رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

نکاتی که درباره مشاوره تمدید قرارداد اجاره ملک باید بدانید

مشاوره تمدید اجاره ملک یکی از مهارت هایی است که شما به عنوان یک مشاور املاک باید از آن برخوردار باشید. در واقع موجر و مستاجر ممکن است از یک سری مسائل در ارتباط با اجاره ملک آگاه نباشند. این وظیفه شماست که آنها را به خوبی راهنمایی کنید تا در آینده با مشکل مواجه نشوند. مالک و مستاجر هنگام تنظیم قرارداد ملک باید به یک سری توافق ها برسند.

شما به عنوان مشاور املاک می توانید با مشاوره دادن به آنها از بروز هر گونه اختلافی جلوگیری کنید. با املاک داران همراه باشید تا نکات مهم درباره مشاوره تمدید قرارداد اجاره ملک را بدانید.
نکاتی که درباره مشاوره تمدید قرارداد اجاره ملک باید بدانید
نکاتی که درباره مشاوره تمدید قرارداد اجاره ملک باید بدانید

روش های تمدید اجاره نامه ملک

هنگامی که زمان قرارداد اجاره ملک اولیه به پایان می رسد، طرفین میتوانند برای تمدید اجاره نامه اقدام کنند. مشاوران املاک موظف هستند به منظور جلوگیری از هر گونه اختلافات حقوقی موجر و مستاجر، تمامی جوانب را در نظر بگیرند. لازم است که مالک و مستاجر از شرایط تمدید قرارداد آگاه شوند و به وظایف خود عمل کنند. طرفین قرارداد می توانند یکی از سه روش زیر را برای تمدید قرارداد اجاره ملک بکار ببرند.
روش های تمدید اجاره نامه ملک
روش های تمدید اجاره نامه ملک

تمدید قرارداد اجاره ملک در بنگاه های معاملاتی

امروزه همه می دانند که بهترین روش برای تمدید قرارداد، مراجعه به آژانس های املاک و یا دفاتر اسناد رسمی می باشد. چرا که این روش از اعتبار بالاتری برخوردار است و از بروز هر گونه اختلاف در آینده جلوگیری می کند. کافیست با خود چند شاهد همراه داشته باشید و تمامی متن قرارداد را به طور کامل از نظر بگذرانید.

مطالعه
خانه های عجیب و لوکس در سال ۲۰۲۱

مطمئن شوید که پای قراداد مهر و امضای مشاور املاک و شاهد ها باشد. بهتر است مالک و مستاجر برای تمدید قرارداد به همان آژانسی مراجعه کنند که قرارداد اولیه را تنظیم نموده اند.

در این صورت مجبور به پرداخت حق کمیسیون و هزینه رهگیری مجدد نخواهند بود و تنها هزینه حق التحریر را باید پرداخت کنند. مشاوران املاک باید طرفین قرارداد را آگاه سازند که نیاز به سندی قانونی دارند که حق و حقوق آنها را تضمین کند.
تمدید قرارداد اجاره ملک در بنگاه های معاملاتی
تمدید قرارداد اجاره ملک در بنگاه های معاملاتی

تمدید اجاره نامه با پشت نویسی

پشت نویسی برای تمدید اجاره بدین معناست که شما پشت قرارداد اولیه را با ذکر شروط، مبلغ افزوده شده به رهن و اجاره و تمام مشخصات طرفین پر می کنید. این کار بهتر است در بنگاه های معاملات ملکی و یا دفاتر اسناد رسمی انجام داد. برخی ترجیح می دهند این روند را به صورت شخصی انجام دهند.

اما باید بدانید پشت نویسی اجاره نامه بدون مراجعه به آژانس های املاک ممکن است مشکلاتی به همراه داشته باشد. مشاروان املاک موظف هستند حین مشاوره تمدید قرارداد اجاره ملک، تمامی احتمالات و مشکلات را برای موجر و مستاجر شرح دهند و آنها را آگاه سازند.

تمدید قرارداد اجاره به صورت شفاهی

در صورتی که طرفین قرارداد با یکدیگر آشنایی قبلی داشته باشند، نیازی به استفاده از دو روش قبلی نیست. در واقع اگر به هم اعتماد دارید، کافیست در جلسه ای خصوصی در رابطه با تمدید قرارداد صحبت کنید و تصمیم بگیرید.

بهتر است در چنین جلساتی دو شاهد با خود همراه داشته باشید! چرا که گاهی ممکن است برخی افراد زیر حرف خود بزنند.

تمدید شفاهی اجاره نامه یکی از روش های قدیمی برای تمدید قرارداد است. این روش در گذشته بسیار پر کاربرد بوده ولی امروزه چندان پر طرفدار نیست. زیرا قرارداد شفاهی میتواند از نظر حقوقی طرفین را دچار مشکل کند. به همین دلیل شما باید به عنوان مشاور املاک موجر و مستاجر را از مشکلات قرارداد شفاهی آگاه سازید.
مشاوره حقوقی تمدید قرارداد اجاره ملک
مشاوره حقوقی تمدید قرارداد اجاره ملک

مطالعه
کمیسیون ماده 100 شهرداری چیست

مشاوره حقوقی تمدید قرارداد اجاره ملک

قرارداد اجاره ملک معمولا برای یکسال تنظیم می شود ولی موجر و مستاجر می توانند با هم بر سر مدت زمان دیگری نیز توافق کنند. گاهی ممکن است مستاجر بخواهد برای سال آینده نیز قرارداد خود را تمدید کند. بنابراین در صورتی که توانایی پرداخت اجاره بهای افزایش یافته و هزینه رهن را داشته باشد، باید برای تمدید قرارداد اجاره ملک او را راهنمایی کنید.

همانطور که می دانید روش های مختلفی برای تمدید اجاره ملک وجود دارد که یکی از آنها مراجعه حضوری به یکی از بنگاه های معاملات ملکی است. موجر و مستاجر به منظور عقد قرارداد و یا تمدید آن بهتر است از مشاوره تمدید قرارداد اجاره ملک در آژانس املاک بهره مند شوند. چرا که در این صورت اجاره نامه آنها از اعتبار بالاتری برخوردار خواهد بود. اما مشاوران املاک برای ارائه مشاوره مفید و موثر به مشتریان باید یک سری نکات را بدانند:

  • هر گونه خط خوردگی در متن قرارداد می تواند در آینده برای طرفین قرارداد مشکل ساز شود. بنابراین بهتر است در چنین شرایطی، توضیحات لازم در این باره در متن قرارداد ذکر شود.
  • مدت زمان قرارداد اجاره ملک باید در متن اجاره نامه ذکر شود و به امضای طرفین و شاهدان برسد. مشاوران املاک باید این موضوع را به موجر و مستاجر یادآوری کنند.
  • قراداد شفاهی از نظر حقوقی کاملا بی اعتبار می باشد. حتی وجود شاهد نمی تواند به اعتبار آن بیافزاید. بنابراین باید در جلسه مشاوره تمدید اجاره ملک این نکته را گوشزد کنید.
  • اگر روش پشت نویسی را برای تمدید اجاره نامه انتخاب نموده اید، باید اطمینان حاصل کنید که شاهدان امکان حضور در جلسات دادگاه را خواهند داشت. چرا که ممکن است در صورت بروز اختلاف نیاز به مراجعه حضوری آنها وجود داشته باشد.
  • اگر موجر پس از پایان قرارداد، پول ودیعه یا رهن را باز نگرداند و مستاجر نیز ملک را تخلیه نکند، باید جریمه پرداخت کنند. بنابراین مشاور املاک باید عواقب آن را از قبل برای طرفین شرح دهد.
مطالعه
خرید ویلا جنگلی در چمستان و یک سرمایه‌گذاری عالی

چگونه باید قرارداد اجاره را تمدید کنیم؟
چگونه باید قرارداد اجاره را تمدید کنیم؟

جمع بندی

مشاوران املاک برای ارائه مشاوره تمدید قرارداد اجاره ملک به طور کامل به مسائل حقوقی آگاه باشند. تنها در این صورت میتوانند مشاوره ای مفید و موثر به آنها ارائه دهند و از بروز هر گونه اختلاف در آینده جلوگیری کنند. در این مقاله به روش های تمدید اجاره نامه و نکات حقوقی که مشاوران املاک باید بدانند پرداختیم.

مجموعه املاک داران خدمات متعددی در زمینه خرید و فروش املاک به شما عزیزان ارائه می کند. خدمات املاک داران در حوزه مشاوره املاک و خرید و فروش شامل مشارکت در ساخت، مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید ملک اصفهان، املاک آنلاین و غیره می شوند.

در صورتی که می خواهید اطلاعات خود را در حوزه مشاوره املاک و موضوعات مرتبط گسترش دهید، به بخش مجله املاک داران مراجعه نمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه