رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

ارز دیجیتال تتر (Tether) چیست؟

معرفی ارز دیجیتال تتر

ارز دیجیتال تتر (Tether)، ارز دیجیتالی است که قیمت آن با یک دلار آمریکا برابری می‌کند و با هدف محافظت از سرمایه‌گذاران در برابر نوسانات بازار ارزهای دیجیتال طراحی شده است. ارزهای دیجیتال یا رمزارزها، نوعی پول الکترونیک هستند که براساس فناوری بلاک‌ چین عمل می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید، بلاک‌ چین، دفتر کل توزیع‌شده‌ای است که تراکنش‌های رمزارز را به صورت رمزگذاری‌شده و غیرقابل تغییر ثبت می‌کند.

تتر (Tether) با نماد اختصاری USDT (مخفف United States Department of the Treasury)، استیبل کوین (Stablecoin) است که مانند تمام استیبل‌ کوین‌های دیگر هدف اصلی ایجادش، پایداری در برابر نوسانات قیمتی در بازار ارزهای دیجیتال است. این ارز دیجیتال روی چندین بلاک چین مختلف انتقال داده می‌شود و می‌توان آن را در کیف پول‌های مختلف ذخیره کرد.

بنیان‌گذاران ارز دیجیتال تتر (Tether)

Tether USDT publishes the latest audit report to satisfy customers 750x390 - ارز دیجیتال تتر (Tether) چیست؟

بنیان‌گذاران ارز دیجیتال تتر، در سال ۲۰۱۴، با هدف ارائه کوینی پایدار که ارزشش به دلار آمریکا متصل باشد، پروژه خود را آغاز کردند. این سه نفر عبارت‌اند از:

  • بروک پیرس (Brock Pierce)، بازیگر هالیوودی سابق، کارآفرین و یکی از فعالان در صنعت رمزارزها است که در می ۲۰۱۴ به عنوان مدیر بنیاد بیت کوین انتخاب شد. علاوه‌براین، بروک پیرس، صاحب بورس Bitfinex و Tether Limited هم هست.
  • ریو کالینز (Reeve Collins)، کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی که در حوزه تبلیغات آنلاین و بازاریابی فعالیت داشته و بنیان‌گذار و مدیر اجرایی سابق شرکت vAtomic Systems هم بوده است.
  • کریگ سلارز (Craig Sellars)، مهندس نرم‌افزار و متخصصی در حوزه رمزارزها و بلاک چین است. علاوه‌بر‌این، او یکی از بنیان‌گذاران پروتکل Omni Layer، لایه دومی روی بلاک‌ چین بیت کوین است.
مطالعه
ارز فرکس Frax چیست؟

این سه نفر در ابتدا پروژه استیبل کوین خود را Realcoin نام‌گذاری کردند، اما بعدتر نام آن را به تتر (Tether) تغییر دادند. بنیان‌گذاران ارز دیجیتال تتر، قصد داشتند با حفظ ارزش یک دلار برای هر توکن USDT، مقداری ثابت و پایدار را برای هولدرهای این دارایی دیجیتال فراهم کنند.

تتر (Tether) چگونه کار می‌کند؟

حال که دانستیم تتر چیست؟ می‌خواهیم بدانیم این ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند؟ ارز دیجیتال تتر (Tether)، در ابتدا روی لایه اومنی (Omni)، بستری روی بلاک چین بیت کوین، توزیع شده بود، اما پس از آن روی چندین بلاک‌ چین مختلف دیگر از جمله بیت‌کوین، اتریوم، ترون، سولانا و الگورند نیز منتشر شد. ادعای برابری ارزش هر تتر با ۱ دلار آمریکا، امری بحث‌بر‌انگیز است، چرا که دلار آمریکا خودش هم پشتوانه خاصی ندارد و از سال ۱۹۷۱ به بعد، دیگر به طلا وابسته نیست.

مطالعه
ارز پاور لجر POWR چیست؟

بنابراین، دلار خودش هم مستعد نوسانات و تغییرات قیمتی است. از طرفی، تتر در گذشته با چندین مشکل حقوقی و حسابداری روبرو شده است. بعضی از کارشناسان و منابع معتبر مثل CFTC (کمیسیون تجارت آینده‌های سلامت) آمریکا از نبود شفافیت و صحت پشتوانه دلاری تتر، بحث‌هایی مطرح کرده‌اند. همچنین، تعداد تتر (Tether) در گردش در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته و این موضوع ممکن است باعث فشار بالاتر روی دلار شود.

چگونه ارز دیجیتال تتر (Tether) را بخریم؟

sa 6 750x500 - ارز دیجیتال تتر (Tether) چیست؟

شما برای خرید تتر می توانید در صرافی تتریار، به‌راحتی ارز دیجیتال تتر را خریداری کنید؛ برای خرید ارز دیجیتال USDT، پس از افزایش موجودی حساب کاربری خود در صرافی تتریار، در بازار تتر به ریال، اقدام به خریداری این رمزارز کنید. با بررسی دقیق روند بازار و کسب اطلاعات در زمینه تغییرات و تحلیل قیمت تتر (USDT)، می‌توانید سفارش خود را ثبت کرده و خرید این ارز دیجیتال را نهایی کنید.

مطالعه
ارز لایوپیر LPT چیست؟

در صرافی تتریار، این امکان وجود خواهد داشت تا خرید تتر را در سطوح کاربری مختلف انجام دهید، پیشنهاد ما همیشه این است که قبل از خرید یا فروش تتر، حتما تحقیقات کافی داشته تا بهترین نتیجه را از سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال، کسب کنید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.