رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

خرید زمین در متاورس چگونه انجام می شود؟

امروزه مباحثی همچون قیمت و خرید زمین در متاورس، املاک متاورس، زمین مجازی در متاورس از مهم ‌ترین موضوعات به شمار می روند. این امر به بحثی داغ تبدیل شده‌ و همه اهل فناوری و ارزهای دیجیتال در حال صحبت درباره آن ها هستند. این موضوع آنقدر جدی است که همه از جمله فیسبوک و مایکروسافت در تلاش اند تا صاحب متاورس شوند.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

در اینجا این سوال به وجود می آید که تعریف متاورس چیست؟ زمین مجازی در متاورس چیست و در کل، خرید و فروش زمین های مجازی به چه معناست؟ در چند سال اخیر متاورس، موضوع داغ گفتگوها بوده و فیسبوک و مایکروسافت ادعاهایی را در این زمینه مطرح کرده اند. در ادامه نگاهی به متاورس و زمین های مجازی و املاک آن خواهیم داشت اگر به این موضوع علاقه دارید تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

منشاء اصطلاح متاورس از کجاست؟

اصطلاح متاورس اولین بار توسط نویسنده نیل استیونسون (Neal Stephenson) در رمان علمی تخیلی وی در سال ۱۹۹۲ به نام  “Snow Crash”ابداع شد. سپسبه اعتبار رسید. نیل استیونسون در این رمان، آواتارهای واقعی را تصور می کرد که در ساختمان های سه بعدی واقع گرایانه و بقیه محیط های واقعیت مجازی وجود داشتند. با گذشت زمان، تحولات گوناگون باعث ایجاد جایگاه های مهمی در راه رسیدن به یک متاورس واقعی شد. یک دنیای مجازی آنلاین که جایگاه واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، آواتارهای هولوگرافی سه بعدی، ویدئو و سایر وسایل ارتباطی در درون خود دارد.

متاورس و بازی های آنلاین

در حال حاضر نشانه ‌هایی از متاورس در جهان بازی‌ های آنلاین مثل Fortnite Minecraft  و Roblox موجود است. شرکت هایی که پشت این بازی ها قرار دارند، دارای اهداف بسیار جاه طلبانه ای هستند که قسمتی از تکامل متاورس را تشکیل می دهند.
خرید زمین در متاورس

مطالعه
ارز پلی دپ PLA چیست؟

متاورس چیست؟

چندین عنصر فناوری از جمله واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و ویدئو با هم ترکیب شدند و متاورس را تشکیل داده اند که در آن کاربران در یک جهان دیجیتال زندگی می کنند. با توجه به دید حامیان می توان گفت که کاربران آن در همه چیز مثل کنسرت ها، کنفرانس ها و سفرهای مجازی در سرتاسر دنیا، بازی و کار ارتباط با دوستان خود را حفظ می کنند. متیو بال  (Matthew Ball)، شریک مدیر شرکت سرمایه‌گذاری  Epyllion Industries، در مقاله ای که در فوریه ۲۰۲۱ در وب سایت خود منتشر کرد، این گونه نوشت در حال حاضر ما در آستانه اینترنت بعدی هستیم.

چه زمانی می توانیم انتظار دیدن متاورس را داشته باشیم؟

طبق تخمین مارک زاکربرگ مدیرعامل متا (فیسبوک سابق)، حدود پنج تا ۱۰ سال طول می کشد که ویژگی های کلیدی متاورس به یک جریان اصلی تبدیل شود. امروزه سرعت پهنای باند پر سرعت، هدست های واقعیت مجازی و دنیای آنلاین همواره فعال راه اندازی شده‌اند. اما امکان دارد برای همه قابل دسترس نباشد.

گزارشات مربوط به خرید زمین در متاورس

طبق نقشه Decentraland و Tokens.com، این زمین جهت استفاده هایی نظیر میزبانی رویدادهای مد دیجیتال و فروش لباس مجازی برای آواتارها خریداری می ‌شود. برای داشتن اطلاعات بیشتر یک توضیح مناسب در این مورد ارائه می دهیم تا چگونگی خریداری این زمین ها را به خوبی متوجه شوید. متاورس، از ۹۰۰۰۰ قطعه زمین مجازی تشکیل شده که بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می ‌شود. البته این بلاک چین، با ارز محلی شناخته‌شده به نام MANA آلتکوین، مبادله می‌شود.

منبع درآمد متقاضیان زمین متاورس

در حقیقت، ممکن است سوال پیش بیاید که خریداران زمین در متاورس و زمین های مجازی برای این مبالغ چه چیزی را به دست می آورند؟ در اکثر موارد، این یک توکن غیر قابل تعویض (NFT) بوده که نشان دهنده مالکیت جدید آن‌ ها جهت توسعه در فضای دیجیتال است. شکی در این که سرمایه‌ گذاری‌ ها به شدت سود گرایانه اند، نیست. چرا که آن‌ ها تصور یک اقتصاد واقعیت مجازی (VR) پررونق را دارند. جایی که می‌ توانند آواتارها، لباس‌ ها و ماشین ‌ها را بخرند، به پارک‌ های تفریحی بروند، اما باید بدانید که این طرح در مراحل اولیه اجرا قرار دارد.

