رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

مدیریت آژانس املاک کفی و دپارتمانی چه تفاوتی با هم دارند؟

مدیریت آژانس املاک کفی و دپارتمانی چه تفاوتی با هم دارند؟ آیا تصمیم به دایر ساختن یک آژانس املاک دارید؟ پس باید قبل از هر چیز اطلاعات خود درباره انواع آژانس های املاک افزایش دهید.

آیا ترجیح می دهید با تاسیس دفتر املاک کفی شروع به کار کنید یا از همان آغاز در فکر راه اندازی دپارتمان املاک هستید؟ همچنین باید بدانید که آژانس های چه برتری هایی نسبت به یکدیگر دارند و کدامیک متناسب با بودجه اولیه شما می باشد.

در سال های اخیر، املاک دپارتمانی بیشتر مورد توجه و اهمیت مشاوران املاک قرار گرفته است. اما دفاتر املاک سنتی هم مزایای منحصر به خود را دارند. در این مقاله به تفاوت مدیریت آژانس املاک کفی و دپارتمانی می پردازیم. با املاک داران همراه باشید.

تفاوت آژانس املاک کفی و دپارتمانی

انواع دفتر مشاور املاک

در کشور ما، حرفه مشاوره املاک در دو شرایط متفاوت در جریان می باشد. چرا که مشاوران املاک در کنترل امور و اداره کسب و کار خود، دو طرز فکر متفاوت دارند. گروهی از مشاوران املاک به طور سنتی و از گذشته در بازار مسکن مشغول به کار هستند.

آنها معمولا کار خود را از یک دفتر معاملات ملکی کوچک با چند میز و صندلی آغاز نموده اند. به این نوع آژانس ها، آژانس املاک کفی گفته می شود.

و اما در مقابل، یک گروه از مشاوران املاک وارد بازار املاک شده اند که طرز فکری نوین دارند. آنها شرکت بزرگ و فعالی دایر نموده اند و نگاه سیستماتیک به حرفه خود دارند. این دسته از آژانس ها را نیز آژانس املاک دپارتمانی می نامند.

  • بنگاه های سنتی املاک بر اساس فایل های جمع آوری شده از طریق آشنایان به صورت محلی به فعالیت می پردازند. این مغازه های کوچک بسیار با تجربه و مورد اطمینان افراد محل می باشند و مشتری ثابت خود را دارند. از طرفی به دلیل کم بودن هزینه ها، حق الزحمه کمتری نیز از مشتری دریافت می کنند.
  • املاک دپارتمانی به صورت پیشرفته تری مشغول به فعالیت هستند و با توجه به هزینه های بالا، طبیعتا حق کمیسیون بیشتری دریافت می کنند. این نوع آژانس املاک از بخش های زیادی تشکیل شده و یک سازمان بزرگ می باشد.
مطالعه
چرا برند و اسم مشاور املاک نقش مهمی در افزایش درآمد دارد؟

تفاوت مدیریت آژانس املاک کفی و دپارتمانی

تفاوت مدیریت آژانس املاک کفی و دپارتمانی

تفاوت مدیریت آژانس املاک کفی و دپارتمانی در چیست؟ تفاوت اصلی دفاتر املاک سنتی و معمولی با دپارتمان های املاک در ظاهر آنها می باشد. آژانس املاک دپارتمانی یک مجموعه بزرگ تر می باشد که به سبک مدرن مدیریت می گردد.

از طرف دیگر این آژانس های مدرن تعداد کارمندان بیشتری دارند و امکان رشد و پیشرفت برای مشاوران املاک در چنین مجموعه هایی قطعا بیشتر است.

همچنین برای استخدام نیرو به مهارت و سطح علمی آنها علاوه بر تجربه نیز اهمیت می دهند. مزیتی که برای آژانس املاک کفی میتوان ذکر نمود،این است که چنین دفاتری را میتوان با هزینه کمی راه اندازی کرد.

در صورتی که برای دایر ساختن دپارتمان های املاک به بودجه اولیه بیشتری نیاز دارید. در ادامه به توضیح این دو نوع آژانس املاک و نحوه مدیریت آن می پردازیم:

آژانس املاک کفی

از آنجایی که تاسیس آژانس املاک کفی یا همان آژانس های معمولی هزینه کمتری نیاز دارد، معمولا افراد ترجیح می دهند سرمایه خود را برای راه اندازی یک دفتر املاک کوچک در محله خود هزینه کنند. اما این دفاتر مزایا و معایبی دارد که باید پیش از شروع به کار به آنها توجه کنید.

آژانس املاک کفی به تمامی بنگاه های معاملات ملکی اطراف شما گفته می شود که به سبک سنتی اداره می شوند. از آنجایی که این آژانس های املاک سنتی در سرتاسر شهر فراوان هستند، هر یک گستره فعالیت محدود تری دارند.

در واقع چنین دفاتر املاکی، محدوده کوچک تری را در اختیار دارند و تمامی معاملاتی که در آن انجام می شود، مربوط به خیابان های نزدیک به آژانس می باشد.

