رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

تفاوت اتاق خواب مستر با سایر اتاق ها در چیست؟

اتاق خواب مستر معمولا به عنوان اتاق خواب اصلی خانه شناخته می شود. این اتاق معمولا محل خواب والدین و یا صاحبان اصلی خانه است. چه در مناطق شهری و چه روستایی، همه خانه ها این روزها یک اتاق خواب اصلی دارند. بزرگترین اتاق خواب را اتاق خواب مستر می نامند که معمولا دارای یک حمام نیز می باشد. در ملک های لاکچری، این اتاق دارای وان، دوش، روشویی و آینه بزرگ است. با املاک داران همراه باشید تا همه چیز درباره اتاق خواب مستر را برای شما شرح دهیم.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

master3 - تفاوت اتاق خواب مستر با سایر اتاق ها در چیست؟

مزایا و معایب اتاق خواب مستر

مزایا

یکی از مهمترین ویژگی های اتاق خواب مستر، فضای خصوصی و دور از سایر اتاق ها است. همین مسئله به عنوان یک مزیت بزرگ این نوع خواب ها به شمار می رود. چرا که فضایی آرام و به دور از هر گونه سر و صدا برای صاحب خانه فراهم می نماید. همچنین سر و صدای داخل اتاق مستر نیز به اتاق های دیگر راهی ندارد.

از طرف دیگر به دلیل وجود حمام مستر در این گونه اتاق ها، نیازی به بیرون رفتن از اتاق برای انجام امور بهداشتی روزانه وجود ندارد. همانطور که می دانید این اتاق یک مکان عالی برای خلوت کردن دو نفره، گفت و گو یا مطالعه به شمار می رود. بنابراین یکی دیگر از مزیت های اتاق خواب مستر این است که شما می توانید آن را به میهمانان دو نفره و عزیز خود اختصاص دهید. این گونه می توانید خلوت آنها را تضمین کنید.

مطالعه
آشنایی با طرح هادی و نظارت بر ساخت و ساز روستایی

معایب

یکی از معایب خواب مستر، وجود سرویس بهداشتی در این آن است. هر چند این یک حسن به شمار می روند، ولی در اغلب موارد به دلیل عدم تعبیه تهویه مناسب در اتاق میتواند باعث بروز مشکلاتی شود. در واقع به دلیل رطوبت بیش از حد به وجود آمده، ممکن است وسایل موجود در اتاق خواب دچار فرسودگی زودتر از موعد شوند. از طرف دیگر، تهویه نامناسب میتواند باعث ایجاد بوی نامطبوع گردد.

متراژ اتاق خواب مستر

البته هر چه متراژ اتاق بیشتر باشد، میتوان فضای بیشتری برای سرویس حمام در نظر گرفت. در این صورت با پارتیشن بندی صحیح بخش های مختلف اتاق، بروز مشکلات کمتر خواهد بود. متراژی که برای خواب مستر در نظر گرفته می شود، باید نسبت به سایر اتاق های خانه بیشتر باشد. هر چه این اتاق بزرگ تر باشد، امکان طراحی و ساخت حمام بزرگ تر و مجهز تری در آن وجود دارد.

در صورتی که که ملک ویلایی با ویو باغ باشد و یا نمای جذابی به سمت دریا یا شهر داشته باشد، معمولا حمام مستر را در آن موقعیت طراحی می کنند. حداقل متراژی که برای یک اتاق خواب مستر دو نفره باید در نظر گرفت، حدود ۴.۵ در ۴.۵ است. چرا که باید علاوه بر حمام مستر، فضایی را برای قرار دادن تخت، سرویس خواب و کمدها در نظر گرفت. اگر معمار در طراحی اتاق مستر به این نکات توجه نکند، میتواند باعث بروز مشکلات فراوانی برای ساکنین شود.

master5 - تفاوت اتاق خواب مستر با سایر اتاق ها در چیست؟

انواع اتاق خواب مستر

اتاق مستر شیشه ای: خواب مستر شیشه ای به اتاقی گفته می شود که بخش های مختلف آن با پارتیشن های شیشه ای از هم جدا شده باشند. معمولا این شیشه ها را متناسب با طراحی داخلی خانه انتخاب می کنند ولی از نوع شفاف کمتر استفاده می شود. چرا که آسایش و راحتی افراد را دچار اختلال می کند. بنابراین بهتر است شیشه ها از نوع مات یا رنگی باشند.

