رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

آیا تکنولوژی خلاقیت را از بین می برد؟

آیا تکنولوژی خلاقیت را از بین می برد؟ - یک سوال

یک استدلال قوی برای از بین بردن خلاقیت توسط تکنولوژی بچه هایی(بزرگسالانی) که همیشه سرشان در گوشی ها، تبلت ها، یا لپ تاپهای خودشان است ، فعالیت های خلاقی ندارند که به ارتقا خلاقیت کمک کند، می باشد.آلدوس هاکسلی می گوید، آیا دستگاهی که دارید باعث حواس پرتی تکنولوژیکی می شود، فکرتان را دور نگه دارید.

مطالعات علمی بیان می کند که به زمان نیاز داریم تا خیالبافی کنیم و خیال بافی خلاقیتمان را افزایش می دهد. اگر ما هر زمان ممکنی که قابل استفاده نیست با چرخیدن در دستگاه ها پرکنیم، آیا مانع زمان خیالبافی می شویم؟ خلاقیت اغلب به عنوان نظام “استفاده یا از دست بدهید” اشاره می کند. شما ممکن است در یک نقش شغلی خلاقانه مشغول به کار باشید. اما می توانید خلاقیتتان را توسط اتصال دائم به دستگاه متوقف کنید.

کپی کردن و فقدان شایع خلاقیت:

شما می توانید به هرچیزی که دوست دارید به طور آنلاین دسترسی داشته باشید. الگوهایی برای همه چیز و حتی اطلاعات آکادمیک موجود در اینترنت که منجر به کپی برداری و ادعای بیشتر شده، تفکر خلاقانه کمتر وقتی که به تنظیمات دانشگاهی متصل هستید، وجود دارد. مجله Smashing درباره ناپدید شدن خلاقیت در طراحی و توسعه وب نوشت. آنها درباره الگوها، شبکه و قوانین طراحی وب که مانع طراحی خلاقانه می شود، صحبت می کند. نویسنده نتیجه گرفته است که تکنولوژی خلاقیت را بی شک تا حدی از بین می برد، اما نابود نمی کند. این به یک نبردی از ماشین آلات در مقابل نیروی انسانی جاییکه نیروی انسانی براساس تخیل(درصورت تمایل به پرورش آن) برنده می شود، تبدیل شده است.

محتوا را از بین می برد:

فقدان خلاقیت یک چیز با محتوا است، اما تکنولوژی نیز متهم به ارتقا ارتباطات کند و کاهش خلاقیت در آن ناحیه می باشد. گاردین چه می‌گوید: در حقیقت، وب سهم مهمی را در از بین خلاقیت مردم دارد. از استفاده ایموجی به جای کلمات تا گسترش عملیات از پیش تعیین شده برای بیان دیدگاه هایمان، دلخواه، اشتراک گذاری و در برخی موارد ناخوشایندی. این تعامل پربازده جدید همگانی مردم- اما کند- رفتارها را ارتقا می دهد بنابراین ما می توانیم بیشترین زمان را برای مصرف محتوای بیشتر اختصاص دهیم.

مطالعه
تحلیل SOAR چیست؟ مزایا و راه‌های استفاده از آنالیز سوآر

امتیازات خلاقیت را کاهش می دهد:

Newsweek در مورد یافته های مطالعه اخیر نشان می دهد درحالیکه امتیازات اطلاعات به طور پیوسته افزایش می یابد، امتیازات خلاقیت از سال ۱۹۹۰ کاهش یافته است. به این معنا که می گوید: ضرورت نوآوری انسان، انکار ناپذیر است. نظرسنجی اخیر IBM درمورد ۱۵۰۰ مدیرعامل، خلاقیت را به عنوان رتبه ۱ ” صلاحیت رهبری” در آینده شناسایی می کند. با این وجود صرفا” در مورد حفظ رشد اقتصادی ملت نیست. همه چیز در اطراف ما مربوط به اهمیت مسائل ملی و بین المللی است که شدیدا” به راه حل های خلاقانه نیاز دارد. درحالیکه هنوز به طور قطعی تعیین نکرده اند که چه چیزی پشت کاهش امتیاز است، آنها این را با توجه به تکنولوژی گفته اند. متهم احتمالی تعداد ساعاتی است که کودکان مشغول به تماشای تلویزیون و بازی های ویدئویی هستند تا مشغول فعالیت های خلاقانه باشند.

تکنولوژی، باعث بهبود خلاقیت می شود:

بله، درحالیکه خسته کننده بودن داده های کپی شده و تکراری زیاد ذهن را به سمت خلاقیت سوق می دهد نمی توان انتظار آن را داشت که تکنولوژی که اجازه تولید و تکثیر محتوای تکراری را می دهد جلوی بحث ها را بگیرد و یک منبع ثابتی برای سرگرمی به وجود بیاورد. آیا موردی در تکنولوژی برای بهبود خلاقیت وجود دارد؟

اطلاعات به خلاقیت پایان نمی دهد:

حتی با تمام داده هایی که در دسترس ما است و محتوای موجود درحال حاضر، ما هنوز به نوآوری، خلاقیت نیاز داریم تا بدانیم که چه کاری باید با آن انجام دهیم. خود نوآوری ها تکنولوژیکی نیازمند تفکر خلاق هستند تا انجام شوند، در غیر اینصورت چگونه با Google، Uber و  Air BnB به آن برسیم؟ مثال دیگری در بازاریابی وجود دارد، همه نوع از داده های بزرگ در دسترس است تا بازار را دقیق تر از آنچه که قبل بوده محدود کنیم، حتی اگر شما یک بازار جدید یا بخش را شناسایی کنید، باید درباره اینکه چگونه آن را تسخیر کرده اید نوآور باشید.

