رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

aalan

چطور یک فضای آموزش مجازی در خانه بسازیم؟

بسیاری از خانه‌ ها اکنون به فضاهای یادگیری تمام وقت یا نیمه‌ وقت تبدیل شده‌ اند و بسیاری از مدارس به آموزش مجازی و خانگی روی آورده‌ اند. به منظور ایجاد یک روال یادگیری موفق در خانه برای کودکان، والدین باید برای ایجاد فضاهای سازمان یافته، آرام و سازنده برای یادگیری در خانه برنامه ریزی کنند.

با نزدیک شدن به مدرسه برخی خانواده ها که وظیفه یادگیری مجازی را بر عهده دارند، بازگشت به مدرسه برای آن ها کمی متفاوت به نظر می رسد. یادگیری از راه دور در خانه ممکن است دلهره آور به نظر برسد. اما ایجاد یک فضای یادگیری در خانه ممکن است ساده تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. ما این نکات را گردآوری کرده ایم تا به شما کمک کنیم یک محیط آموزشی موفق و سرگرم کننده برای دانش آموزان در هر سنی ایجاد کنید. در ادامه همراه ما باشید.

چطور یک فضای آموزش مجازی در خانه بسازیم؟ - یک سوال

۱- مرتب نگه داشتن محیط

تمرکز زمانی که ساختاری مرتب وجود دارد مانند باغی از بهره وری شکوفا می‌شود. اما وقتی هرج و مرج وجود دارد پژمرده می شود. مرتب نگه داشتن محیط باعث تمرکز بیشتر می شود و دیگر ذهن دانش آموز پرت وسایل دیگر نمی شود.

مغز ما از الگوها تغذیه می کند و این به ویژه در مورد جوانان صادق است. اگر فضای فیزیکی هرج و مرج باشد، مغز کودک شما انرژی را صرف اسکن محیط برای یافتن الگوها می‌کند نه صرف این انرژی برای خلاقیت یا یادگیری. فضاهای آموزشی مرتب و مشخص به فرزندان شما این امکان را می دهد که در خانه با موفقیت یاد بگیرند. پس سعی کنید تمام وسایل را در جای خود بگذارید و زمینه را برای یادگیری بهتر و اصولی فرزندتان مهیا کنید.

۲- از فن آوری استفاده کنید

راه‌ اندازی یک دستگاه یادگیری مانند Chromebook و فرصتی برای حذف هر گونه صدای پس‌ زمینه می‌ تواند در سطوح تمرکز کمک زیادی کند، به ‌ویژه زمانی که با فناوری و نرم‌ افزار مناسب برای اطمینان از تمرکز و کاهش حواس‌ پرتی آنلاین همراه شود.

۳- پشتیبانی خانگی و یادگیری غیرفعال

یک محیط آموزشی در خانه فقط به فضای فیزیکی اشاره نمی کند. اگر والدینش به آنچه می آموزند علاقمند شوند، کودک در خانه احساس حمایت می کند. تشویق آرام والدین برای علاقه واقعی به مطالعات فرزندانشان، روابط قوی خانوادگی و همچنین انگیزه یادگیری غیرفعال را تشویق می کند. چند ترفند آسان برای پیشنهاد به والدین عبارتند از:

چطور یک فضای آموزش مجازی در خانه بسازیم؟ - یک سوال
  • گوش‌دادن فعالانه هنگامی که فرزندشان در مورد مدرسه یا موضوعاتی در کلاس صحبت می کند
  • ارائه کمک برای انجام وظایف و پروژه ها
  • همکاری با معلم فرزندش
  • شرکت در جلسات والدین
  • کمک در انجام تکالیف
  • گوش دادن به مشکلاتی که ممکن است داشته باشند

۴- کامپیوترهای رومیزی یا لپ تاپ برای آموزش خانگی

کامپیوترهای رومیزی به برخی از بچه‌ ها اجازه می‌ دهند بیشتر روی کارشان تمرکز کنند. در حالی که دانش‌ آموزان دیگر لپ‌ تاپ‌ هایی را دوست دارند که به آن ها اجازه می‌ دهد در طول روز در جاهای مختلفی کار کنند. با فرزندان خود صحبت کنید و سیستمی را تهیه کنید که برای نوع زبان آموزان خانواده شما به خوبی کار کند.

۵- استراحت های الهام بخش داشته باشید

با گنجاندن استراحت های منظم در برنامه روزانه مدرسه فرزندانتان، آن ها را به فضاهایی ببرید که الهام بخش و مساعد برای کنجکاوی و یادگیری هستند. اگر آب و هوا اجازه دهد، زمانی را برای مطالعه در بیرون برنامه ریزی کنید، یا یکی از موضوعات روز را برای تغییر مناظر به یک میز در فضای باز منتقل کنید.

قبل از رفتن به فضای باز برای یادگیری، چراغ‌ های فضای باز و سیم‌ های داخلی خود را بررسی کنید. برای اطمینان از اینکه در برابر آب و هوا مقاوم هستند، فقط از سیم‌ های کششی طراحی‌شده برای فضای باز استفاده کنید. سیم ها و دوشاخه ها را از نظر شکستگی بررسی کنید و وسایل قدیمی یا ناایمن را جایگزین کنید.

چطور یک فضای آموزش مجازی در خانه بسازیم؟ - یک سوال

۶- یادگیری در فضای باز، گشت و گذار و سفر

اگر برای تعطیلات خانوادگی برنامه ریزی کرده اید، از این فرصت برای یادگیری در فضای باز نیز استفاده کنید! دانش‌ آموزان خود را تشویق کنید تا در مورد مکان‌ هایی که به آنجا سفر می‌ کنید بیاموزند و در صورت امکان، درس‌ های تاریخ یا جغرافیا را در سفرهای خود بگنجانید.

۷- بر کیفیت زمان یادگیری تمرکز کنید

در حالی مهم است که دانش آموزان را در مسیر اهداف تحصیلی خود نگه دارند، چیزی که آن ها بیش از همه به خاطر خواهند آورد زمانی است که در این زمان منحصر به فرد با آن ها گذرانده اید. اگر فضای آموزشی خانه شما کاملا تمیز و منظم نیست، اشکالی ندارد. فرزندان شما نیز در حین یادگیری، از داشتن اندکی آسایش در خانه، آسودگی خاطر خواهند داشت. فرزندان ما برای پیشرفت به یک محیط آموزشی کامل نیاز ندارند. در نهایت، کودکان به افرادی نیاز دارند که به آنها احساس امنیت، عشق و پذیرش بدهند. این زمانی است که آنها می توانند یاد بگیرند و در محیط خود پیشرفت کنند.

۸- صداهای اضافه را حذف کنید

بسیاری از دانش آموزان نمی توانند در محیط های پر سر و صدا مطالعه کنند و برای یادگیری و تمرکز بیشتر باید محیط ساکتی برای آن ها فراهم شود. سعی کنید هنگام مطالعه فرزندتان صدای تلویزیون، صدای موسیقی، صدای جاروبرقی و… را حذف کنید. در کل محیطی فراهم کنید که دانش آموز احساس رضایت داشته باشد.

چطور یک فضای آموزش مجازی در خانه بسازیم؟ - یک سوال

از دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار در ساخت فضای آموزش مجازی برای یادگیری می توان موارد زیر را نام برد:

  • یک میز و صندلی راحت برای هر یک از یادگیرندگان خانگی خود برپا کنید و با آن ها در مورد فعالیت های برنامه ریزی شده صحبت کنید، مانند کلاس های مجازی با معلمان و همسالان خود.
  • اگر دانش‌ آموزان بزرگتری دارید که در محیط‌ های انعطاف‌ پذیر رشد می‌ کنند، حتی می‌ توانید اتاق‌ های مختلفی را برای موضوعات متعدد در خانه راه‌ اندازی کنید. مثلا ریاضیات در آشپزخانه و ادبیات در اتاق نشیمن.
  • اگر فرزندان شما در حال انجام کارهای مدرسه در آشپزخانه هستند، به طور منظم چراغ ها، وسایل برقی و پریزهای موجود در منطقه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می کند. اطمینان حاصل کنید که هیچ یک از سیم های شما آسیبی ندیده یا در مناطق پر ترافیک قرار ندارد.

عواملی که باید هنگام ایجاد یک محیط آموزشی در خانه در نظر گرفت:

هنگام در نظر گرفتنِ بهترین طراحی برای یک محیط مجازی در خانه، عناصر مختلفی دخالت دارند. به عنوان یک معلم می ‌دانید که ارائه بینش مناسب برای گروه سنی و مطالعه مطالب خاص می ‌تواند به والدین کمک کند تا بهترین استراتژی‌ های یادگیری در خانه را مناسب فرزندشان تنظیم کنند. در ادامه به این عوامل اشاره می کنیم.

۱- سن کودک

بهترین محیط‌ های آموزش خانگی برای کودکان کوچک‌ تر شامل طیف وسیعی از فرصت‌ های یادگیری است که با ایجاد فضایی خلاقانه برای سرگرمی در هم تنیده شده است. داشتن یک فضای اختصاصی با اسباب‌ بازی‌ های آموزشی و کتاب‌ های مناسب سن، کمک زیادی به ایجاد لذت بردن از یادگیری در آینده می‌ کند.

دانش آموزان بزرگتر با فضایی منظم و آرام که بر آن کنترل دارند برتری خواهند یافت. اگر به آن ها اختیار کامل برای طراحی فضای خود داده‌شود، ممکن است هرج و مرج را هماهنگ کنند. اما با پیشنهادات ملایم به عنوان مثال، ممنوع کردن یک بوم باکس برای پخش موسیقی در حین مطالعه، آن ها در مکانی کار خواهند کرد که از نظر تمرکز مجهز است.

۲- عادات یادگیری کودک

هر کسی روش متفاوتی برای آموزش یادگیری دارد. برخی از کودکان باید مدت ها زمان صرف مطالعه کنند تا مطلبی را بیاموزن. در حالی که برخی دیگر دانش را هنگام شنیدنِ اطلاعات حفظ می کنند. کمک به والدین در یادگیری و درک عادات مطالعه فرزندشان و ایجاد فضای آموزشی در خانه به آن ها کمک می کند تا فضای مناسبی را طراحی کنند. همچنین از هرگونه اصطکاک و ناامیدی کودک پریشان می کاهد.

چطور یک فضای آموزش مجازی در خانه بسازیم؟ - یک سوال

۳- استقلال کودک

یادگیری در خانه چالش‌ های متعددی را به همراه دارد. اما یکی از شگفت‌ انگیزترین چالش‌ ها ممکن است کمبود اختیاری باشد که کودک امکان دارد در فضای خود داشته باشد. در مدرسه بچه‌ ها استقلال دارند. اما یادگیری در خانه چندان فاصله‌ ای را ارائه نمی‌ کند. به خصوص اگر والدین آن ها را از راه دور کنترل کنند. راهنمایی والدین برای در نظر گرفتن اینکه چگونه و چرا به فرزندشان فضایی را که ممکن است به آن نیاز دارد بدهند، ممکن است از بروز برخی اختلافات خانوادگی جلوگیری کند و در عین حال ذهنیت مثبتی را برای یادگیری مطلوب در محیط خانه حفظ کند.

نتیجه گیری

ما در این مقاله سعی کردیم نکاتی را درباره ایجاد فضایی برای مطالعه فرزندتان در خانه بیان کنیم‌. امیدواریم که مطالب بالا برای شما سودمند باشد و در ایجاد این فضا به شما کمک کند و بازدهی بسیاری برای شما به ارمغان بیاورد. همچنین با توجه به سن فرزند و نیازهای او سعی کنید با همکاری و مشارکت دانش آموز کارها را انجام دهید. تحمیل کردن به فرزند می تواند در یادگیری و تمرکز او تاثیر منفی داشته باشد.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.