رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

سرمایه گذاری در کانادا [بررسی شرایط، هزینه ها و انواع روش ها]

تا حالا فکر کردید بهترین روش برای مهاجرت به کانادا چیست؟ چطور می‌توانید به صورت تضمین شده به کانادا بروید و در آنجا اقامت کنید؟ ما در این مقاله بهترین روش و شرایط مورد نیاز انجام آن را به شما معرفی می‌کنیم. یکی از بهترین راهکارها برای مهاجرت کردن به کانادا، سرمایه گذاری در کانادا است. ناگفته نماند برای اقامت در کانادا یکی از شروط اصلی داشتن تمکن مالی می‌باشد. افرادی که کسب و کاری دارند و یا کارآفرین هستند، می‌توانند کسب و کار و سرمایه خود را به کانادا منتقل کنند و در کنار گرفتن اقامت دائم آنجا به موفقیت هم برسند. با سرمایه‌گذاری مناسب در این کشور به راحتی می‌توانید ویزای سرمایه‌گذاری بگیرید و نیازی به امتیازاتی مثل مدرک زبان، مدرک دانشگاهی و… نداشته باشید. با مقداری سرمایه، می‌توانید ایده‌های کاری خود را در کانادا پیاده کرده و به سود هنگفتی دست پیدا کنید. بهترین و بدون دردسرترین راه اقامت در کانادا سرمایه‌گذاری می‌باشد. 

شرایط ویزای سرمایه گذاری کانادا

شرایط گرفتن ویزای سرمایه گذاری در کانادا متفاوت است و روش‌های زیادی برای آن وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. در این زمینه و برای آشنایی بیشتر با شرایط گرفتن ویزا در هر کدام از راه‌های سرمایه‌گذاری، باید به یک وکیل یا مشاور مراجعه کنید. در اکثر راه‌های سرمایه‌گذاری، گرفتن مدرک زبان با نمره ۵ آیلتس جنرال ضروری است. برخی از راه‌های سرمایه‌گذاری حداقل مدرک لیسانس را می‌خواهند. باید مدارک مورد نیاز سابقه کاری خود را هم ارائه دهید. مثلاً باید جواز کسب، سوابق شغلی و فیش حقوقی را در دسترس داشته باشید. تمکن مالی هم که از مهم‌ترین شرایط گرفتن ویزا از طریق همه راه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است. با ارائه مدارک و اسناد ملکی می‌توانید تمکن مالی خود را ثابت نمایید. باید کسب و کاری در کانادا راه‌اندازی کنید که سابقه مدیریت آن را داشته باشید و همچنین در آن کسب و کار حرفه‌ای عمل کنید. 

هزینه سرمایه گذاری در کانادا

برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری در کانادا به راه‌اندازی کسب و کاری با حداقل ۱۰۰,۰۰۰ دلار کانادا نیازمند هستید. ۱۰۰,۰۰۰ تا ۸۰۰,۰۰۰ دلار برای گرفتن اقامت در کانادا باید هزینه شود. برای انجام هر کدام از این برنامه‌های مختلف مانند برنامه‌های سرمایه‌گذاری استانی، باید حداقل هزینه‌ را پرداخت کنید.  

مطالعه
ویزای استارتاپ چیست و چطور ویزای استارتاپ بگیریم؟

مراحل اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری 

برای گرفتن اقامت دائم با سرمایه گذاری در کانادا باید چندین مرحله مهم و اساسی را پشت سر بگذارید. قبل از هر کاری باید خودتان، هدف از سرمایه‌گذاری را تعیین کنید. این گام‌ها عبارتند از:

۱– انتخاب راه و روش سرمایه‌گذاری:

می‌توانید برای انتخاب روش سرمایه گذاری در کانادا با شرکت مهاجرتی یا وکیل و مشاور سرمایه‌گذاری مشورت کنید.

۲– نوشتن و ارائه طرح کسب و کار:

باید طرحی قوی بنویسید که موقع مصاحبه در برابر ماموران سازمان مهاجرت و شرکت‌های سرمایه‌گذاری بتوانید از آن دفاع کنید. 

۳– جمع آوری مدارک ضروری:

باید مدارک ضروری و فرم‌های قانونی لازم جهت اخذ ویزای مهاجرت به کانادا را تکمیل و ارائه نمایید. باید یک حساب سرمایه‌گذاری کانادایی افتتاح کنید و مبلغی مشخص در آن داشته باشید. بعد از جمع‌آوری مدارک می‌توانید برای ویزا درخواست دهید. 

۴– دریافت ویزای کار:

بعد از درخواست و تحویل دادن مدارک مالی و شخصی، مأموران مهاجرتی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری که طرح شما را قبول کرده‌اند از شما برای همکاری دعوت به عمل می‌آورند. 

۵– راه اندازی بیزینس:

بعد از گرفتن ویزای سرمایه گذاری در کانادا می‌توانید کسب و کار خود را راه‌اندازی کرده و مشغول فعالیت شوید.

۶– درخواست اقامت دائم:

بعد از گذشت حداقل دو سال از گرفتن اجازه اقامت موقت، می‌توانید درخواست اقامت دائم برای خود و افراد خانواده دهید. 

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا با توجه به راهکار سرمایه‌گذاری و استانی که برای این کار تعیین می‌کنید، متفاوت می‌باشد. برای انجام این مراحل نیاز به یک مشاور مهاجرتی خواهید داشت، که شما را راهنمایی کند و ساده‌ترین و بهترین راهکار سرمایه‌گذاری را به شما معرفی نماید. با هیچ برنامه سرمایه‌گذاری نمی‌توانید به طور مستقیم ویزای اقامت دائم بگیرید. باید اول ویزای سرمایه گذاری کانادا را به صورت موقت بگیرید، بعد از ۲ سال اقدام به اخذ اقامت دائم کنید. در این دو سال باید همیشه گزارش کسب و کار خود را به اداره مهاجرت بدهید و نباید بدون وجود شرایط خاص کانادا را در این دو سال ترک کنید، این ترک کردن موجب ابطال اقامت می‌شود. اما با شرایط خاص می‌توانید با هماهنگی و اجازه اداره مهاجرت کانادا از کشور خارج شوید.

unnamed 7 - سرمایه گذاری در کانادا [بررسی شرایط، هزینه ها و انواع روش ها]

مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا

برای گرفتن ویزای مهاجرت به کانادا به مدارک زیادی نیاز است. هر نوع ویزایی مدارک خاص خود را نیاز دارد. این مدارک عبارتند از:

مطالعه
فریت بار و حمل بار به کانادا

۱– مدارک شناسایی: مانند شناسنامه و کارت ملی؛

۲– مدارک تحصیلی: مانند مدارک دیپلم و مدارک دانشگاهی؛

۳– مدارک سوابق کاری و مدارک تجاری: مانند جواز کسب و فیش حقوقی؛

۴– اسناد و مدارک مالی: مانند گردش حساب سه ماه؛

۵– تکمیل فرم‌های درخواست از اداره مهاجرت کانادا؛

۶– گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه؛

۷– مدرک زبان و نمره آیلتس.

این مدارک با توجه به شرایط روش‌های سرمایه‌گذاری متفاوت می‌باشند. بعضی روش‌ها مانند کشاورزی برای دادن ویزای سرمایه گذاری در کانادا به مدرک زبان توجهی ندارند. روش سرمایه‌گذاری زیاد روی مدرک زبان مانند سایر روش‌های مهاجرت مانور نمی‌دهد. سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های بسیار راحت برای گرفتن ویزا می‌باشد؛ فقط اثبات تمکن مالی و توانایی پرداخت هزینه‌ها می‌تواند به اخذ ویزا منجر شود.

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری

گرفتن ویزای سرمایه گذاری در کانادا نیاز به زمان زیادی دارد و تا حدی وقت‌گیر است. برای این نوع ویزا باید تمکن مالی خود را اثبات کنید، طرح کسب و کار ارائه دهید و مدارکی برای اثبات سوددهی این طرح نشان دهید. این مراحل تا راه اندازی کسب و کار همه به زمان نیاز دارند. در کل زمان اخذ ویزای سرمایه‌گذاری وابسته به عواملی مانند: سرعت شما در ارائه طرح و راه‌اندازی آن، میزان سرمایه شما، شرکت مهاجرتی منتخب شما و… می‌باشد. این ویزا را می‌توان بین ۶ ماه تا یک سال و نیم یا بیشتر گرفت. اینکه با چه روشی برای ویزای سرمایه‌گذاری اقدام کنید هم مهم است. در کل برای اقامت دائم به زمان دو ساله و بیشتر نیاز دارید. برای گرفتن ویزا در زمان کمتر، می‌توانید با شرکت‌های مهاجرتی مشورت کنید و کوتاه‌ترین روش را انتخاب کنید. با برپایی بیزینس ۶ ماهه می‌توانید وارد کانادا شده و مشغول فعالیت شوید. 

