رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

راهنمای خرید زمین و ویلا در شمال

چنانچه شما قصد خرید زمین و ویلا در شمال را دارید لازم است تمام بایدها و بنایدهای این منطقه را بدانید. اول اینکه این را بدانید خرید و اجاره ویلا دو امر کاملا متفاوت از هم هستند.

هنگام خرید ویلا در شمال ابتدا باید این موضوع را در نظر بگیرید که آیا ویلا را برای سکونت دائم می خواهید یا فقط روزهای تعطیل سال از آن استفاده می کنید؟ همچنین باید این نکته را در نظر داشته‌باشید که اکثر ویلاهای این منطقه در دل جنگل ساخته‌شده‌اند و آنتن دهی خوبی ندارند.

چنانچه برای تفریح و گذراندن تعطیلات قصد خرید ویلا را دارید باید طبق منظره بیرون ویلا آن را خریداری کنید. ویلاهای جنگلی، باغی و ساحلی از جمله مهم ترین مواردی هستند که می توانید اوقات فراغت خود را در آن ها سپری کنید. برای راهنمایی خرید زمین و خانه ویلایی در شمال کشور می توانید تا انتهای مقاله را مطالعه کنید.
vila2 - راهنمای خرید زمین و ویلا در شمال

خرید زمین در شمال

ممکن است برای شما این سوال پیش آمده باشد که در این چند سال گذشته چرا خرید زمین و ویلا در شمال افزایش چشمگیری داشته است. بدون شک شما کسانی را می شناسید که ساکن شهرهای تهران و شیراز هستند. ولی برای سرمایه گذاری خرید زمین یا ویلا در شمال کشور را ترجیح می دهند.

از جمله اصلی ترین دلیل استقبال سرمایه گذاران در شمال کشور  پتانسیل رشد پذیری این منطقه است. می توان گفت در برخی استان ها و شهرهای کشور تعداد جمعیت و ساخت و ساز سیر صعودی داشته است.

آنگونه که می دانید شمال کشور دارای آب و هوای خوب و مطلوب و طبیعت بکر و زیبا است و همچنین منطقه ای مناسب برای سرمایه گذاری نیز محسوب می شود.

نکات مهم در خرید زمین در شمال که باید بدانید

فرقی ندارد که قصد خرید زمین در شمال را داشته باشید یا خرید و فروش موارد دیگر، بلکه باید این را در نظر بگیرید که آگاهی و تسلط کامل شما بر آن موضوع بیشتر از خود معامله اهمیت دارد.

معامله برای افرادی که در بورس خرید و فروش زمین و خانه نیستند ممکن است کمی دشوار باشد؛ چرا که شما باید بخشی از سرمایه خود را به این کار اختصاص دهید.

درست است که افراد زیادی خرید زمین در شمال را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنید. ولی لازم است با آگاهی در این باره معامله ای امن و راحت داشته باشید. در ادامه چند نکته رو شرح خواهیم داد:
vila1 - راهنمای خرید زمین و ویلا در شمال

۱.قبل از خرید زمین شمال حتما استعلام بگیرید

شما باید قبل از خرید زمین و امضاء قرارداد از تمام شرایط و ضوابط زمین استعلام‌گرفته و اطمینان حاصل کنید. به این نکته توجه کنید زمینی که برای آن کاربری تعریف نشده باشد را خارج از بافت می گویند؛ یعنی از زمین هیچگونه استفاده ای نمی توان کرد.

اما همیشه اینطور نیست و ممکن است با روی کار آمدن طرح هادی این زمین ها رشد کنند و کاربری شوند. استعلام مزبور را می توانید هم از طرف دهیاری یا فرد فروشنده دریافت کنید.

بعد از اطمینان کاربری زمین، می توانید قرارداد را امضا کنید. این قرارداد باید توسط مشاور املاک طراحی شود و همین طور شامل کد رهگیری و مهر شورا باشد؛ در غیر این صورت این سند قانونی نیست. در صورتی که تک به تک مراحل ذکر شده را رعایت کنید در نهایت به راحتی صاحب یک زمین سالم و قانونی در شمال کشور می شوید.

مطالعه
کسری یا افزایش مساحت مبیع

 

۲.ساخت ویلایی رویایی با خرید زمین در شمال

اکثر افراد هدفشان از خرید زمین در شمال ساخت ویلا است. اولین گام برای ساخت ویلا طراحی نقشه آن است که باید توسط افراد متخصص طراحی شود.

دومین گام بعد از طراحی نقشه، طراحی دیزاین داخلی و نمای بیرون است. دیزاین داخلی ویلا مثل نورپردازی داخلی، انتخاب شیرآلات آشپزخانه، سرویس ها، انتخاب درب و پنجره مناسب آب و هوای این منطقه است.

دکوراسیون خارجی ویلا، به نمای بیرون اشاره دارد و همچنین اصلی ترین مراحل ساخت ویلا طراحی و نمای بیرون ویلا به حساب می آید. در نهایت یک ویلا در شمال باید محیطی زیبا و سرسبز داشته باشد و همچنین وجود آلاچیق در محوطه ویلا می تواند زیبایی دوچندانی به محیط بیرون آن دهد.

۳.خرید زمین در شمال از به همراه گروه املاک داران

گروه املاک داران از حرفه ای ترین مجموعه املاک هستند که در این باره به صورت حرفه ای عمل می کنند. این گروه از بهترین مجموعه هایی هستند که می توانید با خیالی راحت از آن کمک بگیرید.  تلاش این مجموعه این است که شما را به هدفتان برساند که شما بتوانید سرمایه گذاری موفق داشته باشید.

۴.قدم به قدم با خرید زمین در شمال

از جمله بهترین راه برای سرمایه گذاری خرید زمین در شمال انجام قدم به قدم خرید زمین است. ما در ادامه به تک به تک قدم های خرید زمین اشاره خواهیم کرد.

  • قدم اول برای خرید زمین در شمال، پیدا کردن زمین مناسب است. شما قبل از خرید باید چند زمین را ببینید.
  • دومین قدم برای خرید یک زمین در شمال کارشناسی و نرخ گذاری زمین است. اما برخی از مجموعه های مشاوره املاک با تبلیغ پوچ و دروغ خریداران را دچار انتخاب اشتباه می کنند.
  • قدم سوم خرید زمین در شمال، مشخص کردن دارایی فرد جهت خرید زمین است. به این منظور که فرد خریدار باید زمینی متناسب با بودجه و دارایی خود را خریداری کند.
  • آخرین قدم برای خرید زمین درآمد زایی و سود از طریق زمین خریداری شده است. بعد از خرید زمین روش های زیادی برای درآمد زایی از آن زمین وجود دارد که هم می توان به صورت بلند مدت و هم کوتاه مدت درآمد زایی کرد.
  • در حالت اول بعد از خرید زمین باید منتظر بمانید که خرید و فروش زمین در این منطقه رونق بگیرد و هنگامی که خرید و فروش زمین رونق پیدا کرد می توانید بعد از چند سال زمین خود را برای فروش بگذارید.

۵.خرید زمین در شمال از طریق مشاوران املاک

آمارها نشان می دهند که بیشتر خرید و فروش های املاک و زمین در شمال به واسطه مشاوران املاک صورت می گیرند و فقط ۱۰ درصد از زمین های کشور به دست فروشنده ها فروخته می شوند.

اما خرید و فروش به واسطه مجموعه مشاورین املاک تنها عیبی که دارد گرفتن حق کمیسیون است که این حق کمیسیون را فروشنده و خریدار باید بپردازند. به جز حق کمیسیونی که باید پرداخت شود تقریبا حدود ۳ تا ۵ درصد از هر معامله سهم این مجموعه می شود.

اما اینکه تصور کنیم خرید مستقیم از فروشنده زمین در شمال باید پول کم تری پرداخت کرد؛ چرا که در برخی موارد برای صلاح آمدن بر روی قیمت باید با یک مشاوره املاک کاربلد صحبت کرد. البته این را در نظر بگیرید که تمامی مشاورین املاک در این حوزه حرفه ای نیستند.
vila3 - راهنمای خرید زمین و ویلا در شمال

۶.خرید زمین در شمال از طریق دلال

آنطور که گفته شد کلیه مجموعه های مشاوره حرفه ای و قابل اعتماد نیستند. اما نگران این موضوع نباشید چرا که دفاتر فنی و مهندسی در این منطقه وجود دارد که در این حوزه به صورت تخصصی فعالیت می کنند.

زمان خرید زمین با قیمت مناسب از طریق دلال و دفاتر باید به این نکته توجه کنید که حق کمیسیون برای این افراد حدود ۷ تا ۱۰ درصد است؛ زیرا دفاتر فنی و مهندسی گرفتن تغییر کاربری را انجام می دهند و در کمیسیون اعمال می کنند.

۷.خرید زمین در شمال از طریق سایت املاک

خرید زمین ارزان قیمت از طریق سایت هایی مثل دیوار، شیپور و مجموعه املاک داران نیز انجام می شود. سایت مجموعه املاک داران از جمله بهترین سایت های املاک در اصفهان است که در تبلیغات خرید و فروش آن اطلاعاتی مثل دسترسی، پیشرفت زمین در آن منطقه، امکانات و غیره را در دسترس خریدار قرار می دهد. همچنین این امکان را به خریدار می دهد زمینی را خریداری کند که متناسب با خواسته های آن باشد‌.

مطالعه
شرایط وام مسکن به مستاجران چیست؟

۸.خرید زمین در شمال مستقیم از فروشنده

در شمال کشور به علت آگاهی نداشتن یا اعتماد نکردن افراد از مشاورین املاک اغلب زمین هایشان را خودشان به فروش می رسانند. چنانچه اطلاعات کافی در رابطه با خرید و فروش زمین در شمال کشور را دارید می توانید بدون واسطه زمین را مستقیما از فروشنده خریداری کنید که هزینه ای کمتر برایتان داشته باشد.

اگر شما می خواهید که زمینی با قیمت مناسب خریداری کنید حتما پیشنهاد ما این است که مستقیما و بدون هیچ واسطه ای زمین را خریداری کنید.

۹.خرید زمین در شمال از طریق مزایده

از جمله بهترین شیوه برای خرید و فروش زمین در شمال کشور محسوب می شود. اما متاسفانه بیشتر افراد آگاهی زیادی از این روش ندارند.

این روش از طریق تبلیغات و روزنامه ها به مردم اطلاع داده‌می‌شود و شرایط به خصوصی دارد به این دلیل باید از طریق نهاد حقوقی که به این کار مسلط است، جهت خرید زمین اقدام کنید.

۱۰.خرید زمین در شمال با وام بانکی

درخواست برای وام بانکی جهت خرید زمین برای افراد کمی مشکل و دردسرساز است. همان طور که می دانید نرخ قیمت مسکن بیشتر از قیمت زمین است. در خرید زمین با استفاده از وام بانکی فرد موظف است که ۵۰ درصد قیمت زمین را به صورت وام و بقیه آن را مجبور است به صورت نقد بپردازد.

سود کم وام بانکی فقط برای زمین های روستایی اعمال می شود. به همین دلیل چنانچه قصد دارید با خرید زمین در شمال سود کمتری را بپردازید باید دنبال زمین های روستایی شمال مثل لاهیجان و رامسر بروید. اما این را بدانید که وام بانکی با مبلغ بالا به زمین هایی که سند ندارند تعلق نخواهد گرفت.

۱۱.راهنمای خرید ویلا در شمال با استفاده از آگهی‌ های دیوار

در واقع خرید ویلا دو جنبه مثبت دارد اول اینکه می توان از آن کسب درآمد کرد و دوم اینکه می توان برای تفریح و زندگی از آن استفاده کرد. البته شما باید به نکات مهم در رابطه با خرید ویلا توجه کرده و شهرهای مناسب را برای خرید ویلا انتخاب کنید.

منطقه شمالی کشور طبیعتی بکر و مناظر دیدنی زیادی دارد. از همین رو از جمله آگهی هایی که زیاد دیده‌می‌شود آگهی فروش ویلا در شمال است. چنانچه از آگهی پیج های اینستاگرامی و غیره اطمینان ندارید می توانید برای خرید و فروش ویلا در شمال از سایت دیوار دیدن کنید.
vila4 - راهنمای خرید زمین و ویلا در شمال

۱۲.متناسب بودن قیمت ویلا و بودجه شما

اولین قدم برای خرید یک ویلا در شمال توجه کردم به قیمت ویلا و میران بودجه شما است. اما با تنوع زیاد ویلا در شمال با قیمت های متنوع شما می توانید یک ویلا با قیمت ارزان را خریداری کنید.

ولی خبر خوب این است که شما با اقساط بلند مدت نیز می توانید اقدام به خرید ویلا کنید. در روش اقساطی فرد خریدار موظف است قسمتی از مبلغ را نقد و بقیه مبلغ را به صورت قسطی بپردازد.

۱۳.نوع ویلا

موضوع بعدی که باید به آن توجه کنید نوع ویلا است. همه ما زمانی که اسم ویلا در شمال را می شنویم یاد دریا و جنگل می افتیم در واقع ویلای جنگلی از بهترین ویلاها در شمال است که منظره ای سرسبز و زیبا دارد.

این نکته را فراموش نکنید که ویلای ساحلی مزایا و معایب خاص خود را دارد و در فصل های تابستان و بهار باید آماده هوایی شرجی و گرم را داشته باشید.

۱۴.متراژ ویلا

نکته دیگر که باید آن را در نظر بگیرید تفاوت متراژ زمین نسبت به بناست. اکثر ویلاها در زمین های وسیع بنا می شوند و بیشتر این زمین ها از متراژ بالا برخوردارند.

مورد دیگر آن است که اکثر ویلاهای شمال کشور دوبلکس و تریپلکس است، چنانچه هزینه این ویلاها برایتان سنگین است یا رفتن به طبقات بالا برای شما مشکل است می توانید ویلاهای همکف را خریداری کنید.

