رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

aalan

استراتژی بازاریابی محتوایی برای سازمان خود تدوین کنید!

از استراتژی بازاریابی محتوایی برای تبلیغات سنتی چه می‌دانید؟ همانطور که می دانید بازاریابی سنتی از دیرباز بکار گرفته می شده است. بسیاری از بنگاه های معاملاتی املاک از این روش های سنتی برای پیشرفت خود استفاده می کردند. همین مسئله باعث شده برند آنها در بین مردم شناخته شود و اعتبار خوبی کسب کنند. از اصول بازاریابی محتوایی برای تبلیغات سنتی چه می‌دانید؟ با املاک داران همراه شوید.

بازاریابی محتوا چیست؟

استراتژی بازاریابی محتوایی بر ایجاد و انتشار محتوای مرتبط و ارزشمند برای مخاطب هدف به طور آنلاین تمرکز دارد. هدف از آن ایجاد وفاداری به برند برای طولانی مدت، ایجاد اعتبار و گسترش روابط به منظور اشتراک گذاری محتوای با ارزش و اغلب عرضه رایگان اطلاعات می باشد. در تولید محتوا بهتر است به جای معرفی خود به ارائه اطلاعاتی کاربردی برای مخاطب بپردازید. به طور مثال در بازاریابی محتوای املاک و مستغلات، شما به عنوان مشاور املاک باید مقالاتی در ارتباط با اجاره، خرید و فروش ملک ارائه کنید. مطلبی که برای مخاطب مفید باشد، تخصص شما را نشان دهد و در طولانی مدت باعث افزایش اعتبار شما شود.
از اصول بازاریابی محتوایی برای تبلیغات سنتی چه می‌دانید؟

معرفی اصول بازاریابی محتوای سنتی

در گذشته از روش هایی مثل توزیع پیامک یا تراکت های تبلیغاتی، ارائه بروشور به مشتریان و چاپ کارت ویزیت مشاور املاک استفاده می کردند. متد بازاریابی سنتی نه تنها در گذشته بلکه امروز نیز در برخی موارد جوابگو می باشد. در واقع این روش ها بازاریابی محتوایی سنتی همان متد بازاریابی آفلاین می باشد که قدمتی طولانی دارند.

مطالعه
24 تکنیک کاربردی در فروش تلفنی و بازاریابی تلفنی املاک

از این طریق شما می توانید با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و خرید و فروش رخ می دهد. اما همانطور که می دانید هر متدی اصول خاص خود را دارد و در صورت عدم رعایت آن، ممکن است نتایج خوشایندی برای شما رقم نزند. از این رو در این بخش از مقاله به شرح اصول بازاریابی محتوای سنتی در صنعت املاک و مستغلات می پردازیم:

۱.محتوای کارت ویزیت ها

همانطور که می دانید کارت ویزیت یک روش بازاریابی محتوایی سنتی می باشد که هنوز پابرجاست. در صورتی که طراحی هوشمندانه ای برای کارت ویزیت های املاک در نظر بگیرید، می توانید خود را در ذهن مخاطب تثبیت کنید. در واقع هر کارت ویزیت باید به گونه ای طراحی شود که برند شما را به یاد مشتری بیاورد. محتوای کارت ویزیت را ساده و موثر در نظر بگیرید.

محتوای کارت ویزیت نباید زیاد طولانی باشد. کافیست یک شعار جذاب مختص برند خود را داخل آن بنویسید. کیفیت و جنس آن نیز بیانگر نوع خدمات شما به مشتری می باشد. پس از آن ساده رد نشوید. کارت ویزیت ها یکی از معدود روش های بازاریابی آفلاین می باشند که هنوز منسوخ نشده است.

۲.استراتژی بازاریابی محتوایی و بروشورهای تبلیغاتی

قبل از توزیع هر گونه بروشور و ایجاد محتوای تبلیغاتی به سبک سنتی، باید مخاطب خود را بشناسید. سعی کنید در رابطه با سن، جنسیت، علایق و خواسته های مشتریان خود اطلاعاتی را کسب کنید. تنها در این صورت می توانید با کمک بروشورها آنها را به سمت خود جذب کنید.