مطالعه
چطور یک فضای آموزش مجازی در خانه بسازیم؟

اتاق مستر کوچک: در اتاق خواب مستر کوچک معمولا از رنگ هایی استفاده می شود که باعث شوند فضا بزرگتر به نظر برسد. همچنین از اقلامی استفاده می شود که جای کوچک تری بگیرند. مثل آینه های درب دار که بتوان داخل آن ها وسیله جای داد و یا تخت های تاشو.. در برخی موارد نیز از پارتیشن های شیشه ای استفاده می شود که بتوان بخش های مختلف را از هم جدا کرد، بدون آنکه فضای زیادی اشغال شود. آینه کاری نیز باعث بزرگ تر به نظر رسیدنِ فضای خواب مستر خواهدشد.

اتاق مستر دخترانه: معمولا با توجه به نظر و جمعیت خانواده، مالکین تصمیم به طراحی یک اتاق مستر دخترانه نیز می گیرند. این خواب مستر تفاوت چندانی با خواب مستر والدین ندارد. تفاوت آن با خواب اصلی در دکوراسیون داخلی، چیدمان و پارتیشن بندی آن و ابعاد می باشد.

اتاق مستر مدرن: در این اتاق های مدرن معمولا از پارتیش های چوبی یا آینه ای برای جدا کردن فضا ها استفاده می شود. این نوع اتاق ها می‌توانند در سایز های کوچک و بزرگ طراحی و ساخته‌شود.

تفاوت اتاق خواب مستر با اتاق خواب معمولی

اتاق خواب مستر یک تفاوت بزرگ با سایر اتاق خواب ها دارد و آن مجهز بودن به حمام و سرویس بهداشتی است. تفاوت دیگری که میتوان به آن اشاره کرد، قفل شدن درب اتاق از داخل است. بر خلاف سایر اتاق ها که میتوان از هر دو سمت آنها را قفل و یا باز کرد، خواب مستر را فقط میتوان از داخل قفل کرد. چرا که با این روش میتوان از شیطنت کودکان جلوگیری نمود.

مطالعه
اهمیت مواد نانو سنگ نما در ساختمان ها

دیگر تفاوت خواب مستر با اتاق های معمولی در مجهز بودن به سیستم گرمایشی و تهویه مستقل است. این کار موجب می شود تا تهیوه اتاق به خوبی انجام شود و دمای اتاق نیز زیاد بالا یا پایین نرود.

یکی دیگر از تفاوت های اصلی خواب مستر با خواب های عادی در رنگ و دکوراسیون آن است. این اتاق معمولا دکوراسیون داخلی بسیار شیک و مدرنی دارد. با توجه به سلیقه صاحبخانه میتواند دارای یک تخت بزرگ دو نفره و کمدهای دیواری دو نفره باشد.

master2 - تفاوت اتاق خواب مستر با سایر اتاق ها در چیست؟

جمع بندی

همانطور که گفتیم خواب مستر به بزرگترین اتاق خواب خانه گفته می شود که علاوه بر موقعیت مکانی عالی در ملک، دارای امکانات ویژه است. این اتاق های لوکس برای صاحبان اصلی خانه طراحی و ساخته می شود و حریم خصوصی آنها را حفظ می کند. در این مقاله به توضیح اتاق خواب مستر، مزایا و معایب آن، تفاوت آن با اتاق خواب های معمولی اشاره کردیم.

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.