رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

ارزان ترین مناطق تهران برای خرید خانه کجاست؟

این روزها شرایط اقتصادی باعث ناپایداری قیمت ملک در مناطق مختلف شده است.  با املاک داران همراه شوید تا ارزان ترین مناطق تهران برای خرید خانه را به شما معرفی کنیم.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

همانطور که می دانید مسائل متعددی می تواند بر قیمت نهایی ملک تاثیر بگذارد. از جمله این فاکتورهای تاثیرگذار می‌توان به طول عمر ملک، امکانات ملک و همچنین متراژ آن اشاره کرد. بیشترین تعداد معاملات ملکی نیز برای ملک هایی رقم خورده که متراژ متوسط داشتند.

در واقع هر چه متراژ ملک بالاتر برود، سهم آن از تعداد معاملات کاسته می شود. قیمت ملک در برخی از مناطق 22 گانه تهران نظیر منطقه شش، شانزده، نوزده، هجده و هفده اخیرا روند نزولی طی کرده است. البته این کاهش قیمت مسکن بیش تر در منطقه شش تهران مشهود است. منطقه های 16 و 19 تهران نیز در رده های بعدی قرار دارند.

ارزان ترین مناطق مسکونی تهران

در برخی مناطق با وجود کاهش قیمت مسکن، تقاضا نیز کاهش یافته‌است. در نتیجه فروشندگان سعی بر فروش آپارتمان ها و املاک مسکونی خود زیر قیمت بازار دارند. بنابراین مالکان به دلیل نداشتن مشتری برای املاک خود در این مناطق از متوسط قیمت نیز عقب نشینی کرده اند.

در واقع اعداد و ارقام نشان می دهد که مردم در این محله ها بیشتر خواهان اجاره نشینی هستند تا خرید ملک! متاسفانه به دلیل رکود بازار مسکن حتی اجاره نشین های مرکز تهران نیز قادر به پرداخت مبالغ سنگین نیستند و مجبور به مهاجرت به محله های پایین شهر شدند. افرادی که در محله های پایین شهر سکونت داشتند نیز به حومه شهر نقل مکان کردند.

دلیل این کاهش قیمت مسکن در برخی مناطق تهران به دلیل نابسامانی بازار مسکن و شرایط اقتصادی کشور است. اما نباید منکر این مسئله شد که برخی از این املاک بسیار قدیمی هستند و به یک سری امکانات اولیه مجهز نمی باشند. در ادامه به معرفی ارزان ترین مناطق تهران بای خرید ملک اشاه می کنیم:

خرید ملک در منطقه شش تهران

بهجت آباد، فاطمی، یوسف آباد از جمله محله های منطقه شش تهران هستند که نرخ مسکن در آن با کاهش غیر منتظره ای مواجه شده‌است. در گذشته خانه های منطقه شش با قیمت بیشتری خرید و فروش می شدند. اما این منطقه اخیرا بیشترین افت قیمت در بین مناطق 22 گانه تهران را داشت.

مطالعه
استعلام فرم ج وام مسکن

کافیست نگاهی به آگهی های فروش ملک در این منطقه بیاندازید. به طور مثال ملک 23 سال ساخت در بهجت آباد با قیمت تقریبی یک میلیارد و نیم به فروش می رسد. البته در طبقه چهارم واقع‌شده و فاقد امکاناتی نظیر پارکینگ و آسانسور است.
ارزان ترین مناطق تهران

خرید خانه در منطقه شانزده تهران

جوادیه، خزانه، نازی آباد، چهارصد دستگاه، یاخچی آباد، علی آباد جنوبی و شمالی، باغ آذری، راه آهن، شهرک بعثت، رجایی و هلال احمر از محله های منطقه 16 تهران به شمار می روند. این منطقه یکی از قدیمی ترین محله های جنوب تهران و مملو از خانه های قدیمی است. از نظر حمل و نقل در منطقه 16 مشکلی نخواهید داشت و به راحتی به مترو، اتوبوس و تاکسی دسترسی دارید.

نازی آباد یکی از معروف ترین محله های منطقه شانزده است. می‌توان در این محله هم خانه هایی با بافت مدرن و هم قدیمی پیدا کرد. بنابراین اگر به دنبال محله ای با قیمت پایین و امکانات مناسب هستید، به شما پیشنهاد می کنیم سری به نازی آباد بزنید. خزانه نیز که در گذشته با نام فرح آباد شناخته می شد، دارای قدمت بسیار طولانی است. این محله نیز به دلیل دسترسی آسان به مترو و تاکسی می‌تواند گزینه مناسبی برای خرید خانه ارزان در تهران باشد.

در واقع برخی محله های تهران در منطقه شانزده نظیر علی آباد جنوبی، خزانه، نازی آباد و .. نیز با کاهش قیمت مواجه شدند. بعد از منطقه شش، بیشترین افت قیمت را در منطقه شانزده تهران شاهد بودیم. کاهش نرخ مسکن و همچنین نبودِ مشتری در این منطقه باعث‌شده که مالکین مجبور به فروش آن زیر قیمت بازار شوند.

