رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

قوانین اداره کار در حوزه املاک را یاد بگیرید

در هر بنگاه املاک و مستغلات با توجه به ظرفیت آن، به هر یک از کارکنان وظیفه ای محول می شود. این وظایف شامل مشاوره دادن به مشتری، خرید، فروش، اجاره و رهن ملک می باشد. شما به عنوان مدیر آژانس املاک باید قوانین اداره کار را در رابطه با کارمندان خود رعایت کنید. از استخدام مشاوران املاک گرفته تا بیمه آنها، باید بر اساس ضوابط از پیش تعیین شده انجام شود. با املاک داران همراه شوید تا درباره قوانین اداره کار در حوزه املاک بیشتر بدانید.
قوانین اداره کار در حوزه املاک را یاد بگیرید
قوانین اداره کار در حوزه املاک را یاد بگیرید

قوانین اداره کار در حوزه املاک

چنانچه می خواهید در حوزه املاک فعالیت کنید، باید یک سری نکات حقوقی را یاد بگیرید. در غیر این صورت نه تنها خود شما در روند کار با مشکل مواجه می شوید، بلکه نمیتوانید راهنمای خوبی برای مشتریان خود باشید. در حقیقت برای مشاوران املاک تسلط به قوانین اداره کار و همچنین مسائل حقوقی در صنعت املاک یک مزیت محسوب می شود.

شما به عنوان مشاور املاک لازم است که برای استخدام در آژانس، یک سری مدارک هویتی را ارائه کنید. چرا که این مسئله به منظور جلب اعتماد مدیر آژانس و همچنین گرفتن سوء پیشینه ضروری می باشد.

همچنین باید تمامی جزئیات از جمله وضعیت شغلی مشاور املاک در قرارداد قید گردد. این کار برای جلوگیری از سوء تفاهم در آینده انجام می شود. بنابراین در رابطه با وظیفه ای که قرار است به مشاور خود محول نمایید، پیش از امضای قرارداد صحبت کنید.
قوانین اداره کار در حوزه املاک
قوانین اداره کار در حوزه املاک

مطالعه
صحت معامله چیست؟ شرایط صحت معاملات در قانون مدنی

باید درباره دریافت حق و حقوق پورسانتی در بنگاه املاک و قوانین اداره کار مربوطه به توافق برسید. در صورت داشتن قرارداد کارگر میتواند از کارفرما عیدی، پورسانت، سنوات، حق بیمه و حقوق خود را مطالبه نماید و البته کارفرما هم از او انتظاراتی خواهد داشت.

به طور مثال برخورد صمیمانه و محترمانه با مشتی، رازداری و سعی در پیشرفت آژانس از جمله وظایف یک مشاور املاک در مقابل کارفرمای خود می باشد. در ادامه به طور دقیق تر به قوانین اداره کار در ارتباط با استخدام و یا مشارک مشاوران املاک اشاره می کنیم:

قوانین اداره کار برای استخدام مشاور املاک

به منظور استخدام مشاور املاک در بنگاه های معاملات ملکی باید قرار دادی بین طرفین تنظیم شود. در واقع نداشتن قرار داد کار میتواند در نهایت به ضرر مشاور و همچنین آژانس املاک تمام شود. متن قرار داد استخدام باید بر اساس قوانین اداره کار باشد و تمامی دغدغه ها هنگام نوشتن قرارداد رفع شود. سعی کنید مواردی مثل حق بیمه، عواقب اشتباهات مشاور املاک و غیره را در متن قرارداد قید کنید.

در صورت لزوم با یک وکیل اداره کار جلسه مشاوره برگزار کنید و از تمامی نکات حقوقی آگاه باشید. چرا که عدم آگاهی ممکن است در نهایت به ضرر شما تمام شود.

به طور مثال اگر در متن قرارداد استخدام مشاور املاک حرفی از مدت قرارداد به میان نیاید، بر اساس قوانین اداره کار یک قرارداد دائمی تلقی خواهد شد. باید بدانید که قرارداد با مشاوران املاک میتواند دائمی، موقتی یا آزمایشی باشد. پس حتما زمان شروع و پایان قرارداد را ذکر کنید.
حقوق اداره کار مشاورین املاک
حقوق اداره کار مشاورین املاک

قوانین اداره کار برای مشارکت مشاور املاک

مدیریت بنگاه مشاور املاک به آن سادگی که به نظر می رسد نیست! گاهی لازم است از کمک های معنوی یک فرد با تجربه در حوزه املاک بهره مند شوید. یا شاید شما آن شخص با تجربه باشید و نیاز به کمک مادی برای راه اندازی بنگاه معاملات ملکی دارید. در چنین شرایطی هرگز نباید تنظیم قرارداد را نادیده بگیرید و در اولین فرصت برای شروع مشارکت در مشاور املاک به توافق برسید.

