رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

مهارت های تماس با مشتری املاک کدام اند؟

قواعد نانوشته تماس با مشتری املاک. در موقعیت فروش، تماس تلفنی با مشتری از اهمیت بالایی برخوردار است. اولین تماس میتواند در خرید یا فروش ملک بسیار تاثیرگذار باشد. به عنوان یک مشاور املاک باید نحوه برخورد با مشتری را به خوبی بلد باشید.

چرا که مشتری معمولا به دنبال یک مشاور با تجربه و قابل اعتماد است. یکی از بخش های مهم حرفه املاک و مستغلات که معمولا اهمیت آن نادیده گرفته می شود، تماس با مشتری است. به ویژه اولین تماسی که شما با مشتریان برقرار می کنید، میتواند برداشت تاثیرگذاری برجای بگذارد.

چه زمانی بعد از نشان دادن ملک باید با مشتری تماس گرفت؟ و یا از تکنیک های برقراری اولین تماس با مشتری املاک چه می دانید؟ با املاک داران همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.
تماس با مشتری املاک
تماس با مشتری املاک

ترفندهای برقراری اولین تماس با مشتری املاک

همانطور که می دانید در حرفه املاک و مستغلات، مشتری از جایگاه ویژه ای برخوردار است. بنابراین شما به عنوان مشاور املاک باید بدانید که او را راضی کنید. چرا که مشتری در صورت اطمینان میتواند امور پیگیری ملک مورد نظر خود را به شما بسپارد.

تماس با مشتری املاک و چگونگی برخورد با او به وضعیت بازار بستگی دارد. گاهی بازار از آن خریدار است و فروشنده مجبور به پایین آوردن قیمت ها است. اما گاهی نیز ورق بر می گردد و حرف اول و آخر را فروشنده می زند.

شما در صورتی که می خواهید یک آژانس املاک موفق داشته باشید، باید سود هر دو آنها را نظر بگیرید. چه زمانی پس از نشان دادن ملک باید با او تماس بگیرید؟ در ادامه به نکات مهم در این رابطه اشاره می کنیم:

مطالعه
عرف تحویل ملک در پیش فروش آپارتمان

۱.تماس ها را پاسخ دهید.

هرچند ممکن است این مسئله بدیهی به نظر برسد ولی اغلب مشاوران املاک تجربه پایینی در پاسخگویی به تماس های تلفونی دارند. در برخی موارد آنها ترجیح می دهند توسط منشی تلفونی یا پیامک با مشتری ارتباط برقرار کنند. ولی این روش به خوبی جواب نمی دهد. حتی اگر با مشتری دیگری جلسه دارید، باید زمانی را به جوابگویی به تماس های تلفونی اختصاص دهید.

احتمالا مشتری می خواهد در ارتباط با فلان آپارتمان با شما صحبت کند و شما می توانید از فرصت استفاده کرده و به القای ارزش های خود بپردازید! اگر تماس را جواب ندهید، بهترین مشتری در بهترین لحظه را از دست داده اید.
نکات مهم در نحوه برخورد با مشتری املاک
نکات مهم در نحوه برخورد با مشتری املاک

۲. با آنها صحبت کنید ولی تحمیل نکنید.

یک ترفند ساده اما موثر این است که هنگام جواب دادن به تماس ها با مشتری مثل یک دوست صمیمی صحبت کنید. برخی از مشاوران املاک تصور می کنند لازم است در ابتدا به تخصص و مهارت خود اشاره کنند. اما شروع صحبت با مشتری با لحن گرم و صمیمی نتیجه بهتری خواهد داشت. با این روش میتوان از اهداف و انتظارات مشتری جدید بدون پرسیدن سوالات اداری آگاه شد.

اگر حس اعتماد در مشتری ایجاد کنید، میتوان اطمینان حاصل کرد که برای خرید یا فروش ملک خود بنگاه شما را انتخاب خواهد کرد.

از طرف دیگر، بهتر است با صحبت هایی نظیر ” خب حتما باید برای نقل مکان به خانه جدید هیجان زده باشید!” شروع کنید. تا اینکه به طور مستقیم از آنها بپرسید که ” آیا این اولین باری است که برای خرید خانه و دریافت وام مسکن اقدام می کنید؟”
تماس با مشتری املاک
تماس با مشتری املاک

مطالعه
معرفی محله مهرآباد امکانات و شرایط آن

۳.پر انرژی و مثبت باشید.

