رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

aalan

یک سوال Latest Articles

دلایل استفاده از لوله PVC برق چیست؟

دلایل استفاده از لوله های PVC برق به عوامل متعددی بستگی دارد و بیشتر دلایل محبوبیت این لوله ها از این موضوع نشات می گیرد که لوله های برق PVC از جدیدترین و بهترین مواد تولید شده در زمینه برق رسانی ساختمان هستند. با توجه به ویژگی های منحصر به فرد لوله های برق PVC، استفاده از آن در صنعت و زمینه های مرتبط رو به افزایش است.

لوله های برق PVC برق دارای ویژگی هایی هستند که آنها را از سایر لوله های برق متمایز می کند و در بسیاری از موارد جایگزین مناسبی برای لوله های مسی و آلومینیومی هستند. در ادامه قصد داریم تا به معرفی مهم ترین خصوصیات لوله برق پی وی سی بپردازیم تا بتوانید خرید لوله pvc برق را با آگاهی از ویژگی های آن انجام دهید. در ادامه همراه ما باشید.

مطالعه
بازی کالاف دیوتی از فروشگاه جت گیم

چه دلایلی باعث استفاده از لوله های برق پی وی سی می شود؟

لوله های برق pvc کاربردهای متفاوتی دارند از جمله در صنعت برق کشی، صنعت اب و … که به دلیل ویژگی های بسیار، استفاده از آن ها رو به افزایش است. در ادامه به معرفی مهم ترین خصوصیات این لوله ها خواهیم پرداخت.

۱- ماندگاری و مقاومت بالا

لوله های برق PVC عمر بسیار طولانی دارند و دوام آنها به ۱۰۰ سال یا بیشتر می رسد. برای اثبات این موضوع باید گفت اولین سیستم لوله کشی که حدود هشتاد سال پیش با این لوله ها نصب شد هنوز پابرجاست.

میزان خرابی لوله برق پی وی سی در مقایسه با انواع دیگر لوله ها بسیار کمتر است و این امر باعث می شود تا هزینه نصب، نگهداری و تعمیرات به میزان قابل توجهی کاهش یابد و این امر گزینه ای مقرون به صرفه برای مصرف کننده محسوب می شود. انعطاف پذیری بالای این لوله ها شکستگی آنها را به حداقل رسانده است.

مطالعه
خیانت حسابداری مالی به کسب و کارها

۲- سازگاری بالاتر با محیط زیست

از آنجایی که لوله های پی وی سی پلیمرهای سبک وزن هستند و از منابع کمی برای تولید آنها استفاده می کنند، مزایای زیست محیطی بیشتری نسبت به لوله های سنتی دارند. همچنین بازیافت این نوع لوله آسان است و می توان از انواع جدید مجددا استفاده کرد.

یکی از ویژگی‌های قابل توجه لوله‌های برق PVC قابلیت بازیافت آنهاست، زیرا بازیافت این لوله‌ها بدون تغییر ویژگی‌های فنی آسان است. بنابراین در اروپا سالانه حدود پنجاه هزار تن از این لوله ها بازیافت می شود.

۳- هزینه

قیمت خرید لوله‌ برق پی وی سی بر اساس تجربه مصرف کنندگان بسیار پایین و مقرون بصرفه است. هزینه خرید این نوع لوله‌های باکیفیت نسبت به لوله‌های فلزی بسیار کمتر است و به علت طول عمر بالایی که دارند، کاملاً مقرون به صرفه اند.

مطالعه
شفافیت مالی و ارتقا مدیریت شهری با پیاده سازی دستورالعمل خزانه داری

۴- وزرن کمتر

قیمت خرید لوله برق پی وی سی بر اساس تجربه مصرف کنندگان بسیار پایین و مقرون به صرفه می باشد. هزینه خرید این نوع لوله های مرغوب نسبت به لوله های فلزی بسیار کمتر بوده و به دلیل طول عمر بالا کاملا مقرون به صرفه می باشد.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی خصوصیات مهم لوله های برق PVC پرداختیم و گفتیم که این لوله ها با محثط زیست سازگارند و به راحتی بازیافت می شوند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.