رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

معرفی محله عباس آباد اصفهان

در هرکجای این سرزمین که باشید، فرصت های گردشگری زیادی برای شما چه به لحاظ طبیعت گردی و چه بازدید از آثار تاریخی فراهم است. یکی از این استان ها که همه فرصت های گردشگری، اقتصادی، صنعتی و خرید در آن فراهم است، استان زیبای اصفهان است. در مرکزیت این استان شهری تاریخی خودنمایی می کند. این شهر با داشتن قدمتی چند هزار ساله همانطورکه هیچگاه از رشد و توسعه عقب نمانده است، گذشته خود را نیز رها نکرده است. که البته این موضوع را با گردش در محله های قدیمی شهر می توانید ببینید. یکی از این محله های تاریخی و زیبا، محله عباس آباد است که حتی قدم زدن در آن نیز می تواند حال و هوایتان را عوض کند. در ادامه این نوشتار با معرفی محله عباس آباد اصفهان از مجله املاک داران همراه شما هستیم.

معرفی محله عباس آباد اصفهان

محله عباس آباد محله یادگاری از تاریخ

زمانی که شاه عباس صفوی، تجار و متمولین تبریز را به سمت اصفهان کوچ می داد، شاید خودش هم باور نمی کرد صدها سال بعد این محله در بین عوام تا به این اندازه معروف و معتبر باشد. در ان زمان کوچ اجباری آذری زبانان به اصفهان بدان علت اتفاق افتاد که می بایست قسمت های خارج از شهر نیز رونق بگیرند. این رونق اصفهان به لحاظ سکونت نبود و با استفاده از تجار تبریزی می توانستند به پیشرفت اقتصادی بیشتری در این شهر دست پیدا کنند.

از طرفی صنعت نساجی از جمله صنایعی بود که در تبریز از اهمیت خاصی برخوردار بود. لذا کوچ این افراد و همچنین ارامنه به دلیل گسترش صنعت در اصفهان از جمله تدابیر شاه عباس محسوب می شد. البته بنا بر شنیده ها، شاید بنا نهادن محله عباس آباد به دلیل استقرار اضافه جمعیت مرکز شهر اصفهان نیز باشد.

مطالعه
از تاثیرات بازسازی بر افزایش قیمت خانه چه میدانید؟

به هر دلیلی که عباس آباد پدید آمده باشد، نه تنها در طول تاریخ که در زمان حال نیز از اهمیت بالایی در بین اصفهانی ها برخوردار است.
محله عباس آباد اصفهان
محله عباس آباد اصفهان

مزایای زندگی در محله عباس آباد

قبل از آنکه از مزایای زندگی در عباس آباد بیشتر بدانید، بهتر است زمانی را برای پیاده روی در این خیابان در نظر بگیرید. البته اگر ساکن اصفهان نیستید کمی کار سخت تر می شود. اما تصور راه رفتن در زیر درختان سرسبز و سر به فلک کشیده ای که تقریبا خورشید را از نظاره زمین باز داشته اند، نیز بسیار لذت بخش است.

این سایه خنک به همراه تماشای مغازه های کوچک قدیمی در دو سوی خیابان آنقدر شما را خوشنود می کند که زمانی را می توانید از دغدغه های عصر شلوغ کنونی فاصله بگیرید.

اگر چه بوی کاهگل و منظره خانه های قدیمی در این محله همچنان خودنمایی می کند اما این منطقه از شهر نیز همچون بسیاری دیگر از قسمت ها از پیشرفت عقب نمانده است.

اگر چه هنوز هم در این محله خانه های ویلایی بزرگی دیده می شوند، آپارتمان های نوساز و با متراژ بالا، از جمله املاکی هستند که در این محله زیاد به چشم می خورند. این گونه آپارتمان ها به دلیل ارزش مالی بالایی که دارند، بیشتر مورد توجه قشر پولدار جامعه هستند. عباس آباد یکی از محله های معروف اصفهان ات و هر گردشگری که به این شهر بیاید، بدون شک گذرش به این محله خواهد افتاد. بافت این محله قدیمی و سنتی نیست ولی گویای قدمت و روزگاری است که بسیار آباد بوده است. حال و هوای سنتی این محله به همراه آرامشی که دارد، تجربه دل انگیزی را به همراه خواهد داشت.

امکانات محله عباس آباد

سینما ساحل

پردیس سینمایی ساحل، یکی از سینماهای مهم و معروف در اصفهان است، این سینما در سال های گذشته بازسازی شده و از امکانات بسیار زیادی برخوردار شده است. همچنین با افزایش تعداد سالن های این سینما، تعداد سانس ها و فیلم هایی که به نمایش گذاشته می شوند نیز بیشتر شده اند. این سالن سینما دارای ۹ عدد سالن است که شامل ۸ سالن مسقف و ۱ عدد سالن روباز می شود. این ۹ سالن در مجموع برای ۱۰۰۰ نفر گنجایش دارد. به علاوه این پردیس سینمایی دو سالن با ظرفیت ۲۰ الی ۳۰ نفره ویژه کودکان دارد. سالن روباز تابستانی این سینما دارای ظرفیت ۵۰ نفره است.
سینما ساحل
سینما ساحل

