رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

ارز پاور لجر POWR چیست؟

ارز پاور لجر POWR چیست؟ در این مقاله قصد داریم به معرفی پلتفرم پاور لجر Power Ledger و ارز دیجیتال آن یعنی POWR بپردازیم. پاور لجر یک شرکت استرالیایی است که قصد دارد صنعت انرژی جهانی را متحول کند. این پلتفرم خرید و فروش انرژی همتا به همتا که بر اساس فناوری بلاکچین ساخته شده است، به کاربران اجازه می دهد انرژی های تجدیدپذیر را مستقیما با یکدیگر خریداری کنند و یا بفروشند.

در این مقاله، نگاهی دقیق تر به فناوری پاور لجر، نحوه عملکرد پلتفرم و محل قرارگیری توکن های POWR در چشم انداز انرژی در سراسر جهان خواهیم انداخت.

 

معرفی پلتفرم پاور لجر Power Ledger

معرفی پلتفرم پاور لجر Power Ledgerمعرفی پلتفرم پاور لجر Power Ledger
پلتفرم پاور لجر Power Ledger یک پلتفرم خرید و فروش انرژی است که به خریداران و فروشندگان اجازه می دهد تا به طور مستقیم و بدون نیاز به شرکت برق با یکدیگر به خرید و یا فروش انرژی بپردازند. این شرکت که در ماه میِ 2016 تاسیس شد، در واکنش به انقلاب جهانی فناوری انرژی ایجاد شد.

در استرالیا و سراسر جهان، ظهور سیستم های انرژی خورشیدی، باتری ها، ریز شبکه ها و دیگر منابع انرژی توزیع شده، روش تولید و دسترسی ما به برق را تغییر می دهد. در واقع، گزارشی در سال 2015 نشان داد که 30 کشور در سراسر جهان به برابری شبکه رسیده اند، جایی که هزینه تولید خورشیدی برابر یا کمتر از قیمت برق محلی است.

رشد این فناوری جدید به طور موثر باعث تغییر در صنعت برق شده است، به طوری که قدرت دیگر در انحصار مقامات مرکزی نیست، بلکه به طور فزاینده ای در دست مصرف کنندگان است. برای تکمیل این تغییر و ارسال جریان اصلی انقلاب خورشیدی، پاور لجر Power Ledger یک پلتفرم معاملاتی را ارائه می دهد که در آن مصرف کنندگان می توانند انرژی را به همتایان خود بفروشند. این به مصرف کنندگان اجازه می دهد:

 1. از انرژی مازاد تولید شده توسط سیستم های انرژی خانه خود درآمد کسب کنند.
 2. با خرید مستقیم از همسایگان خود به جای یک شرکت بزرگ برق، به انرژی ارزان تری دسترسی پیدا کنند.

نیم نگاهی به پلتفرم پاور لجر  Power Ledger

نام اختصاری  POWR
نوع ارز  Token
عرضه کل 999،506،123
مقدار در گردش 464،886،097
وب سایت رسمی  Powerledger.Io
بلاکچین اکسپلورر Etherscan.Io

Ethplorer.Io

پیج های ارتباط رسمی  T.MeMedium

Twitter

Reddit

وایت پیپر  https://Cdn2.Hubspot.Net/Hubfs/4519667/Documents%20/Power%20Ledger%20Whitepaper.Pdf
آدرس قرارداد اتریوم  0x595832f8fc6bf59c85c527fec3740a1b7a361269

ارز دیجیتال پاور لجر POWR چیست؟

ارز دیجیتال پاور لجر POWR چیست؟ارز دیجیتال پاور لجر POWR چیست؟
همانطور که در ابتدای این مقاله بیان نمودیم، POWR توکن ارائه شده پلتفرم پاور لجر Power Ledger است. اکوسیستم پاور لجر بر اساس تعاملات بین لایه های آن و دو توکن عمل می کند. این امر با استفاده از قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم امکان پذیر شده است. لایه ترنس اکتیو پلتفرم از طریق دستگاه هایی به نام کنتورهای هوشمند با شبکه برق ارتباط برقرار می کند.

اینها سیستم های الکترونیکی هستند که میزان مصرف برق را پیگیری می کنند و اطلاعات را برای تولیدکنندگان انرژی ارسال می کنند تا بتوانند بر اساس این داده ها قبض صادر کنند. این تولیدکنندگان، در کنار هر نهادی که برنامه پاور لجر را اجرا می کنند، به عنوان هاست اپلیکیشن شناخته می شوند.

