رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

صفر تا صد انواع ویزای تحصیلی در آمریکا با سفیران ایرانیان

انواع ویزای تحصیلی در آمریکا:

۱. ویزای نوع F

ویزای نوع F یا F visa مخصوص متقاضیان ادامه تحصیل در آمریکا در مقاطع دانشگاهی (فوق دیپلم تا دکترا) و دوره‌های آمورش زبان انگلیسی است.

۲. ویزای نوع J

ویزای نوع J یا J visa که به ویزای مبادلۀ بازدیدکنندگان نیز مشهور است، برای شرکت در دوره تحقیق، آموزش و یا تدریس در آمریکا صادر می‌شود. دوره مذکور از طرف کارفرمای آمریکایی به متقاضی پیشنهاد شده که می‌تواند شرکت آمریکایی و یا دانشگاه آمریکایی (کالج آمریکایی) باشد.

۳. ویزای نوع M

ویزای نوع M یا M visa ویژه افرادی است که قصد تحصیل در آمریکا در دوره‌های غیرآکادمیک کاربردی و کوتاه مدت همچون دوره‌های آموزشی هنرستان‌ها و یا مؤسسات غیر علمی در زمینه هایی مانند: طراحی لباس، عکاسی، مدلینگ و … را دارند.

 

ویزای تحصیلی آمریکا چیست؟

ویزای تحصیلی آمریکا نوعی ویزای غیر مهاجرتی است؛ به این معنی که با اخذ ویزای تحصیلی آمریکا تا پایان تحصیل اجازه ورود به آمریکا را خواهید داشت اما اجازه اقامت دائم در این کشور (اقامت دائم آمریکا) را نخواهید داشت و پس از اتمام تحصیلات خود باید آمریکا را ترک کنید.

برای هر دوره بیش از شش ماه در یک موسسه آموزشی ایالات متحده آمریکا، شما باید مجوز تحصیل در ایالات متحده (مجوز تحصیل در آمریکا) داشته باشید و نمی‌توانید با ویزای توریستی ایالات متحده در این کشور تحصیل کنید.

ویزای تحصیلی آمریکا در سه دسته F، M و J صادر می‌شود که هر کدام از آن‌ها برای مطالعات خاصی در نظر گرفته شده است که داده می‌شود و قبل از هر اقدامی برای اخذ ویزای تحصیلی باید نوع مناسب با هدف تحصیلی خود را بدانید.

مطالعه
مزایا و معایب زندگی در شهر برلین

 

انواع ویزای دانشجویی آمریکا

همان‌طور که در قسمت قبل به اختصار به آن پرداختیم، ویزای تحصیلی آمریکا در سه نوع کلی F، M و J صادر می‌شود؛ این ویزاها در دو نوع ۱ و ۲ صادر می‌شوند، اما این نوع ویزاها را به صورت اعداد در قسمت جلوی حرف آن بنویسید.

عددی که جلوی حرف این نوع ویزا (ویزای دانشجویی آمریکا یا ویزای تحصیلی آمریکا) می‌آید، درصد استفاده کننده از ویزا را نشان می‌دهد.

اگر ویزا برای یک کارگر دانشگاهی صادر شده باشد، شماره ۱ در مقابل نامه درخواست ویزا (مثلاً F1) قرار می‌گیرد و اگر برای همسر و فرزند متقاضی درخواست ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنید.

در مقابل حرف ویزای تحصیلی f (مثلاً F2) عدد ۲ قرار می‌گیرد؛ در زیر به معرفی و توضیح هر نوع ویزای تحصیلی آمریکا می‌پردازیم.

 

انواع ویزای تحصیلی (دانشجویی) آمریکا

همان‌طور که در قسمت قبل به اختصار به آن پرداختیم، ویزای تحصیلی آمریکا در سه نوع کلی F، M و J صادر می‌شود؛ این ویزاها در دو نوع ۱ و ۲ صادر می‌شوند، اما این نوع ویزاها را به صورت اعداد در قسمت جلوی حرف آن بنویسید؛ عددی که جلوی حرف این نوع ویزا می آید، درصد استفاده کننده از ویزا را نشان می‌دهد.

