رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

استخر روباز بهتر است یا سرپوشیده؟

یکی از علاقه‌مندی‌های کسانی که خانه ویلایی دارند و یا اینکه یک ویلای بسیار زیبا در شمال کشور ساخته‌اند، داشتن استخر است. اما عمده مشتریانی که برای ساخت استخر در شمال به تیم اول خونه مراجعه می‌کنند، بین دو راهی قرار گرفته و نمی‌دانند استخر روباز بهتر است یا سرپوشیده؟ قطعاً برای اینکه بتوانیم بهتر تصمیم‌گیری کنیم باید مزایای استخر روباز و مزایای استخر سرپوشیده را با دقت بررسی کرده و با مقایسه این دو و در نهایت بررسی موقعیت ویلای خود، بتوانیم بهترین استخر را برای خود بسازیم. بنابراین در صورتی که به فکر ساختن استخر شنا هستید حتماً این مقاله را با ما همراهی کنید تا بتوانید بهترین ‌ایده‌ها را برای محوطه ویلای خود اجرا نمایید.

بررسی مزایای استخر شنای سرپوشیده

بعضی از افراد ترجیح می‌دهند استخر خود را در یک فضای کاملاً بسته راه‌اندازی نمایند و در واقع می‌خواهند محیط استخر کاملاً پوشیده بوده و فضای استخر در بیرون محوطه قابل رؤیت نباشد. انتخاب این سبک برای ساختن استخر در شمال چند مزیت عمده را برای شما به همراه خواهد داشت:
– در صورتی که شما در طول سال چندین بار به شمال کشور سفر کرده و در نتیجه دوست دارید در تمام فصول سال بتوانید از استخر خود استفاده کنید، استخر‌های سرپوشیده انتخاب بسیار بهتری خواهند بود چرا که حتی شما در طول زمستان می‌توانید بدون اینکه احساس سرما داشته باشید از شنا کردن در استخر خود لذت ببرید.
– با توجه به اینکه فضای استخر سرپوشیده از طریق سقف و دیوار‌ها از محوطه ویلا جدا می‌شود، بنابراین در اثر گرد و خاک؟، برگ‌ها و خس و خاشاک، کثیف نخواهد شد. اما متأسفانه چنین مشکلی برای استخر‌های روباز وجود دارد به خصوص در فصل پاییز که برگ‌های زیادی در داخل استخر ریخته و مجبور هستید آن را تمیز کنید.
– از دیگر مزیت‌ های استخر‌های سرپوشیده می‌توان به امنیت بالای آن‌ها اشاره کرد. زمانی که فضای استخر بسته باشد نگران این موضوع نیست که حیوان خانگی، پرنده یا حتی کودکان در داخل آب بیافتند بدون اینکه شما مطلع شوید.

مطالعه
نحوه تخلیه ملک مشاع چگونه است؟ | دادخواست تخلیه املاک مشاعی

معایب استخر سرپوشیده

اما در کنار مزایایی که برای استخر‌های سرپوشیده بیان کردیم، بد نیست نگاهی به معایب آن‌ها نیز داشته باشیم زیرا در زمان انتخاب سبک برای ساخت استخر، باید تمامی جوانب سنجیده شود و مهمترین معایب استخر‌های شنای سرپوشیده عبارتند از:
– مسلماً برای راه‌اندازی استخر‌های سرپوشیده شما باید ابتدا برای ساخت محوطه استخر دست به کار شده و سپس هزینه‌هایی را برای وسایل گرمایشی، تهویه و همچنین هزینه‌های تعمیرات و نگهداری کنار بگذارید.
– درست است که استخر‌های سرپوشیده در اثر برگ و یا گرد و غبار و خس و خاشاک کثیف نمی‌شود اما با توجه به فیلتر‌هایی که در داخل استخر تعبیه شده، لازم است که در طول سال برای تمیز کردن فیلتر‌ها و اسیدشویی اقدام کنید که مسلما به زحمت بیشتری نیاز خواهد داشت.
– در استخر‌های سرپوشیده به دلیل اینکه فضا کاملاً بسته است، باید نسبت به کنترل دما و رطوبت دقت بیشتری داشته باشید چون مرطوب شدن هوا باعث می‌شود قارچ در محوطه استخر رشد کرده و در نتیجه به بیماری‌های پوستی مبتلا خواهید شد.

مزایای استخر‌های روباز

در بین مشتریانی که به تیم اول خونه برای ساخت استخر در شمال مراجعه می‌کنند، افراد زیادی هستند که به استخر روباز علاقه دارند. این دسته از افراد می‌خواهند یک استخر بسیار زیبا در محوطه ویلای خود داشته باشند که نمای استخر از هر زاویه ویلا و همچنین محوطه، قابل رؤیت باشد. مهمترین مزیت ‌های استخر‌های روباز عبارتند از:
– مهمترین مزیت استخر‌های روباز، تاثیری است که بر زیبایی محوطه می‌گذارد. کسانی که در داخل محوطه خود یک استخر روباز داشته باشند باید اطراف آن را سیستم نورپردازی بسیار زیبایی نیز طراحی کنند که در شب زیبایی محوطه را چندین برابر خواهد کرد. از سوی دیگر گروه‌های مهندسی در زمان ساخت استخر مدل‌های بسیار زیبایی را به شما پیشنهاد می‌دهند که همین طرح‌ها زیبایی ویلایی شما را نیز بیشتر و چشمگیر‌تر خواهد کرد.
– هزینه ساخت و نگهداری از استخر‌های روباز کمتر است چون نیازی به دیوار شی و احداث سقف نبوده و از طرف دیگر نیازی نیست که شما وسایل گرمایشی و تهویه را نیز در داخل استخر تعبیه نمایید. بنابراین به مراتب هزینه ساخت استخر‌های روباز برای شما کمتر خواهد شد.
– داشتن استخر روباز برای آفتاب گرفتن در تابستان واقعا ‌ایده‌آل خواهد بود. می‌توانید در کنار استخر دراز کشیده و حمام آفتاب بگیرید.

مطالعه
برای اجاره آپارتمان یا سوئیت مبله، چه چیزهایی باید بدانیم؟

معایب استخر شنای روباز

استخر‌های شنایروبازی معایبی را به همراه دارند که مهمترین آن‌ها عبارتند از:
– درست است که برای راه‌اندازی استخر شنای روباز نیاز به هزینه کردن برای خرید وسایل جهت نگهداری از فضای استخر نیست ولی شما باید در طول سال چندین بار آب استخر را تمیز کنید چون برگ و گرد وخاک در داخل آب ریخته و آب را کثیف می‌کند.
– همچنین ممکن است حیوانات خانگی در داخل آب ‌افتاده و شما متوجه چنین چیزی نشوید. در نتیجه آب استخر آلوده خواهد شد در حالی که شما از این جریان بی‌اطلاع بوده و همچنان در داخل این آب آلوده شنا می‌کنید.
– امنیت استخر‌های شنای روباز بسیار پایین است. زمانی که با خانواده به شمال می‌روید، باید مراقب بچه‌ها باشید تا در داخل استخر نیافتند. البته معمولاً گروه‌های طراحی برای استخر‌های روباز یک محوطه امن طراحی می‌کنند که با کمک نرده حصار‌بندی شود ولی به هر حال این نرده‌های ارتفاع زیادی ندارند و باز هم باید مراقب فرزندان خود باشید.
– شما در تمام طول سال نمی‌توانید از استخر شنای روباز استفاده کنید. مسلماً این قبیل استخر‌ها برای فصل تابستان مناسب هستند ولی در فصل پاییز و زمستان که هوا سرد می‌شود استخر بلااستفاده باقی خواهد ماند.

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم با بررسی مزایا و معایب هر کدام از انواع استخر‌های سرپوشیده و سرباز به شما کمک کنیم که در انتخاب سبک طراحی برای ساخت استخر در شمال بتوانید بهتر تصمیم‌گیری کنید. اما در نهایت برای پاسخ به این سؤال که استخر روباز بهتر است یا سرپوشیده باید بگوییم که نظر نهایی شما در این زمینه بسیار مهم است. زمانی که شما به تیم مشاوره اول خونه برای ساخت استخر در شمال مراجعه می‌کنید لازم است انتظارات و سلایق خود را به مهندسین ما اطلاع دهید. از سوی دیگر مساحت محوطه ویلا نیز باید در نظر گرفته شود. استخر‌های سرپوشیده نیاز به مساحت بزرگتری دارند چون باید فضای مخصوصی برای ساخت محوطه استخر در نظر گرفته شود تا بتوان طراحی استخر را انجام داد. بنابراین کارشناسان و مهندسین تیم اول خونه در اولین قدم برای ساخت استخر در شمال ابتدا یک جلسه مشاوره با کارفرما برگزار می‌کنند تا بعد از بررسی درخواست‌های او و البته مساحت محوطه بتوانند بهترین سبک را به آن‌ها پیشنهاد دهند. شما می‌توانید صفر تا صد ساخت استخر در شمال را به مهندسین تیم مشاوره اول خونه بسپارید. تنها کافی است که موقعیت ویلای خود را به کارشناسان ما معرفی کرده و سپس تصمیم نهایی را برای ساخت استخر روباز یا سرپوشیده اتخاذ نمایید. در این زمان مسئولیت شما تمام شده و تمامی کار به کارشناسان ما واگذار خواهد شد. مهندسین ما قطعاً بهترین طراحی‌ها را برای ساخت استخر استفاده خواهند کرد و قبل از اجرایی پلان حتما نقشه را به شما نشان خواهند داد تا در صورتی که تغییراتی مدنظر دارید و البته این تغییرات با اصول مهندسی مغایرت ندارد، بتوانند اقدامات لازم را انجام داده و سپس برای ساخت و ساز دست به کار شوند. همچنین لازم به ذکر است که تیم مشاوره اول خونه از بهترین متریال برای ساخت استخر‌ها استفاده خواهد کرد. در صورتی که شما تصمیم گرفتید استخر سرپوشیده را برای ویلای خود راه‌اندازی کنید تمامی وسایل مربوط به خرید سیستم گرمایشی و تصفیه آب، توسط تیم اول خونه تهیه خواهد شد و نصب آن‌ها انجام می‌گیرد.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.