رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

نکات فنی نقشه آپارتمان که باید قبل از خرید به آن توجه شود!

هنگامی که برای بازدید از یک ملک یا آپارتمان مراجعه می کنید، باید به یک سری مسائل دقت ویژه ای داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است پس از خرید ملک پشیمان شوید و دیگر راه بازگشتی وجود ندارد. در صورتی که از قواعد و نکات فنی نقشه آپارتمان آگاه باشید، آرامش خاطر خود و خانواده در طولانی مدت را تضمین خواهید نمود. با املاک داران همراه باشید تا نکات فنی نقشه آپارتمان که باید قبل از خرید به آن توجه شود را برای شما شرح دهیم:

به موقعیت آپارتمان دقت کنید!

یکی از اولین نکاتی که هنگام خرید آپارتمان باید به آن توجه داشته باشید، موقعیت آن می باشد. در صورتی که آپارتمان مورد نظر شما در محلی پر رفت و آمد واقع شده باشد، باید انتظار روزهای شلوغی را در آینده داشته باشید.

به طور مثال وجود مکان های عمومی مثل مدرسه، بیمارستان، رستوران و ساختمان پزشکان میتواند باعث شلوغی آن منطقه شود. مشکلاتی که در چنین مناطقی با آن روبرو می شوید، عدم وجود جای پارک برای خودرو میهمان و سر و صدای زیاد می باشد. پس اگر به دنبال خرید آپارتمان در منطقه ای آرام و دنج هستید، باید قبل از خرید موقعیت آن را بررسی کنید.
نکات فنی نقشه آپارتمان که باید قبل از خرید به آن توجه شود! - یک سوال
نکات فنی نقشه آپارتمان

از امنیت ساختمان مطمئن شوید!

شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام جنبه های ایمنی در ساخت و ساز رعایت شده باشد. از طرف دیگر ساخت باید به گونه ای باشد که از ایمنی کامل هنگام وقوع بلایی مثل زلزله، سیل، آتش سوزی برخوردار باشد. سعی کنید برای اطلاع از جزئیات فنی در ارتباط با ایمنی آپارتمان، نقشه ساختمان، کیفیت ساخت از یک کارشناس کمک بگیرید.

اندازه عرض درب ورودی، پلکان، راهروها و.. را بررسی کنید!

هنگام بازدید از آپارتمان  به اندازه عرض درب ورودی، راهروها و فاصله سقف توجه کنید. هر یک از بخش های مختلف آپارتمان مورد نظر شما باید در اندازه های استاندارد طراحی و ساخته شده باشند. به طور مثال اگر عرض درب ورودی آپارتمان کمتر از 110 سانتی متر و عرض پله ها کمتر از 90 سانتی متر باشد، برای وارد و خارج ساختن اسباب و اثاثیه خود با مشکل بزرگی مواجه می شوید.

مطالعه
انواع خیارات در معاملات ملکی

هر چند میتوان با استفاده از آسانسور برای جابجایی وسایل استفاده کرد، ولی در برخی موارد آسانسور کوچک می باشد. گاهی نیز ممکن است دچار خرابی شود. بنابراین اندازه ها باید در حد استاندارد خود باشند.
نکات فنی نقشه آپارتمان که باید قبل از خرید به آن توجه شود! - یک سوال
نکات مهم طراحی پلن

به تعداد طبقات و واحدهای آپارتمان اهمیت دهید!

از دیگر نکات فنی نقشه آپارتمان که قبل از خرید باید به آن توجه شود، میتوان به تعداد طبقات، واحدهای هر طبقه، فاصله واحدها از یکدیگر و مساحت کل واحد اشاره کرد. در صورتی که شما آپارتمانی با تعداد واحدهای زیاد در یک طبقه را خریداری کنید، باید انتظار سر و صدای بیشتر، همچنین آرامش و بهداشت محیطی کمتری  را داشته باشید.

از جزئیات غافل نمانید!

درب واحدهای نباید به روی یکدیگر باز شود! در غیر این صورت حریم خصوصی شما نقض خواهد شد. همچنین درب ها باید عایق صوتی باشند. پنجره های دوجداره نیز از الزامات یک آپارتمان شیک و مدرن هستند.

داشتن پارکینگ بزرگ و مجهز از مزیت های یک آپارتمان به شمار می آید. چرا که در این صورت دیگر جای پارک خودروی میهمانان خود نخواهید بود. همانطور که می دانید خودرو در شرایط آب و هوایی مختلف آسیب پذیر خواهد بود. بنابراین سعی کنید آپارتمانی با پارکینگ مسقف را انتخاب نمایید.
نکات فنی نقشه آپارتمان که باید قبل از خرید به آن توجه شود! - یک سوال
ویژگی یک نقشه ساختمانی خوب

طبقات میانی آپارتمان گزینه بهتری برای خرید می باشند!

طبقه آخر در آپارتمان معمولا در شرایط آب و هوایی مختلف تحت تاثیر قرار می گیرند. همچنین از امنیت کافی در شرایط بحرانی برخوردار نیستند. از طرف دیگر طبقه اول معمولا شلوغ و پر رفت و آمد می باشد. بنابراین بهترین گزینه برای خرید طبقات میانی می باشد.

به نورگیر بودن آپارتمان توجه نمایید!

همانطور که می دانید تابش نور کافی به داخل ملک یکی از مهمترین نکات نقشه فنی آپارتمان می باشد که قبل از خرید باید به آن توجه شود. نورگیر بودن ملک هم از جنبه زیبایی و هم مصرف برق تاثیر بسزایی دارد. البته در برخی موارد نور بیش از حد می تواند باعث افت کیفیت فضای ملک شود.

مطالعه
تهاتر قهری چیست؟

یکی از نکات مهم طراحی پلان، تناسب نور طبیعی با مساحت فضای مورد نظر می باشد. به طور مثال میزان نور مورد نیاز برای اتاق خواب و پذیرایی یکسان نیست. بنابراین پنجره هایی که در اتاق خواب وجود ندارد، نباید در اندازه های بزرگتر از حد معمول باشد. بنابراین هنگام بازدید از ملک از کارشناس املاک کمک بگیرید و به این مسئله دقت کافی داشته باشید.
نکات فنی نقشه آپارتمان که باید قبل از خرید به آن توجه شود! - یک سوال
ضوابط طراحی پلان مسکونی

آشپزخانه را به خوبی بررسی کنید!

در آشپزخانه نیز نور گیر بودن از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع این محیط باید به گونه ای طراحی شده باشد که نور کافی برای کار در آشپزخانه بتابد. نور این فضا نه باید چندان زیاد باشد که باعث مزاحمت شود و نه آنقدر کم که منجر به تاریک شدن آشپزخانه شود. علاوه بر این مورد باید به اتصالات مربوط به سینک ظرفشویی، لباسشویی و غیره دقت کنید.

سیستم سرمایشی و گرمایشی را چک کنید!

شرایط سیستم گرمایشی و سرمایشی نیز از دیگر ضوابط طراحی پلان مسکونی می باشد که هنگام خرید ملک باید به آن توجه کنید. بررسی کنید که ملک به کولر آبی یا گازی، بخاری یا شوفاژ مجهز می باشد. سپس مطمئن شوید که هر یک به درستی کار می کنند. اگر در محل زندگی شما تعرفه برق یا اب بالا می باشد، استفاده از سیستم های برقی و ابی میتواند باعث بالا رفتن صورتحساب شما شود. بنابراین این مسئله را هنگام خرید مد نظر قرار دهید.

10. به وضعیت کفپوش، دیوارپوش و بالکن دقت کنید!

از نکات مهم طراحی پلن که باید قبل از خرید آپارتمان به آن توجه شود، وضعیت کف پوش، دیوارپوش و بالکن ملک می باشد. رنگ، جنس و کیفیت کف پوش و دیوارپوش از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. هنگام بازدید از ملک باید به بررسی جنس آنها بپردازید و در رابطه با نحوه شست و شوی آن اطلاعات کسب کنید.

دارا بودن بالکن بزرگ و مناسب از ویژگی های یک نقشه ساختمانی خوب به شمار می رود. میتوانید بنا بر سلیقه و نیاز خود از بالکن به عنوان محلی برای پرورش گل و گیاه یا انبار استفاده کنید. بنابراین هنگام بازدید باید وضعیت و متراژ بالکن را بررسی کنید.

مطالعه
خرید ویلا در بابلسر چه امتیازاتی به همراه دارد؟

جمع بندی نهایی

چنانچه هنگام خرید آپارتمان عجول باشید و به نکات فنی نقشه آپارتمان توجه ننمایید، باعث پشیمانی شما خواهد شد. کافیست قواعد خرید را بدانید و تمامی جزئیات را هنگام بازدید بررسی نمایید. در صورت عدم آگاهی از ویژگی های یک نقشه ساختمانی خوب، میتوانید از یک کارشناس حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.
نکات فنی نقشه آپارتمان که باید قبل از خرید به آن توجه شود! - یک سوال
ضوابط طراحی پلان مسکونی

سوالات متداول

تا اینجا به نکات فنی نقشه ساختمان که هنگام خرید باید به آن توجه شود، پرداختیم. در ادامه به برخی از سوالات رایج در این زمینه اشاره خواهیم کرد:

هنگام خرید آپارتمان در رابطه با موقعیت باید به چه مسائلی توجه کرد؟

وجود مکان های عمومی مثل مدرسه، بیمارستان، رستوران و ساختمان پزشکان میتواند باعث شلوغی منطقه شود. عدم وجود جای پارک برای خودروی میهمانان و سر و صدای زیاد از جمله مشکلاتی می باشد که در صورت عدم توجه به موقعیت آپارتمان با آن روبرو خواهید شد.

عرض درب ورودی و پلکان آپارتمان به طور استاندارد چقدر باید باشد؟

چنانچه عرض درب ورودی آپارتمان کمتر از 110 سانتی متر و عرض پله ها کمتر از 90 سانتی متر باشد، برای وارد و خارج ساختن اسباب و اثاثیه خود با مشکل بزرگی مواجه می شوید. بنابراین هنگام بازدید از ملک به این نکات دقت کنید.

تابش نور در یک آپارتمان چگونه باید باشد؟

نور طبیعی محیط باید با متراژ و کاربری آن تناسب داشته باشد. به طور مثال میزان نور مورد نیاز برای اتاق خواب و پذیرایی یکسان نیست. بنابراین پنجره هایی که در اتاق خواب وجود ندارد، نباید در اندازه های بزرگتر از حد معمول باشد.

مجله املاک داران دارای مقالات مختلفی درباره مسائل حقوقی و ساخت و ساز است. اگر قصد خرید آپارتمان در اصفهان را داشتد و می خواهید از محلات این شهر اطلاعات کسب کنید اینجا کلیک کنید.

مجموعه املاک داران عرضه کننده خدمات زیادی است که شامل تهاتر، خرید باغ و ویلا در اصفهان، مشارکت در ساخت و غیره می شوند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.