رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

چگونه برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام کنم؟

چگونه برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام کنم؟

کشور کانادا فرصت‌های مناسبی برای تحصیل و کسب اطلاعات آموزشی در اختیار دانشجویان بین‌الملل گذاشته است. بنابراین به عنوان یک دانشجوی بین‌الملل می‌توانید در برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌های معتبر این کشور شرکت کنید. به طور حتم شروع روند مهاجرت به کانادا برای شما سخت خواهد بود. اما خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی خیلی سریع می‌توانید برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام کنید.

کشور کانادا در سطح جهانی توانسته است محیط‌های تحصیلی چند فرهنگی فراهم کند. در نتیجه شروع روند مهاجرت تحصیلی به کانادا و پذیرش تحصیلی کانادا شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد، اما با گذر زمان به بهترین شرایط ممکن دست می‌یابید. اقدام کردن برای مهاجرت به کانادا یک تصمیم ارزشمند است، پس آن را نادیده نگیرید.

چگونه خود را برای آزمون آیلتس آماده کنم؟

همان‌طور که می‌دانید دریافت نمره بالا در آزمون آیلتس یکی از اقدامات اولیه برای کسب پذیرش تحصیلی کانادا است. اما چطور خود را برای این آزمون مهم آماده کنیم؟ بهترین راه برای آماده شدن در راستای قبولی در آزمون آیلتس، کمک گرفتن از فرمت آزمون‌ها، سوالات و نمونه آزمون‌ها خواهد بود.

با تمرین و تکرار نمونه سوالات آزمون‌های آیلتس، کم کم برای خواندن، نوشتن، گوش کردن، و صحبت کردن به زبان انگلیسی آماده می‌شوید. با توجه به نوع مهاجرتی که در نظر دارید و همچنین دانشگاهی که شما را پذیرفته است، نوع آزمون آیلتس متفاوت خواهد بود. ما 2 نوع آزمون آیلتس داریم:

 •       آزمون آیلتس آکادمیک
 •       آزمون آیلتس جنرال
مطالعه
مزایا و معایب زندگی در شهر برلین

فرقی ندارد کدام آزمون را انتخاب می‌کنید، به هر حال باید برای هر یک از آنها به صورت جداگانه و متمایز مطالعه کنید. به منظور شبیه‌سازی بیشتر با آزمون واقعی بهتر است تمرینات و آزمون را طی زمان‌بندی خاصی پیش برید. در آخر پاسخ‌های خود را با پاسخ‌های قرارداده‌شده در وب‌سایت آیلتس مقایسه کنید.

چگونه در کانادا تحصیل کنیم؟

اولین قدم برای شروع روند تحصیلی خود در کشور کانادا درخواست ویزای تحصیلی خواهد بود. برای تحصیل در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین‌الملل باید برای مجوز تحصیلی درخواست بدهید. در ادامه مراحل لازم را ذکر خواهیم کرد:

 •       در یک موسسه آموزشی معتبر ثبت‌نام کنید
 •   مدارک خود را آماده و ارسال کنید ( مدارک مربوط به پذیرش تحصیلی کانادا، مدرک هویتی، و مدارک حمایت مالی) این مدارک را جمع‌آوری نمایید و به صورت آنلاین یا از طریق پست برای موسسه مورد نظر بفرستید
 •       بعد از تایید مجوز دانشجویی برای ورود به کانادا و دانشگاه آماده شوید
 •       مدارک خود را همراه داشته باشید ( گذرنامه، مدارک سفر، و معرفی‌نامه)
 •       ویزای اقامت موقت خود را در دست داشته باشید
 •       نامه معتبر پذیرش تحصیلی از طرف یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا را داشته باشید
 •       مدارک مربوط به بودجه حمایتی خود در کانادا را ارائه دهید
 •       همچنین باید مدارک خروج خود را برای بعد از پایان اقامت فراهم کنید
مطالعه
خرید استارتاپ کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟

هزینه مهاجرت به کانادا به نوع مهاجرت شما بستگی دارد. برای مثال دریافت مجوز تحصیلی، مجوز کاری، مجوز کار در حین تحصیل، و مهاجرت برای شرکت در برنامه‌ها و موسسات آموزشی هر یک هزینه‌های جدایی خواهند داشت. همچنین با توجه به ویزایی که برای آن درخواست می‌دهید، هزینه متمایزی باید پرداخت کنید.

یک فرد متقاضی پیدا کردن کار برای مهاجرت به کانادا حدود 15000 دلار کانادا پول نیاز دارد. زوج‌ها حدود 20000 دلار کانادا نیاز دارند. خانواده‌های دارای فرزند نیز بین 24000 تا 30000 دلار کانادا سرمایه می‌خواهند. این هزینه‌ها شامل تمام هزینه‌ها از جمله آزمون‌های زبان گرفته‌شده، بیومتریک، و هزینه‌های روابط عمومی و حتی گواهی پلیس خواهد بود.

اما کسانی که برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام کرده‌اند با توجه به موسسه آموزشی متخصصی که در نظر دارند، هزینه‌های متغیری باید بپردازند. به طور تقریبی هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون احتساب هزینه تحصیل حدود 12985 دلار کانادا خواهد بود.

دانشجویان بین‌المللی باید بین 19250 تا 32020 دلار کانادا در هر سال هزینه کنند. زیرا هزینه‌های زندگی در کانادا نیز بر عهده دانشجوی بین‌الملل خواهد بود. به همین‌دلیل قبل از پذیرش کامل توصیه می‌کنیم بررسی‌های لازم را انجام دهید و بی‌گدار و بدون اطلاعات کافی دست به کار نشوید.

مطالعه
کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان کدامند؟

مهاجرت به کانادا

چگونه در کانادا شغل پیدا کنیم؟

جستجوی شغل در یک کشور جدید دلهره‌آور است اما با داشتن رزومه و انگیزه‌نامه قوی و خوب می‌توانید شغل مناسبی در کشور کانادا برای خود بیابید. البته قبل از اینکه به دنبال کار بگردید باید رزومه قوی و تکمیلی برای خود تهیه کنید. مسئله مهم هنگام پیدا کردن شغل مربوط به کارفرماها خواهد بود.

برای مثال بیشتر کارفرمایان کانادایی می‌خواهند بدانند که آیا از نظر قانونی مجاز به کار در کانادا هستید؟ به همین دلیل شاید پیدا کردن شغل مورد نظر در کشور کانادا کمی سخت باشد. اما با دریافت مجوز کاری خیلی راحت می‌توانید در کشور کانادا مشغول به کار شوید. در ضمن اگر دانشجو هستید، بهتر است گواهی کار در حین تحصیل دریافت کنید.

یکی ازمهم‌ترین مدارکی که برای استخدام لازم دارید داشتن گواهی و مجوز کار است. در واقع باید به عنوان یک دانشجوی بین‌الملل به شما اجازه کار داده شود. برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود در کشور کانادا می‌توانید در وب‌سایت‌های شغلی نیز ثبت‌نام کنید. همین اتفاق می‌تواند نقطه شروع خوبی برای شما به حساب آید.

 

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

 1. … [Trackback]

  […] Info on that Topic: yeksoal.com/تحصیل-و-اقامت-خارج-از-کشور/چگونه-برای-مهاجرت-تحصیلی-به-کانادا-اقد/ […]