مطالعه
انواع وام و تسهیلات مسکن

۱۵.امنیت ویلا

از مهم ترین نکاتی که برای خرید یک ویلا باید به آن توجه بیشتری کنید امنیت آن است. بیشتر ویلاها به این دلیل که در حاشیه شهرها قرار دارند از دیوارهای کوتاه برای آن ها استفاده شده و اغلب همسایه ای ندارند و این ویلاها بیشتر در معرض خطر هستند و به امنیت بیشتری نیاز دارند.

۱۶.امکانات ویلا

تفاوتی ندارد که ویلا را برای کسب درآمد یا تفریح می خواهید؛ بلکه مهم این است که ویلای انتخابی باید شامل تمامی امکانات لازم باشد. ولی افرادی که ویلا را برای اجاره می خواهند زیادی به این امر توجه نمی کنند.

لذ قبل از خرید به امکانات، وضعیت آنتن دهی، سالم بودن شیرآلات و محیط بیرون را مورد بررسی قرار دهید. این موارد بر روی قیمت ویلا نیز تاثیر گذار خواهد بود، چرا که قیمت ویلایی که استخر و جکوزی دارد با ویلایی که شامل این امکانات نیست بسیار متفاوت است.

۱۷.تایید مالکیت

اگر که قصد شما برای خرید ویلا حتمی است باید اسناد مربوط به مالکیت ویلا را چک کنید و از سند مالکیت آن مطمئن شوید و بعد اقدام به خرید کنید.

۱۸.به دور از آلودگی و ترافیک شهرها

با گسترش و زیاد شدن برج های آسمان خراش و آلودگی هوا بیشتر افراد به دنبال محیطی سرسبز و آب و هوای مطلوب هستند همچنین اکثر آپارتمان ها متراژ کم و فضای کوچکی دارند.

از همین رو برخی افراد به دنبال خانه ای به دور از آلودگی و ترافیک شهرها هستند که مهم ترین گزینه می توان خرید زمین در مناطق شمالی باشد. درخواست برای خرید زمین و ویلا در شمال بسیار بالا رفته و هر فرد با در نظر گرفتن شرایط مالی خود راضی به خرید یک منزل نقلی در این منطقه است.
vila5 - راهنمای خرید زمین و ویلا در شمال

قیمت زمین برای خرید ویلا در شمال

قیمت زمین برای خرید ویلا در شمال با توجه به فاصله آن نسبت به دریا و ساحل یا جنگل متفاوت است. به عنوان مثال اگر ملک از فضای دل نشین با منظره زیبای دریا و جنگل باشد قیمت بالاتری خواهد داشت.

در منطقه شمالی کشور خرید و فروش زمین و ملک بسیار زیاد شده است. اما توجه کنید که اگر هماهنگی میان ملک انتخابی و معامله ای که صورت گرفته نباشد یعنی هزینه ‌ای الکی پرداخت کرده اید و به نتیجه ای مطلوب نرسیده اید.

نکته بسیار مهم که در خرید ملک حائز اهمیت است شناخت کامل زمین یا ملک است که پای معامله آن هستید. همچنین باید کلیه نکات را رعایت کنید تا به نتیجه ای مطلوب برسید.
vila7 - راهنمای خرید زمین و ویلا در شمال

کلام پایانی

چنانچه قصد خرید زمین یا ویلا را در شمال کشور دارید و برایتان مهم است که به نتیجه خوبی برسید این کار را به مشاوران ما بسپارید. امیدواریم با خواندن مقاله بالا اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید. اگر نظر یا پیشنهادی در رابطه با راهنمای خرید زمین و خانه ویلایی در شمال کشور دارید می ‌توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

همچنین با راهنمایی کارشناسان مجموعه املاک داران می ‌توانید ضمن خرید و فروش خانه و ویلا در اصفهان، در اجاره مسکن نیز استفاده کنید. اما شما از چه متن و روش هایی برای نوشتن تبلیغات خود استفاده می کنید؟ خوشحال می شویم این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و تجربیات خود را در این زمینه با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

مجموعه املاک داران با عرضه فعالیت های وسیع در زمینه ساخت و ساز و خرید و فروش، بستر مناسبی را در حوزه املاک پدیدار کرده اند. این فعالیت ها شامل خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، ثبت ملک به صورت رایگان، سرمایه گذاری، شراکت در ساخت و ساز، مشاوره حقوقی املاک، معامله پایا پای، تهاتر و غیره می شوند.

برای هرگونه تهاتر و خرید و فروش ویلا در شمال اینجا کلیک کنید.

 

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.