دسترسی به پلتفرم هم برای هاست و هم برای کاربران با نگه داشتن مقداری از توکن های POWR از پیش تعیین شده ایمن می شود. این توکن های کاربردی به عنوان سوخت پلتفرم پاور لجر Power Ledger عمل می کنند و چندین نقش را بر روی آن انجام می دهند:

 • تسهیل دسترسی به منظور استفاد ه از پلتفرم. هاست های اپلیکیشن برای دسترسی به پلتفرم باید توکن های POWR را داشته باشند. در صورتی که هاست اپلیکیشن دارای مقدار کافی توکن نباشد، از حق انجام تراکنش در شبکه محروم شود. هاست های برنامه در طول زمان به توکن های POWR بیشتری نیاز دارند تا با افزایش تعداد تراکنش هایی که با توسعه پایگاه مصرف کننده شان انجام می شود، مقیاس شوند. هر چه هاست اپلیکیشن های کاربردی در شبکه بیشتر باشد، توکن های POWR ارزشمندتر می شوند.
 • آنها برای ارائه پاداش به شرکت کنندگان در شبکه استفاده می شوند. همه تولیدکنندگان انرژی و مصرف کنندگانی که انرژی تجدیدپذیر را خریداری می کنند، توکن های POWR را برای استفاده از پلتفرم پاور لجر Power Ledger به عنوان بخشی از پاداش دریافت می کنند. این برنامه با دریافت کارمزد برای تراکنش های P2P که روی پلتفرم انجام می شوند، تامین می شود.

بررسی تاریخچه پاور لجر

بررسی تاریخچه پاور لجربررسی تاریخچه پاور لجر
پاور لجر Power Ledger که در مِی 2016 تاسیس شد، در مدت کوتاهی به برخی از نقاط عطف مهم دست یافت. در آگوست 2016، پاور لجر اولین شبکه بلاکچین خرید و فروش انرژی استرالیا را توسعه داد و آزمایش کرد. اندکی پس از آن، پاور لجر اولین استقرار بین المللی خود را با فعال کردن پلتفرم خرید و فروش انرژی مبتنی بر بلاکچین همتا به همتا در یک شبکه در نیوزلند انجام داد.

در سه ماهه دوم سال 2017، پاور لجر یک سیستم مدیریت انرژی را توسعه داد و به کار گرفت. اخیرا، پاور لجر اولین آزمایش خرید و فروش انرژی همتا به همتا را در بانکوک، تایلند با توسعه دهنده انرژی BCPG ایجاد کرده است.


معرفی بنیانگذاران پاور لجر Power Ledger

معرفی بنیانگذاران پاور لجر Power Ledgerمعرفی بنیانگذاران پاور لجر Power Ledger
تیم پاور لجر Power Ledger هم در بازار بلاکچین و هم در بازار برق تخصص زیادی دارند. اعضای برجسته این تیم عبارتند از دکتر بیل تای Dr. Bill Tai و Dr. Jemma Green.

تای که MBA خود را از هاروارد دریافت کرده است، یک سرمایه گذار مشهور جهان است. تجربه تای بسیار گسترده است. او در حال حاضر رئیس Treasure Data و همچنین یکی از اعضای هیئت مدیره Bitfury و Voxer است.

گرین روابط خارجی استراتژیک، مدیریت ریسک و توسعه را برای پاور لجر فراهم می کند. او دارای یک تجربه در زمینه امور مالی است که بیش از 15 سال را در بر می گیرد که با یازده سال تجربه بانکداری برجسته شده است. لازم به ذکر است که تحقیقات دکتری گرین ارتباط نزدیکی با اهداف پاور لجر برای افزایش مشارکت در اقتصاد انرژی های تجدیدپذیر دارد.


عملکرد اکوسیستم پاور لجر Power Ledger چگونه است؟

عملکرد اکوسیستم پاور لجر Power Ledger چگونه است؟عملکرد اکوسیستم پاور لجر Power Ledger چگونه است؟
پلتفرم پاور لجر Power Ledger از دو بلاکچین استفاده می کند که عملکردهای مختلفی را انجام می دهند:

 • بلاکچین اتریوم: این بلاکچین به عنوان یک بلاکچین عمومی عمل می کند و به عنوان یک لایه خارجی از شبکه عمل می نماید. هدف اصلی آن ارائه پشتوانه فناوری برای استفاده از توکن های POWR است که می توان آنها را در این لایه مبتنی بر اتریوم خریداری کرد، فروخت و یا معامله کرد.
 • اکوچِین EcoChain: اگر بلاکچین اتریوم یک لایه خارجی از پاور لجر باشد، اکو چِین EcoChain به وضوح همتای داخلی آن است. دسترسی به آن با به دست آوردن و نگهداری توکن های POWR شبکه به دست می آید. این بلاکچین خصوصی توسط تیم پاور لجر طراحی، توسعه و اجرا شده است و دارای دومین توکن پلتفرم یعنی توکن Sparkz است که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.

برخلاف بلاکچین اتریوم، اکوچِین EcoChain را می توان به راحتی با شرایط تولید انرژی در یک منطقه محلی خاص سفارشی کرد. این شامل اصلاح زنجیره برای کار مطابق با مقررات محلی متنوع و سطوح موجود عرضه در یک منطقه متصل به یک شبکه خاص است.


معرفی توکن های اسپارکز Sparkz در پاور لجر

عملکرد اکوسیستم پاور لجر Power Ledger چگونه است؟عملکرد اکوسیستم پاور لجر Power Ledger چگونه است؟
توکن های اسپارکز Sparkz به عنوان اعتبارات متصل به فیات عمل می کنند که برای پرداخت هزینه خدمات ارائه شده توسط هاست اپلیکیشن استفاده می شود. توکن های کاربردی POWR که فرد در اختیار دارد به عنوان تضمین برای توکن های Sparkz استفاده می شود.

توکن های اسپارکز Sparkz با استفاده از ارزهای فیات که در پلتفرم معاملاتی خاص پشتیبانی می شوند، خریداری و باز خرید می شوند. مقدار کل Sparkz ثابت نشده است. اسپارکز در صورت نیاز تولید می شوند، مورد استفاده قرار می گیرند و پس از بازخرید از بین می روند. قیمت Sparkz به ارز فیات محلی وابسته است. به عنوان مثال، در استرالیا Sparkz برابر با یک دلار استرالیا خواهد بود.


بررسی اهداف پلتفرم پاور لجر

بررسی اهداف پلتفرم پاور لجربررسی اهداف پلتفرم پاور لجر
هدف پاور لجر Power Ledger ارائه انرژی ارزان، قابل اعتماد و پایدار به جوامع سراسر جهان است. آنها معتقدند که مردم باید بتوانند خودشان انتخاب کنند که برقشان از کجا تامین می شود. در حال حاضر بیشتر برق توسط شرکت های بزرگ تامین می شود. شما اغلب نمی دانید این از کجا می آید و خودتان کنترلی روی آن ندارید. تغییری که پاور لجر Power Ledger می خواهد اعمال کند این است که خانواده ها در کانون توجه قرار خواهند گرفت.

در واقع پلتفرم پاور لجر قصد دارد تا واسطه ها را برای تامین انرژی حذف نماید و یک بازار قدرتمند و همتا به همتا برای انرژی های تجدیدپذیر ارائه دهد. همچنین ادغام فناوری بلاکچین و انرژی های تجدیدپذیر می تواند با پیشرفت خوبی در آینده همراه باشد.


معرفی محصولات پاور لجر Power Ledger

بررسی اهداف پلتفرم پاور لجربررسی اهداف پلتفرم پاور لجر
پلتفرم پاور لجر با سه محصول اصلی که این راه حل را اجرا می کنند پیاده سازی شده است. اینها شامل UGrid، XGrid و Power Port هستند. در ادامه به معرفی هر یک خواهیم پرداخت.

1.XGrid: محصول اصلی است که در پلتفرم پاور لجر ارائه شده است. این به تولیدکنندگان انرژی که نیروی مازاد تولید می کنند اجازه می دهد تا انرژی خود را به مشتریان بفروشند. معاملات بر روی یک شبکه برق تنظیم شده انجام می شود و مکانیسم بلاکچین این پلتفرم، مسئول مدیریت تراکنش ها به صورت فوری، شفاف و کم هزینه است.

XGrid با طراحی خود قصد دارد چندین دسته کاربران کلیدی را در اکوسیستم پاور لجر، به ویژه خانوارها و اماکن تجاری متصل به شبکه برق، تولیدکنندگان انرژی های تجدیدپذیر مانند آنهایی که از پنل های خورشیدی استفاده می کنند و فروشندگان برقی که می خواهند خدمات خود را ارائه دهند، جلب کند.

2.UGrid: یکی دیگر از محصولات پاور لجر است که در این نسخه بر روی اندازه گیری برق مقرون به صرفه تر در زمان واقعی، جمع آوری داده های بزرگ و پردازش تراکنش ها تمرکز دارد.

3.Power Port: این محصول به طور خاص برای وسایل نقلیه الکتریکی و ایستگاه های شارژ آنها طراحی شده است. مانند سایر محصولات پاور لجر، پاور پورت قرار است اندازه گیری مقرون به صرفه تر و ایمن تر، پیاده سازی شناسه های کاربری و یکپارچه سازی با سیستم های موجود را به ارمغان بیاورد.


روند قیمتی ارز دیجیتال پاور لجر POWR

ارز دیجیتال پاور لجر POWR در تاریخ 3 نوامبر 2017 به دنیای ارز های دیجیتال وارد شده است و زمان عرضه شدن با قیمت 0.1088 دلار معامله می‌شد، ارز پاور لجر POWR در آخرین روز سال 2017 با سطح قیمتی 0.8465 وارد سال جدید شد سال 2018 سال مناسبی برای ارز پاور لجر POWR نبود و دچار افت قیمت شدیدی شد و با قیمت 0.08125 دلار سال 2018 را پشت سر گذاشته و وارد سال 2019 شد.

ارز دیجیتال پاور لجر POWR از سال 2019 تا سال 2021 روند قیمت ثابتب داشته و افزایش یا کاهش قیمت محسوسی را تجربه نکرده بود و در روز اخر سال 2021 با سطح قیمت 0.1217 خرید و فروش می‌شد اما شروع سال 2021 برای این رمز ارز بسیار خوشایند بوده و بعد از دو سال روند قیمت صعودی مناسبی را تجربه کرده است و در آخرین روز سال 2021 سطح قیمت 0.4144 دلار را در اختیار داشته است.

در زمان نگارش این مقاله ارز دیجیتال پاور لجر POWR با سطح قیمت 0.5286 دلار خرید و فروش می‌شود، رمز ارز پاور لجر POWR در تاریخ 13 مارس 2020 ATL خود را تجربه کرده است و در تاریخ 4 JAN 2018 بالا ترین سطح قیمت خود (ATH) را تجربه کرده است.

شما می‌توانید در تصویر زیر روند قیمتی رمز ارز پاور لجر POWR را از ابتدای عرضه شدن تا به امروز مشاهده کرده و مورد بررسی و تحلیل قرار دهید.
روند قیمتی ارز دیجیتال پاور لجر POWRروند قیمتی ارز دیجیتال پاور لجر POWR


خرید و فروش ارز دیجیتال پاور لجر POWR

خرید و فروش ارز دیجیتال پاور لجر POWRخرید و فروش ارز دیجیتال پاور لجر POWR
اگر قصد خرید و فروش ارز دیجیتال پاور لجر POWR  را دارید باید در ابتدا در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پاور لجر POWR  ثبت نام و احراز هویت کرده و بعد اقدام به خرید و فروش این رمز ارز کنید.

متاسفانه به دلیل تحریم هایی که در کشور ایران است ما ایرانی ها نمی‌توانیم بصورت مستقیم اقدام به خرید این رمز ارز با تومان کنیم، اما اصلا نگران نباشید ما راه حل این مشکل را به شما خواهیم گفت.

شما باید ابتدا در یکی از صرافی های داخلی اقدام به تبدیل تومان خود به یکی از استیبل کوین ها مانند تتر کنید و بعد در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی ارز پاور لجر POWR تتر های خود را وارد کرده و اقدام به مبادله کنید.

برای فروش هم شما باید در ابتدا رمز ارز های خود را به تتر تبدیل کرده و بعد تتر های خود را به یکی از صرافی های داخلی منتقل کرده و در قدم بعد تتر ها را به تومان تبدیل کنید.


صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پاور لجر POWR

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پاور لجر POWRصرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پاور لجر POWR
در قسمت قبل ما روش خرید و فروش ارز دیجیتال پاور لجر POWR را به شما آموزش دادیم و در این قسمت به صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز می‌پردازیم، دقت داشته باشید که صرافی را برای انجام معاملات خود انتخاب کنید از نظر امنیت قابل اعتماد باشد زیرا عدم امنیت صرافی احتمال از دست رفتن سرمایه شما را بالا می‌برد.