بهترین سرمایه گذاری در کانادا

قبل از هر کاری باید تحقیق کنید که چه چیزی در کانادا جواب می‌دهد. باید بدانید که چه نوع سرمایه گذاری در کانادا پر سود خواهد بود. با تحقیق در سایت‌های مختلف، مشورت با مشاورهای مهاجرتی می‌توانید راجع به سرمایه‌گذاری در این کشور آگاه شوید. صنایع کشاورزی، غذایی و صنایع معدن از پرسودترین و بهترین صنایع جهت سرمایه‌گذاری در کشور کانادا، به حساب می‌آیند. ناگفته نماند کانادا در اکثر صنایع موفق و قوی ظاهر شده است. از نظر اقتصادی هم تمامی صنایع را پوشش می‌دهد. روش‌های سرمایه‌گذاری زیادی برای اقامت در کانادا وجود دارند. سرمایه‌گذاری در برنامه‌های استانی بسیار موفق و پرسود هستند. سرمایه گذاری در کبک یکی از بهترین روش‌های گرفتن ویزای کانادا است. در ادامه قسمتی از خصوصیات این سرمایه‌گذاری را برای شما بیان می‌کنیم.

مطالعه
پذیرش اقامت کانادا در دو هفته

سرمایه گذاری در کبک

سرمایه گذاری در کبک می‌تواند یکی از هوشمندانه ترین انتخاب‌ها برای سرمایه‌گذاری و گرفتن ویزای کانادا باشد. برای سرمایه‌گذاری کردن در کبک کانادا باید حداقل ۲۲۰,۰۰۰ دلار کانادا در یک حساب در بانکی معتبر در کانادا داشته باشید. این حساب بانکی در واقع واسطه‌ای بین دولت کانادا و شما است. با این روش سرمایه‌ گذاری در کانادا می‌توانید اقامت موقت گرفته و به همراه خانواده در این کشور از تمامی خدمات رفاهی و درمانی و… استفاده کنید. این روش نیاز به سابقه کاری، بیزینس پلن و مدرک زبان ندارد. البته از ابتدا با داشتن بعضی شرایط می‌توان اقامت دائم هم گرفت. برای آشنایی بیشتر با روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور کانادا مخصوصاً سرمایه‌گذاری در کبک، به سایت ما مراجعه کنید.

سؤالات متداول

۱ – روش‌های سرمایه گذاری برای مهاجرت به کانادا کدامند؟ 

برای گرفتن ویزای سرمایه‌گذاری در کشور کانادا می‌توانید برای هر کدام از این سرمایه‌گذاری‌ها اقدام کنید. روش‌های سرمایه‌گذاری عبارتند از: کارآفرینی، نوآفرینی، خریدن ملک در کانادا، سرمایه‌گذاری در برنامه‌های استانی، خریدن اوراق قرضه و یا خریدن یک کسب و کار فعال.

 ۲– ممانعتی برای سرمایه‌گذاری ایرانیان در کانادا وجود ندارد؟ 

کانادا برای تمامی کشورها مقصد مناسبی برای مهاجرت می‌باشد. ایرانیان هم مانند دیگر افراد می‌توانند برای سرمایه گذاری در کانادا اقدام کرده و اقامت این کشور فوق‌العاده را اخذ کنند. شرایطی که برای اقامت و سرمایه گذاری بیان می‌شود برای همه ملیت‌ها یکسان است. 

 ۳– آیا سرمایه گذاری در کانادا منجر به گرفتن اقامت دائم خواهد شد؟ 

بله، سرمایه گذاری در این کشور در اکثر روش‌های سرمایه‌گذاری با کمی زمان منجر به اخذ اقامت دائم می‌شود. بعضی از استان‌ها برای جلوگیری از ترک استان از فرد ودیعه گرفته و به او اقامت دائم می‌دهند. در روش سرمایه‌گذاری بدون راه‌اندازی کسب و کار یا همان سرمایه گذاری در تجارت دیگران، اقامت دائم به فرد داده می‌شود. سرمایه گذاری در کبک هم بعد از مدتی منجر به اخذ اقامت دائم خواهد شد.  

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.