رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

خرید ورق استیل با کیفیت

مقدمه

ورق استیل از کجا بخرم؟ برای خرید ورق استیل لازم است تا به چند نکته بسیار مهم توجه کنید و سپس فروشگاه ها و مراکزی که در این زمینه به طور مداوم و چندین سال است فعالیت می کنند را پیدا کنید. این کار سبب می شود که بدانید خرید ورق استیل می تواند برای شما با چه مولفه هایی انجام شود.

ویژگی های ورق استیل اصل

ابتدا و پیش از آن که بخواهید بدانید ورق استیل را از کجا بخرم؟ لازم است تا ویژگی ها و مشخصات این ورق ها را بشناسید که اگر لازم است، بتوانید به خوبی و به راحتی ورق های مناسب برای کاری که مدنظر دارید را پیدا کرده و خریداری نمایید. این ورقه ها می توانند دارای ویژگی های زیر باشند.

وجود امکان بازیافت ورقه ها و مصرف مجدد

قابل بازیافت بودن ورقه های استیل می تواند در موارد بسیار زیادی تاثیر گذار باشد. زمانی که ورقه های استیل به عنوان درب، مخزن نگهداری آب و مایعات و… تولید می شوند، مسلما به مدت مشخص و محدودی استفاده می شوند و پس از آن ممکن است دیگر بلا استفاده باشند. در چنین شرایطی به راحتی می توان این ورقه ها را بازیافت کرد و در عوض آن که معادن آهن را برای ساخت وسایل استیل مورد نیاز حفاری کنند، از ورقه های بازیافتی استفاده نمایند.

خرید ورق استیل با کیفیت - یک سوال

 

داشتن ظاهر زیبا و براق

مورد بعدی در خصوص ظاهر زیبای این ورقه های استیل است. ظاهر زیبا باعث می شود که بتوانیم از ورقه ها در هر مکانی و هر فضایی استفاده کنیم و نیاز به استفاده از دیگر متریال ها برای پوشاندن ورقه های استیل نباشد. به طور مثال از استیل در تولید وسایل آشپزخانه، نمای بیرونی ساختمان ها، فضای داخل آسانسور و… استفاده می کنند. عدم نیاز به استفاده از دیگر پوشش دهنده ها باعث می شود تا هزینه ها نیز بسیار کاهش پیدا کند و حتی در وقت و زمان نیز صرفه جویی زیادی شود.

مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی

ویژگی بعدی ورق های استنلس استیل در پاسخ به این سوال که ورق استیل از کجا بخرم است، را می توان مربوط به مقاومت این مدل از ورق ها در برابر خوردگی دانست. این ورق ها می توانند به خوبی در برابر خوردگی ها و پوسیدگی هایی که توسط مواد مختلف ایجاد می شوند، مقاومت کرده و دچار هیچ نوع تغییر و دگرگونی نشوند.

داشتن قابلیت جوشکاری

داشتن قابلیت جوشکاری یکی دیگر از موارد مهمی است که می توانیم در مورد ویژگی های انواع ورق استنس استیل بدانیم. این ویژگی سبب می شود تا بتوانیم این ورقه ها را به شکل های مختلفی به یکدیگر جوش دهیم و از طریق آن ها را به هم بچسبانیم. معمولا داشتن قابلیت جوشکاری باعث می شود تا استحکام و دوام این ورقه ها نیز بیشتر شود.

داشتن عمر طولانی 

معمولا ورقه های استنلس استیل می توانند عمر طولانی داشته باشند و این موضوع به دلیل متریال های سازنده و همچنین پروسه هایی است که برای تولید این ورقه ها استفاده می شود.

انواع ورقه های استیل

انواع ورقه های استنلس استیل را می توانیم در چند دسته و چند گروه قرار دهیم که هر کدام از آن ها می توانند ویژگی های خاص و منحصر به فرد خودشان را داشته باشند. این ویژگی ها و موارد سبب می شوند تا هر کدام از این دسته بندی ها بتوانند برای یک کاربرد و یک فضا استفاده شوند. معمولا در آلیاژهای مختلف ورق استیل مقدار عناصری که استفاده شده اند می توانند متفاوت باشند. این تفاوت ها جزئی هستند که حتی می توان گفت در حد چند درصد می باشند، اما در نهایت سبب می شوند تا خصوصیت های مکانیکی خاصی برای انواع ورق استنلس استیل به وجود بیاید.