مطالعه
ارز جنوسیس GNO چیست؟

هنوز چیزهای بسیاری برای درک کردن از زمین‌های مجازی، وجود دارند؛ اما این سیستم در عمل، به قدر کافی واقعی است. همان ‌طور که سایت خبری NewsBTC گزارش داده، راه اندازی بسیاری از شرکت‌ های املاک متاورس نظیر metaverse Property جهت ایمن سازی زمین و املاک در فضای مجازی املاک صورت گرفته است.
خرید زمین در متاورس

چه کسانی زمین های متاورس را می‌ خرند و ارزش آن ‌ها چقدر است؟

سرمایه ‌گذاران زمین دیجیتال یا خریداران زمین در متاورس، معتقد هستند که ارزش اموال آن ها مانند دنیای واقعی افزایش خواهد یافت. پلتفرم های متاورس مبتنی بر بلاک چین، همچون Decentraland، جهان های مجازی سه بعدی هستند. آن ها این شانس را به کاربران می دهند که زمین خود را به عنوان سرمایه گذاری، خریداری کنند.

وقتی که بر ارزش دارایی ها افزوده شد، آن را می فروشند. یا به توسعه دهندگان املاک و مستغلات تبدیل می شوند و زندگی شهری را با آپارتمان های مسکونی، تئاترها و هتل ها و موارد دیگر می سازند. اولین شهر ساخته‌شده در Decentraland متشکل از ۹۰۰۰۰ قطعه یا توکن غیرقابل تعویض (NFT) است. مکان و اندازه دارایی و زمین های مجازی، ارزش آنان را مشخص می کند. طبیعتا مانند دنیایی واقعی، هر چه زمین ‌ها به مکان‌ های دیدنی یا میدان‌ ها نزدیک ‌تر باشند، دارایی‌ ها ارزشمند تر خواهند شد.

اهداف خرید زمین مجازی

شرکت سرمایه گذاری املاک دیجیتال Republic Realm که سرمایه گذاران آن شامل Binance است، وسیع ترین زمین دیجیتالی که تاکنون معامله‌شده را خرید. هدف از خرید زمین در متاورس استفاده جهت ساخت و توسعه ساختمان ‌ها و مکان‌ هایی است که مردم بتوانند در آن، یکدیگر را ملاقات کرده، در نمایشگاه ‌ها، رویدادها شرکت کنند و در کل، در واقعیت مجازی به موازات زندگی واقعی، زندگی کنند.

مطالعه
ارز سیس کوین SYS چیست؟

چه چیزی باعث ظهور زمین های دیجیتال می شود؟

زمینه ای برای ظهور نوع جدیدی از اقتصاد، توسط متاورس مبتنی بر بازاریابی و تجارت دارایی های دیجیتال فراهم شده‌است. پیش از اینکه فیس بوک تغییر نام تجاری خود را به متا اعلام کند و فناوری جدید را بپذیرد، از قبل پیشامدهایی مثل کنسرت های متاورس و مالکیت NFT باعث ایجاد علاقه در بین سرمایه گذاران، دلالان و مصرف کنندگان شده بود.

در واقع، شبکه اجتماعی مثل فیسبوک تاثیر زیادی در سرعت پذیرش متاورس داشت. افزایش همزمان NFT ها تنها باعث شد، سرمایه گذاران به پروژه هایی که قبلا مورد استفاده مصرف کنندگان بوده اند، اعتقاد قوی داشته باشند. امروزه ارزش این صنعت، میلیاردها دلار است. کارشناسان پیش بینی کرده اند که تا پایان سال ۲۰۲۵، ارزش آن به ۸۲ میلیارد دلار می‌ رسد.
خرید زمین در متاورس

کلام پایانی

با پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدنِ دنیای مجازی بیشتر شرکت های معتبر به سمت سرمایه گذاری در زمین های متاورس روی آورده‌اند. دنیایی که کاربران همچون دنیایی واقعی در کنار یکدیگر زندگی می ‌کنند. ما در این مقاله سعی بر این داشتیم تا نکات اصلی در مورد متاورس را به شما مخاطبین عزیز ارائه دهیم در صورت وجود هرگونه سوال با ما در تماس باشید.

مجموعه املاک داران با عرضه فعالیت های وسیع در زمینه ساخت و ساز و خرید و فروش، بستر مناسبی را در حوزه املاک پدیدار کرده اند. این فعالیت ها شامل خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، ثبت ملک به صورت رایگان، سرمایه گذاری، شراکت در ساخت و ساز، مشاوره حقوقی املاک، معامله پایا پای، تهاتر و غیره می شوند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه