رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

بهترین نرم افزار یکپارچه مالی و اداری و ویژگی‌های آن از نگاه فروشنده و مشتری (بخش دوم)

بررسی بهترین نرم افزار یکپارچه مالی و اداری از نگاه مشتری نرم افزار

مشتری به‌عنوان استفاده کننده نرم افزار یکپارچه مالی و اداری و عاملی که نقش اصلی و تعیین‌کننده در مشخص کردن کیفیت نرم افزار را بر عهده دارد، علاوه بر پارامترهایی که از نگاه تولید کننده نرم افزار مطرح شده و برای وی نیز حائز اهمیت است، پارامترها و عوامل مهم دیگری مد نظر دارد که درجایگاه خود بسیار مهم و قابل توجه است.

هر مشتری بر اساس صنعتی که در آن فعالیت دارد، مقیاس کسب و کار، نوع فعالیت و خدمات، تعداد و گستره دفاتر و نیروی انسانی و ده‌ها ویژگی دیگر، نیاز به تعداد زیادی نرم افزار عمومی و تخصصی دارد که فارغ از زمینه فعالیت شرکت و نوع نرم افزارهای مربوط به آن حوزه، نرم افزار یکپارچه مالی و اداری جزو تفکیک ناپذیر و یکی از نیازهای اصلی و مهم است و حتی شاید بتوان آن را قلب نرم افزارهای شرکت دانست.

هر جا که تبادلات مالی وجود داشته باشد، قطعا اطلاعات طرفین این تبادلات نیز وجود دارد و حتما علاوه بر اطلاعات مالی، اطلاعات نیروی انسانی و اموال و دارایی‌ها نیز وجود دارد. بنابراین همه چالش‌ها و دغدغه‌های مربوط به این موضوعات نیز دارای اهمیت بوده و باید مورد توجه قرار گیرد. اما اولویت‌های کاربر و مشتری نرم افزار با توجه به شرایط اقتصادی و مالی، نوع نیاز و میزان دانش مدیران آن متفاوت است؛ به همین دلیل می‌توان به جرات بیان کرد بین کلیه کسب و کارها این اولویت‌ها تفاوت دارد. ما به برخی از این اولویت‌های مشترک اشاره می‌کنیم تا شما هم دید بهتری پیدا کنید.

 1. هزینه و قیمت نرم افزار و خدمات پس از فروش
  اولین معیار تصمیم گیری شرکت‌ها و کسب و کارها برای خرید یک محصول یا خدمت، بودجه در اختیار برای آن است. کسب و کارهایی که به این میزان از بالندگی و بلوغ رسیده‌اند که در صدد پیاده سازی اتوماسیون اداری هستند، معمولا دارای مدیرانی با تجربه و با ادراک بالای ساختار سازمانی هستند، این مدیران عموما از سازمانی دیگر به سازمان جدید منتقل شده‌اند و تجربه‌های ارزنده‌ای همراه خود دارند.بر اساس تجارب مدیران و شناختی که از قیمت و هزینه‌های نهان نرم افزارهای مطرح موجود در بازار دارند، شرکت‌ها بودجه‌ای برای تهیه نرم افزار در نظر می‌گیرند که این بودجه معمولا تعیین کننده عناوین موجود در فهرست شرکت‌های مورد نظر جهت خرید نرم افزار است.اما بعضی از مدیران پا را فراتر نهاده و بودجه را از پارامتر اول حذف می‌کنند و در اسرع وقت از شرکت باسابقه‌ای که از قبل نسبت به آن شناخت و تجربه دارند نرم افزار خرید می‌کنند. قیمت خرید اولیه نرم افزار ممکن است بالا به نظر برسد، اما تجربه مدیری که در این خصوص اقدام کرده، شامل هزینه‌های نگهداری و پشتیبانی نیز بوده و در واقع مدیر خریدار نرم افزار، هزینه تمام شده نرم افزار را در یک دوره چند ساله در نظر گرفته است.بنابراین اگر شما هم با فهرستی از چند شرکت روبرو هستید که از نظر فنی بر اساس معیارهای شما مورد قبول واقع شده‌اند، اما با طیف وسیع و متنوعی از قیمت نرم افزار روبرو هستید، بهتر است جزئیات هزینه‌های پنهان نرم افزار شامل نگهداری، پشتیبانی و ارتقا را هم بررسی و به قیمت‌های فوق اضافه کنید، به این ترتیب امکان تصمیم‌گیری برای شما راحت‌تر خواهد بود و شرکت‌های باسابقه و موفق در این زمینه، قیمت‌های شفافی برای میزان خدمات بر اساس ساعت یا بازه‌های زمانی دارند که به راحتی تغییر نخواهد کرد.
 2. سابقه، عملکرد و نتایج استفاده از نرم افزار
  خوشبختانه در عصری زندگی می کنیم که دسترسی به اطلاعات بسیار راحت و سریع شده است، به‌خصوص در حوزه نرم افزار می‌توان اطلاعات جامعی از شرکت‌های تولید کننده نرم افزارهای یکپارچه مالی و اداری به‌دست آورد. در بین این اطلاعات، فهرست مشتریان راضی و ناراضی شرکت‌ها نیز معمولا پیدا می‌شود و می‌توان با مشاهده تعداد زیاد شرکت‌ها یا سازمان‌های فعال در یک حوزه یا صنعت خاص، متوجه موفقیت و توانمندی فعالیت شرکت نرم افزاری در آن حوزه شد.پس از انتخاب برخی مشتریان که دارای ویژگی‌های مد نظر شما هستند، می‌توانید با آنها تماس گرفته و بابت سابقه نرم افزار، چالش‌ها و راهکارها از مدیران راهنمایی بگیرید و در این بین به اطلاعات با ارزشی از شرکت تولید کننده نرم افزار و محصول آن دست پیدا کنید. برای مثال وقتی شرکتی، نرم افزارهای یکپارچه مالی و اداری بیش از نیمی از شهرداری‌های کل کشور را تامین کرده است که در بین آنها مراکز استان‌ها نیز مشاهده می‌شوند، بدون شک می‌توان به سابقه آن شرکت در زمینه نرم افزارهای مالی و اداری شهرداری‌ها اعتماد و با خیال راحت از آن شرکت خرید کرد.
 3. سابقه و ویژگی‌های شرکت تولیدکننده نرم افزار
  همانطور که برای رفع بسیاری از نیازهای زندگی از محصولات و خدمات برندهای خوش نام و خوش سابقه استفاده می‌کنیم و اعتماد ما به نام برند گاهی موجب خرید محصولات جدید آن برند بدون نگرانی و دغدغه می‌شود، خرید نرم افزار نیز شامل همین قاعده می‌شود و شناخت از سوابق یک شرکت و برند می‌تواند در مسیر خرید نرم افزار مالی اداری به ما کمک شایانی کند.برای شناخت بهتر از یک برند به‌خصوص در حوزه نرم افزار، خوشبختانه تاییدیه‌ها و گواهی‌نامه‌هایی وجود دارند که به‌صورت آنلاین امکان استعلام آنها برای عموم فراهم است. شرکت‌هایی که دارای این گواهی‌نامه‌ها و مجوزها هستند، در حقیقت استانداردهای بالایی را پاس کرده‌اند و نمره قبولی به‌دست آورده‌اند. برخی از این مراجع ارائه کننده گواهینامه یا رتبه عبارتند از: شورای عالی انفورماتیک کشور، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان،  سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، مركز توسعه تجارت الكترونیكی، اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی و…در صورت نیاز به استعلام کافیست به سایت مجموعه‌های معرفی شده مراجعه شود و با جستجوی نام شرکت در بخش مربوطه نسبت به بررسی و اعتبارسنجی گواهینامه‌ها و مجوزهای شرکت‌ها اقدام کرد. برای مثال اگر در سامانه ساجار متعلق به شورای عالی انفورماتیک کشور نام شرکت حساب رایان پارس را جستجو کنید، اطلاعات مربوط به سه رتبه یک در سه حئزه مختلف از شورای عالی انفورماتیک و چند رتبه و اعتبار دیگر شرکت قابل مشاهده است.
 4. امکان گسترش و توسعه نرم افزار
  بسیاری از شرکت‌ها و کسب و کارهای موفق که اقدام به گسترش حوزه فعالیت خود می‌کنند، ضمن توسعه سطح خدمات و افزایش تعداد محصولات، با تاسیس دفاتر و کارخانه‌ها در نقاط مختلف کشور، موجب توسعه همه جانبه کسب و کار می‌شوند. در چنین شرایطی که همزمان با توسعه، تعداد نیروی انسانی و گردش مالی رو به افزایش است، همراهی نرم افزار و امکان توسعه آن جهت پوشش گستردگی شرکت بسیار اهمیت دارد و اولویت مالک کسب و کار در چنین شرایطی در درجه اول استفاده از نرم افزار موجود و ارتقا ظرفیت‌های آن است.بنابراین شرکت‌های تولید کننده نرم افزار یکپارچه مالی و اداری که محصولات نرم افزاری با قابلیت پوشش نیازهای شرکت‌های در حال توسعه داشته باشند در چنین شرایطی می‌توانند با تامین نیازهای مشتری، ضمن ارتقا نرم افزار فعلی، سایر نرم افزارهای مرتبط با نیاز مشتری را در اختیار وی قرار دهند.با تمام این تفاسیر بهتر است هنگام انتخاب بهترین نرم افزار یکپارچه مالی اداری، این پارامتر بسیار مهم را در نظر بگیرید که شرکتی را انتخاب کنید که امکان همراهی شما در فرآیند توسعه و پیشرفت را داشته باشد و در رزومه آن شرکت، سازمان‌های بزرگ با گستره مشابه وجود داشته باشد. برای مثال شهرداری‌های کلان‌شهرها نمونه‌ای از این سازمان‌های بزرگ هستند که علاوه بر شهرداری مرکز و  شهرداری‌های مناطق، سازمان‌های زیرمجموعه مستقلی هم دارند که همگی دارای گردش بالای اطلاعات اداری و مالی هستند و در عین استقال عملکرد، از یک سیستم یکپارچه مالی و اداری استفاده می‌کنند.
 5. امنیت اطلاعات
  موضوع امنیت اطلاعات از دیدگاه مشتری با دیدگاه شرکت تولیدکننده کاملا متفاوت است. مشتری علاوه بر موارد زیرمجموعه امنیت که مورد نظر شرکت بوده و در همین مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت، برای بحث محرمانگی داده ها و اطلاعات خود نیز اهمیت ویژه‌ای قائل است و این پارامتر برای برخی کسب و کارهای حساس دارای اولویت بسیار بالاتری است.ممکن است به‌دلیل اینکه یکی از رقبای مطرح و خوب شما از نرم افزار شرکت خاصی استفاده کرده و طی چند سال همچنان به استفاده از آن ادامه می‌دهد، تصمیم به خرید همان نرم افزار گرفته باشید و اصلی‌ترین دلیل شما همان شرکت رقیب باشد. اما از طرفی نگرانی بابت دسترسی همان رقیب به اطلاعات شما از طریق شرکت تولیدکننده نرم افزار مشترک مورد استفاده، یکی از مواردی است که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرده و به آن توجه نکرد.در چنین شرایطی چند راه پیشنهاد می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا این دغدغه برای همیشه حل شود و حتی برای اقدامات بعدی به شما برای تصمیم‌گیری بهتر کمک کند.راه اول و ساده‌ترین راه برای الزام تولید کننده نرم افزارهای یکپارچه مالی و اداری، امضای توافقنامه و قرارداد منع افشای اطلاعات محرمانه (NDA) است و مشتری می تواند NDA را به دلخواه خود تهیه و در اختیار شرکت قرار دهد.قراردادهای منع افشای اطلاعات محرمانه یا پیمان عدم افشای اطلاعات یا قرارداد محرمانگی (CA) نوعی از قرارداد هستند که شرکت‌های باسابقه در حوزه تولید نرم افزار و به‌خصوص نرم افزارهای حاوی اطلاعات محرمانه و مهم نظیر نرم افزارهای یکپارچه و جامع مالی و اداری، به‌خوبی با آن آشنایی دارند و در صورت مطرح کردن درخواست امضای NDA یا CA، ضمن استقبال از آن، می‌توانند جهت اطمینان خاطر مشتری، نمونه‌های کامل‌تری از موارد مشابه امضا شده با سایر مشتریان را در اختیارتان قرار دهند تا ضمن اطمینان بخشی به مشتری، حسن نیت خود را هم نشان دهند.برای همین معمولا شرکت‌های موفق نرم افزاری، چندین مشتری از یک صنعت خاص را دارند و هم‌زمان ضمن جلب اعتماد همه آنها، بدون هیچ مشکل و چالشی خدمات مختلف و متفاوتی به آنها ارائه می‌کنند. این شرکت ها علاوه بر تعهد خود به مشتری، تعهدات مشابهی با همکاران و پرسنل خود در قالب NDA یا CA دارند و در مواردی که پرسنل مستقر در محل مشتری داشته باشند، بندهای تعهدی زمان دار نیز امضا می‌کنند تا خیال مشتری بابت استفاده‌های بعدی از داده‌ها تا مدت زمان مشخصی آسوده باشد.سخن آخردر این مقاله سعی کردیم به دور از مسائل فنی، از دو زاویه مختلف و از نگاه تولیدکننده و مشتری، برخی ویژگی‌های کاربردی جهت انتخاب بهترین نرم افزار یکپارچه مالی و اداری را برای شما مطرح کنیم تا برای تصمیم‌گیری و انتخاب نرم افزار مناسب مسیر صحیح را طی کنید و با در نظر گرفته دغدغه‌هایی که شاید همگی فنی نباشند، نرم افزار و شرکت مناسب انتخاب کنید.
مطالعه
چگونه عطاری بزنیم؟

کلیه شرکت ها و سازمان ها می توانند جهت برگزاری جلسه و دریافت اطلاعات بیشتر و دمو نرم افزارهای یکپارچه مالی و اداری محاسبان با ما در تماس باشند. همچنین می توانند با ورود به سایت شرکت حساب رایان پارس و تکمیل فرم درخواست دمو، جلسه ای را با دپارتمان فروش در خصوص قابلیت ها و امکانات محاسبان داشته باشند.
شماره تماس دپارتمان فروش: ۸۷۷۶۰ (داخلی ۲۲۴ و ۲۲۵) و یا شماره همراه (۰۹۱۹۹۹۸۷۱۳۸)

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.