رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

برای کنکور پزشکی ۱۴۰۲ از کجا و چطوی و چه موقع  بهتره شروع کنیم

 

 

در واقع بهترین زمان برای شروع به مطالعه مباحث دروس اختصاصی برای کنکور پزشکی ۱۴۰۲ از تابستان ۱۴۰۱ می باشد.

بعد از امتحانات خرداد ماه لازمه تا برنامه ریزی کنکور سال بعد رو شروع کنید. هرچه زودتر شروع کنید ساعات مطالعه مفید و بازدهی بیشتری خواهید داشت. همه تلاشتون رو بکنید تا به خودتون متعهد باشید و به هدفتون برسید. 

عدم داشتن یک برنامه ریزی اصولی و ایجاد تعادل برای  اهمیت هر درس، نمیتواند به شما شما کمک کند. از طرفی برنامه ریزی خیلی فشرده و آشفته شما از مسیر خارج میکند.

 فراموش نکنید استمرار در کنار تعادل میتواند شما را در مسیر درست برای کنکور  قرار بدهد. برنامه ریزی تحصیلی بسیار مهم است، هیچ فعالیتی بدون برنامه ریزی تکمیل نمی شود،  پس حتما یک برنامه ریزی اصولی جهت کسب رتبه برای قبولی پزشکی ۱۴۰۲ (اطلاعات بیشتر و کامل داخل لینک صفحه درج شده) اولین و مهمترین قدم  شماست که نیازمند حضور مشاوره و شرکت در موسسات کنکور و تست زنی است.

مطالعه
بررسی جامع ادامه تحصیل در ارشد حسابداری با لیسانس غیرمرتبط

نتایجی که در سال بعد بدست میاورید اگر هدفمند باشد راه و مسیر زندگی شما را می تواند به کل تغییر بدهد  البته این امر تنها مخصوص داوطلبان رشته  رشته تجربی  نیست  و همه افرادی که بدنیال بهترین رتبه کنکور باشند باید به این مساله مهم توجه کنند.

 

برای کنکور پزشکی تجربی ۱۴۰۲ روزی چقدر یا چند ساعت درس بخوانیم؟

اول توجه کنید که شما به میزان برنامه و الگوی خودتان با ساعت درسی نیاز دارید شاید برنامه روزی ۱۲ ساعت از روز اول بزرگترین اشتباه باشد. یعنی اگر شما عادت داشته اید روزی نایت ۳ ساعت درس بخوانید یکدفعه نمی توانید آن را به ۱۰ ساعت تغییر دهید .

اما استمرار روازنه برای مطالعه و تست زنی و تمرین  را حفظ کنید و داشته باشید. حتما برای ایجاد چنین تعادلی از مشاور کمک بگیرید. 

مطالعه
آموزش به دانش آموزان در خانه

 

برنامه ریزی بودجه بندی شده برای کنکور پزشکی ۱۴۰۲

معیارهای مختلفی در برنامه ریزی وجود خواهد داشت، اما یکی از آنها که بسیار کاربردی است انجام آن بر اساس بودجه بندی است. اگر داوطلب دانش بودجه بندی داشته باشد می تواند روی برخی از موضوعات دروس تمرکز بیشتری داشته باشد و در زمان بسیار صرفه جویی کند. برنامه ریزی بر اساس بودجه بندی به گونه ای است که موضوعات مرتبط هر دوره در سه سال قابل دسته بندی است. با این کار موضوعات مرتبط به طور قطعی در ذهن تثبیت می شود و در نتیجه بسیار خوبی در کنکور خواهد داشت.

 

برنامه‌ریزی حجمی کنکور برای پزشکی

 نوع دوم از برنامه‌ریزی درسی کنکور، برنامه‌ریزی حجمی است که اصل آن براساس حجم دروس بنا شده‌است و زمان اصلا در آن دخیل نیست. زیا این روش را تجربه کرده اید و معروف‌ترین آن برنامه ریزی برای آزمون‌های آزمایشی است.

مطالعه
چرا در کنکور حسابداری شرکت کنیم؟ + بررسی کنکور و بازار کار ارشد حسابداری

اگر دقت داشته باشید برنامه آزمون‌های آزمایشی طوی طراحی شده  که برای یک آزمون دو یا سه هفته زمان در نظر می گیرند و  بعد از مطالعه مباحث در طی آن دو یا سه هفته داخل برنامه درج می شود. اما چون دانش آموز را سردرگم می کند روش مناسبی نیست، با اینکه می‌داند در طی دو یا سه هفته باید چه درس هایی باید بخواند اما قرار دادن هر درس و تقسیم بندی حجم هر آزمون به باکس‌های کوچک خود نیز دردسرساز است. البته ممکن است برای برخی افراد مناسب تر از باقی روش ها باشد.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.