رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

ارز پلی مث POLY چیست؟

ارز پلی مث POLY چیست؟، امروزه ما شاهد گسترش بازار ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاکچین هستیم و رمز ارزهای بسیاری را در این بازار مشاهده می نماییم. یکی از ارزهایی که در این مقاله قصد داریم به شما معرفی نماییم، ارز دیجیتال پلی مث POLY می باشد. پلتفرم ارائه دهنده این توکن Polymath است که بستری برای ایجاد توکن های اوراق بهادار می باشد.

این پلتفرم در نظر دارد تا شرایطی مناسب برای دسترسی همه افراد به بازار رمز ارزها فراهم کند. همچنین قصد دارد تا بازارهای مالی را به یکدیگر نزدیک تر نماید. توکن این پلتفرم یک توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 است که در ادامه مقاله به آن خواهیم پرداخت. در ادامه شما می توانید رمز ارز پلی مث POLY، پلتفرم ارائه دهنده آن، عملکرد، تاریخچه و بنیانگذاران آن به طور کامل آشنا شوید.

 

ارز دیجیتال پلی مث POLY چیست؟

ارز دیجیتال پلی مث POLY چیست؟ارز دیجیتال پلی مث POLY چیست؟
همانطور که در مقدمه این مقاله بیان نمودیم، POLY توکن ارائه شده پلتفرم پلی مث Polymath است. این توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 می باشد و به منظور پرداخت کارمزد در پلتفرم پلی مث Polymath مورد استفاده قرار می گیرد. عرضه اولیه توکن Poly، 240 میلیون توکن بود که به شرکت کنندگان پلی مث که تا 10 ژانویه 2018 ثبت نام کرده بودند ارسال شد. مابقی عرضه توسط تیم موسس حفظ شد.

پلتفرم پلی مث Polymath که پلتفرم ارائه دهنده این رمز ارز می باشد، یک پلتفرم برای توکن های اوراق بهادار می باشد که از استاندارد ST-20 برای اطمینان از رعایت مقررات دولتی هنگام انتشار اوراق بهادار دیجیتال استفاده می کند. در واقع پلی مث Polymath پلتفرمی مانند اتریوم است، اما به جای ایجاد توکن های کاربردی مانند یک پلتفرم ICO، سهام را در یک شرکت ارائه می دهد. به عبارت دیگر پلی مث Polymath فرآیند قانونی ایجاد و فروش توکن های امنیتی را ساده می کند.

استاندارد توکن جدیدی به نام ST20 ایجاد می کند و انطباق دولت را اعمال می کند. فقط فهرستی از سرمایه گذاران مجاز و آدرس های کیف پول اتریوم آنها می تواند توکن های ST20 را در خود جای دهد. بنابراین، صادرکنندگان توکن نیازی به نگرانی در مورد پیامدهای حقوقی امنیت خود ندارند.

پلی مث Polymath بر روی AML، KYC و سایر قوانین قانونی تمرکز دارد تا از انطباق نظارتی با قوانین اوراق بهادار اطمینان حاصل کند. POLY از طریق اثبات سهام ایجاد می شود. اگرچه پلی مث استاندارد توکن ST-20 را ایجاد کرد، اما با استفاده از POLY که یک توکن ERC-20 در بلاکچین اتریوم است، به اشتراک گذاشته شده است. این بدان معناست که در حالی که پلی مث پیشنهادات امنیتی را فعال می کند، توکن بومی خودش یک توکن کاربردی است. ICO پلی مث اولین موردی بود که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ثبت شد و کاملا مطابق با SEC بود. بیش از 59 میلیون دلار طی یک فروش توکن خصوصی به سرمایه گذاران معتبر جمع آوری شد. توکن POLY به تراکنش ها در شبکه پلی مث کمک می نماید و درست مانند کاری که ETH برای اتریوم انجام می دهد.


نیم نگاهی به توکن پلی مث Polymath

نام اختصاری POLY
نوع ارز Token
عرضه کل 1،000،000،000
مقدار در گردش 898،550،830
وب سایت رسمی Polymath.Network
بلاکچین اکسپلورر Etherscan.IoEthplorer.Io
پیج های ارتباط رسمی Blog.Polymath.Network

Twitter

Reddit

وایت پیپر https://Www.Polymath.Network/Resources/Whitepaper
سورس کد https://Github.Com/PolymathNetwork
آدرس قرارداد اتریوم 0x9992ec3cf6a55b00978cddf2b27bc6882d88d1ec

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پلی مث

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پلی مث بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پلی مث
پلی مث توکن خود را در 24 ژانویه 2018 عرضه کرد. از جمله بنیانگذاران پلی مث می توان به دو نفر به نام های Trevor Koverko و Chris Housser اشاره کرد. کوورکو تجربه فعایلت در چندین شرکت فین تک را دارد و در سال 2015 به بازار ارزهای ورود پیدا کرد و همچنین در این حوزه به تحقیق و جستجو پرداخت. کوورکو همچنین دارای سابقه فعالیت در شرکت Digital Assets International می باشد که یکی از شرکت های سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال است.

هاوسر که از دیگر بنیانگذاران پلی مث Polymath است، اکنون در سمت مدیرعامل موقت در پلی مث فعالیت می نماید و قبل از پلی مث نزدیک به چهارسال در زمینه های مالی و حقوقی فعالیت نموده است.


عملکرد پلی مث Polymath چگونه است؟

عملکرد پلی مث Polymath چگونه است؟عملکرد پلی مث Polymath چگونه است؟
پلتفرم پلی مث در نظر داشت تا استانداردی جدید برای ساخت توکن ها ایجاد نماید که ST20 نام داشت و در حال حاضر با استاندارد ERC-1400 شناخته می شود. در این استاندارد سرمایه گذاران شناخته شده قادر خواهند بود، توکن های ائراق بهادار را معامله نمایند و یا نگهداری کنند.

در پلتفرم پلی مث از سرمایه گذاران و صادرکنندگان توکن و یا شرکت های حقوقی استفاده می شود که در این سیستم صادر کنندگان توکن قادر خواهند بود با مراجع قانونی ارتباط برقرار کنند و از اعتبار توکن اوراق بهادار صادر شده اطمینان حاصل کنند. در مرحله اول سرمایه گذاران باید به کمک طرف سومی احراز هویت شوند و مطابق با قوانین AML یا پولشویی مورد بررسی و تایید قرار گیرند. همچنین به منظور تایید سرمایه گذاران باید سوابق مالی باید به طرف سوم اعلام شود.


چه چیزی پلی مث Polymath را منحصر به فرد می کند؟

چه چیزی پلی مث Polymath را منحصر به فرد می کند؟چه چیزی پلی مث Polymath را منحصر به فرد می کند؟
توکن های امنیتی یک فرصت بازار فوق العاده را نشان می دهند، اما موانع مهمی بر سر راه پذیرش نهادی وجود دارد. پلی مث این موانع را با Polymesh، یک بلاکچین که برای توکن های امنیتی و اولین زنجیره تخصصی با این ماهیت ساخته شده است، برطرف می کند. پایه های پلی‌مش بر روی ارائه از طریق اصول کلیدی طراحی متمرکز است.

وقتی چهار ستون هویت، انطباق، محرمانه بودن و حاکمیت در کنار هم قرار می گیرند از عملیات پیچیده تری مانند استقرار نیز پشتیبانی می کنند. وقتی نوبت به ایجاد و مدیریت اوراق بهادار دیجیتال می رسد، ویژگی Polymesh به آن و برنامه های کاربردی ساخته شده بر روی آن، برتری متمایز نسبت به بلاکچین های همه منظوره می دهد. علاوه بر همه اینها، پلی مث همچنین مجموعه ای از ابزارها را بر روی زنجیره ساخته است که به کاربران غیر فنی ابزاری بصری برای دسترسی به عملکرد زنجیره ارائه می دهد. با ترکیب پلی مش با ابزارهای کاربرپسند، پلی مث می خواهد بازارهای سرمایه را متحول کند.


اهداف پلتفرم پلی مث Polymath

اهداف پلتفرم پلی مث Polymathاهداف پلتفرم پلی مث Polymath
در این قسمت از مقاله به معرفی اهداف پلتفرم پلی مث Polymath خواهیم پرداخت:

 1. فراهم نمودن شرایط مناسب برای دسترسی همه افراد به بازار رمز ارزها یکی از اهداف پلتفرم می باشد. در واقع پلتفرم پلی مث معتقد می باشد که شرکت ها به وسیله امکانات این پلتفرم قادر خواهند بود به بازاری از مشتریانی که حساب بانکی ندارند و در نظر دارند در بازارهای مالی فعالیت کنند، دسترسی نمایند.
 2. از دیگر اهداف این پلتفرم می توان به نزدیک کردن بازارهای مالی به یکدیگر اشاره کرد. همچنین قصد دارد بازار سرمایه و بازار ارزهای دیجیتال را به یکدیگر متصل نماید و ارتباطی بین آنها برقرار کند. در واقع پلتفرم پلی مث می خواهد با قراردادن خدماتی در اختیار مشارکت کنندگان به تسهیل ساخت و مدیریت اوراق بهادار توکنیزه شده بپردازد.

