رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

متراژ مناسب خانه در دهه‌ های اخیر برای خانواده ها چقدر است؟

متراژ مناسب خانه برای زوج ها و همچنین برای خانواده ها متفاوت می باشد. امکان زندگی کردن یک خانواده بزرگ در یک سوییت نقلی به آسانی ممکن نیست، زیرا فضای استاندارد برای سکونت این تعداد از اعضا به درستی رعایت نشده است. می دانید که این روزها شاخص اصلی خرید ملک برای قشر ضعیف و متوسط، میزان سرمایه ای است که با پس انداز و وام جمع آوری شده‌است. اما اغلب افراد به دلیل عدم نادانی به سراغ خرید ملک هایی می‌ روند که مناسب آن ها نیست.

مثلا وجود دارند زوج‌ های جوانی که با زحمت خانه های بزرگی را خریده و یا اجاره کرده‌ اند و بعد از مدت ها متوجه شده اند که برایشان مناسب نمی باشد. از طرف دیگر ممکن است بعضی توانایی داشته باشند و فکر کنند که با دو فرزند می‌ توانند در یک خانه ۴۰ متری زندگی کنند. اما بعد از خرید آن خانه با سختی هایی روبه رو می شوند.

ما در این مقاله قصد داریم مطالبی را درمورد متراژ مناسب خانه برای خانواده های بزرگ و کوچک را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. امیدواریم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مطالعه
ارزان ترین مناطق تهران برای خرید خانه کجاست؟

زوج های جوان

قیمت اجاره و خرید مسکن در سال‌ های کنونی رشد چشم گیری داشته است و این روند رشد موجب شده است تا توانایی خرید خانه برای طبقات ضعیف و متوسط به کمترین حد ممکن برسد. زوج‌ های جوانی که قصد دارند زندگی زیبای خود را زیر یک سقف شروع کنند آنها مجبورند روی رویای خود مثل داشتن خانه بزرگ خط بکشند و به ناچار یک خانه کوچک را انتخاب کنند.

واقعیت ها نشانگر این است که مشکلات یک سوییت نقلی برای زوج های جوان کمتر از یک خانه بزرگ می باشد. همچنین جالب است بدانید که در این زمان پیدا کردن یک خانه با متراژ مناسب کار بسیار سختی است و نیاز به بررسی بیشتر دارد.
young couple buying new house handshaking with realtor in agreement - متراژ مناسب خانه در دهه‌ های اخیر برای خانواده ها چقدر است؟

خانواده ‌های بزرگ

در استاندارد فضای مسکونی طراحی و معماری آن در نظر گرفته‌می‌شود. استاندارد فضای مسکونی دارای یک‌ رشته بنیادی‌است که در مدل‌سازی واحدهای مسکونی مثل خانه‌‌ های بزرگ و سوئیت نقلی رعایت می‌ شود. از سوی دیگر هر نقشه ساختمانی هدف خاصی دارد و طبق سلیقه خاصی بنا می‌ شود. فضاهای لازم هر نقشه طبق نوع نیاز و فعالیت مالک طراحی می‌ شود.

فضای بخش‌ های مختلف خانه باید طبق فعالیتی که در خانه انجام می شود و همین طور حجم اثاث ، مبلمان و استانداردهای آن طراحی شود. حجم فعالیت‌ هایی که در خانه انجام خواهد شد و حجم وسایل و مبلمان منزل و استانداردهای آن مدل سازی می شود. استاندارد فضای مسکونی دارای مواردی چون استاندارد‌ طراحی خانه، ابعاد و اندازه مبل ها، قرار گیری فضاها از نظر ارزش و اهمیت و برنامه های فیزیکی می باشد‌‌.
While Moving into A New House - متراژ مناسب خانه در دهه‌ های اخیر برای خانواده ها چقدر است؟

مطالعه
راهنمای سرمایه‌ گذاری در املاک؛مسکن یا اداری؟!

در دهه ۷۰ چه متراژی برای خانواده ها مناسب بود؟

در دهه هفتاد برنامه ریزی هایی برای سروسامان‌دادن به اوضاع مسکن انجام‌شد که باید واحدهای مسکونی نوساز طبق متراژ مناسب آپارتمان یا حداقل مساحت خانه ساخته‌شوند.  همچنین متراژ خانه ها را تا ۷۵ متر کوچک تر کردند برای اینکه خانواده های ایرانی توانایی خرید خانه را داشته باشند که تا نیمه اول دهه هشتاد هم همین برنامه بوده است. در نهایت حداقل متراژ آپارتمان های مسکونی و مساحت خانه‌ ها از ۱۳۲ متر به ۱۲۲ تا ۱۲۵ متر کاهش یافت.

از جانب دیگر مساحت خانه‌ هایی که سپس دولت مسئولیت‌ساختن آن ها را بر دوش گرفت. بر همین اساس حداقل متراژ خانه و آپارتمان ها به ۱۲۸ متر رسید. این مسئله سبب شد خانواده های بیشتر از دو نفر فضای بیشتری برای زندگی داشته باشند. اما از سوی دیگر با افزایش متراژ خانه ها توانایی خرید کاهش یافت.
tropicalhome min - متراژ مناسب خانه در دهه‌ های اخیر برای خانواده ها چقدر است؟
امیدواریم با خواندن‌مقاله بالا اطلاعات مفیدی را کسب کرده‌باشید. اگر نظر یا پیشنهادی در رابطه با متراژ مناسب خانه برای خانواده های بزرگ دارید، می ‌توانید در بخش نظرات بنویسید. همچنین با راهنمایی کارشناسان مجموعه املاک داران می ‌توانید ضمن خرید و فروش خانه و ویلا در اصفهان، در اجاره مسکن نیز استفاده نمایید.

مطالعه
مشکلات املاک بدون پایان کار برای خریداران

مجموعه املاک داران خدمات متعددی در زمنه املاک ارائه می کند که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند.

اما شما از چه روش هایی برای انتخاب خانه هایی با متراژ مناسب استفاده می کنید؟ خوشحال می شویم این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.