رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

چند ایده خلاقانه برای دکوراسیون تراس و پاسیو خانه، فوت و فن هایی که باید بدانید

بیشتر اوقات پیش می آید که بسیاری از افراد بالکن را صرفاً برای وسایل بی ارزش استفاده می کنند و بهتر است بگوییم که آن را به یک انباری تبدیل می‌ کنند. ولی در واقع به دلیل متراژ کم و فضای آپارتمان می توان از فضای بالکن برای بهبود روحیه و شادابی استفاده کرد و برای اینکه تراس و پاسیو خانه شما به فضایی متفاوت و جذاب تبدیل شود باید کمی بیشتر به آن توجه کنید و ایده خلاقانه ای برای دکوراسیون آن در نظر بگیرید. این مقاله قصد داریم مطالبی را درمورد دکوراسیون تراس و پاسیو برای شما عزیزان ارائه دهیم. امیدواریم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چند ایده خلاقانه برای دکوراسیون تراس و پاسیو خانه

بیشتر اوقات بسیاری از افراد برای تغییر و تنوع بیشتر می‌ خواهند که دکوراسیون پاسیو خانه یا تراس را تغییر دهند به عنوان مثال خیلی ها دوست دارند که با گل و گیاهان آن تزئین کنند یا برخی دیگر برای مطالعه یا میل کردن غذا از آن استفاده می کنند. اما چطور با کمترین هزینه و استفاده از وسایل بسیار زیبا و ساده برای جلوه بخشیدن به دکوراسیون پاسیو و تراس استفاده کنیم.  در ادامه به جزئیات دقیق تر آنها خواهیم پرداخت.
پاسیو گلخانه
پاسیو گلخانه

استفاده کردن از کفپوش و مبلمان در تراس و پاسیو خانه

از دیگر مواردی که در زمینه دکوراسیون تراس و پاسیو وجود دارد استفاده از کفپوش مناسب است. به عنوان مثال می‌ توانید کف آن را از کف پوش های چوبی و کاشی بپوشانید. همین طور استفاده از میز ناهار خوری ساده و مبلمان کوچک برای پاسیو و تراس منزل شما مناسب است و فضای زیادی را در بر نمی گیرد.
استفاده کردن از کفپوش و مبلمان در تراس و پاسیو خانه
استفاده کردن از کفپوش و مبلمان در تراس و پاسیو خانه

مطالعه
مشاور املاک در حل اختلاف مالک و مستاجر چه نقشی دارد؟

تقسیم فضای تراس و پاسیو خانه

با تقسیم کردن دکوراسیون تراس یا پاسیو خانه به بهینه سازی فضای آن کمک کنید و آنها را از هم تفکیک کنید. به عنوان مثال می‌ توانید گلدان، میز، مبلمان، صندلی و دیگر موارد را در جای مخصوص خود قرار دهید و از حاشیه ها نیز استفاده بهتری کنید.

نصب کردن تاب در دکوراسیون منزل

این گزینه بیشتر برای افرادی مناسب است که دارای فرزندان کوچک هستند. در صورتی که منزل شما جای مناسبی برای نصب کردن تاب ندارد می توانید در صورت فضای کافی از تراس یا پاسیو استفاده کنید.

استفاده از شیشه رنگی یا مات

از دیگر موارد برای دکوراسیون تراس و پاسیو استفاده از شیشه های مات یا رنگی است؛ که علاوه بر زیباتر کردن دکوراسیون تراس می توانند برای محافظت کردن از باد و سرما نیز مناسب باشد.

استندهای نردبانی

شما می توانید برای طراحی جذاب تر دکوراسیون تراس و پاسیو، از استندهای نردبانی استفاده کنید. این استند ها علاوه بر اینکه برای گل و گیاهان استفاده می شوند می توانید برای گذاشتن وسایل ضروری که به آنها نیاز دارید نیز استفاده کنید. یکی از مزیت های استندهای نردبانی این است که در ابعاد مختلف وجود دارند و می توانید طبق نیازتان یا اندازه تراس و پاسیو آن را خریداری کنید.
تزیین پاسیو کوچک در خانه
تزیین پاسیو کوچک در خانه

استفاده کردن از سقف تراس

برای این کار می توانید یا از سقف کاذب استفاده کنید یا هم آن را به سلیقه خود رنگ کرده و گلدان های گل را در آن آویزان کنید.

ارتباط با فضای داخلی

در صورتی که فضای خانه شما با فضای تراس و پاسیو دید دارد بهتر است برای پایداری بیشتر میان آنها یک کف سازی یکسان انتخاب کنید. مثلا می توان از یک رنگ مشترک استفاده کرد که این کار باعث می شود فضای تراس و پاسیو منزل شما بیشتر به نظر برسد.

مطالعه
انواع تخلفات ساختمانی چیست؟ کمیسیون ماده 100 چگونه بررسی می شود؟

استفاده از گل و گیاه برای تراس یا پاسیو منزل

می توان برای استفاده کردن از گل ها و گیاهان در تراس و پاسیو، از گل‌ های روینده که به دیوار خانه می چسبد استفاده کنید؛ زیرا این گل ها فضای کمتری را دربر می گیرند. همچنین می‌ توان یک چوب را به طناب متصل کرده از چراغ هایی برای تزیین آن استفاده کنید. همین طور برای پرورش سبزیجات نیز می‌ توانید از باکس های مخصوص استفاده کنید که زیبایی خاصی به ترانس شما می بخشد.
استفاده از گل و گیاه برای تراس یا پاسیو منزل
استفاده از گل و گیاه برای تراس یا پاسیو منزل

نورپردازی

نورپردازی اغلب برای هنگامی استفاده می شود که فضای پاسیو یا تراس تاریک است. برای این کار می‌ توانید از لامپ های LED و ریسه های نور استفاده کنید که به بزرگتر شدن فضای تراس و پاسیو و همچنین به گرمتر شدن فضا در فصل سرد سال کمک می کند. برای این کار بهتر است که ریسه ها را در کف تراس، دیوار یا گلدان ها تزئین کنید.

چمن مصنوعی در دکوراسیون تراس و پاسیو منزل

از دیگر ایده های بسیار جذاب در تراس پاسیو و منزل شما استفاده از چمن مصنوعی است. این گزینه به راحتی مثل موکت به کف پاسیو و تراس می چسپد؛ مخصوصا برای افرادی که دارای کودک هستند بیشتر کارایی دارد. برای استفاده کردن از چمن مصنوعی باید ابتدا به عرض و ارتفاع تراس یا پاسیو در منزل خود توجه کنید. ولی بهتر است که از چمنی استفاده کنید که دارای ارتفاع کمتری است تا در هنگام تمیز کردن به مشکل برنخورید.

استفاده از یک رنگ مناسب برای دکوراسیون تراس و پاسیو

بهتر است از رنگ های شاد استفاده کنید رنگ‌ های شاد می توانند در انرژی گرفتن روحیه شما بسیار مناسب باشند. همین طور استفاده کردن از رنگ های گرم را فراموش نکنید و یک رنگ متناسب با طبیعت و گل و گیاه را انتخاب کنید.
چند ایده خلاقانه جالب برای دکوراسیون تراس و پاسیو خانه
چند ایده خلاقانه جالب برای دکوراسیون تراس و پاسیو خانه

مطالعه
متن آگهی مشاور املاک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

استفاده کردن از دکوراسیون تراس خانه طبق نیاز

ابتدا بهتر است نیازهای خود را از دکوراسیون تراس خانه مشخص کنید به عنوان مثال اینکه چند نفر از تراس و پاسیو استفاده می کنند یا اینکه می خواهید از چه لوازمی در آن استفاده کنید. و طبق موارد گفته شده می‌ توانید بهترین استفاده را از تراس یا پاستور داشته باشید.

حیاط خلوت با تراس و پاسیو چه تفاوتی دارد؟

بسیاری افراد حیاط خلوت را با تراس و پاسیو اشتباه می گیرند. شاید هر دو دارای شباهت هایی باشند ولی تفاوت های جزئی نیز دارند و مزیت پاسیو و تراس این است که می‌توان در فضای خانه نیز از آن استفاده کرد.
پاسیو و تراس چیست؟
پاسیو و تراس چیست؟

پاسیو و تراس چیست؟

در اصل این دو برای زیباسازی منزل استفاده می شوند. همچنین یک فضای نورگیر دارد که از طریق آنها می توان نور فضای بسته را بالا برد.

در نهایت فراموش نکنید که برای زیباتر کردن دکوراسیون پاسیو و تراس منزلتان، خودتان نیز خلاقیت به خرج دهید و سعی کنید با کمترین هزینه این کار را انجام دهید.

امیدواریم با خواندن مقاله بالا اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید. اگر نظر یا پیشنهادی در رابطه با تراس و پاسیو دارید، می ‌توانید در بخش نظرات بنویسید. همچنین با راهنمایی کارشناسان مجموعه املاک داران می ‌توانید ضمن خرید و فروش خانه و ویلا در اصفهان، در دکوراسیون تراس و پاسیو نیز استفاده نمایید.

برای هرگونه مشاوره بازاریابی و سرمایه گذاری مسکن به سایت املاک داران مراجعه نمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.