مطالعه
8 راهکار طلایی برای کسب درآمد حاصل از اجاره

هر دو طرف با ارائه کمک مادی و معنوی به یک اندازه در سود و زیان سهیم خواهند بود. بنابراین به طور دقیق در قرارداد مشارکت مشاور املاک به میزان سرمایه، سهم طرفین از سود و زیان نهایی اشاره کنید.

همچنین مطمئن شوید که درباره زمان شروع و پایان قرارداد نیز توافق کرده باشید و در متن قرارداد قید شود. به مسائلی که بر اساس قوانین اداره کار منجر به فسخ قرارداد خواهد شد نیز توجه کافی داشته باشید.
حقوق مشاور املاک بر اساس قانون کار
حقوق مشاور املاک بر اساس قانون کار

حقوق مشاور املاک بر اساس قانون کار

همانطور که می دانید دریافت حق و حقوق پورسانتی در بنگاه املاک رایج می باشد و کمتر پیش می آید که به طور ماهانه حقوق دریافت کنند. در واقع هر سال بر اساس قوانین اداره کار یک تعرفه ای برای دریافت کمیسیون یا حق الزحمه از مشتری تعیین می شود. در نهایت مشاوران املاک با این حق کمیسیون به کسب در آمد می پردازند.

چنانچه صاحب ملک قصد اجاره دادن ملک خود را داشته باشد، یک چهارم از اجاره ماهیانه را به عنوان حق کمیسیون از مشتری دریافت می کنند. پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نیز بر عهده مشتری می باشد.

توجه داشته باشید که نداشتن قرارداد کار میتواند بسیاری از حقوق را از شما سلب کند و به دردسر بیفتید. بنابراین هنگام استخدام برای انعقاد قراداد مصمم باشید.

مطالعه
معرفی محله مهرآباد امکانات و شرایط آن

در برخی موارد ممکن است بین طرفین قرارداد کاری مشکلی رخ دهد. در این شرایط مجبور می شوید برای مطالبه حقوق خود به صورت قانونی اقدام کنید. باید بدانید که اثبات رابطه کارگری و کارفرمایی و همچنین ساعات کار به عهده کارگر می باشد.

شما به عنوان یک مشاور املاک و در موقعیت یک کارگر بر اساس قانون کار، باید مدارکی دال بر عملکرد خود در آژانس ارائه کنید. در این صورت میتوانید حقوق قانوعی اعم از پاداش، عیدی، سنوات و حق بیمه را دریافت نمایید.
قوانین اداره کار برای استخدام مشاور املاک
قوانین اداره کار برای استخدام مشاور املاک

جمع بندی

داشتن قرارداد استخدام یا مشارکت مشاور املاک ضروری می باشد. چرا که بدون آن نمیتوانید حقوق خود را مطالبه کنید. توجه داشته باشید که هنگام تنظیم قرارداد به موضوع قرارداد، وضعیت شغلی، حق بیمه، زمان قرارداد و غیره اشاره کنید.

در صورتی که آگاهی کافی در این زمینه ندارید، از وکیل اداره کار کمک بگیرید. سعی کنید تمامی نکات حقوقی و قوانین اداره کار را در ارتباط با حرفه خود یاد بگیرید تا در روند کار به مشکل مواجه نشوید.

مجموعه املاک داران در زمینه های حقوقی و خرید و فروش املاک خدمات بسیاری ارائه می کند. خدمات املاک داران در حوزه مشاوره املاک و خرید و فروش شامل مشارکت در ساخت، مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید ملک اصفهان، املاک آنلاین و غیره می شوند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Information on that Topic: yeksoal.com/خرید-و-فروش-خانه/خرید-ملک/قوانین-اداره-کار-در-حوزه-املاک-را-یاد-بگ/ […]