رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

کارت اسکرچ چیست؟ معرفی کارت رمزدار

اکثر ما تجربه استفاده از کارت شارژ های قدیمی را داریم؛ همان کارت های ۲ هزار تومانی و ۵ هزار تومانی و … که با خراشیدن لایه محافظتی آن ها، کد مخفی شده را وارد می‌کردیم و اعتیار خط مویابل خود را افزایش می‌دادیم. این نوع از کارت ها که یک لایه خراشیدنی، از اطلاعات درج شده روی آن ها محافظت می‌کند، کارت اسکرچ یا همان کارت خراشیدنی نام دارند. اسکرچ (Scratch) یک واژه انگایسی و به معنای «خراشیدن» بوده که علت نامگذاری این کارت ها نیز نشات گرفته از همین واژه لاتین می‌باشد. کارت اسکرچ کاربردهای مختلفی دارد؛ از کاربردهای قدیمی آن می‌توان به همین کارت های شارژ اشاره کرد که هنوز هم ممکن است بعضی افراد از آن ها استفاده کنند. در ادامه، با انواع اسکرچ کارت بیشتر آشنا می‌شویم و سایر کاربردهای این محصولات جذاب را معرفی می‌کنیم.

مطالعه
داشبورد مالی چیست

 

نحوه تولید کارت اسکرچ

کارت‌های اسکرچ معمولاً به صورت صنعتی تولید می‌شوند. نحوه تولید آنها به شرکت تولید کننده و فرآیند تولید آنها بستگی دارد. اما در کل، فرآیند تولید کارت اسکرچ عبارت است از:

  1. طراحی: ابتدا طرح کارت اسکرچ توسط طراحان حرفه‌ای در نرم‌افزارهای طراحی مانند Adobe Illustrator یا CorelDRAW ایجاد می‌شود. طرح شامل طرح لایه پوششی و طرح زیر آن است.
  2. چاپ: پس از طراحی، کارت‌ها با استفاده از چاپگرهای خاص و روش‌های چاپ متناسب با نوع کارت (مانند چاپ افست یا چاپ صفحه‌ای) چاپ می‌شوند. در این مرحله، لایه پوششی نیز بر روی کارت چاپ می‌شود.
  3. پوشش دهی: پس از چاپ، لایه پوششی روی کارت قرار می‌گیرد. این لایه معمولاً از جنس رنگی است که قابلیت برداشتن با ابزارهایی مانند سکه یا قلم را دارد.
  4. برش و انجام عملیات پس‌پردازش: در این مرحله، کارت‌ها برش داده می‌شوند و عملیات پس‌پردازش مانند برداشتن لبه‌های تیز و بسته‌بندی انجام می‌شود.
مطالعه
24 تکنیک کاربردی در فروش تلفنی و بازاریابی تلفنی املاک

نحوه تولید کارت اسکرچ ممکن است بسته به شرکت تولید کننده و فناوری‌های مورد استفاده در آنها متفاوت باشد.

 

PrintDigital 1000x380 0035 COSTA Scratch Card Design and Print 01 - کارت اسکرچ چیست؟ معرفی کارت رمزدار

 

چاپ کارت اسکرچ اختصاصی

مراکز زیادی وچود دارند که در زمینه چاپ کارت رمزدار فعالیت می‌کنند و هر کدام از آن‌ها، امکانات مختلفی برای چاپ این محصولات در اختیار مشتری قرار می‌دهند. از معتبر ترین مراکز چاپ اسکرچ کارت، می‌توان مجتمع چاپ و بسته بندی پارت را نام برد که با بیش از ۱۰ سال سابقه در حوزه خدمات چاپ و بسته بندی، از پیشتازان این حوزه شمرده می‌شود. در پارت چاپ، کارت اسکرچ با بهترین کیفیت ممکن و با طراحی و چاپ کاملا اختصاصی تولید شده و بدست شما می‌رسند. از ویژگی های جالب مجموعه پارت چاپ در زمینه تولید این محصولات، می‌توان به این مورد اشاره کرد که اطلاعات متغیر و کدهای امنیتی، با استفاده از پرینتر (و نه جت پرینتر) روی کارت درج می‌شوند و به همین دلیل، خوانایی خود را از دست نخواهند داد.

مطالعه
چگونه یک سیستم حسابداری انتخاب کنیم

در صورتی که قصد چاپ کارت اسکرچ را دارید، می‌توانید با مراجعه به وبسایت مجتمع چاپ و بسته بندی پارت، مشاوره رایگان و راهنمایی لازم را دریافت کنید و سپس، کارت های رمزدار اختصاصی خود را در تیراژ دلخواه، سفارش دهید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.