رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

هوش هیجانی چیست و چه تاثیری در فروش املاک دارد؟

حرفه املاک و مستغلات در آمیخته با احساسات و کاملا وابسته به روابط است. بنابراین لازم است که مشاوران املاک از هوش هیجانی بالایی برخوردار باشند.

هوش احساسی یا هوش هیجانی (EI) یک مسئله مهم در کسب و کارها به شمار می رود. این مفهوم در دهه 90 پس از معرفی یک زوج روانشناس به محبوبیت رسید. و از آن زمان تا کنون صدها مقاله و هزاران کتاب در این رابطه نوشته شده است.

مطالعات نشان می دهد که سطح هوش هیجانی بالا با موفقیت در کسب و کار و روابط بهتر ارتباط مستقیم دارد. در واقع افرادی که در آمد بالاتری دارند، هوش هیجانی بالایی نیز دارند.

اما حالا می خواهیم بدانیم هوش هیجانی برای مشاور املاک چه معنایی دارد؟ آیا شما به عنوان یک مشاور املاک از هوش هیجانی مناسبی برخوردار هستید؟ با املاک داران همراه باشید تا بدانید هوش هیجانی چیست و چه تاثیری در فروش املاک دارد؟
هوش هیجانی چیست و چه تاثیری در فروش املاک دارد؟
هوش هیجانی چیست و چه تاثیری در فروش املاک دارد؟

هوش هیجانی چیست؟

هوش هیجانی به عنوان توانایی شناسایی و مدیریت احساسات خود و دیگران تعریف شده است. همچنین از آن به توانایی شما برای مدیریت روابط با دیگران تعبیر می شود. در صنعت املاک و مستغلات داشتن چنین هوشی میتواند باعث تضمین موفقیت شما شود.

این هوش از یک بعد به معنای خود آگاهی است. بدین معنا که وقتی خوشحال هستید، بهتر است برای تماس با مشتریان اقدام کنید. چرا که در چنین وضعیتی اعتماد به نفس بهتری دارید. اما زمانی که تمرکز بهتری دارید، به انجام کارهای اداری که به دقت بیشتری نیاز دارد بپردازید.
هوش هیجانی چیست؟
هوش هیجانی چیست؟

هوش هیجانی از طرفی نیز به معنای خود کنترلی است. زمانی که مشتری در لحظه آخر معامله را بر هم زند، میتواند خشم شما را بر انگیزد. به جای اینکه اجازه دهید این مسئله روز شما را خراب کند، با خونسردی به او بفهمانید که باید از قبل به شما اطلاع بدهد.

سعی کنید در کمتر از 20 دقیقه شرایط را در کنترل خود بگیرید، به دفتر خود باز گردید و ذهن خود را روی کار متمرکز کنید.

هوش احساسی یا هیجانی در ارتباط با دیگران به معنای ادراک است. در واقع باید این توانایی را داشته باشید که به مشتری نگاه کنید و از حالات و بیان او به احساسات او پی ببرید. باید بدانید که چگونه خبر بد را به او اطلاع دهید و واکنش او را پیش بینی کنید. چرا که ممکن است بیش از آنچه به نظر می رسد واکنش منفی از خود نشان دهد.

مطالعه
کاربرد بازاریابی رابطه ای در مشاور املاک چیست؟

همدلی نیز یکی از جنبه های اصلی هوش هیجانی یا همان هوش عاطفی است. در صورتی که از هوش هیجانی بالایی برخوردار باشید، میدانید که چگونه با مشتری املاک همدردی کنید.

در واقع باید سعی کنید با جملاتی که به کار می برید، حال و هوای او را بهتر کنید. به عنوان یک مشاور املاک، هوش هیجانی یک مزیت برای شما به حساب می آید. آیا هوش هیجانی بالایی دارید؟
نحوه تست هوش هیجانی
نحوه تست هوش هیجانی

نحوه تست هوش هیجانی

شما میتوانید انواع روش های تست هوش هیجانی (EQ) را به صورت آنلاین پیدا کنید. اما بهتر است برای ارزیابی سطح هوش عاطفی یا هیجانی در خود از یک دوست کمک بگیرید. چرا که ممکن است در حوزه ای از سطح هوش پایینی برخوردار باشید، و از این مسئله کاملا غافل باشید. بنابراین از یک دوست صمیمی، همسر، شریک یا همکار یاری بخواهید. کسی که شما را خیلی خوب بشناسد و با شما صادق باشد. و سالات زیر را از آنها بپرسید:

برای تشخیص اینکه تا چه حد احساسات خود را درک کنید:

 • آیا درک خوبی از نقاط ضعف و قوت خود دارم؟
 • آیا گاهی احساسات خود را انکار می کنم؟ ( آیا درک خوبی از احساسات خود و دلایل آن دارم؟)

برای تشخیص اینکه تا چه حد احساسات دیگران را درک می کنید؟

 • آیا قبل از اینکه چیزی به من بگویید، میتوانم بفهمم که ناراحت یا نگران هستید؟
 • آیا زمانی که غمگین هستید یا حال بدی دارید، میتوانم با دلسوزی صحبت کنم و با شما همدردی کنم؟
 • آیا در تشویق شما خوب عمل می کنم؟
 • آیا من میتوان شخصیت ها را به خوبی قضاوت کنم؟

برای تشخیص اینکه در کنترل احساسات خود مهارت دارید یا خیر!

 • آیا میتوانم خلق و خوی خود را کنترل کنم و به سرعت آرام شوم؟
 • ایا منطقی هستم؟ آیا اجازه نمی دهم که احساساتم بر من غلبه کند و حال خوب مرا بر هم زند؟
 • آیا انتقاد پذیر هستم و از اشتباهاتم درس می گیرم؟
 • آیا دیدگاه مثبتی دارم و از منفی گرایی در ارتباط با خودم دوری می کنم؟

در صورتی که پاسخ شما به اکثر سوالات بالا مثبت باشد، احتمالا از نظر هیجانی، دارای هوش بالایی هستید. ولی اگر پاسخ شما به سوالات منفی است، این پایان دنیا نیست! بسیاری از مردم در برخی از جنبه های هوش هیجانی فوق العاده هستند و در برخی دیگر خیر! شاید شما در خواندن ذهن دیگران مهارت داشته باشید ولی از عهده درک احساسات خود بر نیایید.
اهمیت هوش هیجانی در فروش چیست؟
اهمیت هوش هیجانی در فروش چیست؟

مطالعه
چرا باید ملک خود را اینترنتی بفروشیم؟

چگونگی افزایش هوش هیجانی مشاوران املاک

همانطور که می دانید در هر حرفه ای می توان با بکار گیری هوش احساسی خود باعث کسب درآمد بیشتری شد. صنعت املاک و مستغلات نیز از این قاعده مستثنی نیست. هر مشاور برای فروش املاک بیشتر نیاز به IE بالایی دارد. چطور این هوش را در خود افزایش دهیم؟ در این بخش می خواهیم به چگونگی بهبود هوش هیجانی مشاوران املاک اشاره کنیم.

 1. دلایل مشتری را درک کنید. آیا می دانید که چرا مشتری شما تصمیم به خرید فلان ملک با فلان قیمت در این فصل از سال گرفته است؟ در صورتی که بتوانید به انگیزه مشتری پی ببرید، میتوانید آنها را در پیدا کردن ملک مناسب راحت تر یاری کنید. همچنین لازم است که به مشتری بفهمانید که چرا این ملک را به جای آن ملک به آنها نشان می دهید! یا دلیل پیشنهاد فایلی با قیمت پایین تر به آنها چیست؟ این مسئله میتواند در برقراری رابطه ای مستحکم تاثیر گذار باشد.
 2. همدلی کنید. زمانی که مشتری عصبانی می شود و یا نمی تواند به درستی تصمیم بگیرد، با آنها دلسوزانه برخورد کنید. به یاد داشته باشید که آنها تصمیم مالی بزرگی می گیرند که می تواند در زندگی چند سال آینده شان تاثیر بگذارد. مشتری در این مواقع به سخن و تجربه شما تکیه می کند و از شما انتظاراتی دارد. به جای اینکه آنها را تحت فشار قرار دهید، خود را جای آنها بگذارید. سعی کنید آنها را حمایت کنید.
 3. انتقاد پذیر باشید. انتقاد آزار دهنده است. هیچ کس دلش نمی خواهد بازخورد منفی بگیرد. ولی شما باید سعی کنید از آن برای خودسازی استفاده کنید. به نظرات و انتقادات مختلف احترام بگذارید. سعی کنید با نظرسنجی از مشتریان در رابطه با خود به دنبال نقاط ضعف و قوت باشید. اینگونه می توانید خود را در چشم دیگران ببینید و اشکالات کاری خود را رفع کنید.

تاثیر هوش هیجانی در فروش املاک
تاثیر هوش هیجانی در فروش املاک

تاثیر هوش هیجانی در فروش املاک

اگر در حال حاضر یک آژانس املاک را اداره می کنید و یا مشاور املاک موفقی هستید، قطعا هوش هیجانی بالایی دارید. در واقع کسب و کار شما رابطه مستقیمی با ایجاد روابط موفق دارد. شما باید بتوانید افکار و احساسات مشتری را بفهمید، بدانید که به چه چیزی می اندیشند. باید بتوانید به گونه ای با آنها ارتباط برقرار کنید که از نظر احساسی و فکری همسو باشید.

مطالعه
مشخصات کلی و امکانات پروژه ساختمانی ستین در منطقه 22 چیتگر

صنعت املاک و مستغلات به طور کلی به رابطه بین افراد بستگی دارد. شما به طور رو در رو با مشتری کار می کنید. چرا که آنها یکی از بزرگترین معاملات زندگی خود را انجام می دهند. لازم است که وضعیت احساسی آنها را درک کنید.

انگیزه آنها برای فروش ملک چیست؟ چه چیزی آنها را از خرید باز می دارد؟ محرک عاطفی آنها چیست و چگونه می توانید از این اطلاعات برای رسیدن به اهدافشان کمک کنید؟

برای خریدار و فروشنده ملک طبیعی است که احساساتی نظیر ترس، ناامیدی، شادی و نگرانی را پشت سر بگذارد. اگر شما به عنوان مشاور املاک آمادگی مواجهه با این احساسات را نداشته باشید، ممکن است به شرایط آنها دچار شوید.

بسیاری از مشاوران املاک تازه کار در قرار های کاری اول تحت تاثیر احساسات مشتریان خود قرار می گیرند. اگر نتوانید احساسات خود و مشتری را مدیریت کنید، در حرفه مشاور املاک موفق نخواهید بود.

از طرف دیگر اگر هوش هیجانی خود را بهبود ببخشید، میتوانید روابط مستحکم تری با مشتریان خود ایجاد کنید. در نتیجه به اهداف خود می رسید و در مذاکرات فروش موفق عمل خواهید کرد. این مشتریان سال های بعد نیز شما را انتخاب خواهند کرد و همواره فروش املاک بیشتری عایدتان خواهد شد.
تاثیر هوش هیجانی در فروش املاک
تاثیر هوش هیجانی در فروش املاک

جمع بندی

به طور کلی باید بدانید که مشاور املاک با هوش هیجانی بالا میتواند فروش بیشتری را برای آژانس شما رقم بزند. همچنین میتواند فایل های زیادی را جذب کند و مشتریان قبلی را راضی نگه دارد. البته بهبود هوش هیجانی در سایر زمینه های زندگی نیز برای شما مفید خواهد بود. با افزایش هوش هیجانی خود به مشاور املاک و البته شخص مفید تری در جامعه تبدیل می شوید.

برای مشاوره حقوقی املاک تلفنی، سایت اتحادیه مشاورین املاک اصفهان، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، خرید ملک اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، مشارکت در ساخت و غیره می توانید به سایت املاک داران مراجعه کنید. املاک داران ارائه کننده خدمات گسترده ای در زمینه مشاوره املاک بوده و در زمینه های حقوقی املاک و ساخت و ساز نیز فعالیت می کند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

 1. … [Trackback]

  […] Info to that Topic: yeksoal.com/خرید-و-فروش-خانه/خرید-ملک/هوش-هیجانی-چیست-و-چه-تاثیری-در-فروش-املا/ […]