رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

راه ‌اندازی شعبه آژانس املاک چه پیش نیازهایی دارد؟

حرفه املاک و مستغلات برای افراد ضعیف مناسب نیست. در حقیقت این شغل برای کسانی مفید است که عاشق صحبت کردن و ایجاد ارتباط با دیگران هستند. راه ‌اندازی شعبه آژانس املاک یک سرمایه گذاری سودآور است که باید برای متمایز شدن از رقبا به دانش خود بیافزایید.

به همین منظور در این مقاله به مواردی اشاره می کنیم تا بتوانید از اشتباهات جلوگیری کرده و از رشد سریع کسب و کار خود اطمینان حاصل نمایید. بنابراین پیش از راه ‌اندازی شعبه املاک این موارد را بررسی کنید! با املاک داران همراه باشید.
راه ‌اندازی آژانس املاک

اهمیت راه ‌اندازی شعبه آژانس املاک

شما به عنوان یک مدیر املاک می توانید با ایجاد شعب جدید به گسترش فیزیکی کسب و کار خود بپردازید. این کار را با خرید یا اجاره یک دفتر در محله یا شهری دیگر شروع کنید. البته همیشه تاسیس شعبه جدید نمی تواند کارساز باشد و گاهی اعتبار شما را خدشه دار می کند.

تنها زمانی میتواند منجر به توسعه کسب و کار شما در زمینه املاک و مستغلات شود، که با تمامی پیچ و خم های حرفه خود آشنا باشید. شعبه جدید باید به خوبی شعه اصلی مدیریت شود، در غیر این صورت میتواند تمامی سرمایه شما را به باد دهد. بنابراین باید یک سری نکات در رابطه با تاسیس شعب جدید مشاور املاک را بدانید.
 راه ‌اندازی شعبه آژانس املاک

6 نکته مهم درباره راه ‌اندازی آژانس املاک

همانطور که می دانید شما باید برای تاسیس شعبه جدید آژانس املاک خود، از چم و خم کار آگاه باشید. مسائلی نظیر هزینه راه اندازی مشاور املاک، میزان سوددهی در شعبه جدید و کنونی و انجام تبلیغات برای شعبه جدید را نباید نادیده بگیرید. تنها در این صورت میتوانید کسب و کار موفقی داشته باشید و از رقبای خود پیشی بگیرید. در ادامه به نکات مهم برای راه اندازی شعبه آژانس املاک اشاره می کنیم:

1.از قبل برنامه ریزی کنید.

برای تاسیس شعبه آژانس املاک مانند هر کسب و کار دیگری، باید از قبل برای برنامه ریزی اهداف شخصی و تجاری اقدام کنید. زمانی که هدف خود را مشخص کردید، باید یک برنامه متناسب با بازار املاک فراهم نمایید. به طور خلاصه هرگز برنامه ریزی کردن را متوقف نکنید!

مطالعه
درباره زمین بایر چه می دانید؟

قبل از تعیین هر هدف مالی یا برنامه ریزی برای تحقیقات بازار، باید برنامه شخصی خود را تعریف کنید. شما باید در مورد آنچه می خواهید به آن دست یابید و چگونگی رسیدن به آن، فکر کنید. با فکر کردن به تعداد املاکی که می خواهید در طول یک هفته به جمع آوری اطلاعات درباره آن بپردازید، شروع کنید. با برنامه ریزی می توانید مطمئن شوید که چگونه از سایر رقبا پیشی بگیرید.

درحالی که ممکن است برنامه ریزی به نظر زمان بر و بی فایده برسد، ولی میتواند راه را برای رسیدن به هدف هموار سازد. همچنین به شما کمک می کند تا بدانید چقدر درباره اصول کسب و کار املاک و مستغلات می دانید و برای شروع نیاز به کمک دارید یا خیر! به طور مثال ممکن است برای تنظیم قراردادهای اجاره به یک شخص ثالث و یا یک مدیر املاک نیاز داشته باشید.

2.امور مالی را توسعه ببخشید.

با وجود این که تاسیس شعه آژانس املاک به مردمی بودن شما بستگی دارد، ولی اگر برنامه ریزی مالی شما ضعیف باشد قادر به پیشرفت نخواهید بود. داشتن سرمایه و ابزار مستمر برای کنترل امور مالی، یکی از ارکان اصلی در زمینه املاک و مستغلات می باشد. گزینه های متعددی از وام دهندگان خصوصی گرفته تا بیمه املاک برای تامین مالی آژانس شما وجود دارد.

3.در بازار املاک به تحقیق بپردازید.

کلید موفقیت در هر کسب و کاری، داشتن یک ایده تجاری عالی و فکر شده می باشد. در کسب و کار املاک و مستغلات، شروع زودهنگام در تحقیقات بازار املاک میتواند روش عالی برای ارزیابی مهارت های شما باشد. باید با اطمینان و اعتماد به نفس کامل برای شروع کسب و کار خود گام بردارید.

شما با تحقیقات بیشتر میتوانید مطمئن شوید که کسب و کار شما سود آور خواهد بود. بازارهای پر رونق برای بازده مالی عالی را شناسایی کنید. بنابراین پیش از راه اندازی شعبه آژانس املاک، استراتژی تحقیقاتی خود را بهبود بخشید. شما با کار کردن برای یک وکیل املاک و مستغلات یا شرکت کردن در دوره های مدیریت املاک، میتوانید تجربه و مهارت های خود را گسترش دهید. در نتیجه میتوانید موفقیت خود را در بازار املاک تضمین نمایید.
 تاسیس آژانس املاک
4.به مسائل حقوقی توجه کنید. 

مطالعه
با انواع کلید و پریز برق بیشتر آشنا شوید | چگونه مصرف برق را اقتصادی تر کنیم؟

شما به عنوان یک مدیر املاک برای راه اندازی شعبه جدید باید با مسائل حقوقی آن آشنا باشید. بهتر است بدانید که همه مراحل ثبت شعبه اصلی برای تاسیس شعب دیگر باید تکرار شود. چنانچه به طور همزمان تصمیم به ایجاد دو شعبه را بگیرید، روند ثبت آن در سامانه املاک ساده تر می باشد.

اما اگر بخواهید پس از گذشت زمانی برای تاسیس یک شعبه جدید اقدام کنید، باید مراحل ثبت را به اطلاع اتحادیه مشاور املاک برسانید.

5.مدیریت زمان را نادیده نگیرید.

مدیریت زمان برای هر شغلی یک ضرورت می باشد. زمان بسیار با ارزش است. به ویژه هنگامی که شما در حال راه اندازی شعبه آژانس املاک هستید. در واقع باید موقع برنامه ریزی و تعیین اهداف برای مدیریت زمان به طور بلند مدت و کوتاه مدت، استراتژی بچینید. نقاط عطف باید قابل دستیابی و قطعی باشند. تعیین اهداف مبهم باعث شکست شما در مسیر خواهد شد.

بعد از تعیین اهداف باید مشخص کنید که چه مواردی اولویت دارند. این موارد میتواند پاسخ دادن به ایمیل ها و تماس ها، تحقیق درباره بازار املاک و یا تماس با خریداران احتمالی باشد. هرچند برخی ممکن است آن را روشی منسوخ شده بدانند، ولی تهیه یک لیست میتواند شما را به هدف نزدیک تر کند.

اگر کار با ابزار دیجیتالی را ترجیح می دهید، میتوانید از اپلیکیشن های موجود برای برنامه ریزی و زمان بندی استفاده کنید. در غیر این صورت یک قلم و کاغذ کافیست تا از رقبای خود پیشی بگیرید!

6.مکان مناسب را انتخاب کنید.

شما پس از در نظر گرفتن تمامی نکات بالا، سپس باید مکانی مناسب برای راه اندازی شعبه آژانس املاک خود در نظر بگیرید. ابتدا باید مشخص کنید که تصمیم به تاسیس شعب دیگر در چه مناطق و یا شهرهایی دارید. پس از آن مطمئن شوید که شرایط مسکن در آن منطقه و یا شهر جدید پر رونق باشد.

مطالعه
آنچه در مورد دعاوی سه گانه تصرف باید بدانید!

سعی کنید اطلاعات کامل در ارتباط با آن منطقه را کسب نمایید تا غافلگیر نشوید. بهتر است محلی در مرکز شهر را در نظر بگیرید که رفت و آمد زیادی باشد. در ضمن باید بدانید که آن منطقه از آژانس های املاک اشباع نشده باشد.
 تاسیس آژانس املاک

چه زمانی شعبه جدید راه اندازی کنیم؟

تنها زمانی میتوانید شعبه جدید آژانس املاک خود را با اطمینان خاطر تاسیس کنید، که با تمامی اصول مدیریتی آشنا باشید. شما باید توانایی مدیریت نیروهای جدید را نیز داشته باشید. بنابراین قبل از اینکه به فکر ایجاد شعبه جدید باشید، سعی کنید تمامی دوره های مدیریتی املاک را پشت سر  بگذارید.

همچنین تجربه کافی در این زمینه کسب کنید و کارمندانی موثر استخدام کنید. یک مدیر املاک موفق، حتی زمانی که در مجموعه حضور نداشته باشد، کار به درستی پیش می رود. این نشانگر مهارت مدیریتی شما و سازماندهی مجموعه ای کار آمد می باشد.

جمع بندی

همیشه راه ‌اندازی آژانس املاک جدید بهترین انتخاب نیست. چرا که اگر یک قدم اشتباه بردارید، میتواند تمام اعتبار و زحمات شما را به باد دهد. پس تنها زمانی به فکر تاسیس شعبه جدید برای کسب و کار خود باشید که از موفقیت خود اطمینان دارید. بدین منظور در این مقاله به نکات مهم که پیش از تاسیس شعبه جدید آژانس املاک باید بدانید، اشاره کردیم.

برای هرگونه رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان و رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان به سایت املاک داران مراجعه نمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.