رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

تاریخ سیاه همه چیز درباره قهوه تیمورقهوه

هر چند وقت یکبار، ما دوست داریم به برخی از کشورهای کمتر شناخته شده تولید کننده قهوه توجه داشته باشیم و تیمور مطمئناً با این شرایط سازگار است. در حالی که تیمور در محافل قهوه واکنشی مشابه با نام‌های بزرگی مانند کلمبیا و اتیوپی نشان نمی‌دهد، امیدواریم تا پایان این مقاله، قهوه تیمور را به‌عنوان عضوی محترم از خانواده جهانی قهوه بیشتر از توانایی‌های خود ببینید. خود را نگه می دارد. در ادامه تاریخچه، طعم ها و نکات دم کردن را توضیح میدهیم.

قهوه تیمور

در این مقاله، قهوه تیمور را به شما معرفی می‌کنیم که همه چیز را از ریشه‌های تاریخی گرفته تا مشخصات طعم را پوشش می‌دهد. ما امیدواریم که این راهنما برای شما آموزنده و روشنگر باشد و تشویق شوید تا در پایان قهوه تیمور بخورید.

تیمور – تیمور لسته، به طور رسمی تر – در سال ۲۰۱۹ موفق شد لیست ۵۰ کشور برتر تولید کننده قهوه را بشکند اما تنها به رتبه ۳۹ رسید. با این حال، با توجه به وسعت و جمعیت کوچک این کشور، قرار گرفتن در لیست ۵۰ کشور برتر یک شاهکار قابل توجه است. . قهوه صادرات اصلی تیمور است و تقریباً ۲۵٪ از کل صادرات این کشور را بر اساس دلار تشکیل می دهد.

از آنجایی که قهوه اولین کالای صادراتی تیمور است، جای تعجب نیست که صنعت قهوه یکی از بزرگترین بخش‌های اقتصاد آنها باشد. تخمین زده می شود ۲۵ درصد از جمعیت تیمور توسط صنعت قهوه حمایت می شوند، چه به طور مستقیم به عنوان یک کشاورز یا به طور غیر مستقیم به عنوان بخشی از شبکه صادرات حمایتی. بر اساس خانواده، درصد تیموری‌هایی که در تولید قهوه مشارکت دارند حتی بیشتر است، حدود ۳۰ درصد.

قرار گرفتن در سی و نهمین کشور بزرگ تولیدکننده قهوه، کل تولید قهوه تیمور را به ۰.۲ درصد از کل تولید جهانی می‌رساند. با این حال، بسیاری از کارشناسان قهوه – به ویژه آلف کرامر – معتقدند که قهوه تیمور از نظر کیفیت و قیمت در ۱٪ قهوه برتر جهان قرار دارد. چنین اختلافی بین کل تولید و کیفیت غیرعادی است و در چند دهه گذشته منجر به افزایش علاقه به قهوه تیمور شده است.

تاریخ

قهوه توسط استعمارگران پرتغالی که در اوایل دهه ۱۸۰۰ وارد تیمور شدند معرفی شد. تا سال ۱۹۷۵ تیمور شرقی مستعمره پرتغال بود و پرتغالی ها صنعت قهوه را کنترل می کردند. متعاقباً تیمور بخشی از اندونزی شد و تیموری ها و تولید قهوه آنها تحت کنترل اندونزی قرار گرفتند. تنها اخیراً، در پایان قرن بیستم، تیمور از کنترل اندونزی ها رها شد و کنترل کاملی بر صنعت قهوه خود بدست آورد.

صنعت قهوه که اکنون توسط بومی تیموری اداره می شود، به طور مستقیم بخش قابل توجهی از جمعیت را پشتیبانی می کند. تیمور یکی از کشورهایی بوده است که سازمان‌های جهانی مانند بانک توسعه آسیایی و بانک جهانی به عنوان بخشی از برنامه آنها برای توانمندسازی کشورهای تولیدکننده قهوه که قبلاً تحت کنترل یک کشور دیگر بودند، کمک گرفته است. آزادی از دست یک استعمارگر یک دستاورد بزرگ برای هر کشوری است، اما جلب توجه بدون حمایت و زیرساخت های یک کشور بزرگتر می تواند چالش برانگیز باشد. خوشبختانه، صنعت قهوه تیمور شروع به رشد کرده است و پیش بینی می شود در پنج تا ده سال آینده شکوفا شود.

جغرافیا و آب و هوا

تیمور در اقیانوس آرام آسیا واقع شده است که بین اندونزی در شمال و استرالیا در جنوب قرار گرفته است. آب و هوا نقش مهمی در تعیین ویژگی های قهوه ایفا می کند و آب و هوای تقریبا یکسان مشترک بین اندونزی و تیمور باعث می شود قهوه این دو کشور مشابه باشد. قهوه تیمور به شیرینی و شکلاتی بودن، با طعم خاکی و اسیدیته کم معروف است.

قهوه

شایان ذکر است، قهوه تیمور معمولاً بدون مواد شیمیایی و آفت‌کش‌ها رشد می‌کند و به تیموری‌ها این امکان را می‌دهد که قهوه‌شان را ارگانیک بنامند و آن را معنی کنند. استفاده از برچسب ارگانیک باعث افزایش شهرت قهوه تیمور در چشم قهوه‌خوران در سراسر جهان شده است زیرا افراد بیشتری به دنبال جایگزین‌های ارگانیک برای جایگزینی مواد غذایی و نوشیدنی‌های حاوی مواد شیمیایی خود هستند.

در مورد تاریخچه قهوه در ایران و جهان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

قهوه تیمور به دلیل اینکه یک قهوه کاملاً شسته شده است، خود را از ریشه های مشابه جدا می کند. اکثریت قریب به اتفاق قهوه تیمور شسته می‌شود و آن را از منطقه‌ای دورتر می‌کند که در آن فرآوری مرطوب هنوز محبوب‌ترین روش فرآوری قهوه است. قهوه شسته شده مورد توجه علاقه مندان قهوه تخصصی قرار می گیرد، زیرا این قهوه نشان دهنده بهتر طعم ذاتی دانه است تا نتیجه تخمیر ناسازگاری که قهوه های فرآوری شده مرطوب تحمل می کنند.

قهوه تیمور علیرغم شسته شدن، در مقایسه با منشاهای شناخته شده تر، بسیار ارزان است. قهوه شسته شده از نیروگاه های معتبر مانند اندونزی، کلمبیا و اتیوپی می تواند به راحتی دو برابر قهوه مشابه تیمور قیمت داشته باشد. قیمت قهوه تیمور در سال‌های اخیر در حال افزایش بوده است، اما هنوز هم یکی از مقرون به صرفه‌ترین مبدا برای قهوه تخصصی باقی مانده است.

اگر می خواهید قهوه تیمور را امتحان کنید، توصیه می کنیم آن را با روش دم کردن به سبک غوطه وری ترکیب کنید. طعم های طبیعی موجود در لوبیای تیمور آن را برای دم کردن در فرنچ پرس یا موج کالیتا مناسب می کند. ما همچنین دوست داریم از قهوه تیمور در دسته های دم سرد استفاده کنیم. اگر روش دم کردن دیگری را ترجیح می دهید، البته می توانید از آن برای دم کردن قهوه تیمور استفاده کنید.

نتیجه

علیرغم تولید قهوه برای بیش از ۲۰۰ سال، حضور قهوه تخصصی تیمور هنوز در مراحل اولیه خود است. با افزایش تقاضای جهانی برای قهوه تخصصی با کیفیت بالا، تولیدکنندگان قهوه کوچک‌تر مانند تیمور رایج‌تر شده‌اند، زیرا مردم متوجه می‌شوند که کمیت و کیفیت لزوماً دست به دست هم نمی‌دهند. اگر قهوه اندونزیایی و دیگر منشاهای مالت‌دار زمینی را دوست دارید، این را مدیون خودتان و تلاش تیموری‌ها هستید که قهوه تیمور را امتحان کنید.

 

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه