رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

گران ترین بخش ساخت خانه

آیا می خواهید برای ساخت و ساز خانه اقدام کنید؟ گران ترین بخش ساخت خانه کدام است؟ در واقع این مسائل به خانه بستگی دارد. بنابراین باید قبل از اقدام برای ساخت و ساز در مورد گران ترین بخش های ساخت خانه و اینکه چگونه بر قیمت نهایی تاثیر می گذارد، اطلاعاتی کسب کنید. وقتی به هزینه های ساخت خانه نگاهی می اندازید، احتمالا بسیار متعجب و شوک شوید.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

این هزینه ها می‌تواند بسیار نگران کننده به نظر برسد؛ به ویژه اگر هیچ ایده ای درباره چگونگی کاهش هزینه ها و پر هزینه ترین بخش ها نداشته باشید. با املاک داران همراه باشید تا پر هزینه ترین بخش های ساخت خانه را برای شما شرح دهیم:

بخش های پر هزینه در ساخت و ساز خانه

ساخت خانه می‌تواند برای شما گران تمام شود. هزینه های زیادی برای ساخت و ساز خانه وجود دارد و اگر بودجه در نظر گرفته نشود، می‌تواند شما را به دردسر بیاندازد. علاوه بر بودجه بندی، باید بدانید که در کدام بخش های خانه باید هزینه بیشتری کنید. قطعا نمی خواهید برای ساخت و ساز ملک خود سرمایه گذاری کنید ولی در نهایت از نتیجه خوشایند نباشید.

فاکتورهایی مثل موقعیت ملک، متراژ ساختمان، نوع مصالحی که استفاده می کنید و کارگران از اهمیت بالایی برخوردارند. تمامی این موارد می تواند بر هزینه نهایی ساخت و ساز خانه تاثیر زیادی بگذارند. برخی از بخش های خانه هزینه بیشتری برای ساخت می طلبد. در ادامه به این بخش های پر هزینه در ساخت و ساز خانه می پردازیم:
bu5 - گران ترین بخش ساخت خانه

زمین

زمینی که خانه شما روی آن ساخته می شود، بخش قابل توجهی از هزینه ساخت خانه را در بر می گیرد. البته فقط به هزینه زمین ختم نمی شود بلکه هزینه نقشه برداری، بازرسی و اضافه کردن اتصالات لوله کشی و برقی را نیز باید در نظر بگیرید. شما می توانید با خرید ملک در حاشیه شهر ها و مناطق ارزان تر، در هزینه ها صرفه جویی کنید. همچنین می توانید در مناطق مطلوب تر زمینی را خریداری کنید که هزینه کم تری برای شما رقم بخورد. اما به هنگام پی ریزی این هزینه ها بیشتر خواهد بود. بنابراین انتخاب زمین مسئله مهمی است که باید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

فونداسیون

یکی از هزینه بردارترین بخش های ساخت خانه فونداسیون است. به طور کلی دو مسئله هزینه فونداسیون خانه را مشخص می کند: موقعیت خانه و نوع فونداسیون. البته هزینه مصالح و مهارت نیروی کار نیز بر قیمت تمام شده فونداسیون بی تاثیر نیست. در ادامه به دو مسئله مهم در تعیین قیمت فونداسیون می پردازیم:

  • قبل از پی ریزی، شما یک قطعه زمین دارید که در آن ساخت و ساز انجام در حال انجام است. همانطور که می دانید زمین در حال حاضر گران شده و همین باعث افزایش هزینه ها می شود. مهم ترین مسئله در مورد زمین، موقعیت مکانی آن است. برخی ملک ها در برخی نقاط گران تر از سایر بخش های شهر هستند. به هر حال، زمانی که شما مکان مناسبی برای ساخت خانه پیدا کردید، اولین قدم ساخت فونداسیون است.
  • فونداسیون یا پی ریزی مثل یک سنگر برای هر ملک به شمار می رود. در صورت انجام پی ریزی اشتباه، خانه شما فرو خواهد ریخت. انواع مختلفی از فونداسیون وجود دارد که می توان آن را در ساخت خانه استفاده کرد. با توجه به نوع فونداسیونی که انتخاب می کنید، هزینه آن نیز متفاوت است. به طور مثال پی دال بسیار ساده و ارزان است. فونداسیون های محیطی و فونداسیون های زیر زمینی، نیاز به مصالح و نیروی کار بیشتری دارند. در نتیجه هزینه آن گران تر خواهد بود.
مطالعه
اهمیت مواد نانو سنگ نما در ساختمان ها

قاب بندی

وقتی سخن از پر هزینه ترین بخش های ساخت خانه به میان می آید، قاب بندی اهمیت زیادی پیدا می کند. البته هزینه قاب بندی به مصالحی بستگی دارد که استفاده می کنید. قاب بندی مثل ستون فقرات یک خانه است. بنابراین کیفیت و کمیت مصالح از اهمیت بالایی برخوردار است. برای تخمین دقیق قاب بندی خانه خود بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. در ادامه به موارد تاثیر گذار در قیمت قاب بندی می پردازیم:

سایز قاب بندی نیز با توجه به اندازه خانه مورد نظر شما متغیر است. هر چه خانه بزرگ تر باشد، قیمت نهایی قاب بندی نیز بیشتر خواهد بود.
bu4 - گران ترین بخش ساخت خانه
در مورد نوع قاب بندی، معمولا اکثریت از نوع الواری استفاده می کنند. پیدا کردن این نوع قاب دشوار است و تکنیک های نجاری و مهارت نصب زیادی می طلبد. همه این هزینه ها با هم جمع می شوند و در نهایت باعث گران شدن قاب بندی ساخت خانه می گردد. نوع چسبیده نیز یکی از رایج ترین و ارزان ترین انواع قاب بندی به شمار می رود.

البته هزینه مصالح مورد نیاز برای نصب این قاب و کارگران را نادیده نگیرید. با توجه به قیمت چوب در هر زمان، نرخ قاب بندی نیز بالا تر می رود. نیروی کار نسبت به سایر موارد هزینه کمتری دارد ولی همچنان در قیمت نهایی تاثیر گذار است.

سقف سازی

مانند اغلب بخش های خانه، اندازه سقف و نوع مصالح بر قیمت سقف سازی تاثیر گذار است. برای سقف خانه می توان از بامپوش های مختلف با هزینه های متغیر استفاده کرد. رایج ترین نوع بامپوش، آسفالت است. چرا که هم نصب آسان دارد و هم نسبت به بقیه بامپوش ها ارزان هستند. اگر تخته چوب، کاشی، فلز، سنگ لوح و .. استفاده کنید، طبیعتا هزینه بیشتری باید بپردازید. هر یک از انواع بامپوش مزایا و معایب خود را دارد. برای این که بتوانید بهترین انتخاب را برای سقف خانه خود داشته باشید، بایستی با یک سقف ساز حرفه ای مشورت کنید.

کف سازی

در کف سازی نیز هر چه خانه بزرگ تر باشد، هزینه بالاتر خواهد بود. همچنین نوع مصالح بر هزینه نهایی کف سازی تاثیر گذار است. شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از انواع کفپوش از جمله کاشی، بامبو، چوب، موکت، وینیل و لیولئوم را انتخاب کنید. در واقع عوامل مختلفی مثل آب و هوای منطقه، تعداد کودکان و غیره می‌تواند بر تصمیم نهایی شما در انتخاب نوع کفپوش موثر باشد. در ضمن نباید هزینه نصب کف پوش را از قلم بیاندازید.
bu3 - گران ترین بخش ساخت خانه

لوله کشی

لوله کشی یک بخش حیاتی در ساخت هر سازه به شمار می رود. در واقع لوله کشی منجر می شود تا بتوانید در داخل خانه به آب دسترسی پیدا کنید. اگر این کار به درستی انجام نشود، عواقبی مثل نشتی در پی خواهد داشت. در نتیجه مشکلات زیادی ایجاد می کند. این کار روند پیچیده ای حین ساخت و ساز دارد و برای انجام آن باید مهارت های خاصی کسب کنید. بنابراین بهتر است به منظور لوله کشی خانه خود به متخصص مراجعه کنید.

عواملی مثل بزرگی خانه بر هزینه ساخت خانه تاثیر گذار هستند. هر چقدر خانه بزرگ تر باشد، لوله کشی بیشتری باید انجام شود. بنابراین می‌توان از لوله کشی به عنوان پر هزینه ترین بخش های ساخت خانه نام برد. همچنین اندازه و نوع لوله های مورد نیاز ساختمان در تعیین هزینه اهمیت زیادی دارد. هزینه اتصالات لوله کشی مثل توالت، سینک ظرف شویی، دوش حمام را از قلم نیندازید. هر یک از این موارد گران قیمت هستند و البته با توجه به نوع و برند متفاوت می باشند. به طور کلی فاکتورهای تاثیر گذار بر هزینه ساخت خانه عبارتند از:

