رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

برای تحصیل در آلمان چه مدارکی نیاز داریم؟

اگر می خواهید در یک موسسه آموزش عالی آلمان تحصیل کنید ، باید شرایط خاصی را برآورده کنید. مهمترین پیش نیازهای درخواست در اینجا توضیح داده شده است.

مدارک تحصیلی ورودی تحصیلات عالی

این که آیا می توانید در آلمان با گواهینامه ترک تحصیل خارجی تحصیل کنید بستگی به این دارد که آیا شرایط لازم برای ورود به تحصیلات عالی را دارا هستید ، این به عنوان اثبات اینکه شما از دبیرستان فارغ التحصیل شده اید و صلاحیت تحصیل در آلمان را تأیید می کند.

اگر از یکی از کشورهای اتحادیه اروپا ، از ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ یا سوئیس آمده اید و دارای مدرک ترک تحصیل هستید که شما را برای تحصیلات عالی واجد شرایط می کند ، معمولاً به شما اجازه تحصیل در آلمان را نیز می دهد. اگر از خارج از اتحادیه اروپا آمده اید ، بسته به اینکه از کجا هستید ، دو یا سه ترم تحصیل در کشور خود اغلب کافی است. در موضوعات هنری ، گاهی اوقات متقاضیان با استعداد تنها بر اساس نمونه کار یا آزمون استعداد پذیرفته می شوند.

مطالعه
مزایا و معایب زندگی در شهر برلین

شما می توانید از پایگاه داده در مورد شرایط پذیرش (در حال حاضر اطلاعات بیش از ۱۳۰ کشور در دسترس) برای بررسی اینکه آیا مدرک ورود به تحصیلات عالی شما در آلمان به رسمیت شناخته شده است یا خیر. این به شما می گوید که آیا و با چه نوع پذیرش (مرتبط با موضوع یا عمومی) مدارک تحصیلی شما را واجد شرایط تحصیل در آلمان می کند. اطلاعات دقیق تر در مورد همه کشورها را می توانید در پرتال اطلاعات مربوط به مدارک تحصیلی خارجی (anabin) (فقط به زبان آلمانی) مشاهده کنید.

نکته: همیشه از دفتر بین المللی موسسه آموزش عالی منتخب خود بپرسید که آیا شرایط را برآورده می کنید ، زیرا در نهایت این موسسه آموزش عالی است که در مورد درخواست شما تصمیم می گیرد.

اگر گواهی ترک تحصیل شما به عنوان مدرک ورود به تحصیلات عالی شناخته نمی شود ، می توانید دوره پایه را بگذرانید. این دوره ، که در مراکز دانشگاهها و دانشگاههای علوم کاربردی برگزار می شود و تقریباً دو ترم طول می کشد ، شما را برای برنامه تحصیلی شما آماده می کند. این نیاز به تسلط خوب به زبان آلمانی (سطح B1 چارچوب مرجع مشترک اروپا) و یک آزمون ورودی موفق دارد. طول کلاسها در هفته ۲۸ تا ۳۲ ساعت است.

مطالعه
تحصیل در ترکیه بدون کنکور امکان پذیر است؟

این دوره با امتحان ورودی تحصیلات عالی به پایان می رسد که شامل چندین موضوع مهم برای برنامه تحصیلی بعدی شما و همچنین شامل یک آزمون زبان است. اگر همه چیز خوب پیش رفت ، می توانید برنامه مدرک خود را شروع کنید. اطلاعات بیشتر در uni-assist در دسترس است. شما می توانید در خصوص مشاوره تحصیلی آلمان به وب سایت germanyapply.com مراجعه نمایید.

ملزومات دیگر
علاوه بر این الزامات رسمی ، مسلماً مهارتهای زبان برای تحصیل در آلمان یک ضرورت اساسی است. همچنین کیفیت درخواست شما ، ویزا و اثبات منابع مالی ، مجوز اقامت و بیمه درمانی مهم است.

مطالعه
آموزش گرفتن گواهینامه ترکیه

اگر می خواهید بدانید که آیا اساساً قادر به مقابله با خواسته های تحصیل در آلمان قبل از درخواست هستید ، می توانید در یکی از مراکز آزمون بین المللی متعدد برای دانشجویان خارجی (TestAS) شرکت کنید. این آزمون نه تنها به شما در تصمیم گیری شما کمک می کند ، بلکه ممکن است شانس شما را برای پذیرش در موسسه آموزش عالی دلخواه افزایش دهد.

نکته: قبل از رفتن به خارج از کشور برای تحصیل موارد زیادی را باید سازماندهی کنید ، بنابراین مهم است که مطمئن شوید که از قبل تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در اختیار دارید. شروع به بررسی الزامات کنید تا ناامید نشوید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه