رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

مواردی که باید در نحوه پرداخت پول در پیش خرید آپارتمان رعایت کرد

یک مساله مهم درون مراحل نحوه پرداخت پول در پیش خرید آپارتمان و پرداخت بیعانه به مشاور ملک است که مورد مهمی از مرحله های پرداخت مثل معامله مسکن است و بعد  از قرار داد مراحل نقل و انتقال و تنظیم اسناد انجام می شود.

برای هرگونه پیشفروش آپارتمان در اصفهان و مشاوره حقوقی املاک به سایت املاک داران مراجعه نمایید.

اگر دو طرف معامله آگاهی کامل از مراحل خرید و فروش داشته باشند بسیاری از پرونده های حقوقی هیچگاه تشکیل نخواهد شد و زمان و فروشنده و خریدار هم به هدر نخواهد رفت. به طور کلی انجام دادن معامله های مختلف در مورد مسکن سختی و پیچیدگی های زیادی دارد که باعث به روز آمدن مشکلاتی برای شما می شود.

به همین خاطر باید برای جلوگیری از هر اتفاق بدی در این زمینه، از قوانین و مرحله های انجام کار آگاه باشید. امروزه روش های جدیدی برای پرداخت به وجود آمده است و بیشتر از روش های قبلی مورد اعتماد است و مردم با آرامش خاطر بیشتری به خرید و فروش مسکن و املاک خود می پردازند. در این مقاله قصد داریم مطالبی را درمورد نحوه پرداخت پول در پیش خرید ملک برای شما عزیزان ارائه دهیم. امیدواریم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

نحوه پرداخت پول در پیش خرید آپارتمان

نحوه پرداخت پول در پیش خرید ملک و پرداخت هزینه بسیار مهم است؛ زیرا در کشورمان قوانین مشخصی برای خرید خانه وجود ندارد و تمام معامله هایی که به املاک ربط داشته  باشند به صورت توافق طرفین امکان پذیر است. اما این را فراموش نکنید که معامله های ملکی مشکلات زیادی دارند که اگر شما با این معاملات آشنا نباشید ممکن است ضررهای جبران ناپذیری برای شما به وجود بیاید. یکی از این روش های نا امن، نحوه غیر صحیح پرداخت است که می تواند دردسر های زیادی را برای شما ایجاد کند.
نحوه پرداخت پول در پیش خرید آپارتمان
نحوه پرداخت پول در پیش خرید آپارتمان

مطالعه
راهنمای خرید ویلا در گیلان، تمام مواردی که باید بدانید چیست؟

طریقه پرداخت پول در پیش خرید آپارتمان مربوط به رهن و اجاره

در رهن و اجاره ملک، در صورتی که فردی قصد انتخاب ملک را داشته باشد باید مبلغی را به عنوان بیانه به مشاور املاک بدهد. این مبلغ معمولا میانگین ۲۵ درصد از مبلغ کل است که اگر دو طرف معامله راضی باشند مبلغ می تواند تغییر کند.

همچنین باقی مانده هزینه، در زمان گرفتن کلید و بعد از انجام معامله طبق قول نامه ای نوشته و پرداخت می شود. برای اینکه بتوانید قول نامه را تنظیم کنید حتما به شناسنامه یا کارت ملی نیاز دارید. بعد از انجام این کارها تنها کافیست که بنگاه دار از قول نامه سه کپی تهیه کرده و دوتای آن ها را به طرفین دهد همین‌ طور یکی را پیش خود نگه دارد.
نحوه پرداخت پول در پیش خرید آپارتمان های وام دار به چه صورت انجام می شود ؟
نحوه پرداخت پول در پیش خرید آپارتمان های وام دار به چه صورت انجام می شود ؟

نحوه پرداخت پول در پیش خرید آپارتمان های وام دار به چه صورت انجام می شود ؟

طریقه پرداخت پول در پیش خرید ملک، برای یک سری از املاکی که دارای وام هستند با بقیه املاک متفاوت است. ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که منظور از مسکن هایی که وام دارند چیست؟ ملک هایی که وام دارند در دسته املاکی هستند که فروشنده برای خرید این املاک وام دریافت کرده است.