گاهی ممکن است مشتری روز خوبی نداشته و با انرژی نباشد. اگر خود شما انرژی کافی نداشته باشید، نمیتوان انتظار بازخورد مثبتی از مشتری داشت. شما باید در ذهن مشتری یک برداشت احساسی و مثبت ایجاد کنید و اگر به درستی وضعیت را مدیریت نکنید، مکالمه نتیجه خوبی نخواهد داشت. سعی کنید از کلمات مثبت استفاده کنید تا مشتری دچار سوء تفاهم نشود.

سعی کنید از جملات منفی استفاده نکنید و مشتری را از خود مایوس ننمایید. در صورتی که خریدار به دنبال قیمت پایین تر باشد، بهتر است از او بخواهید که صبور باشد تا فایل مورد نظرش پیدا شود.

۴.به وقت مشتری احترام بگذارید.

از مشتری بپرسید که آیا زمان کافی برای صحبت کردن درباره فایل ها و نشان دادن ملک دارد یا خیر. با نشان دادن ادب و شروع مکالمه با اطمینان از این که فرصت کافی دارند، میتوانید احترام متقابل و ارتباط موثری را رقم بزنید. از مشتری بپرسید که ترجیح می دهد به چه روشی با او تماس برقرار کنید و زمان تماس با مشتری را قطعی کنید. در صورتی که وعده تماس گرفتن با مشتری را می دهید، آن را عملی کنید. در غیر این صورت اعتبار شما زیر سوال خواهد رفت.
نکات و اصول نحوه برخورد با مشتری املاک
نکات و اصول نحوه برخورد با مشتری املاک

۵.سوال بپرسید.

زمانی که از تایم مشتری اطمینان حاصل کردید، با بکار بردن چندین استراتژی، مکالمه را به مسیری که می خواهید هدایت کنید. سوال پرسیدن میتواند به شما در جمع آوی اطلاعات واقعی و ناخوداگاه کمک کند. هر چه در مکالمه عمیق تر بروید، راحت تر می توانید آن را هدایت کنید.

۶.شنونده خوبی باشید.

در اولین تماس با مشتری املاک به سخنان و دغدغه های او به خوبی گوش دهید. بهتر است از همان ابتدا به دنبال ارائه راه حل برای مشکلات نباشید و کاملا از خواسته های او آگاه شوید.

مطالعه
از تاثیرات بازسازی بر افزایش قیمت خانه چه میدانید؟

خود را در جایگاه مشتری بگذارید و نگرانی های او را درک کنید. سعی کنید دلسوزانه برخورد کنید تا حرفه ای به نظر برسید. در این شرایط علاوه بر اینکه مشتری را جذب خواهید نمود، حرفه ای بودن شما دهان به دهان خواهد چرخید!
ترفندهای برقراری اولین تماس با مشتری املاک
ترفندهای برقراری اولین تماس با مشتری املاک

جمع بندی

شما به عنوان یک مشاور املاک نباید منتظر باشید تا مشتری با شما تماس بگیرد. باید برای امور کاری خود برنامه ریزی مشخصی داشته باشید و زمان جلسات را از پیش تعیین کنید.

البته در صورتی که می خواهید در نظر مشتری حرفه ای جلوه نمایید، بهتر است در تعیین زمان تماس و برقراری جلسه با مشتری انعطاف پذیر باشید. سعی کنید برنامه زمانی را با مشتری هماهنگ سازید.

بر اساس آمار، بهترین زمان برای برقراری اولین تماس با مشتری املاک، یک روز بعد از نشان دادن ملک است. ممکن است مشتری فرصت جواب گویی به تماس شما را پیدا نکند. بنابراین با سماجت تمام در زمان های مختلف تماس بگیرید تا موفق به برقراری ارتباط شوید.

مجموعه املاک داران خدمات متعددی در زمینه خرید و فروش املاک به شما عزیزان ارائه می کند، این خدمات شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، کتاب املاک، خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، مشارکت در ساخت، املاک آنلاین و غیره می شوند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.