محصولات پلتفرم پلی مث Polymath

محصولات پلتفرم پلی مث Polymathمحصولات پلتفرم پلی مث Polymath
همانطور که در قسمت های قبلی مقاله بیان نمودیم، پلتفرم پلی مث به عنوان بستری برای ایجاد، مدیریت و عرضه توکن های اوراق بهادار مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع شرکت ها و کسب و کارهای مختلف قادر به عرضه سهام خود در قالب توکن در این شبکه می باشند. همچنین کاربران می توانند در پلتفرم پلی مث مشارکت نمایند و اوراق بهادار توکنیزه شده خریداری نمایند. سپس با این کار درآمد کسب نمایند.

برنامه Polymath Token Studio از طرف پلتفرم پلی مث در اختیار کاربران قرار گرفته است که کار با آن راحت می باشد. با استفاده از این برنامه، صادر کنندگان می توانند تنظیماتی برای توکن خود همچون مالکیت، محدودیت های انتقال و تقسیم پذیری را مشخص نمایند. پس از چندین پلتفرم پلی مث، پلی مش Polymesh را راه اندازی کرد که با کمک قراردادهای هوشمند به درخواست های کاربران رسیدگی می نماید. لازم به ذکر است که مراحل همچون ثبت درخواست خرید و فروش توکن ها و احراز هویت با استفاده از قراردادهای هوشمند انجام می پذیرد.


بررسی نقشه راه پلی مث Polymath

بررسی نقشه راه پلی مث Polymathبررسی نقشه راه پلی مث Polymath
پلتفرم پلی مث نقشه راه خود را تا سه ماهه سوم سال 2021 منتشر کرده است که در ادامه به شرح آن خوهیم پرداخت:

 • در سال 2017 شروع پروژه صورت گرفته است.
 • در ماه مِی سال 2018 راه اندازی استاندارد ST20 بر روی شبکه آزمایشی اتریوم صورت گرفته است.
 • نسخه اول ST20 در آگوست 2018 منتشر شده است.
 • در سپتامبر 2018، پیش نویس ERC1400 صورت گرفته است.
 • در ماه مِی سال 2019، بلاکچین پلی مش Polymesh اعلام شد.
 • در نوامبر 2020، آپدیت STO صورت گرفته است.
 • در سه ماهه دوم 2020، اجرای پلی مش بر روی شبکه آزمایشی
 • در سه ماه سوم 2021، راه اندازی پلی‌مش روی شبکه اصلی در نقشه راه انها می باشد.

مشارکت های پلی مث Polymath

مشارکت های پلی مث Polymathمشارکت های پلی مث Polymath
مطمئنا موفقیت پلی مث Polymath به مشارکت بستگی دارد. به طور خاص، آنها باید نمانیدگان قانونی، ارائه دهندگان KYC، توسعه دهندگان، خریداران و صادرکنندگان را وارد کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، آنها با IdentityMind همکاری کردند تا ارائه دهندگان KYC را به داخل بیاورند. بلافاصله پس از آن، آنها هزاران هویت را در ایردراپ Poly تایید کردند.

هم SelfKey، یک سیستم هویت دیجیتال و هم BnkToThrFuture، یکی دیگر از شرکت های مرتباط با KYC، برای ارائه هزاران سرمایه گذار معتبر با پلی مث شریک شده اند. نکته قابل توجه این است که Corl Financial Tecknologies، SeriesX و Ethereum Capital همگی قصد دارند توکن های اوراق بهادار را در پلتفرم پلی مث ایجاد کنند.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال پلی مث POLY

ارز دیجیتال پلی مث POLY در تاریخ 3 فوریه ی 2018  با سطح قیمت 1.3046 دلار آمریکا به بازار ارز های دیجیتال عرضه شده است. ارز پلی مث POLY از زمان عرضه شدن روند نزولی را تجربه کرده است اما توانست بعد از 10 روز آینده این روند نزولی را جبران کرده و با روندی صعودی در تاریخ 19 فوریه 2018 با سطح قیمت 1.5893 دلار آمریکا ATH خود را لمس کند اما متاسفانه این روند نزولی تنها دو روز به طول انجامید سپس به روند نزولی شدیدی تبدیل شد.

