رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

aalan

یک سوال Latest Articles

هر آنچه که باید درباره جذب آب بلوک هبلکس بدانید!

بلوک هبلکس، همانند سایر مصالح ساختمانی، قابلیت جذب رطوبت و آب را داراست و خوب است بدانید در صورت وجود رطوبت در بلوک AAC، رنگ آن تغییر می کند؛ اما باید توجه داشت که این تغییر رنگ به معنای کاهش کیفیت و عملکرد نمی باشد. در این مقاله یعنی (جذب آب بلوک هبلکس چقدر است) قصد داریم به طور تخصصی به بررسی این موضوع بپردازیم که تا چه میزان بلوک هبلکس آب را به خودش جذب می کند.

میزان جذب آب بلوک هبلکس

پیش از بررسی میزان جذب آب بلوک هبلکس به این مورد توجه کنید که میزان جذب آب در بلوک های ساختمانی معمولاً بین ۵ تا ۱۰ درصد متغیر است. اما در بلوک هبلکس و در شرایط معمولی این میزان حدود ۵ درصد است و در محیط های با رطوبت بالا ممکن است به ۵۰ درصد برسد. با این حال، رطوبت بیش از ۳/۵ سانتی متر در عمق آن نفوذ نمی کند. علاوه بر مقاومت در برابر نفوذ آب، بلوک هبلکس یک عایق بسیار مناسب در برابر سرما است و در شرایط آب و هوای سرد آسیبی نمی بیند و مقاومت خوبی از خودش نشان می دهد؛ این مزیت باعث شده امروزه جزو مصالح پر کاربرد و محبوب بین کارفرمایان باشد.

مطالعه
راه‌های تشخیص تیرآهن اصفهان

در مناطقی مانند شمال کشور که رطوبت بالایی دارند، استفاده از این بلوک به دلیل عایق و مقاوم بودن آن در برابر رطوبت بسیار به کار گرفته می شود و همچنین جلوی رشد قارچ های مضر را می گیرد. همین موارد باعث شده امروزه استفاده از بلوک هبلکس به جای بلوک سیمانی بیشتر رواج پیدا کند.

بلوک های بتن گازی تا ۵۰% قابلیت جذب آب را دارند. رطوبت بیش از ۳/۵ سانتیمتر در عمق آنها نفوذ نمی کند و با کاهش رطوبت، میزان رطوبت در بلوک های بتن گازی کاهش می یابد. در شرایط معمولی، درصد رطوبت حدود ۵% است. در صورتی که از چسب بلوک سبک (ملات بلوک سبک) برای اتصال بلوک های AAC به یکدیگر استفاده نشود، می توان از ملات ماسه بادی یا ملات سیمان با نسبت ۱:۵ و کمی آهک استفاده کرد تا جذب آب در ملات AAC جلوگیری شود.

 

247968456 3 11zon - هر آنچه که باید درباره جذب آب بلوک هبلکس بدانید!

 

دیگر مزایای بلوک هبلکس

قسمت های قبل تر به بررسی جذب آب بلوک هبلکس پرداختیم که همین مورد یکی دیگر از مزیت های این بلوک است همچنین بلوک هبلکس دارای مزایای بیشماری است و یکی از مهمترین آن ها عایق حرارتی بودن است. این ویژگی باعث می شود که در صورت وقوع آتش سوزی در یکی از اتاق ها، احتمال گسترش آن به سایر بخش های خانه کاهش یابد. همچنین، عایق حرارتی بودن بلوک هبلکس منجر به کاهش مصرف انرژی برای سرد و گرم کردن خانه می شود، یکی از رایج ترین ها بلوک هبلکس سقفی می باشد که بسیار هم به علت مزیت های زیادش مورد استقبال قرار گرفته. به این مورد هم توجه کنید که بلوک هبلکس ضد حشرات می باشد و به هیچ وجه حشرات نمی توانند در داخل دیوارهایی که از بلوک هبلکس ساخته شده اند نفوذ کنند. پایین بودن وزن بلوک امکان استفاده از آن در تمامی بخش ها را داده است.

مطالعه
قیمت انواع کابینت های آشپزخانه

 

304165165 1 11zon - هر آنچه که باید درباره جذب آب بلوک هبلکس بدانید!

 

چسب بلوک هبلکس ضدآب

چسب بلوک هبلکس ضدآب یک محصول بسیار مقاوم است و در برابر آب و مایعات از خود عملکرد برتری ارائه می دهد و شما می توانید با خیال راحت با استفاده از این چسب عایق بندی را تکمیل تر نمائید و حتی جذب آب بلوک هبلکس را کمتر کنید. این چسب قادر است بلوک ها را در برابر جداشدن حفظ کرده و امنیت را چند برابر  کند. به عبارت دیگر، چسب بلوک هبلکس به خوبی از نفوذ آب جلوگیری می کند و از ایجاد مشکلاتی مانند جداشدگی بلوک ها در مقابل آب و مایعات محافظت می کند. همچنین شما  می توانید برای اطلاع از قیمت و خرید بلوک هبلکس بر روی این لینک کلیک نمائید.

مطالعه
لیست دستمزد کارهای ساختمانی 1402 ویژه مهندسان مجری و کارفرمایان

مواد استفاده شده در تولید بلوک هبلکس

همانطور که در این مقاله و سایر مقالات به آن اشاره شد بلوک هبلکس از مواد مختلفی تولید شده؛ این مواد شامل سیمان، آب، شن و ماسه می باشند که در جذب آب بلوک هبلکس تاثیر گذار هستند. فرآیند تولید بلوک هبلکس شامل مخلوط کردن این مواد با یکدیگر است. در این فرآیند، سیمان به عنوان یک ماده بین گیر و مهم در استحکام بلوک ها استفاده می شود. همچنین، شن و ماسه به عنوان ماده ی پرکننده استفاده می شوند تا بلوک ها سختی لازم را داشته باشند. برخی از تولیدکنندگان بلوک هبلکس ممکن است از مواد افزودنی مانند روغن های پارافینی یا پودر آهک نیز در مخلوط استفاده کنند. این مواد افزودنی به منظور بهبود ویژگی های خاصی مانند عملکرد ضد آب یا مقاومت به حرارت ممکن است به کار رود. بلوک هبلکس عمدتاً برای ساخت دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان، حوائط جدایی و دیوارهای جداکننده استفاده می شود.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.