رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

بررسی جامع بهترین گرایش‌های دکتری مدیریت

M 1 - بررسی جامع بهترین گرایش‌های دکتری مدیریت

مقدمه

می‌دانید که بهترین گرایش‌های دکتری مدیریت کدامند؟ شما هم دوست دارید بعد از اخذ مدرک ارشد مدیریت، همچنان ادامه تحصیل دهید؟

در روزهای اخیر بسیاری از دانشجویان به دنبال آشنایی با بهترین گرایش‌های دکتری مدیریتی هستند تا از این طریق خود را برای کنکور دکتری آماده کنند. توجه داشته باشید که امروزه درصد بالایی از دانشجویان در رشته‌های مدیریتی مشغول به تحصیل هستند. دانشجویان رشته‌های مدیریتی بعد از اتمام دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد مدیریت علاقه‌مند می‌شوند تا در مقاطع بالاتر نیز ادامه تحصیل دهند؛ چرا که به خوبی می‌دانند از بهترین راه‌های موفقیت آن‌ها ادامه تحصیل و رسیدن به درجات علمی برتر است. دانشجویان امروزی می‌توانند با کسب علم و دانش کافی در حوزه‌های مختلف، آینده کشورمان را به شکل احسن مدیریت کنند. البته باید زمینه جذب آن‌ها در سازمان‌های دولتی نیز فراهم شود. بنابراین دولت نقش بسیار مهمی را در آینده شغلی دانشجویان مقطع دکتری مدیریت، بر عهده دارد اما بسیاری از سازمان‌های بخش خصوصی هم به دنبال این افراد هستند تا با تجربه و دانش آن‌ها به حداکثر کارایی و بهره‌وری دست پیدا کنند.

شما می‌توانید لیست مربوط به گرایش‌های دکتری مدیریت را با دقت بالایی بررسی کرده و با توجه به توانایی‌های خود، بهترین گرایش را انتخاب کنید. از سوی دیگر فراموش نکنید که مدیریت ترکیبی از هنر و علم است. بنابراین دانشجویان بایستی از حداکثر توان خود استفاده کنند و به درجات بالاتر علمی دست پیدا کنند. رقابت میان دانشجویان دکتری مدیریت نیز بسیار بالا است و هر کدام از آن‌ها در تلاش هستند تا جزو برترین‌های دانشگاه خود باشند. شما می‌توانید مقطع دکتری مدیریت را در بسیاری از دانشگاه‌های معروف کشورمان ادامه دهید.

گرایش‌های دکتری مدیریت

مهمترین گرایش‌های مربوط به دکتری مدیریت عبارتند از:

  • گرایش مدیریت دولتی
  • گرایش مدیریت صنعتی
  • گرایش مدیریت فناوری اطلاعات
  • گرایش مدیریت بازرگانی و راهبردی
  • گرایش کارآفرینی
  • گرایش استراتژیک
  • گرایش رسانه‌ای
مطالعه
آموزش به دانش آموزان در خانه

 

قبل از بررسی بهترین گرایش‌های دکتری مدیریت توصیه می‌شود که برخی از توانایی های خود را ارتقا دهید. برای مثال یک مدیر قدرتمند و موفق بایستی قدرت بیان خوب، اعتماد به نفس بالا، روابط اجتماعی بالا و توان تجزیه و تحلیل داشته باشد. از سوی دیگر تمام گرایش‌های دکتری مدیریت با درس‌های آماری و ریاضی سروکار دارند. بنابراین شما بایستی آمادگی لازم را برای ادامه تحصیل در مقاطع دکتری مدیریت داشته باشید، نکته مهم پایانی در این خصوص این است که مهارت‌های نرم‌افزاری و ابزاری می‌تواند نقش موثری در پیشرفت یک دانشجوی مدیریت ایفا کند. در ادامه مقاله سعی داریم تا در مورد ۴ تا از بهترین گرایش‌های مربوط به مقطع دکتری مدیریت بیشتر صحبت کنیم. سعی کنید با توجه به شرایط خود و همچنین صحبت با مشاوران و افراد خبره حوزه مدیریت، بهترین انتخاب را انجام دهید.

مدیریت فناوری اطلاعات

M 2 - بررسی جامع بهترین گرایش‌های دکتری مدیریت

امروزه این رشته به یکی از مهمترین و پرطرفدارترین گرایش‌های مدیریتی در کل جهان تبدیل شده است. در بسیاری از مواقع دانشجویان ایرانی جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری مدیریت فناوری و اطلاعات به کشورهای اروپایی مهاجرت می‌کنند. با این حال می‌توان گفت گرایش یاد شده جزو بهترین گرایش‌های دکتری مدیریت است. دنیای امروزه نیازمند دانش‌آموختگان رشته مدیریت فناوری و اطلاعات است، چرا که جهت اداره و مدیریت بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها بایستی از بهترین نوع نرم‌افزارها استفاده کرد؛ بنابراین دانش‌آموختگان گرایش یاد شده می‌توانند عملکرد بسیاری از سازمان‌ها را بهبود ببخشند. مهمترین مباحث مربوط به مقطع دکتری، مدیریت فناوری و اطلاعات را تجارت الکترونیکی، امنیت داده و داده‌کاوی شکل داده است.

توجه داشته باشید که بسیاری از موسسه‌ها و شرکت‌ها به دنبال بهره‌مندی از تجارت الکترونیکی هستند. کشور ما نیز برای پیشرفت خود در دهکده جهانی، بایستی از تمام دانش‌آموختگان گرایش مدیریت فناوری دعوت به همکاری نماید. شما می‌توانید در گرایش کسب‌وکار هوشمند مدیریت فناوری و اطلاعات مشغول به ادامه تحصیل باشید چرا که در این صورت آینده شغلی مناسبی را برای خود پیدا خواهید کرد. از مهمترین دروس مربوط به گرایش یاد شده می‌توان به مدیریت دانش، سیستم‌های اطلاعات مدیریتی و آمار اشاره کرد. امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا، گرایش فناوری و اطلاعات جزو بهترین گرایش‌های دکتری مدیریت محسوب می‌شود.

مطالعه
خرید مدرک تحصیلی معتبر قانونی و با استعلام

مدیریت بازرگانی و راهبردی

در حال حاضر تعداد زیادی دانشجو در مقطع دکتری، مدیریت بازرگانی در حال تحصیل هستند. امروزه تمام بانک‌ها، شرکت‌های صنعتی و سازمان‌های بیمه به دنبال کسب سود بیشتر هستند. برای این منظور نیز به دنبال استخدام مدیرانی هستند که رشته تحصیلی آن‌ها بازرگانی است. شما می‌توانید در این گرایش با روش‌های افزایش وفاداری مشتریان، فروش، استراتژی بازاریابی، رفتار مصرف‌کننده و … آشنا شوید. فارغ‌التحصیلان و دانشجویان این رشته می‌توانند در حوزه‌های مختلفی از جمله واردات و صادرات فعالیت کنند و با توجه به وضعیت اقتصادی امروز کشور، می‌توانند کمک شایانی به رشد و توسعه کشور داشته باشند.

مدیریت مالی

لازم است در انتها به رشته مدیریت مالی هم اشاره کنیم که به جرئت می‌توان گفت پرطرفدارترین رشته مدیریت است. فارغ‌التحصیلان این رشته بازار کار بسیار جذاب و گسترده‌ای دارند و در حوزه‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی مثل موسسات مالی و اعتباری، بانک‌ها، کارگزاری‌ها، بازار بورس و سرمایه، مدیریت سرمایه‌گذاری و ریسک و … فرصت‌های بی‌نظیری برای آن‌ها مهیاست.

عکس

مشاهده بهترین منابع کنکور دکتری مدیریت

مدیریت دولتی

همانطور که اشاره شد امروزه بسیاری از دانشجویان مقطع ارشد به دنبال بررسی بهترین گرایش‌های دکتری مدیریت هستند تا بتوانند در یکی از بهترین و موفق‌ترین گرایش‌های مدیریتی ادامه تحصیل دهند. در فهرست مربوط به بهترین گرایش‌های دکتری مدیریت می‌توان به مدیریت دولتی اشاره کرد. بدون شک یکی از بهترین و پرطرفدارترین گرایش‌های مدیریتی را، گرایش دولتی شکل داده است.  فارغ‌التحصیلان گرایش یاد شده می‌توانند در شغل‌های گوناگونی مشغول به­کار شوند. دانشجویان از رشته‌های غیرمرتبط نیز می‌توانند در دکتری مدیریت دولتی شرکت کنند و البته توجه داشته باشید که جهت موفق بودن در این مسیر باید از قدرت درک مفاهیم بالایی برخوردار باشید.

مطالعه
شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون چیست؟

مدیریت دولتی جزو بهترین گرایش‌های دکتری مدیریت است و کلاس‌های این رشته برای اولین بار در سال ۱۳۳۳ در دانشگاه تهران برگزار­شد. دانشجویان دکتری گرایش یاد­­شده بایستی در طول تحصیل خود بتوانند خط‌مشی‌های سازمان‌های بزرگ خصوصی و دولتی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. فراموش نکنید که کشور ما از فقدان متخصصان مدیریتی رنج می‌برد. بسیاری از مشکلات اقتصادی نیز ریشه در عدم توانایی مدیران حاضر دارد. به همین دلیل دانشجویان دکتری مدیریت می‌توانند با کسب دانش کافی،  آینده کشورمان را به بهترین شکل مدیریت کنند. دانشگاه‌های دولتی کشورمان استقبال بی‌نظیری را از دانشجویان دکتری مدیریت دولتی می‌کنند. به همین با خیال آسوده در کنکور دکتری یاد شده شرکت نمایید.

M 3 - بررسی جامع بهترین گرایش‌های دکتری مدیریت

سخن پایانی

در قسمت‌های قبلی مقاله سعی داشتیم تا در مورد بهترین گرایش‌های دکتری مدیریت، اطلاعاتی را ارائه دهیم. همانطور که ملاحظه کردید گرایش‌های مدیریت دولتی، بازرگانی، فناوری اطلاعات و مالی جزو بهترین گرایش‌های دکتری مدیریت هستند. برای موفقیت در دکتری مدیریت باید یک سری از توانایی‌ها را در خود تقویت کنید. به عبارتی مدیران آینده کشورمان بایستی از قدرت تجزیه و تحلیل بالایی برخوردار باشند؛ چرا که در این صورت می‌توانند مشکلات و گره‌های به وجود آمده در اقتصاد و دیگر حوزه‌های کشورمان را حل کنند. امیدواریم با تمام قدرت در مسیری که انتخاب کرده‌اید حرکت کنید و به موفقیت‌های بزرگ برسید.

 

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.