رمز ارز پلی مث POLY در آخرین روز سال 2018 با سطح قیمتی 0.1475 دلار معامله شده و وارد سال 2019 شده است رمز ارز پلی مث POLY از سال 2019 تا تاریخ 4 فوریه ی 2021 با سطح قیمت 0.1124 دلار آمریکا روند قیمتی نسبتا ثابتی را تجربه کرده است و در این تاریخ روندی صعودی را تجربه کرده است که متاسفانه نتوانست این روند صعودی را برای مدت زمان طولانی حفظ کند و دوباره دچار روند نزولی شده است.

ارز پلی مث POLY در ماه های پایانی سال 2021 از تاریخ 31 آگست تا آخرین روز سال 2021 روندی صعودی را تجربه کرده است و با صطح قیمتی 0.4795 دلار آمریکا خرید و فروش می‌‌شد و تا امروز متاسفانه دچار روندی نزولی شده است.

در ادامه شما می توانید روند قیمت ارز دیجیتال پلی مث POLY را از ابتدای عرضه شدن تا به امروز بر روی نمودار مشاهده کنید
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال پلی مث POLYبررسی روند قیمت ارز دیجیتال پلی مث POLY


خرید و فروش پلی مث POLY

خرید و فروش پلی مث POLYخرید و فروش پلی مث POLY
برای خرید و فروش رمز ارز پلی مث POLY باید در صرافی های داخلی که از ارز پلی مث POLY پشتیبانی می‌کنند اقدام به خرید و فروش این ارز دیجیتالی کنید اما اگر صرافی های داخلی از این ارز پشتیبانی نمی‌کند، شما باید در صرافی های خارجی که از ارز دیجیتالی پلی مث POLY پشتیبانی می‌کنند ثبت نام کرده و اقدام به خرید و فروش این رمز ارز کنید .اما اگر صرافی ایرانی از ارز پلی مث POLY پشتیبانی نمی‌کند اصلا نگران نباشید زیرا می‌توانید از صرافی های داخلی اقدام به خرید یکی از استیبل کوین های موجود مانند تتر کرده و در یکی از صرافی های خارجی اقدام به خرید ارز دیجیتالی پلی مث POLY با استیبل کوین کرده و به معامله ی این رمز ارز بپردازید.

شما می‌توانید با استفاده از روشی که در بالا به شما آموزش  داده ایم اقدام به فروش این رمز ارز کنید این نکته را در نظر داشته باشید که دلیل اینکه ما ایرانی ها قادر نیستیم بصورت مستقیم اقدام به تبدیل تومان به رمز ارز مورد نظر در صرافی های خارجی کنیم این است که ما متاسفانه تحریم هستیم اما با راه حلی که به شما گفتیم شما می‌توانید به راحتی اقدام به معاملات خود در صرافی های خارجی کنید در ادامه با ما همراه باشید.


صرافی های پشتیبان کننده ی پلی مث POLY

صرافی های پشتیبان کننده ی پلی مث POLYصرافی های پشتیبان کننده ی پلی مث POLY
در قسمت قبل ما به شما خرید و فروش ارز دیجیتال پلی مث POLY را آموزش دادیم، ما تیم زوم ارز در این قسمت به صرافی هایی که از رمز ارز پلی مث POLY پشتیبانی می‌کنند می‌پردازیم و نام صرافی های پشتیبان رمز ارز پلی مث POLY را برای شما لیست می‌کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال پلی مث POLY عبارتند از :

 • صرافی Binance
 • صرافی Coinbase
 • صرافی Huobi Global
 • صرافی Gate.Io
 • صرافی WazirX
 • صرافی SushiAwap
 • صرافی BitMart

همراهان عزیز این نکته را در نظر داشته باشید که صرافی های بیشتری از ارز پلی مث POLY پشتیبانی می‌کند شما می‌توانید در صورت تمایل برای مشاهده ی این لیست به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کرده و با سرچ نام این ارز و باز کردن صفحه ی رمز ارز پلی مث POLY روی گزینه ی Market کلیک کنید در این صفحه نام تمامی صرافی هایی خارجی که از ارز پلی مث POLY پشتیبانی می‌کنند را نمایش می‌دهد


کیف پول های پشتیبان کننده ی پلی مث POLY

کیف پول های پشتیبان کننده ی پلی مث POLYکیف پول های پشتیبان کننده ی پلی مث POLY
برای ذخیره سازی ارز دیجیتال پلی مث POLY باید از کیف پول های پشتیبانی کننده این رمز ارز استفاده نمایید. کیف پول هایی که در ادامه معرفی می کنیم، کیف پول هایی هستند از ارز دیجیتال پلی مث POLY پشتیبانی میکنند پس در ادامه با ما همراه باشید.

 • کیف پول نرم افزاری اتمیک: کیف پول اتمیک از ارز دیجیتال پلی مث POLY پشتیبانی می‌کند این کیف پول در دو نسخه ی دسکتاپ و موبایلی برای کاربران قابل دسترس است.
 • کیف پول نرم افزاری تراست: کیف پول تراست ولت یکی از معروف ترین کیف پول های دیجیتالی است که از ارز  پلی مث POLY پشتیبانی می کند، کیف پول نرم افزاری تراست ولت در سیستم عامل های اندروید و Ios قابل دسترس است.
 • کیف پول نرم افزاری سیف پل: کیف پول سیف پال همانند کیف پول نرم افزاری تراست یکی از پنج کیف پول برتر بازار ارز های دیجیتال است، این کیف پول نرم افزاری دارای رابط کاربری مناسبی است که در سیستم عامل های موبایلی مانند اندروید و Ios در دسترس کاربران است.
 • کیف پول نرم افزاری متامسک: کیف پول متامسک یکی از کیف پول های پشتیبان ارز پلی مث POLY  است، کیف پول متامسک کیف پول رسمی اتریوم است و بر روی انواع مرورگر ها و سیستم عامل های موبایلی مانند اندروید و Ios نیز قابل دسترسی نیز می‌باشد.
 • کیف پول سخت افزاری ترزور: کیف پول سخت افزاری ترزور در دو مدل ترزور وان و ترزور تی قابل دسترس کاربران است که دارای امنیت بسیار مناسبی هستند.
 • کیف پول سخت افزاری لجر: یکی از کیف پول های سخت افزاری مشهور و محبوب دنیای رمز ارز ها کیف پول سخت افزاری لجر است که در دو مدل لجر نانو اس و لجر نانو ایکس برای کاربران رمز ارز پلی مث POLY در دسترس می‌باشد این کیف پول یکی از بهترین کیف پول های سخت افزاری است که دارای امنیت بسیار مناسبی می‌باشد.

آینده ارز دیجیتال پلی مث POLY چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال پلی مث POLY چگونه است؟آینده ارز دیجیتال پلی مث POLY چگونه است؟
اوراق بهادار سنتی ممکن است در نهایت روی بلاکچین قرار بگیرند. اگر این اتفاق بیافتد، پلی مث Polymath می تواند آینده بسیار روشنی داشته باشد. پلتفرم پلی مث در تلاش است تا نه تنها وجوه عمومی، بلکه همچنین وجوه سرمایه گذاری خطرپذیر، سهام خصوصی  حتی مشتقات را در یک پلتفرم توکن کند که مسائل مربوط به انطباق قانونی، امنیت، تمرکززدایی و نقئینگی را حل می کند.

اگر توکن های امنیتی به یک هنجار تبدیل شوند، پلی مث Polymath می تواند یک مزیت بزرگ در حرکت اول داشته باشد. بناربراین، در حالی که پتانسیل عظیمی وجود دارد اما خطرات به همان اندازه بزرگ هستند. پذیرش توکن امنیتی هنوز در مراحل ابتدایی است و ممکن است سال ها طول بکشد. به همین دلیل، پلی مث یک سرمایه گذاری خوب است اما فقط برای سرمایه گذارانی که به دنبال یک سرمایه گذاری بلندمدت هستند.


کلام پایانی درباره ی ارز پلی مث POLY چیست؟

به طور کلی با خواندن این مقاله شما می توانید با رمز ارز پلی مث POLY به طور کامل آشنا شوید. POLY توکن ارائه شده پلتفرم پلی مث Polymath است و مبتنی بر استاندارد ERC-20 می باشد. پلتفرم پلی مث Polymath که پلتفرم ارائه دهنده این رمز ارز می باشد، یک پلتفرم برای توکن های اوراق بهادار می باشد که از استاندارد ST-20 برای اطمینان از رعایت مقررات دولتی هنگام انتشار اوراق بهادار دیجیتال استفاده می کند. شما می توانید از کیف پول هایی که تیم زوم ارز در این مقاله معرفی نموده است برای ذخیره سازی رمز ارز پلی مث POLY استفاده نمایید.

از اینکه تا پایان مقاله “ارز پلی مث POLY چیست؟” همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.

https://www.zoomarz.com/poly-cryptocurrency

منبع : زوم ارز

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.