رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

ارز مانا چیست؟ همه چیز درباره ارز MANA

فهرست محتوا

با پیشرفت تکنولوژی و توسعه روزافزون رمز‌ارزها، اکثر جوامع از طریق اینترنت به تعامل، سرگرمی و کسب درآمد می‌پردازند. یکی از این فضاهای مجازی که توجه بسیاری را به سمت خود جلب کرده است، دیسنترالند یا مانا است که به عقیده خیلی‌ها آینده سرگرمی و تعامل خواهد بود. به همین منظور در این مطلب به بررسی ارز دیجیتال مانا، رمز‌ارز بومی Decentraland پرداخته‌ایم.

*این نکته قابل ذکر است که این مطلب صرفا آموزشی و اطلاع رسانی است که هیچگونه پیشنهادی مبنی بر استفاده از این پروژه‌ها و خرید و فروش رمز‌ارزهای معرفی شده ارائه نشده است و سایت بانتی در قبال خرید و فروش رمز‌ارزها و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بیان شده در این مطلب، هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.*

 

رمزارز مانا چیست؟

برای اینکه بدانیم مانا چیست، در ابتدا نیاز به آشنایی با دیسنترالند داریم. Decentraland در سال ۲۰۱۵ در بستر بلاک‌چین به دنیا عرضه شد.

این پلتفرم، فضایی سه بعدی است که کاربران می‌توانند در آن قطعاتی از یک زمین را خریداری کرده، ساخت و ساز و کسب درآمد کنند و یا فقط برای گردش در آن حضور داشته باشند. برخلاف دنیای واقعی که متمرکز است و توسط دولت‌ اداره می‌شود، جهان دیسنترالند توسط کاربران حاضر در آن مدیریت می‌شود.

مانا ارز دیجیتال بومی ERC-20 (در بلاک‌چین اتریوم) این پلتفرم است. کاربران دیسنترالند می‌توانند با استفاده از ارز مانا در متاورس زمین یا هر دارایی دیجیتال دیگری را خریداری کنند.

نکته‌ای که در رابطه با این پلتفرم متاورس حائز اهمیت است، توکن سوزی مانا است؛ به این منظور که هر بار که شما از مقداری ارز MANA جهت خرید زمین در متاورس استفاده می‌کنید، آن ارزها سوزانده می‌شوند و از بین می‌روند.

برای مثال، شما قطعه‌ای زمین دیجیتال در دیسنترالند به ارزش ۵.۰۰۰ مانا خریداری می‌کنید. این توکن‌ها به آدرسی که کلید عمومی ندارد (آدرسی که در آن توکن‌ها سوزانده می‌شوند) فرستاده و تا ابد از چرخه توکن‌های عرضه شده مانا خارج می‌شوند.

پروژه ارز MANA عرضه محدودی معادل ۲,۱۹۳,۵۴۳,۵۲۷ توکن دارد که طبق آمار، تعداد توکن‌های مانا در گردش معادل ۱.۸میلیارد است.

 

منبع : سایت BONTI

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.