رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

سود بانکی در ترکیه ۲۰۲۲

یکی از مهم ترین کارها بعد از دریافت اقامت ترکیه ، افتتاح حساب بانکی می باشد که بتوانید به وسیله آن پس انداز کرده و حتی سود دریافت نمایید. به همین دلیل در این مقاله به سود بانکی در ترکیه ۲۰۲۲ و نحوه دریافت سود و مزایای ان اشاره می کنیم.

مزایای افتتاح حساب در ترکیه

افتتاح حساب در ترکیه مزایای متعددی را برای شما به همراه دارد که عبارت اند از:

  • دریافت سود بانکی در ترکیه
  • دریافت تسهیلات متعدد
  • امکان انجام تراکنش بانکی
  • امکان واریز و برداشت های مالی
  • امکان افتتاح حساب ارزی دیگر مثل دلار، یورو، بوند…

البته دقت کنید که برای افراد خارجی در برخی از بانک ها، حتی با داشتن اقامت، محدودیت ایجاد حساب بانکی وجود دارد که در این بین می توان از بانک زراعت ترکیه به عنوان بانکی حامی خارجیان نام برد که حتی بدون داشتن اقامت نیز امکان افتتاح حساب را برای ایرانیان فراهم کرده است. همچنین اگر ۵۰۰ هزار دلار سپرده گذاری نمایید؛ می توانید برای اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایید.

مطالعه
آموزش گرفتن گواهینامه ترکیه

شرایط سود بانکی در ترکیه

شرایط سود بانکی در ترکیه

یکی از شیوه های سرمایه گذاری در ترکیه ، سپرده گذاری در بانک می باشد زیرا بانک های ترکیه نیز به افراد سپرده گذار، سود بانکی اختصاص می دهد. اما بخش جذاب سپرده گذاری در بانک های ترکیه، نحوه سود دهی آن ها می باشد.

در بانک های کشور ترکیه، به سپرده های کوتاه مدت سود بیشتری تعلق می گیرد و این موضوع می تواند برای افرادی که امکان قرار دادن پول برای زمان زیاد را ندارند، نقطه قوت محسوب شود.

دولت ترکیه در سال ۲۰۲۲ میزان سود بانکی را افزایش داده که این موضوع می تواند برای افرادی که سپرده دارند، شرایط مناسبی را فراهم نماید.

اما دقت کنید که سپرده شما شامل مالیات شده که معمولاً ۱۰% میزان سود حساب تان می باشد. سود بانکی در ترکیه ۲۰۲۲ به صورت ماهیانه حدود ۱۵% می باشد.

مطالعه
خرید استارتاپ کانادا

نحوه دریافت سود بانکی در ترکیه

برای آن که بتوانید سود بانکی در ترکیه را دریافت نمایید باید ابتدا اقدام به افتتاح حساب بانکی نمایید که برای این موضوع حضور شخصی که قرار است حساب به نام او باشد؛ الزامی است. برای ایجاد حساب بانکی در ترکیه نیاز به داشتن ادرس است که با داشتن اقامت ترکیه و ثبت ان در اداره نفوس می توانید به راحتی حساب خود را باز نمایید.

بانک زراعت معمولاً مقداری از سرمایه را ۳ ماه بلوکه می کند که البته بعضی از شعب با خارجیان همکاری بیشتری داشته و از انجام این کار خودداری می کنند.

دقت کنید که دریافت کد مالیاتی ترکیه نیز جزء موارد ضروری قبل از افتتاح حساب بانکی است.

میزان سود دهی بانک زراعت ترکیه

همانطور که در بخش پیشین به آن اشاره کردیم؛ بانک زراعت جزء بانک های معتبری است که ایرانیان نیز می توانند در این بانک حساب داشته باشند. میزان سود دهی این بانک، با توجه به زمان سپرده گذاری و میزان سرمایه شما متفاوت است. اما به طور تقریبی می توان گفت که اگر بیشتر از ۱۰۰۰ لیر برای مدت ۲۹ روز در این بانک سرمایه گذاری نمایید؛ ۴.۵ درصد سود به شما تعلق می گیرد. اما اگر بین ۹۲ تا ۱۸۰ روز سرمایه بیشتر از ۱۰۰۰ لیر خود را در این بانک قرار دهید، شامل ۵ درصد سود ماهیانه خواهید شد.

مطالعه
تحصیل در ترکیه بدون کنکور امکان پذیر است؟

مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه

اگر می خواهید در کشور ترکیه اقدام به افتتاح حساب نمایید باید اصل و کپی پاسپورت و کد مالیاتی همراه داشته باشید. البته دقت کنید که برخی از بانک ها نیاز به داشتن اقامت نیز دارد. همچنین بعضی از بانک ها مانند بانک زراعت باید حداقل ۱۰ هزار لیر برای افتتاح حساب داشته باشید.

منبع:

https://tekincogroup.com/bank-interest-in-turkey/

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه