار بوده است و پس از یک صعود، با کاهش قیمت همراه بوده است. در ادامه شما می توانید روند قیمت این ارز دیجیتال را بر روی نمودار مشاهده کنید:
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال آی او اس تی IOST


خرید و فروش ارز دیجیتال آی اوس تی IOST

خرید و فروش ارز دیجیتال آی اوس تی IOST
برای خرید و فروش ارز دیجیتال آی او اس تی IOST می توانید در یکی از صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز ثبت نمایید. همچنین نیاز است تا به احراز هویت بپردازید. ممکن است ثبت نام و احراز هویت شما کمی زمان بر باشد.

لازم به ذکر است که کاربران ایرانی به دلیل تحریم های موجود قادر به خرید مستقیم رمز ارز با استفاده از تومان نیستند. به همین دلیل می توانند از یکی از صرافی های داخلی تتر و یا یکی از استیبل کوین ها را خریداری نمایند و آن را در صرافی های خارجی به ارز آی او اس تی IOST تبدیل کنند.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال آی او اس تی IOST

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال آی او اس تی IOST
در اینجا به معرفی چند نمونه از صرافی هایی آنلاین خارجی که از رمز ارز IOST پشتیبانی می کنند، خواهیم پرداخت. این صرافی ها شامل موارد زیر هستند:

 1. صرافی Binance
 2. صرافی Huobi Global
 3. صرافی KuCoin
 4. صرافی Bithumb
 5. صرافی Gate.Io

در این صرافی ها شما قادر خواهید بود تا رمز ارز IOST را با جفت ارزهای USDT، BTC، ETH و BUSD معامله نمایید. توجه نمایید حتما صرافی را انتخاب کنید که از امنیت کافی برخوردار باشد. همچنین شما می توانید برای مشاهده لیست کاملی از صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال آی او اس تی به سایت کوین مارکت کپ مراجعه نمایید.


کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال آی او اس تی IOST

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال آی او اس تی IOST
امروزه کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری مشاهده می شوند که قابلیت ذخیره سازی ارزهای دیجیتال را دارند. کیف پول های سخت افزاری از امنیت بالایی برخوردار می باشند، اما به دلیل قیمت بالایی که دارند کمتر مورد استفاده افراد قرار می گیرند. یکی از کیف پول های سخت افزاری پشتیبانی کننده ارز دیجیتال IOST کیف پول ترزور Trezor است که در دو مدل ترزور وان و ترزور تی موجود می باشد. هر دو مدل این کیف پول از ارز آی او اس تی پشتیبانی می کنند. در ادامه به معرفی دیگر کیف پول ها خواهیم پرداخت:

مطالعه
ارز لایوپیر LPT چیست؟

۱.IWallet Chrome

کیف پولی که نام بردیم یک کیف پول دسکتاپ است که از IOST پشتیبانی می کند. کاربران می توانند این کیف پول را در مرورگر کروم نصب کنند.

۲.TokenPocket Wallet

کیف پول توکن پاکت دارای ویژگی های مختلفی می باشد. کاربران می توانند به راحتی یه این کیف پول دسترسی داشته باشند. کیف پول توکن پاکت یکی از کیف پول های موبایلی است که از رمز ارز EOS نیز پشتیبانی می کند.

۳.Metamask

کیف پول متامسک یکی دیگر از کیف پول های پشتیبانی کننده ارز IOST است. این کیف پول هم به صورت افزونه برای مرورگرهای کروم و فایرفاکس در دسترس است و هم می توانید آن را بر روی تلفن همراه خود نصب نمایید.


آیا ارز دیجیتال IOST استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال IOST استخراج می شود؟
به طور کلی رمز ارزهای قابل استخراج، رمز ارزهایی می باشند که از الگوریتم اثبات کار یا PoW استفاده می کنند. این الگوریتم باعث می شود تا رمز ارز قابل استخراج باشد.

همانطور که در ابتدای این مقاله بیان نمودیم، ارز دیجیتال IOST از الگوریتم اثبات باور پذیری یا Proof Of Believability استفاده می کند. در این الگوریتم اعتبارسنجی بلاک ها بر اساس رفتار و مشارکت های گذشته نودها انجام می شود.  در این الگوریتم، اعتبار سنج ها به صورت تصادفی و الگوریتمی انتخاب می شوند. با توجه به مواردی که گفتیم، می توان نتیجه گرفت این ارز دیجیتال قابل استخراج نمی باشد.


بررسی آینده ارز دیجیتال آی او اس تی IOST

بررسی آینده ارز دیجیتال آی او اس تی IOST 
به طور کلی عوامل مختلفی می تواند بر آینده رمز ارزها تاثیر بگذارد. برای مثال ویژگی هایی که ان ارز دیجیتال ارائه می دهد و بهبود ان در آینده بسیار تاثیر گذار است. IOST بلاکچینی غیرمتمرکز و مقیاس پذیر می باشد و این عوامل می تواند در آینده تاثیر بسزایی داشته باشد.

همچنین وجود صرافی ها و بازی های محبوب در بلاکچین آی او اس تی بی تاثیر نمی باشد. به طور کلی این رمز ارز توانسته است تا کنون نظر بسیاری از افراد را به خود جلب نماید. اما ما به شما پیشنهاد می نماییم که قبل از سرمایه گذاری، تمامی جوانب را به طور کامل بررسی نمایید.


کلام پایانی ارز آی او اس تی IOST

آی او اس تی IOST به عنوان یک بلاکچین عمومی معرفی می شود که از فناوری منحصر به فرد اثبات باور پذیری PoB استفاده می نماید. در پلتفرم آی او اس تی می توان برنامه های غیرمتمرکز را پیاده سازی نمود و با سرعت بالا تراکنش ها را اجرا کرد. پلتفرم IOST در نظر دارد تا مشکل مقیاس پذیری را حل نماید.

شما کاربر عزیز می توانید از کیف پول هایی که در این مقاله به شما معرفی نمودیم، برای ذخیره سازی رمز ارز IOST استفاده نمایید. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با ارز دیجیتال IOST را دریافت نموده باشید.

از اینکه تا پایان مقاله “ارز آی او اس تی IOST چیست؟” همراه ما بودید از شما متشکریم.

منبع : زوم ارز

https://www.zoomarz.com/iost-cryptocurrency#___IOST-2

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.