  • تعداد طبقات: هر چه طبقات بیشتر باشد، هزینه لوله کشی قطعا افزایش خواهد یافت.
  • حفاری: در صورتی که برای لوله کشی بخشی از خانه نیاز به حفاری بیشتری وجود داشته باشد، هزینه ها بالاتر می رود.
  • شرکت های لوله کشی: سعی کنید افراد متخصص را انتخاب کنید تا مجبور به دوبار هزینه کردن نباشید. در ضمن قبل از انتخاب لوله کش، قیمت شرکت های مختلف را مقایسه نمایید.
  • مصالح: سایز، نوع و برند لوله ها و اتصالات می تواند بر قیمت نهایی آن تاثیر گذار باشد.
مطالعه
اتاق مستر چیست؟

سیستم تهویه مطبوع

توجه داشته باشید که هر چه خانه بزرگ تر باشد، هزینه نصب سیستم تهویه مطبوع نیز بیشتر خواهد بود. معمولا شما نمی توانید هزینه های سیستم الکتریکی را کاهش دهید. اما می توان تا حدودی قیمت سیستم تهویه مطبوع خانه را پایین آورد. البته یادتان باشد هر چه سیستم تهویه ارزان تری را انتخاب کنید، شاید مجبور شوید زودتر آن را تعویض نمایید.

پنجره ها و درب ها

پنجره و درب خانه از گران ترین اقلام در ساخت خانه به شمار می روند. البته این مسئله تا حدود زیادی به کیفیت و نوع پنجره های مورد نظر شما نیز دارد. مانند سایر موارد ذکر شده در این لیست، با انتخاب درب و پنجره بی کیفیت، مجبور به صرف هزینه بیشتر به هنگام سرمایش و گرمایش خانه خواهید شد.

پنجره هایی با لعاب ضعیف باعث نفوذ گرما در تابستان به خانه خواهد شد. همچنین درب های بی کیفیت باعث عبور هوای مطبوع خانه در زمستان به بیرون می شود.

نمای بیرونی

زمانی که ساخت قسمت های داخلی خانه تکمیل شد، قطعا بخش های بیرونی را به حال خود رها نمی کنید. دیوار خانه یکی از بخش های پر هزینه ساخت خانه است که نماسازی آن نیز بر هزینه ها می افزاید. برای این که خانه شما ظاهر زیبایی داشته باشد، شما نیاز به مصالح زیادی دارید. همچنین اضافه کردن باغچه و فضای سبز، ایوان، پاسیو، استخر، حیاط یکی از هزینه بردارترین بخش های ساخت خانه به شمار می رود.

نما و تزئینات بیرونی خانه می تواند با توجه به تصمیمات شما گران یا ارزان تمام شود. سنگ نما و سایر قسمت های خارجی خانه شاید در مقایسه با بخش های داخلی چندان گران نباشد. بهرحال شما می توانید با در نظر گرفتن مواردی، هزینه فضای بیرونی خانه را کاهش دهید. هم در مورد تزئینات داخلی و هم بیرونی می توانید هزینه ها را کنترل کنید. آن چه برای شما در اولویت نیست را حذف کنید و بودجه آن را در جای مهم تر خرج کنید.
bu2 - گران ترین بخش ساخت خانه

نمای داخلی

گاهی نمای داخلی خانه حتی از سقف بندی هم بیشتر هزینه بر می دارد. این تزئینات داخلی شامل کابینت، کاشی، در، شومینه، کفپوش، کانتر، دستگیره، آینه، نورپردازی، رنگ آمیزی و غیره می شود. در برخی از خانه های سطح بالا، تزئینات داخلی بخش قابل توجهی از هزینه ها را به خود اختصاص می دهد.

اگر می‌خواهید لوازم خانگی با کیفیت انتخاب کنید، احتمالا یکی از پر هزینه ترین بخش های ساخت خانه شما را شامل شود. البته در این مورد شما می توانید روی هزینه ها کنترل کامل داشته باشید و آن چه با بودجه شما همخوانی دارد را انتخاب کنید. اگر اولویت برای شما آشپزخانه مجهز با یک جزیره می باشد، پس می توانید آن را در اولویت قرار دهید. یافت تعادل بین زیبایی شناسی و بودجه، هنری است که یک طراح خانه به شما ارائه می کند.

