رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

خبر خوش از پرداخت وام مسکن به بازنشستگان کشور | افزایش سقف وام مسکن کارکنان

تمام افراد زمانی که اسم بازنشستگان را می شنوند یاد افراد نسبتا پیری می افتند که در گوشه‌ ای از پارک ها در حال خواندن روزنامه یا مجله هستند، بعد به این موضوع فکر می‌ کنند که آیا این افراد بعد از این همه سال خانه خرید کردن یا نه؟ وام بازنشستگان دارای انواع مختلفی است یکی از آنها وام مسکن است. این وام جهت خرید مسکن به افراد پرداخت می شود.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران در ۱۰ سال گذشته ساخت مسکن رو به کاهش بوده و این می تواند به معنی این باشد که افراد کمی در این چند سال اقدام به خرید خانه کردند، همچنین بسیاری از صاحبخانه ها ملک خود را از دست داده اند.

طبق آمار خیلی از افراد خانه از خود ندارند و ممکن است در دوران بازنشستگی به فکر خریدن خانه باشند. در این مقاله از املاک داران قصد داریم به صورت دقیق تر به این موضوع بپردازیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

وام مسکن چیست؟

قبل از اینکه به وام مسکن برای بازنشستگان بپردازیم، می خواهیم به این مسئله بپردازیم که وام مسکن چیست و بودجه آن چقدر است؟ یک مسئله بسیار مهم که در چند سال اخیر ذهن خیلی از افراد به خصوص جوانان و زوجین را به خود درگیر کرده انواع وام مسکن، اقساط و شرایط آن است.

ساخت مسکن علاوه بر سرمایه گذاری می تواند یک سرپناه برای هر فردی باشد و وجود آن ضروری است.
وام مسکن
خوشبختانه هر کشور با توجه به بودجه و تسهیلاتی که برای مسکن در اختیار افراد قرار می دهد می توانند هدف آنها را محقق کنند که از جمله این امکانات، وام مسکن است.

بهتر است بانک مسکن در آغاز کار، تسهیلات تکلیفی خود را در پرداخت تسهیلات مسکن مهر و صندوق پس انداز رعایت کند و سپس بعد از آن به تسهیلات مسکن بپردازد. وام مسکن تنها به واحدهای زیر ۱۵ سال تقسیم شده و بعد از آن ۱۰ سال مدت زمان پرداخت آن است که این تسهیلات طبق دوران مشارکت مدنی محاسبه خواهد شد.

مطالعه
هر آنچه باید در مورد دکوراسیون آژانس املاک بدانید

بودجه وام مسکن چقدر است؟

بودجه وام مسکن طبق نوع وام و تسهیلات آن مشخص می شود. هر کدام از آنها یک میزان عددی مشخصی را در اختیار تقاضادهنده ها قرار می دهند که این عدد از ۲۰ میلیون تا ۲۵۰ میلیون است. امروزه استقبال بی نظیری از وام مسکن شده است و افراد می توانند بدون اینکه به صورت یکجا مبلغ بسیاری را بپردازند می توانند به صورت اقساط اقدام به پرداخت آن کنند.

جزئیات وام مسکن بازنشستگان

از آنجایی که تعداد بازنشستگان در ایران بسیار بالا است بنابراین یک سوال ممکن است برای شما پیش بیاید که آیا تمام افراد در طول سال های مشغول به کار توانسته اند برای خود خانه ای بخرند یا خیر؟

آیا شرایط اجتماعی و اقتصادی به آنها فرصت داده که به خرید خانه اقدام کنند؟ با توجه به انواع مسکن ها باید این نکته را نیز در نظر گرفت که مسکن می ‌تواند ۴۰ هزار بابت وام خرید به بازنشستگان پرداخت کند ولی نسبت به شهرهای بزرگ و دیگر شهرها یا روستاها متغیر خواهد بود. به عنوان مثال در تهران و شهرهای بزرگ ۵۰ و دیگر شهرها و روستاها ۴۰ میلیون تومان است.
جزئیات وام مسکن بازنشستگان
برای گرفتن وام بازنشستگان نیازی نیست که به صورت حضوری به ارگان ها مراجعه کنید. تنها کافیست که از طریق ارگان‌ ها یک پیامک به آنها داده شود و در صورتی که موفق به ثبت نام شوند می توانند تا آخر سال اقدام به گرفتن وام نمایند.

انواع وام بازنشستگی

در حقیقت انواع ارگان ها یا اداره ها طبق شرایط و بودجه ای که دارند تسهیلات را در اختیار افراد بازنشسته خود قرار می دهند. این وام ها انواع مختلفی دارند و می توان برای خرید لوازم خانگی تا خرید مسکن استفاده کرد. بنابراین هر اداره طبق بودجه خود می تواند وام بازنشستگان را بپردازد.

صندوق های بازنشستگی پس انداز و رفاه کارگران صنعت نفت شامل مواردی مثل وام مصوبه، وام جامع، وام ازدواج، وام تحصیلی، وام فوت، ایثارگری و وام سپرده مسکن است.

مطالعه
گران ترین املاک خانواده کارداشیان و جنر!

از دیگر وام های بازنشستگان می‌ توان به وام کمک هزینه خرید جهیزیه برای فرزندان دختر اشاره کرد که تا سقف ۱۰ میلیون تومان به آنها پرداخت می شود. بازنشستگان برای استفاده از این وام ها می توانند تحت پوشش صندوق های کشوری، لشکری و تامین اجتماعی از این تسهیلات بهره بگیرند.

تعداد صاحبخانه ها در کشور

طبق گزارش آمار کشور ایران، صاحب مسکن شدن در سال های گذشته بسیار کم شده و این درصد روز به روز کاهش یافته است.

طبق گفته کارشناسان دلیل کاهش تعداد مسکن ها عواملی مانند قیمت بالا است و خیلی از افراد ترجیح می دهند که سرمایه گذاری خود را در بورس و پس انداز انجام دهند. از جمله مواردی که باعث می شود تعداد صاحبخانه ها در کشور زیاد شود استفاده از وام مسکن است.
تعداد صاحبخانه ها در کشور

شرایط بازنشستگان متقاضی دریافت وام مسکن

 1. طبق آئین نامه تصویب شده هیئت مدیران، افراد متقاضی بازنشسته نباید در طی چند سال اخیر از تسهیلات و وام خرید و ساخت مسکن استفاده کرده باشند.
 2. از دیگر شرایط این است که فرد متقاضی باید حتما حداقل پنج سال از مدت زمان بازنشستگی آنها گذشته باشد. ولی این نکته را در نظر داشته باشید که هر چقدر مدت زمان بازنشستگی بیشتر باشد شانس بهتری برا دریافت تسهیلات و وام مسکن خواهید داشت.
 3. حقوق متقاضیان بازنشسته برای دریافت وام مسکن باید از ۳ میلیون تومان کمتر باشد.
 4. صندوق های بازنشستگی تامین اجتماعی، کشوری و لشکری وظیفه دارند که تسهیلات وام مسکن را تا هنگام تسویه به صورت کامل ضمانت کنند. این اقساط به صورت مستقیم از حقوق آنها کم می شود، در نهایت صندوق های بازنشستگی وظیفه دارند حداکثر تا ۱۰ روز اقساط را به بانک مسکن واریز کنند.
 5. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان ثبت اسناد و املاک شرایط افراد را به بانک مسکن ارائه می دهد و با توجه به آن برای خرید خانه اقدام خواهند کرد. بانک مسکن وظیفه دارد هر سه ماه یکبار گزارش و اطلاعات مسکن را به سازمان برنامه و بودجه شرح دهد.
مطالعه
مشاور املاک در حل اختلاف مالک و مستاجر چه نقشی دارد؟

ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۰

پرداخت وام قرض ‌الحسنه از جمله خدماتی است که سازمان تامین اجتماعی برای بازنشستگان در نظر گرفته است.

تمام افراد واجد شرایط می توانند برای ثبت نام و دریافت این وام اقدام نمایند. جهت ثبت نام نیاز به حضور افراد نیست و می‌ توان با استفاده از سامانه و سایت ثبت نام وام مسکن بازنشستگان تامین اجتماعی به نشانی http://vaam.kabta.ir اقدام کرده و ثبت نام انجام دهید.

 • اعطای وام مسکن به بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰ و مدارک موردنیاز
 • دفترچه بیمه تقاضا دهنده
 • تاییدیه حقوق و تضمین کسر اقساط از شعبه تامین اجتماعی
 • پرونده پرداخت بیمه در حداقل ۲ سال
 • داشتن کارت عضویت کانون بازنشستگان
 • سن بازنشستگی کمتر از ۷۲ سال
 • نداشتن هیچ گونه بدهی بانک یا چک برگشتی
 • داشتن سیم کارت به نام اسم فرد بازنشسته

جزئیات وام مسکن بازنشستگان

کلام پایانی

امیدواریم با خواندن مقاله بالا اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید. همانطور که اشاره کردیم وام مسکن به افراد بازنشسته و افرادی که خانه ندارند کمک زیادی می کند و باعث می شود که صاحب خانه شوند.

خوشحال می شوییم از نظرات و تجربیات شما در رابطه با وام مسکن بازنشسته ها استفاده کنیم پس در صورت هرگونه سوال یا ابهام آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مجموعه املاک داران با عرضه فعالیت های وسیع در زمینه ساخت و ساز و خرید و فروش، بستر مناسبی را در حوزه املاک پدیدار کرده اند. این فعالیت ها شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان و غیره می شوند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

 1. … [Trackback]

  […] Find More Info here to that Topic: yeksoal.com/خرید-و-فروش-خانه/خرید-ملک/خبر-خوش-از-پرداخت-وام-مسکن-به-بازنشستگا/ […]