اخیرا متوسط قیمت خانه در منطقه شانزده تقریبا به متری 16 میلیون و 600 هزار تومان رسید. ولی مالکان حتی حاضر هستند که ملک خود را با قیمت متری 9 میلیون و ششصد هزار تومان به فروش برسانند. البته نبود یک سری امکانات نظیر پارکینگ، اسانسور و غیره نیز به این کاهش قیمت دامن می زند.
ارزان ترین مناطق تهران

آپارتمان های زیر قیمت در منطقه نوزده تهران

خانی آباد تهران، امیر آباد، محله دولتخواه و .. از جمله محله های منطقه نوزده تهران هستند که دچار افت قیمت شدند. البته یکی از دلایل افت قیمت برخی املاک در این منطقه را می‌توان سن بالا و نبود امکانات تلقی کرد. به طور مثال واحد 55 متری 18 سال ساخت در امیر آباد بدون انباری، آسانسور و پارکینگ تقریبا 300 میلیون تومان زیر قیمت بازار به فروش می رسد.
ارزان ترین مناطق تهران

مطالعه
اموال غیر منقول چیست و چه آثار حقوقی دارد؟

خانه های منطقه هجده تهران

برای خرید ملک در منطقه 18 تهران باید تمامی جوانب را در نظر بگیرید. به طور مثال باید بدانید که محله های این منطقه بسیار شلوغ و پر رفت و آمد هستند. چرا که مراکز عمومی و همچنین مذهبی متعددی در اینجا وجود دارد. بنابراین اگر به دنبال محله ای دنج و آرام برای سکونت هستید، منطقه هجده را به شما توصیه نمی کنیم. اما اگر بخواهیم از مزایای خرید ملک در این منطقه بگوییم، می‌توانیم به شرایط حمل و نقل آسان آن اشاره کنیم.

این منطقه ارزان قیمت امکان دسترسی آسان به سایر نقاط تهران را برای شما فراهم می کند. از طرف دیگر تمامی امکانات ضروری برای زندگی در این محله های تهران فراهم است. شما می توانید با توجه به اولویت های خود در اینجا برای خرید ملک اقدام کنید.

محله فردوس یکی از مهم ترین بخش های منطقه 18 به شمار می رود. خیابان هفده شهریور نیز در نزدیکی محله فردوس است که بافت قدیمی دارد. اما برای خرید ملک در خیابان هفده شهریور، بایستی به آلودگی هوا و همچنین آلودگی صوتی ناشی از کارخانه های متعدد در اطراف آن توجه داشته باشید. البته نمی توان منکر مزایای متعدد آن از جمله مراکز درمانی و آموزشی متعدد شد. همچنین خیابان و کوچه های پهنی دارد و امکان حمل و نقل با اتوبوس و تاکسی فراهم است.

شهرک ولیعصر نیز در این منطقه واقع‌شده که یکی از پر جمعیت ترین محله های این منطقه به شمار می رود. این محله بافت قدیمی دارد و بسیار شلوغ و پر رفت و آمد است. بازارهای مختلف نظیر کارگار نجاری و ساخت مبلمان و غیره بر شلوغی این محله افزوده اند. پس هنگام خرید ملک به این نکته توجه داشته باشید. اگر به دنبال جایی بی سر و صدا و آرام هستید، این شهرک گزینه مناسبی نیست.
ارزان ترین مناطق تهران

خرید و فروش ملک در منطقه هفده تهران

از معروف ترین محله های منطقه 17 تهران می‌توان به آذری، یافت آباد، ابوذر غربی، ابوذر شرقی، زمزم، امامزاده حسن، باغ خزانه، قزوین، فلاح و قلعه مرغی اشاره کرد. با توجه به آمار این منطقه یکی از پر جمعیت ترین محله های تهران به شمار می رود. با وجود بازسازی اغلب خانه های منطقه 17، ولی همچنان بافت سنتی و قدیمی آن مشهود است.

مطالعه
شرایط وام مسکن به مستاجران چیست؟

محله آذری یکی از محله های قدیمی منطقه 17 به شمار می رود که بیشتر ساکنین آن را اقوام ترک تشکیل می دهند. از نظر حمل و نقل نیز شرایط خوبی دارد و به راحتی می‌توانید توسط اتوبوس، تاکسی به سایر نقاط تهران بروید. اتوبوس های تندرو خاوران از این محله عبور می کند و دسترسی به این محله را آسان نموده است.

بخشی از محله های این منطقه دارای بافت فرسوده نیز هستند. در ضمن منطقه هفده تهران درست در وسط شهر واقع شده و به آزادراه ها نزدیک است. به همین دلیل آب و هوای آلوده‌ای دارد. از طرف دیگر گفته‌شده که این منطقه بر روی گسل بزرگی قرار دارد. بنابراین هنگام خریدِ ملک در این منطقه باید حتما این مسائل را در نظر بگیرید.
ارزان ترین مناطق تهران

جمع بندی

همان طور که می‌دانید وضعیت اقتصادی باعث نابسمانی بازار مسکن در این روزها شده‌است. در برخی مناطق حتی با وجود کاهش نرخ مسکن، مشتری تمایلی به خرید ندارد. همین مسئله مالک را وا می دارد تا ملک خود را زیر قیمت بازار بفروشد. البته مسائلی نظیر سن ملک، امکانات آن و .. نیز مزید به علت شده اند. در این مقاله به توضیح ارزان ترین مناطق تهران برای خرید خانه پرداختیم.

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل پیش فروش آپارتمان در اصفهان، مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.