چگونگی کنترل هزینه های ساخت خانه

شما با کسب اطلاعات درباره پر هزینه ترین بخش های ساخت خانه می توانید هزینه ها را کنترل کنید. اما در این راه باید حتما با افراد متخصص مشورت کنید تا بودجه خود را هدر ندهید. در صورتی که ساخت خانه را به افراد کاربلد نسپارید، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه های اضافی شوید. مسئله مهمی که اغلب ما هنگام ساخت خانه به آن اهمیت می دهیم، تناسب هزینه ها با بودجه برنامه ریزی شده است. بنابراین باید بتوانید به درستی این بودجه را مدیریت کنید و پروژه ساخت خانه را با رضایت و موفقیت پشت سر بگذارید.

مطالعه
کاربرد سنگ آنتیک در نمای خارجی ساختمان

معمار حرفه ای

سعی کنید از یک معمار مسکونی معتبر کمک بگیرید و بودجه خود را به او بگویید. معمار حرفه ای می تواند با حذف هزینه های غیر ضروری و کیفیت بالا شما را به خواسته خود برساند. البته مطمئن شوید که اولویت های خود را از قبل برای وی شرح دهید. او به گونه ای در طراحی خانه به شما کمک می کند که بتوانید از فضای داخل ملک حداکثر استفاده را ببرید. به طور مثال اگر بودجه شما اندک است و متراژ زمین مورد نظرتان چندان زیاد نیست، لزومی ندارد برخی بخش های خانه از جمله آشپزخانه چندان بزرگ باشد. تنها لازمه آن یک طراحی ارگونومیک است تا بتوان تمامی ویژگی های مورد نظر را در آن جای داد.

پیمانکار معتبر

مسئله دیگری که برای کنترل هزینه های ساخت خانه باید به آن اهمیت دهید، انتخاب پیمانکار مناسب است. در واقع مطمئن شوید که پیمانکاری حرفه ای و معتبر را برای ساخت و ساز خانه خود بر می گزینید. پیمانکار بایستی بودجه شما را درک کند و اولویت های شما را محترم بشمرد. در این صورت می توانید بدون دردسر تمامی محدودیت های خود را برای وی شرح دهید و او با توجه به خواسته شما پروژه را جلو ببرد.

مصالح مناسب

نکته دیگری که باید به آن برای کاهش هزینه های ساخت خانه توجه کنید، نوع مصالح است.  شما می توانید با مدیریت نوع و برند مصالح، تناسب بین بودجه و هزینه ها را حفظ کنید. در مورد میزان بودجه ای که برای مصالح در نظر گرفتید و نوع مصالح برای بخش های مختلف خانه با پیمانکار مشورت کنید.
bu6 - گران ترین بخش ساخت خانه

استفاده از مهارت شخصی

در صورتی که خود شما یا دوست و آشنا از مهارت خاصی برخوردارند، می‌توانید از آن بهره مند شوید. بنابراین با سازنده خانه مشورت کنید و بندهای مرتبط به آن را از قراداد حذف نمایید. به طور مثال می توانید نصب کفپوش، نصب کابینت، نصب بامپوش، رنگ آمیزی و غیره را خودتان بر عهده بگیرید و از هزینه های اضافی بکاهید. شما با این ترفند میتوانید میزان قابل توجهی از بودجه خود را پس انداز کنید و در بخش های مهم تر خانه بکار بگیرید.

جمع بندی

هنگام ساخت و ساز باید از افراد متخصص و حرفه ای کمک بگیرید. حرفه ای ها بر خلاف افرادی که واجد شرایط نیستند، کار خود را به درستی انجام می دهند. در نتیجه مجبور به هزینه مجدد نخواهید شد. روند ساخت و ساز خانه کار دشواری است و نیاز به تلاش و توجه همه جانبه شما دارد. بنابراین باید از قبل برای انجام کار ها برنامه ریزی و بودجه بندی کنید. قطعا شما ترجیح می دهید خانه ای بسازید که علاوه بر کم هزینه بودن، نیازهای شما را تامین کند. بنابراین با کمک افراد متخصص در این زمینه میتوانید مطمئن شوید متناسب با بودجه خود به آن چه در ذهن دارید خواهید رسید. در این مقاله به پر هزینه ترین بخش های ساخت خانه پرداختیم تا بتوانید هزینه های ساخت خانه خود را کنترل کنید.

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل پیش فروش آپارتمان در اصفهان، انواع تهاتر ملک با مصالح ساختمانی در کل کشور، مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید فروش آپارتمان در اصفهان، خرید فروش خانه ویلایی در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.