اگر ویزا برای یک کارگر دانشگاهی صادر شده باشد، شماره ۱ در مقابل حرف ویزای تحصیلی (مثلاً F1) قرار می‌گیرد و اگر برای همسر و فرزند متقاضی درخواست ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنید، در مقابل حرف ویزای تحصیلی او (مثلاً F2) عدد ۲ قرار می‌گیرد؛ در زیر به معرفی و توضیح هر نوع ویزای تحصیلی آمریکا می‌پردازیم.
ویزای تحصیل F1 آمریکاویزای تحصیلی F1 آمریکا

مطالعه
فریت بار به کانادا

درخواست ویزای تحصیلی F1 آمریکا

بزرگ‌ترین و بهترین ویزای تحصیلی آمریکا ویزای دانشجویی F1 (ویزای تحصیلی f1 آمریکا) است. تقریباً همه کسانی که می‌خواهند در آمریکا تحصیل کنند پس از دریافت تحصیلات آمریکایی برای این نوع ویزا اقدام می‌کنند.

ویزای تحصیلی F1 آمریکا برای اقامت تحصیلی بیش از شش ماه در نظر گرفته شده است.

دانشجویان با ویزای F1 می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنند و این کار باید در داخل دانشگاه انجام شود؛ در واقع این برای سال اول دانشجو هست و پس از گذراندن سال اول دانشجو می‌تواند با مجوز دانشگاه خارج از دانشگاه کار کند.

 

تفاوت ویزای تحصیلی F2 آمریکا با ویزای تحصیلی F1 چیست؟

افرادی که واجد شرایط دریافت ویزای دانشجویی F1 آمریکا (ویزای تحصیلی f1 آمریکا) هستند می‌توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به ایالات متحده آمریکا بیاورند؛ در این صورت برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وی ویزای تحصیلی F2 آمریکا صادر می‌شود که برای همراهان فرد تحصیل کننده در آمریکا در نظر گرفته شده است.

یکی از مزایای داشتن ویزای دانشجویی F2 این است که برخلاف ویزای توریستی آمریکا، دارنده ویزای دانشجویی F2 نیز اجازه تحصیل در آمریکا را خواهد داشت؛ بنابراین اگر فردی ویزای تحصیلی F1 آمریکا را دریافت کند، علاوه بر امکان تحصیل در آمریکا، خانواده وی نیز با اخذ ویزای تحصیلی F2 آمریکا، امکان تحصیل در آمریکا را نیز خواهند داشت.

تفاوت ویزای F1 با ویزای F2 این است که ویزای F2 ایالات متحده آمریکا، کاملاً به دارنده ویزای F1 وابسته است، اگر ویزای F1 لغو شود، ویزای F2 زیر دسته خود نیز پشتیبانی خود را از دست می‌دهد.

مطالعه
فریت بار به کانادا و مدارک لازم

توجه داشته باشید که دارندگان ویزای F2 آمریکا مجاز به تحصیل در کشور آمریکا هستند و نمی‌توانند با این ویزا در آمریکا کار کنند.

موسسه سفیران ایرانیان علاوه بر ارائه خدمات در زمینه درخواست ویزای F1 تحصیلی به آمریکا، در زمینه اخذ درخواست ویزای F2 تحصیلی نیز فعالیت می‌کند.

در صورت تمایل به استفاده از خدمات ما در این زمینه می‌توانید با شماره ۰۲۱۴۷۶۲۰۱۰۱ تماس بگیرید و از مشاوره غیرحضوری رایگان ما بهره ببرید.

ویزای تحصیل M1 آمریکاویزای تحصیلی M1 آمریکا

ویزای تحصیلی M1 آمریکا

از نظر وضعیت می‌توان گفت که ویزای تحصیلی M1 همان F1 است.

تفاوت ویزای تحصیلی M1 با ویزای F1 در این است که ویزای M1 برای برخی از رشته های فنی و حرفه ای معتبر است و مانند ویزای F1 برای تحصیل در مؤسسات آموزشی آمریکا در نظر گرفته نشده است.

در موارد دیگر مانند اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال مانند ویزای F1 هست.

دانشجویان متأهل می‌توانند با درخواست ویزای M2 به همراه خانواده خود به آمریکا مهاجرت کنند.

ویزای تحصیل J1 آمریکاویزای تحصیلی J1 آمریکا

ویزای تحصیلی J1 آمریکا

ویزای تحصیلی J1 آمریکا برای فرصت‌های تحصیلی است؛ متقاضیان این ویزا کسانی هستند که مایل به انجام تحقیق یا تدریس در یکی از دانشگاه های ایالات متحده هستند.

مدت اعتبار ویزای دانشجویی J1 بسته به مدت دوره متفاوت است.

دارنده ویزای دانشجویی J1 پس از ۲ سال باید از ایالات متحده آمریکا خروج بزنه و سپس برگردد.

دارنده ویزای دانشجویی J1 می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال برای ویزای J2 اقدام کند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.