ورق های سری ۴۰۰

سوال ورق استیل از کجا بخرم می تواند با بررسی گریدهای مختلف آن انجام شود و می توانیم در اینجا این کار را انجام دهیم. ورق استنلس استیل سری ۴۰۰ یا ورق های گرید ۴۰۰ یکی از دسته هایی هستند که دارای خاصیت ها و ویژگی های مشترکی می باشند و در موارد خاصی استفاده می شوند. گرید ۴۳۰ یکی از معروف ترین این موارد است که دارای دو عنصر اصلی کروم و مولیبدن می باشد. وسایل آشپزخانه و دیگر متریال هایی که به صورت روزمره از آن ها استفاده می کنید، جز مواردی هستند که از ورق های سری ۴۰۰ در تولید آن ها استفاده می شود.
معمولا ورق های این سری دارای ویژگی هایی همچون قابلیت جوشکاری بسیار خوب، مقاومت بسیار بالا نسبت به خوردگی، ضد زنگ بودن و همچنین خاصیت های مغناطیسی دارند. از جمله دیگر گریدهای سری ۴۰۰ نیز می توانیم به گریدهی ۴۱۰، ۴۲۰ و ۴۴۶ اشاره کنیم.

ورق های سری ۳۰۰

دسته بعدی انواع ورق استنلس استیل را می توانیم ورقه های سری ۳۰۰ بدانیم. این ورقه ها نسبت به گریدهای ۴۰۰ بسیار رایج تر می باشند و جز پر مصرف ترین و در واقع پر تقاضا ترین ورق ها محسوب می شوند. ضد زنگ بودن، مقاومت بالا نسبت به خوردگی، قابلیت جوشکاری بسیار خوب، انعطاف پذیری بالا و همچنین غیر مغناطیسی بودن این ورقه ها سبب شده است تا استفاده های زیادی از این سری شود. نمونه های سری ۳۰۰ را می توانیم مواردی همچون ورقه های ۳۰۳، ۳۰۴، ۳۱۶، ۳۱۰، ۳۲۱ و ۳۴۷ بدانیم.

خرید ورق استیل با کیفیت - یک سوال

 

کاربردهای انواع ورقه های استیل

ورقه های استنلس استیل می توانند کاربردهای مختلف و متفاوتی داشته باشند. این کاربردها را می توانیم شامل مواردی همچون صنایع غذایی، صنایع مختلف پتروشیمی، صنایع خودروسازی و صنایع ساخت هواپیما، ساخت لوازم خانگی، ساخت بدنه ها و پوشش های کف و دیواره های آسانسور، ساخت قطعات بزرگ در کشتی ها و… بدانیم.

ورق استیل از کجا بخرم؟ 

اما سوال مهم که لازم است به آن پاسخ دهیم این است که ورق استیل را از کجا بخرم؟ خرید ورق استیل را باید از فروشگاه های کاملا معتبری انجام داد که هم از بابت کیفیت محصولات آن ها و هم از بابت قیمتی که برای خرید پرداخت می کنید، مطمئن باشید. از جمله مهم ترین فروشگاه ها و مراکز خرید می توانیم به شرکت هایی همچون گروه فلز، فلز کالا، توان فلز، فلز پایا و فلزات رنگین اشاره کنیم.

جمع بندی

مواردی که در پاسخ به سوال ورق استیل از کجا بخرم مطرح شد، علاوه بر جواب دادن به این سوال به شما در خصوص مشخصات و ویژگی های فلزات اصل و همچنین ویژگی های بیشتر این فلزات مواردی را نیز ارائه کرد. برای آن که بتوانید ورقه های اصل را خریداری کنید، لازم است تا حتما ویژگی های این ورقه ها را بشناسید و در قدم دوم نیز به فروشگاه ها و کارخانه هایی مراجعه کنید که از کیفیت آن ها و همچنین تجربه ای که در این عرصه دارند، مطمئن باشید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Read More Information here to that Topic: yeksoal.com/خرید-و-فروش-خانه/ساخت-و-ساز-مسکن/خرید-ورق-استیل-با-کیفیت/ […]