مطالعه
کمیسیون ماده 100 شهرداری چیست

اداره کل تامین اجتماعی اصفهان

محله عباس آباد دارای امکانات بسیاری بوده و به همین دلیل است که به یکی از بهترین و گران ترین محله های اصفهان تبدیل شده است. این اداره روبروی کلیسای حضرت لوقا واقع شده است.
کلیسای حضرت لوقا
کلیسای حضرت لوقا

کلیسای حضرت لوقا

همانطور که گفته شد، کلیسای حضرت لوقا روبروی اداره کل تامین اجتماعی اصفهان قرار دارد. این کلیسا یکی از جاذبه های گردشگری شهر اصفهان است که در محله عباس آباد واقع شده است. همچنین این کلیسا در نزدیکی مراکز مهمی مانند بیمارستان عیسی ابن مریم، مسجد کازرونی، پاساژ افتخار و غیره قرار دارد. نقاشی های زیبای این کلیسا چشم هر بیننده ای را مجذوب خود می کند و محیط بسیار جذابی دارد.

مادی نیاصرم

اگر بعد از گنبدهای فیروزه ای قرار است اصفهان به چیز دیگری معروف باشد، آن مادی هایش است. اصفهان به دلیل وجود رودخانه زاینده رود دارای مادی هایی از قدیم بوده است. یکی از معروف ترین مادی های این شهر، مادی نیاصرم است. مادی نیاصرم واقع در محله عباس آباد، از کنار پل مارنان سرچشمه گرفته و تا خیابان مشتاق دوم و زمین های کشاورزی امتداد می یابد. مسیر مادی نیاصرم از خیابان بزرگمهر که می گذرد، دارای سه انشعاب می شود. یکی از این انشعاب ها به سمت هشت بهشت شرقی رفته و دو تای دیگر به سمت خیابان مشتاق دوم و زمین های زراعی می روند.
مادی نیاصرم
مادی نیاصرم

مرکز تجاری انقلاب

مرکز تجاری انقلاب یکی از مهمترین مراکز تجاری در شهر اصفهان بوده که از شلوغ ترین و معروف ترین مراکز تجاری در این شهر است. اماکن مهم بسیاری در اطراف این مرکز تجاری وجود دارد که در رونق آن هم بی تاثیر نبوده است. از جمله اماکن مهمی که به این مرکز خرید نزدیک اند می توان به سی و سه پل، هتل عباسی، بوستان سی و سه پل و رستوران شهرزاد اشاره کرد. این مرکز تجاری در محله عباس آباد، خیابان مطهری واقع شده است.
بیمارستان عیسی بن مریم
بیمارستان عیسی بن مریم

مطالعه
هر آنچه باید در مورد دکوراسیون آژانس املاک بدانید

بیمارستان عیسی بن مریم

بیمارستان عیسی بن مریم تاریخچه ای بلند بالا دارد و ما در این مقاله سعی می کنیم تنها به خلاصه ای از آن بپردازیم. این بیمارستان از شرق به خیابان شمس آبادی و از غرب به کلیسای حضرت لوقا محدود می شود. این بیمارستان از آنجا که تاریخچه وسیعی دارد، شاهد حضور اشخاص معروف و برجسته بسیاری هم بوده است. این بیمارستان توسط بازرگانی به نام امین الشریعه در محله عباس آباد اصفهان در ملکی ۱۱۰۰۰ متری بنا شد.
شهر کتاب اصفهان در خیابان اردیبهشت
شهر کتاب اصفهان در خیابان اردیبهشت

شهر کتاب در خیابان اردیبهشت

شهر کتاب اصفهان در خیابان اردیبهشت، جایی دل انگیز برای اهل هنر و کتاب است. شهر کتاب اصفهان واقع در خیابان اردیبهشت یکی از بهترین فروشگاه های کتاب در این شهر است که دارنده کتاب ها و مجلات بسیاری است. همچنین علاوه بر کتاب و مجله، در این فروشگاه انواع نوشت افزار نیز عرضه می شود.
سینما قدس
سینما قدس

سینما قدس

سینما قدس اصفهان واقع در محله عباس آباد یکی دیگر از سینماهای مهم شهر اصفهان است. این سینما دارای دو سالن با ظرفیت ۸۵۰ نفر بوده و مسقف هستند.

محله زیبای عباس آباد، با درختان قدیمی و رشید خود زیبایی خاصی دارد. این محله دارای امکانات و اماکن تفریحی زیادی بوده و به همین خاطر شرایط بسیار خوبی دارد. قدم زدن در این خیابان به خاطر فضای آرامش بخشی که دارد حس بسیار خوبی داشته و بسیار لذت بخش خواهد بود. محله عباس آباد از مناطق خوش آب و هوای اصفهان است، پس اگر مسیرتان به این شهر افتاد حتما به دیدن این محله بروید.

اگر قصد خرید و فروش خانه در محله عباس آباد اصفهان را دارید به سایت املاک داران مراجعه نمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.