رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

ساختمان سازی با آجر پازلی چگونه است؟

ساختمان سازی با آجر پازلی - ساختمان سازی با آجر پازلی چگونه است؟یکی از ویژگی های مهم ساختمان سازی با آجر پازلی صرفه جویی در زمان و هزینه است. این آجر مزیت های بی شماری دارد که اگر در ساختمان سازی از آن استفاده شود، آن خانه بسیار مقاوم و ایمن نسبت به هر موضوعی عمل خواهد کرد. آجر پازلی که به آن آجر لگویی هم می گویند، نوعی آجر است که از مواد طبیعی نظیر: شن، خاک، سیمان و آب ساخته می ‌شود. اگر بخواهیم آجر پازلی چسبی را با آجر سنتی مقایسه کنیم می توان گفت: قیمت آجرهای چسبی بسیار پایین تر از آجرهای سنتی هستند. جدای از این موضوع، آجر پازلی سازگاری بیشتری با انواع آب و هوا دارد و از سویی دیگر، به محیط زیست هم آسیب کمتری وارد می کند. در ادامه مطلب، به بررسی چگونگی ساختمان سازی با آجر پازلی و مزایای آن می‌ پردازیم.

اجرای کار با آجر پازلی چگونه است؟

نحوه چیدمان انواع آجر پازلی استاندارد بسیار آسان است و احتیاج به کارگر ماهر ندارد. فوندانسیون گذاری و شناژهای افقی، بر اساس اصول اولیه ساختمان سازی باید انجام شود؛ اما به جای شناژهای عمودی در ۴ گوشه ساختمان، ۳ عدد میلگرد پایه هر دیوار و گوشه بین دیوارها و در فاصله هر ۱ متر ۱ میلگرد جای می گیرد. موقع دیوار چینی، میلگردها از آجر پازلی رد شده و برای استقامت بیشتر از چسب مخصوص بین آجرهای پازلی استفاده می شود. بعد از چیدن دیوار تا ارتفاع یک متر از آجر مقاوم پازلی استفاده می گردد و به شکل افقی، ۲ میلگرد داخل آن قرار می گیرد و از طریق منگنه به میلگردهای عمودی قفل می شود. حفره هایی که میلگرد از آن عبور نکرده است، با لیوان کاغذی پوشانده می شود و داخل حفره هایی که میلگرد عبور کرده و کف آجر پازلی، ملات سیمان ریخته می شود. بعد از این مرحله، عمل آجر چینی به شکل قبل ادامه داده می شود تا دیوار، به ارتفاع مد نظر برسد.

مطالعه
کانکس چیست؟

شرکت کارا تجارت که خود نخستین ابداع کننده دستگاه تولید آجر پازلی است، هم آجر پازلی و هم دستگاه تولید آن را به فروش می رساند. شما با خرید از این شرکت، می توانید هزینه مقرون به صرفه تری را برای خرید آن ها پرداخت نمایید.

مزایای ساختمان سازی با آجر پازلی چیست؟

ساخت خانه با آجر چسبی، ۲۰ الی ۴۰ درصد هزینه را به نسبت ساخت و ساز با آجرهای پخته کاهش می دهد. طراحی دیوارهای باربر سبب صرفه جویی در هزینه ها می شود؛ اما همچنان، به شما امکان می دهد ساختمان های یک یا دو طبقه را بسازید. ساختمان سازی با آجر پازلی مزیت های بسیاری دارد که در ادامه متن، به تعدادی از آن ها اشاره کردیم:

مطالعه
۳ نوع افزودنی بتن و فوق روان کننده بتن پرمصرف در پروژه

نیاز به کمترین تجهیزات و ابزارها

برای ساخت خانه با آجر پازلی استاندارد، به ابزارها و تجهیزات کمی نیاز دارید؛ زیرا این آجر بدون نیاز به ملات ساخت خانه را تکمیل می کند.

پایداری و زیباشناسی

آجر رنگی پازلی به جهت مواد استفاده شده و طراحی آن ها، برای استفاده در نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی بسیار پایدار هستند و از مقاومت فشاری و ضربه ‌ای بالایی برخوردارند.

عایق دما

استفاده از آجر پازلی عایق حرارت در ساختمان سازی، موجب کاهش هزینه های انرژی خانه می شود که در فصل های سرد سال بسیار کاربردی است.

تحمل بالا در برابر رطوبت و عایق صوت

آجر پازلی، تحمل بالایی در مقابل رطوبت دارد و در مقایسه با دیگر مصالح، درصد خراب شدن در اثر نفوذ آب را کاهش می دهد. همچنین، استفاده از آجر پازلی عایق صوت سبب می شود تا آلودگی های صوتی به ساختمان شما وارد نشود و آرامش به صورت کامل در خانه شما برقرار باشد.

سبک و مقاوم

آجر پازلی در متراژ بالا در مقایسه با دیگر دیوارکشی ها سبک است و ماندگاری بالاتری دارد.

مقاوم در برابر حریق

آجر نسوز پازلی در برابر آتش سوزی مقاوم است و سبب، کاهش خطر حریق در خانه می شود.

مطالعه
قطر میلگرد؛ نحوه اندازه گیری و روش محاسبه

مقاوم در برابر بلایای طبیعی

یکی از شیوه های محبوب ساختمانی در جهان، ساختمان سازی با آجر پازلی است. این متد، به جهت قابلیت بازیافت و استفاده مجدد آن ها، خطرات مرتبط با ساخت و ساز و کاهش هزینه ‌ها در بسیاری از کشورها جهت ساخت خانه های ضد زلزله مورد استفاده قرار می گیرد. مسکن ناایمن، سبب آسیب پذیری در مقابل بلایی همچون: سیل و زلزله می شود. همان طور که مطلع هستید ایران، در یک ناحیه زلزله خیز واقع شده است و در سال های اخیر آمارها بیانگر این است که بیش از ۲ میلیون نفر قربانی در اثر این بلایا داشته ایم. جدای از این که تعداد بی شماری از روستاهایی که در مناطق غرب و شمال غربی ایران قرار داشته اند، تخریب شدند. ساختمان سازی با آجر ضد زلزله پازلی به جهت توانایی این آجرها برای مقابله در بلایای طبیعی، می تواند بسیار کارآمد باشد.

در آخر، شما می توانید انواع آجر پازلی رنگی را به شرکت کارا تجارت سفارش دهید و ساختمان خود را مطابق با سلیقه و روحیه خود طراحی کنید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.