رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

بیت کوین چگونه کار می کند

اینکه چگونه دقیقا ً بیت کوین را دسته بندی کنیم، موضوع جنجال است. آیا این یک نوع ارز، یک فروشگاه ارزش، یک شبکه پرداخت، یا یک کلاس دارایی است؟ خوشبختانه تعریف اینکه بیت کوین در واقع چیست آسان تر است. این نرم افزار و یک پدیده کاملا دیجیتال مجموعه ای از پروتکل ها و فرایندها است. برای خواندن مطالب تخصصی تر به سایت آگاه نا مراجعه کنید.

بیت کوین چگونه کار می کند - یک سوال

همچنین موفق ترین تلاش صدها تلاش برای ایجاد پول مجازی از طریق استفاده از رمزنگاری است. بیت کوین الهام بخش صدها تقلید کننده بوده است، اما همچنان بزرگترین رمزارز با سرمایه گذاری بازار است، تمایزی که در طول تاریخ دهه به علاوه خود برگزار کرده است.

بیت کوین نیز مانند ارز استاندارد تولید می شود و فرایندها و پادمان هایی برای جلوگیری از تقلب و اطمینان از قدردانی در ارزش آن در جای خود دارد. بلوک های اصلی ساختمان بیت کوین زنجیره بلوکی، معدن کاری، هش، نصف کردن، کلید، و کیف پول هستند. در زیر به طور مفصل مورد بحث قرار می گیرند.

(یک یادداشت کلی: بر اساس بنیاد بیت کوین، کلمه بیت کوین زمانی سرمایه گذاری می شود که از رمزارز به عنوان یک نهاد اشاره کند، و زمانی که به کمیتی از ارز یا خود واحدها اشاره می کند، به عنوان «بیت کوین» داده می شود. بیت کوین نیز به اختصار BTC است.

کلید TAKEAWAYS

  • بیت کوین یک ارز دیجیتال است، یک سیستم غیرمتمرکز که تراکنش ها را در یک دفتر کل توزیع شده به نام زنجیره بلوکی ثبت می کند.
  • معدنچیان بیت کوین دکل های پیچیده کامپیوتری را برای حل پازل های پیچیده در تلاش برای تأیید گروه هایی از تراکنش ها به نام بلوک اجرا می کنند. پس از موفقیت، این بلوک ها به رکورد زنجیره بلوکی اضافه می شوند و معدنچیان با تعداد کمی بیت کوین پاداش می گیرند.
  • سایر شرکت کنندگان در بازار بیت کوین می توانند از طریق مبادلات رمزارز یا همتا به همتا، نشانه ها را خریداری یا بفروشند.
  • دفتر کل بیت کوین در برابر تقلب از طریق یک سیستم بی اعتماد محافظت می شود؛ مبادلات بیت کوین نیز برای دفاع از خود در برابر سرقت بالقوه کار می کنند، اگرچه سرقت های با مشخصات بالا رخ داده است.
  • بیت کوین چگونه کار می کند - یک سوال
  • زنجیره بلوکی
مطالعه
مفاهیم اولیه بلاک چین Blockchain

بیت کوین شبکه ای است که بر روی پروتکلی اجرا می شود که به زنجیره بلوکی معروف است. در حالی که کلمه blockchain را ذکر نمی کند، مقاله ای در سال ۲۰۰۸ توسط یک فرد یا افرادی که خود را ساتوشی ناکاموتو می نامند، برای اولین بار استفاده از زنجیره ای از بلوک ها را برای تأیید تراکنش ها و ایجاد اعتماد به یک شبکه توصیف کرد.

زنجیره بلوکی از آن زمان به یک مفهوم جداگانه تکامل یافته است، و هزاران زنجیره بلوکی با استفاده از تکنیک های رمزنگاری مشابه ایجاد شده اند. این تاریخ می تواند نام خانوادگی را گیج کننده کند. زنجیره بلوکی گاهی به زنجیره بلوکی اصلی بیت کوین اشاره دارد. در زمان های دیگر، به فناوری زنجیره بلوکی به طور کلی، یا به هر زنجیره بلوکی خاص دیگری مانند زنجیره ای که Ethereum را قدرت می دهد، اشاره دارد.