قبل از تسویه کامل وام قصد دارد آن ملک را بفروشد اما چون فرد فروشنده آن ملک را با کمک وام خریده است سند آن ملک یا مسکن در گرو بانک بوده و تا زمان تمام شدن اقساط آن سند در بانک می ماند و نمی ‌تواند به فرد دیگری انتفال پیدا کند. برای اینکه بتوانید این گونه ملک ها را به فروش برسانید دو راه پیش روی شماست اولین راه این است که شما می‌ توانید ملک  مورد نظر را به صورت قول نامه ای به فروش برسانید و دومین راه این است که با فروختن خانه تمام اقساط بانک را پرداخت کنید و سند ملک را از گرو بانک آزاد کنید.
نحوه پرداخت پول در پیش خرید آپارتمان، مواردی که باید در آن رعایت کرد
نحوه پرداخت پول در پیش خرید آپارتمان، مواردی که باید در آن رعایت کرد

مطالعه
قوانین معابر، پارکینگ و رمپ

البته این نکته را هم در نظر بگیرید که استفاده از راه دوم به صرفه نیست و خیلی کم استفاده می شود. یک راه دیگر در این بین برای شما وجود دارد که به انتقال وام مربوط می شود این گونه است که خریدار و فروشنده باید هر دو به بانک مورد نظر مراجعه کنند و با پر کردن فرم های مربوطه وام را از فروشنده خانه به خریدار انتقال دهند. در این روش فرد خریدار بخشی از مبلغ را به فروشنده می دهد و مابقی را هم به صورت قسطی به بانک می پردازد. باید به این نکته هم توجه داشته باشید که در زمان انتقال وام 1 تا 10 درصد از کل مبلغ وام قابل پرداخت بوده که مبلغ پرداختی از کل وام کم می شود.

در نتیجه برای پیش خرید آپارتمان بهتر است که با انجام توافق های اولیه، قول نامه را امضاء کرده و سپس یک مبلغ به عنوان بیعانه پرداخت کنید. در این حین سه قسمت اصلی انجام می گیرد که در مرحله اول باید بیعانه و تاریخ را تنظیم کنید سپس در مرحله دوم هزینه را پرداخت کرده و ملک را تحویل بگیرید. البته ناگفته نماند که شما می توانید مانده پول را در محضر و در زمان انتقال سند نیز پرداخت کنید.
سؤالات متداول در رابطه با نحوه پرداخت پول در پیش خرید آپارتمان
سؤالات متداول در رابطه با نحوه پرداخت پول در پیش خرید آپارتمان

مطالعه
تبدیل رهن و اجاره را چطور محاسبه کنیم؟

سؤالات متداول در رابطه با نحوه پرداخت پول در پیش خرید آپارتمان

تا اینجای مطلب سعی کردیم که تمام جزئیات مورد نیاز درباره طریقه پرداختن پول در پیش خرید ملک را به طور مفصل بیان کنیم. در ادامه نیز به چند سؤال رایج در این باره پاسخ خواهیم داد.

پیش فروش یا پیش خرید چیست؟

به یک سری از ملک هایی که قبل از اینکه قابل استفاده و سکونت باشند فروش می روند، پیش فروش و به ملک هایی که قبل از کامل شدن خریداری شود، پیش خرید گفته می شود.

 پیش‌ خرید کردن یک ملک سودآور است؟

بله. چون ملک مورد نظر کامل نشده قیمت آن از یک ملک کامل کمتر خواهد بود.

 

امیدواریم با خوانئن مقاله بالا اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید. اگر نظر یا پیشنهادی در رابطه با پیش خرید ملک دارید، می ‌توانید در بخش نظرات بنویسید. همچنین با راهنمایی کارشناسان مجموعه املاک داران می ‌توانید ضمن خرید و فروش خانه و ویلا در اصفهان، در نحوه پرداخت پول در پیش خرید نیز استفاده نمایید. برای بهره مندی از خدمات املاک داران می توانید به صفحه اصلی مراجعه کنید. خدمات مجموعه املاک داران شامل خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، تهاتر، مشارکت در ساخت، خرید زمین کشاورزی و باغ در اصفهان و غیره می شوند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.