مطالعه
هرآنچه درباره اتوبار و باربری باید بدانید

تکنولوژی میتواند به پرورش استعداد خلاقانه کمک کند:

تکنولوژی مرزهای انچه که با پیگیری های خلاقانه مانند ساخت فیلم، موزیک و طراحی گرافیک ممکن است را گسترش می دهد. این محدوده بیشتری را برای خلاقیت فراهم می‌کند، شاید حتی شرکت کنندگان بیشتری برای عضو شدن در آن دعوت شده اند. به ویدئو های Youtube و حتی مفاهیم Instagram نگاه کنید- اینها پلتفرم های قابل دسترس هستند که به هرکسی امکان شرکت کردن و ایجاد کردن را می دهند. برای حرفه ای ها، به نمونه هایی مانند CGI در فیلم ها یا ابزار شناخته شده برای ایجاد طرح گرافیکی در دسترس تر، به پلتفرم های آنلاین برای ارتقا محتوا نگاه کنید. این قابلیت دسترسی از طریق گستره پیگیری خلاقانه قابل اجرا است. قبل از اینترنت، ممکن بود عموم مردم در معرض آنهایی که توسط کارشناسان برای داشتن مهارت خلاقیت معروف بودند، قرار بگیرند. (با اینترنت، پرده ها کنار رفته و مردم بیشتری هر روز به صورت آنلاین کشف می شوند. هنرمندانی مثل باخ و ون گوق(van gogh) در زمان خودشان افراد مشهوری نبودند، درحالیکه اگر الان زنده بودند شانس معروف شدن را داشتند. آیا این آشکار سازی در خلاقیت کلی کمک می کند؟ خب، این قطعا به جرقه ایده در دیگران کمک می کند و آنها را در معرض رسیدن بیشتر به راهنمایی، آموزش و رشد خلاقیتشان قرار می دهد. همانطور که گاباردین می گوید: تکنولوژی شایسته اعتبار برای ترفیع موانع سازمانی و بروکراتیک است که اغلب استعداد خلاقانه را محدود می کند.

تکنولوژی باعث ارتباط می شود:

این ممکن است برخلاف چیزی که وجود دارد باشد، زمانیکه هرکسی تلفن همراهش را در مقابل صورتش گرفته به نظر برسد، اما تکنولوژی از راه های دیگری باعث ارتباط می شود. شما می توانید با افراد در سر تا سر دنیا چت کنید، ایده هایتان را به اشتراک بگذارید و ایده های خلاقانه ایجاد کنید.(دانش آنلاین، مشاغل خلاقانه چند وجهی زیادی در اقتصاد آزاد(به عنوان مثالبه وجود آورده است.)

پاسخ چیست؟

شما می توانید به راحتی یک بحث پویا داشته باشید یا به بحث در مورد هر دو طرف بپردازید، بنابراین کجا ما را ترک کرد؟ تکنولوژی اینجاست که می ماند و فقط به پیشرفت ادامه می دهد، بنابراین شاید یکی از معقول ترین بحث ها، تعادل میزان مصرف تکنولوژی و اطلاعات شبیه به چگونگی مشاهده رژیم غذایی است. فکر می کنم اجداد پیشین ما از دریافت اطلاعات تا جاییکه امکان داشته بهره برده اند. برای زنده ماندن باید به محیط اطرافشان توجه کنند. مشکل الان این است که در دوره استفاده بیش از حد اطلاعات، مغز ما برای اجتناب از فراوانی و فیلتر کردن چیزی که مورد نیازش است، نیاز به آموزش دارد. این با چیزهایی که ما در مورد نیاز به پرورش محیط مناسب برای خلاقیت می دانید، متناسب است. David Ryan Polgar ایده بشقاب غذای ذهن، یک نوع رژیم متعادل مناسب برای ذهن را ارائه می دهد. بخشی از این مفهوم شامل فکر کردن درباره چیزی که مصرف می کنید و ورزش عضلات مغز است.

مطالعه
خرید فرش 12 متری

نتیجه نهایی:

استدلال خوبی برای هر دو طرف این بحث وجود دارد. بله، ما شواهدی را مشاهده میکنیم مانند امتیاز پایین خلاقیت که ممکن است تقصیر تکنولوژی بیاندازیم. ما می دانیم که افراد زمان زیادی را صرف استفاده از وسایل الکترونیک می کنند و احتمالا مانع خلاقیت می شود.(چیزی که می تواند باعث خستگی شود و افکارشان را سرگردان کند.) از طرف دیگر، تکنولوژی امکان توسعه همه نوع فعالیت های خلاق را می دهد که باعث جابجایی مرزها از محدوده های قبلی شان می شود. این نیز فرم های بسیاری از خلاقیت و دانش مورد نیاز برای پیگیری کردن آنها را از چیزی که نسل های قبلی بوده قابل دسترس تر کرده. این در حال حاضر یک بحث است که نیاز به مطالعات بیشتری دارد، اما چیزیکه بیشتر می تواند مور توافق باشد نیاز به تعادل است. اگر می خواهید خلاقیتتان را پرورش دهید، باید به اینکه چگونه شما تاثیر تکنولوژی و اطلاعات با فضای ذهنی مورد نیاز را برای ایجاد متوازن می کنید، نگاه کنید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Read More on that Topic: yeksoal.com/بازاریابی-و-فروش/آیا-تکنولوژی-خلاقیت-را-از-بین-می-برد؟/ […]