هر زنجیره بلوکی داده شده شامل یک زنجیره واحد از بلوک های گسسته از اطلاعات، مرتب شده به صورت زمانی است. در اصل این اطلاعات می تواند شامل ایمیل ها، قراردادها، عناوین زمین، گواهی ازدواج، یا معاملات اوراق قرضه باشد. در تئوری، هر نوع قرارداد بین دو طرف را می توان بر روی یک زنجیره بلوکی تا زمانی که هر دو طرف در مورد قرارداد به توافق برسند، برقرار کرد. این امر هر گونه نیاز به شخص ثالث را برای درگیر شدن در هر قراردادی از بین می برد و دنیایی از امکانات از جمله محصولات مالی همتا به همتا مانند وام یا پس انداز غیرمتمرکز و چک کردن حساب ها را باز می کند، جایی که بانک ها یا هر واسطه ای بی ربط هستند.

مطالعه
آموزش بازی آپلند Upland

تطبیق پذیری Blockchain چشم دولت ها و شرکت های خصوصی گرفتار شده است؛ در واقع، برخی از تحلیلگران بر این باورند که تکنولوژی زنجیره بلوکی در نهایت تاثیر گذارترین جنبه شوق رمزارز خواهد بود.

در مورد بیت کوین، اطلاعات مربوط به زنجیره بلوکی بیشتر تراکنش ها است. بیت کوین واقعا فقط یک لیست است. شخص A بیت کوین X را برای فرد B فرستاد که بیت کوین Y را برای فرد C و غیره فرستاد. با tallying این معاملات تا، همه می دانند که در آن کاربران فردی ایستاده است. این مهم است که توجه داشته باشید که این معاملات لزوما نیازی به انجام بین انسان ها ندارد.

شبکه زنجیره بلوکی بیت کوین امکانات گسترده ای را برای اینترنت چیزها ایجاد می کند. در آینده می توانستیم سیستم هایی را ببینیم که در آن تاکسی های خودرانندگی یا خودروهای اوبر کیف پول های زنجیره بلوکی خاص خود را دارند. مسافر رمزارز را مستقیماً به خودرو می فرستاد که تا دریافت وجوه حرکت نمی کرد. این وسیله نقلیه قادر خواهد بود برای ارزیابی زمانی که آن را نیاز به سوخت و استفاده از کیف پول خود را برای تسهیل پر کردن مجدد.

مطالعه
3 روش کسب درآمد دلاری از بازی سندباکس (Sandbox)

نام دیگری برای یک زنجیره بلوکی یک «دفتر کل توزیع شده» است که بر تفاوت کلیدی این فناوری و یک سند ورد که به خوبی نگهداری می شود تأکید دارد. زنجیره بلوکی بیت کوین توزیع می شود، به این معنی که عمومی است. هر کسی می تواند آن را به طور کامل دانلود و یا رفتن به هر تعداد از سایت هایی که آن را تجزیه. این بدان معنی است که رکورد در دسترس عموم است، اما همچنین به این معنی است که اقدامات پیچیده ای در محل برای به روز رسانی دفتر کل زنجیره بلوک وجود دارد. هیچ مرجع مرکزی برای نگه داشتن زبانه ها در تمام تراکنش های بیت کوین وجود ندارد، بنابراین خود شرکت کنندگان این کار را با ایجاد و تأیید «بلوک» داده های تراکنش انجام می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش معدن کاری زیر نگاه کنید.

بیت کوین چگونه کار می کند - یک سوال

رشته های طولانی از اعداد و نامه ها آدرس هستند، و اگر شما در اجرای قانون بود و یا فقط به خوبی مطلع بود، شما احتمالا می تواند کشف کردن که آنها را کنترل. این یک تصور غلط است که شبکه بیت کوین کاملاً ناشناس است، اگرچه انجام اقدامات احتیاطی خاصی می تواند پیوند افراد به تراکنش ها را بسیار سخت کند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.