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پاور لجر POWR عبارتند از:

 • صرافی Gate.Io
 • صرافی Uniswap
 • صرافی Bithumb
 • صرافی Huobi Global

در قسمت بالا ما صرافی های پشتیبانی کننده ی ارز دیجیتال پاور لجر POWR را به شما معرفی کردیم. اگر شما به اطلاعات بیشتری درباره ی صرافی پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پاور لجر POWR نیاز دارید کافیست به صفحه ی اصلی سایت زوم ارز رفته و نام صرافی مورد نظر را سرچ کرده و مقاله ی اختصاصی صرافی مورد نظر را مطالعه کنید.


کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پاور لجر POWR

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پاور لجر POWRکیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پاور لجر POWR
بعد از خرید ارز پاور لجر POWR نوبت به نگهداری و ذخیره ی ارز های دیجیتال خریداری شده می‌رسد. برای نگهداری رمز ارز ها شما به یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارید. امروزه با زیاد شدن تعداد و تنوع کیف پول های ارز دیجیتال انتخاب کیف پول متناسب با کاربرد و نیاز شما کار بسیار سختی شده است اما نگران نباشید ما در انتخاب کیف پول مناسب شما را راهنمایی می کنیم.

این نکته را در نظر داشته باشید که در انتخاب کیف پول ارز دیجیتال پاور لجر POWR امنیت کیف پول مورد نظر را کاملا بررسی نمایید زیرا عدم امنیت کیف پول نرم افزاری احتمال هک شدن و از دست رفتن رمز ارز های شما را زیاد می‌کند.

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پاور لجر POWR عبارتند از:

 • کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal: کیف پول نرم افزاری سیف پل در سال 2020 به بازار ارز های دیجیتال عرضه شده و امکان نصب و اجرا روی سیستم عامل های موبایلی مثل اندروید یا Ios را دارد. شما می‌توانید این کیف پول نرم افزاری را روی موبایل خود نصب کنید و از استفاده آن لذت ببرید.
 • کیف پول نرم افزاری متامسک Metamask: کیف پول متامسک کیف پول رسمی اتریوم است و تمامی توکن های مبتنی بر شبکه ی اتریوم همچون ارز پاور لجر POWR پشتیبانی می‌کند.

آینده ارز دیجیتال پاور لجر POWR چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال پاور لجر POWR چگونه است؟آینده ارز دیجیتال پاور لجر POWR چگونه است؟
لازم به ذکر است که پاور لجر یک بازار مبتنی بر بلاکچین را فراهم می کند که واقعا می تواند جهان را تغییر دهد. پاور لجر Power Ledger با سلب انرژی از شرکت های بزرگ انرژی، به جوامع محلی این امکان را می دهد که انرژی خورشیدی اضافی خود را به همسایگان بفروشند.

پاور لجر یک پلتفرم توزیع و ردیابی انرژی ایجاد کرده است که به مصرف کنندگان اجازه می دهد انرژی پایدار را با قیمت های پایین تر از آنچه توسط شرکت های برق سنتی ارائه می شود خریداری کنند. به همین دلیل می توان آینده خوبی را برای آن در نظر گرفت.


کلام پایانی درباره ی ارز پاور لجر POWR چیست؟

با خواندن این مقاله شما می توانید با رمز ارز پاور لجر POWR آشنا شوید. POWR توکن ارائه شده پلتفرم پاور لجر Power Ledger است. پلتفرم پاور لجر Power Ledger همانطور که گفتیم یک پلتفرم خرید و فروش انرژی است که به خریداران و فروشندگان اجازه می دهد تا به طور مستقیم و بدون نیاز به شرکت برق با یکدیگر به خرید و یا فروش انرژی بپردازند. کاربران می توانند از صرافی هایی همچون یونی سواپ و بیت هامب برای خرید و فروش این رمز استفاده کنند. همچنین لازم به ذکر است که کیف پول متامسک و سیف پل نیز از این رمز ارز پشتیبانی می کنند. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی را دریافت کرده باشید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز پاور لجر POWR چیست؟” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

https://www.zoomarz.com/powr-cryptocurrency

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.