در نتیجه مشتریان آژانس املاک کفی معمولا ثابت هستند. در صورتی که یک مشتری به بنگاه بیاید و خرید، فروش یا اجاره خانه انجام دهد، تا چند سال آینده مشتری وفادار این آژانس خواهد بود. در حقیقت ساکنین هر محل به آژانسی که در نزدیکی آنها فعالیت می کند، معمولا اعتماد بیشتری دارند.

مطالعه
چرا برند و اسم مشاور املاک نقش مهمی در افزایش درآمد دارد؟

اما از ایرادهایی که میتوان به آژانس املاک کفی گرفت، محدود بودن دایره فعالیت آنهاست. به همین دلیل چنین آژانس هایی قابلیت استخدام کارمندهای کم تری را دارد.

از طرفی هرچند ممکن است کارمندان با تجربه باشند ولی معمولا از قشر آموزش دیده نیستند. همچنین در این آژانس ها، کارمندان کمتر فرصت رشد و توسعه مهارت های خود در زمینه املاک را پیدا خواهند کرد.

از طرف دیگر به دلیل عدم توجه به جزئیات فایل های ثبت شده توسط کارمندان در این آژانس های سنتی، ممکن است کیفیت در نظر گرفته نشود.

آژانس املاک دپارتمانی

و اما آژانس املاک دپارتمانی به یک مجموعه بزرگ گفته می شود که به سبک مدرن خدمات ارائه می دهد. در واقع دقیقا در نقطه مقابل آژانس های سنتی قرار دارد.

شما در دپارتمان املاک یک شرکت بزرگ را اداره می کنید که به سرتاسر شهر خدمات ارائه می دهد. اما در دفاتر سنتی تنها یک مغازه کوچک در محله خودتان را در اختیار دارید.

در چنین آژانس هایی شما تنها به فایل یابی در یک یا چند خیابان منتهی به آژانس محدود نیستید. علاوه بر این که امکان استخدام کارمندان بیشتری را میتوان در دپارتمان های املاک فراهم ساخت، دریافت فایل از مناطق بیشتری نیز امکان پذیر خواهد بود.

بنابراین با داشتن سهم بزرگ تری از بازار املاک، موقعیت رشد و پیشرفت کارمندان را نیز ایجاد می کنید.

بر خلاف آژانس املاک کفی، امکان استخدام نیروی کار بیشتری در این دپارتمان های املاک وجود دارد. البته این نیروها باید در زمینه املاک به کسب مهارت های لازم بپردازند و آموزش کافی در این حوزه دیده باشند.

هرچند تجربه میتواند شما را از سایر رقبا جلو بیاندازد، اما لازم است که تمامی مراحل آموزشی را نیز پشت سر بگذارید.

در چنین آژانس هایی میتوان به خرید و فروش املاک تجاری، اداری، مسکونی بپردازید و یا در زمینه سرمایه گذاری برای دارایی، مشارکت در دادرسی مستاجران، پیمانکاران و آژآنس های بیمه و مدیریت تسهیلات تخصص پیدا کنید.

مطالعه
چرا برند و اسم مشاور املاک نقش مهمی در افزایش درآمد دارد؟

دپارتمان املاک باید به طور مستقیم با موجر و مستاجر ارتباط برقرار کند و باعث اتلاف زمان کمتری از شما گردد. همچنین مسائل مربوط به اجاره خانه و پاسخ به اعتراض های مستاجرین بر عهده آنها می باشد. دپارتمان دردسر روبروی موجر و مستاجر را به حداقل می رساند.

انواع دفاتر املاک

جمع بندی

اغلب افراد تفاوت های عمده بین انواع آژانس املاک را نمی دانند. آنها در بنگاه های معاملاتی کوچک و بزرگ به انجام امور ملکی خود می پردازند ولی تصویر دقیقی از دپارتمان های املاک در ذهن ندارند.

در واقع دپارتمان های املاک از بخش های متعددی تشکیل شده که هر بخش وظیفه مختص خود را بر عهده دارد. در حالی که در آژانس های املاک معمولی، هر مشاور املاک یک مجموعه از وظایفه را باید انجام دهد.

 در دپارتمان های املاک به طور دقیق تری به انجام امور ملکی پرداخته می شود. اما با این وجود نمیتوان منکر کارکرد آژانس های املاک کفی یا سنتی شد.

آژانس املاک معمولی یا کفی با آژانس های املاک دپارتمانی تفاوت های اساسی دارند. اما شما به عنوان یک مشاور املاک باید قبل از راه اندازی دفاتر املاک، از تمامی جوانب کار آگاه باشید.

شما باید با توجه به شرایط و اولویت های خود برای تاسیس هر یک از این آژانس ها اقدام کنید.در این مقاله به توضیح برتری های هر یک از این دفاتر ملکی و تفاوت آنها با یکدیگر پرداختیم.

مجموعه املاک داران خدمات متعددی از جمله خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان و غیره را به شما عزیزان ارائه می کند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.