رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

شرایط خرید ملک در ترکیه در سال 2021

خرید ملک در ترکیه قوانین خاص خود را دارد. اگر به دنبال خرید خانه در ترکیه هستید ، باید قوانین لازم برای خرید املاک و مستغلات در ترکیه برای خارجی ها را بدانید. زیرا طبق قوانین جدید در مورد خرید خانه در ترکیه ، شهروندان برخی از کشورها مجاز به خرید و فروش املاک در ترکیه نیستند. البته باید توجه داشت که ایرانیان به راحتی می توانند در ترکیه املاک خرید و فروش کنند.

قیمت آپارتمان در ازمیر 2021قیمت آپارتمان در ازمیر 2021

نکاتی برای خرید خانه در ترکیه

در برخی از شهرهای ترکیه ، مانند استانبول و آلانیا ، سرمایه گذاری زیادی در پروژه های عمرانی که به سرعت در حال پیشرفت هستند انجام شده است ، که منجر به رشد منطقه شده است و می توان گفت که چهره شهر را در عمومی.

یکی از مهمترین دلایل موفقیت ساخت و ساز در ترکیه مجوز آن است.برای مثال قیمت خرید ملک در ترکیه بسیار ارزانتر از ایران است.

اگر قصد خرید آپارتمان در ترکیه را دارید ، می توانید آپارتمان مورد نظر خود را در استانبول ، آلانیا و آنتالیا با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید که در مقایسه با موارد مشابه در ایران بسیار ارزان تر خواهد بود.

مراحل خرید خانه و ملک در ترکیه

اولین کاری که باید قبل از خرید خانه در ترکیه انجام دهید این است که یک حساب بانکی در ترکیه باز کنید. زیرا برای انتقال پول خود به یک حساب نیاز دارید. در ابتدای کار ، بودجه خود و همچنین شهری را که قصد زندگی در آن را دارید تعیین کنید. چه نوع خانه ای را ترجیح می دهید؟ این سوال بعدی است. آیا یک آپارتمان معمولی را ترجیح می دهید یا می خواهید در یک برج مدرن زندگی کنید؟ همه اینها را خودتان تعیین کنید.

قیمت آپارتمان در ازمیرقیمت آپارتمان در ازمیر 2021
از آنجا که شما با قوانین ترکیه آشنا نیستید ، پیشنهاد می کنیم اگر قصد خاصی دارید ، ملک را از یک موسسه معتبر خریداری کنید. پس از ورود به ترکیه می توانید املاک مورد نظر را از نزدیک مشاهده کنید و اگر ملک را دوست دارید ، خرید آن را آغاز کنید. البته قبل از واریز وجه بهتر است در مورد ارزش واقعی خانه و همچنین مالیات و .. استعلام های لازم را انجام دهید و از املاکی که دارای سند مستقیم و تمام شده هستند خریداری کنید. پس از نامگذاری سند ، می توانید مسائل مربوط به محل اقامت خود و خانواده خود را آغاز کنید.

مطالعه
چرا باید ملک خود را اینترنتی بفروشیم؟

روند خرید ملک در ترکیه

همانطور که قبلاً ذکر شد ، خریدار ملک باید شهروند یکی از کشورهایی باشد که مجاز به خرید ملک در ترکیه هستند. (شهروندان ایرانی مجاز به خرید و فروش املاک در ترکیه هستند)

تسلیم به

 • ارائه درخواست برای مراحل اولیه انتقال سند توسط مالک یا وکیل (شخص حقیقی یا حقوقی)
 • به موقع در اداره ثبت احوال ترکیه.
 • مدارک مورد نیاز برای انتقال اسناد در ترکیه
 • سند مالکیت با تأیید سازمان ثبت اسناد (اطلاعات مالک با مشخصات کامل ، آدرس شهرداری ملک ،
 • مساحت ملک و موقعیت ملک با مختصات آن).
 • یک کپی از بیانیه تکمیل ملک با تسویه هزینه های شهرداری
 • بیمه زلزله برای اموال خریداری شده (اجباری)
 • تصویر فروشنده 4 * 6
 • دو عکس شخصی 4*6 برای خریدار
 • پاسپورت مالک اصلی با ترجمه رسمی خریدار به ترکی
 • حضور دو شاهد با مترجم رسمی
 • حضور مالک یا وکیل با وکالتنامه رسمی

در وکالت به چه مواردی باید توجه شود؟

اگر قصد دارید برای خرید خانه در ترکیه به شخص دیگری وکالت بدهید ، قبل از اعطای وکالت ، توصیه می شود به موارد زیر توجه کنید:

اگر یکی از طرفین خریدار و مالک ملک خارج از ترکیه باشد ، لازم است وکالتنامه صادر و در سفارت ترکیه در کشور مبدا ثبت شود.

اگر کشوری که وکالتنامه را صادر کرده است طرف کنوانسیون لاهه است ، نیازی به صدور نامه رسمی از آن کشور نیست. لازم به ذکر است جمهوری اسلامی ایران طرف این معاهده است. بنابراین برای اخذ وکالت نامه باید اخذ شود. وکالتنامه و مدارک مورد نیاز به همراه ترجمه رسمی باید توسط وزارت امور خارجه و دادگستری و همچنین کنسولگری یا سفارت جمهوری ترکیه در آن کشور تأیید شود.

قوانین خرید خانه و املاک در ترکیه و اخذ مجوز اقامت

اگر به زبان ترکی یا انگلیسی مسلط هستید ، می توانید قوانین خرید و فروش املاک و مستغلات در ترکیه برای خارجیان را در وب سایت وزارت امور خارجه ترکیه بخوانید. البته توجه داشته باشید که به دلیل تغییر قوانین ، حتماً از آخرین نسخه آن دیدن کنید.

طبق تبصره 35 قانون زمین و املاک ترکیه به شماره 2644 ، مصوب 18 مه 2012 ، اتباع کشورهای خارجی (به استثنای افرادی که خرید و فروش آنها برای شهروندان ممنوع است) می توانند با رعایت و رعایت قوانین مربوطه خانه خریداری کنند. به کار در ترکیه.

برای اطلاع از کشورهایی که در فهرست ممنوعه قرار دارند می توانید به وب سایت سازمان ثبت احوال و نقشه برداری ترکیه مراجعه کنید. لازم به ذکر است که شهروندان کشورهای خارجی می توانند با درخواست از مقامات ذیصلاح ، از جمله موارد تجاری ، انواع املاک را خریداری کنند. رسمی ؛ زمین ها ؛ مسکونی و … به هر میزان. در این مورد هیچ محدودیتی وجود ندارد.

مطالعه
چرا پیش از آگهی کردن ملک باید آن را بازسازی و نوسازی کرد؟

البته ، اگر خارجی ها زمین بخرند و بخواهند بر روی آن ساختمان بسازند ، باید ساخت پروژه را ظرف دو سال شروع کنند.

 • مدارک مورد نیاز
 • گذرنامه
 • کد مالیاتی محلی خود را دریافت کنید
 • افتتاح حساب بانکی در بانک ترکیه طبق قانون مالیات
 • اسنادی که در کشور خود زندگی می کنید (مانند قبض برق)
 • دو عکس 4*3

خرید خانه و املاک در ترکیه و اخذ اقامت

می توان گفت که شهروندان کشورهای دیگر نزدیک به 4 سال است که توانسته اند اجازه اقامت در ترکیه را دریافت کنند. البته ، برای اخذ اقامت طولانی مدت در ترکیه ، خرید ملک ضروری است ، مگر اینکه شخص موفق به اخذ مجوز یکساله اقامت در ترکیه شود و پس از حداقل پنج سال اقامت مستمر درخواست اقامت دائم نماید. در ترکیه.

همانطور که می دانید ، اخذ تابعیت ترکیه با خرید خانه برای خارجیانی که حداقل 250 هزار دلار املاک در ترکیه خریداری کرده اند امکان پذیر است و این افراد می توانند برای خود و خانواده های خود به مدت شش ماه برای دریافت تابعیت ترکیه درآمد کسب کنند. به عبارت دیگر ، شما می توانید با خرید ملک در ترکیه ، سرمایه گذاری سودآوری داشته باشید و شهروند ترکیه شوید.

علاوه بر این ، می توانید با خرید ملک کمتر از 250 هزار دلار برای خود و خانواده خود اجازه اقامت بگیرید و اگر 5 سال است که به طور مداوم در ترکیه زندگی می کنید ، می توانید برای شهروندی ترکیه درخواست دهید.

خارجیانی که املاک و مستغلات را در ترکیه خریداری می کنند ، می توانند به شرط تمدید مدت اقامت در ترکیه ، اجازه اقامت در ترکیه را دریافت کنند و همچنین می توانند برای خانواده های خود اجازه اقامت دریافت کنند. با داشتن این اجازه اقامت ، کودکان خارجی می توانند در ترکیه تحصیل کنند.

یافتن شغل برای خارجیانی که دارای مجوز اقامت در ترکیه هستند بسیار آسان است و همچنین دریافت مجوز کار از طریق شرکت های حقوقی در ترکیه برای آنها آسان تر است.

 

آمار خرید خانه و املاک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه ، به ویژه خرید خانه در ترکیه در اکتبر 2018 ، نسبت به اکتبر 2017 به میزان 134.4 درصد افزایش یافته است. می توان گفت که خرید املاک در اکتبر 2018 در ترکیه بالغ بر 6276 واحد بوده است.

البته این افزایش خرید خانه در ترکیه تنها محدود به اتباع خارجی نبود ، بلکه خرید ملک توسط شهروندان ترکیه با افزایش 19.2 درصدی همراه بود.

به طور کلی ، اگر بخواهیم آمار جامعی از خرید خانه در ترکیه ارائه دهیم ، باید بگوییم که در طول ماه اکتبر ، تعداد خرید ملک در سراسر ترکیه به 146،536 واحد مسکونی رسید. البته فروش املاک در ترکیه در برخی شهرها بسیار بیشتر از سایر شهرها است.

مطالعه
چگونگی روش محاسبه شارژ ساختمان و معرفی نرم افزارهای مربوطه

به عنوان مثال ، بیشترین درصد فروش به ترتیب در استانبول ، آنکارا ، ازمیر ، آنتالیا ، بورسا و یالووا بوده است. قیمت آپارتمان در ازمیر 2021 نیز افزایش نسبی داشته است. به خاطر داشته باشید که بیش از نیمی از خانه ها و املاک مورد معامله خانه های نوساز بوده اند.

کدام کشورها بیشترین تعداد خرید ملک در ترکیه را دارند؟

شهروندان بسیاری از کشورهای همسایه ترکیه به دلیل شرایط ویژه ای که دولت ترکیه برای خرید املاک در ترکیه تعیین کرده است ، مانند خرید تابعیت ترکیه با خرید خانه در ترکیه ، به دنبال اخذ تابعیت ترکیه و اخذ گذرنامه ترکیه برای خرید خانه در ترکیه هستند. بوقلمون.

در همین حال ، شهروندان ایرانی علاوه بر اخذ تابعیت در ترکیه ، به دلیل کاهش ارزش ریال به دنبال سرمایه گذاری در خارج از ایران بوده اند.

با نگاهی به آمار فروش املاک در ترکیه ، متوجه می شویم که شهروندان عراق با خرید 1499 واحد مسکونی در ترکیه در رتبه اول قرار گرفته اند.

پس از اتباع عراق ، شهروندان ایران با 557 واحد مسکونی و پس از ایران شهروندان کویت با 378 خانه ، سپس آلمان با 341 و روسیه با 336 واحد مسکونی در رتبه های بعدی آمدند.

آمارهای فوق مربوط به سال 2018 است ، در حالی که در سال 2019 این آمار حداقل چند بار رسیده است. به عنوان مثال ، در سال 2019 ، بیش از 8000 ایرانی خانه ای در ازمیر ترکیه خریداری کردند.

در کدام شهرهای ترکیه تقاضای خرید افزایش می یابد؟

ترکیه کشوری سبز با آب و هوای مطبوع است. ترجیح و هدف خارجی ها در خرید املاک در ترکیه نیز می تواند محل خرید املاک را تغییر دهد. البته در سال های اخیر شاهد افزایش خرید ملک در شهرهای ساحلی مانند آلانیا ، آنتالیا ، ازمیر و کوش آداسی و همچنین در استانبول برای ایرانیان بوده ایم.

البته سایر شهرهای ترکیه نیز طرفداران خاص خود را دارند ، به ویژه منطقه کارا دنیز ، به دلیل سرسبزی و آب و هوای خوب ، می تواند مکانی باشد که مردم ترجیح می دهند دوران بازنشستگی خود را سپری کنند.

منبع: ترکیه خانه

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.