محتوای بروشورها باید به گونه ای باشد که مخاطب را به آژانس شما بکشاند. سعی کنید به کیفیت کاغذ، ادبیات کاربردی و طراحی بروشورها اهمیت ویژه دهید. باید از دغدغه های اصلی آنها در بروشور سخن بگویید و به آنها اطمینان دهید که در آژانس شما میتوانند راهی برای حل مشکلات خود بیابند.
استراتژی بازاریابی محتوایی

مطالعه
۲۵ تکنیک بسیار مهم در بازاریابی و مهارت فروش تلفنی

۳.پیامک های تبلیغاتی

روش های سنتی مثل ارسال پیامک های تبلیغاتی نیازمند رعایت اصولی می باشد تا اثربخش واقع شود. در حقیقت ارسال پیامک های متعدد در زمان نامناسب میتواند باعث دور شدن مخاطب هدف از شما شود. بنابراین ابتدا تحقیق کنید و مطمئن شوید که چه محتوایی را در چه زمانی برای چه افرادی باید ارسال کنید. در ضمن محتوای هر پیامک باید بسیار خلاصه و جذاب باشد.

این روش به شما کمک می کند که در کمترین زمان ممکن با مخاطب زیادی ارتباط برقرار کنید و احتمالا فایل های جدید زیادی به شما ارجاع داده خواهد شد. البته به شرطی که اصول بااریابی محتوایی سنتی را زیر پا نگذارید.

۴.برندسازی

شما با انتخاب نام برای آژانس یا بنگام معاملاتی ملک خود، در حقیقت از یک روش بازاریابی سنتی استفاده می کنید. بنابراین باید سعی کنید نام آژانس را هوشمندانه انتخاب کنید و بنر تبلیغاتی و تابلوی بالای سر در مغازه را به گونه ای طراحی کنید که برای مخاطب هدف جذاب باشد. لزومی ندارد از نام های عجیب و غریب یا سخت استفاده کنید. کافیست نامی متفاوت و مناسب با برند خود را برگزیده و با کمک رنگها به آن معنا ببخشید. در صورتی که انتخاب نام هوشمندانه باشد، شما در ذهن مخاطب تثبیت خواهید شد.

۵.محتوای تراکت های تبلیغاتی

اگر هر یک از روش های بازاریابی سنتی را به درستی اجرا کنید و به اصول آن پایببند باشید، نتیجه بخش خواهد بود. تراکت های تبلیغاتی نیز با اینکه یک روش قدیمی در انتشار محتوا و جلب مخاطب می باشد، ولی با رعایت اصول میتواند کاربردی و مفید واقع شود. سعی کنید محتوایی که در این تراکت ها چاپ می کنید به گونه ای باشد که در ذهن مخاطب هدف تاثیر عمیقی بگذارد.

مطالعه
8 واقعیت که در مورد طراحی تراکت مشاور املاک نمی دانید!

محتوا نباید آنقدر طولانی باشد که از حوصله مخاطب خارج شود. نکات مهم را به روشی هوشمندانه و موثر ذکر کنید و او را به سمت خود جذب نمایید. از اهمیت روانشناسی رنگ ها در طراحی تراکت غافل نشوید. همچنین به کیفیت تراکت اهمیت دهید. این مسئله به مخاطب می فهماند که خدمات با کیفیتی ارائه خواهید داد.
روش های بازاریابی محتوایی سنتی

جمع بندی

شما در روش بازاریابی دیجیتال و مدرن برای تبلیغات برند خود باید پایبند به اصولی خاص باشید. بازاریابی سنتی نیز از این قائده مستثنی نیست و برای محقق ساختن اهداف نیازمند رعایت یک سری اصول و قواعد می باشد. در حقیقت تنها زمانی میتوانید بازاریابی محتوایی سنتی موفقی را داشته باشید، که نکات مهم در ارتباط با طراحی و انتشار محتوای آن را در نظر بگیرید. در این مقاله به طور مفصل در ارتباط با استراتژی بازاریابی محتوایی سنتی توضیح دادیم.

مجموعه املاک داران خدمات متعددی در زمینه خرید و فروش املاک به شما عزیزان ارائه می کند. در صورتی که می خواهید اطلاعات خود را در حوزه مشاوره املاک و موضوعات مرتبط گسترش دهید، به بخش مجله املاک داران مراجعه نمایید.

برای هرگونه رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان و رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان به سایت املاک داران مراجعه نمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

  1. اون زمانیکه توی تیم محتوا شرکت فرتاک کار می‌کردم چقدر این استراتژی ها کمک کننده بود.