رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

وکیل املاک و مستغلات و تمام آنچه که باید بدانید

هر فرد حقیقی این امکان را دارد بهترین وکلای املاک را به منظور نوشتن اظهارنامه توسط وکیل برای خود انتخاب کند. بهترین وکیل املاک و مستغلات فردی است که در دعاوی حقوقی و کیفری مربوط به املاک و مستغلات متخصص است و به شکل کاملا حرفه ای و تمام و کمال از موکل خود دفاع کند.

برای مطالعه بیشتر درباره این موضئع اینجا کلیک کنید.

وکیل املاک باید تجربه کافی در زمینه دعاوی ملکی و نوشتن اظهارنامه توسط وکیل را داشته باشد. در تعداد زیادی از موارد دعاوی که به املاک ربط دارند بسیار پیچیده، مهم و پر هزینه هستند؛ پس آشنایی با قوانین امری بسیار ضروری است.

در نهایت وکیل املاک باید حتما متخصص، کاردان و با تجربه باشد. تا این امکان را داشته باشد با دانایی کامل نسبت به قوانین و با رسیدگی کردن همه زاویه های پرونده، گره‌های قانونی را حل کند و مانع نادیده گرفته شدن حقوق موکل خود شود. اما وکیل املاک دارای چه خصوصیاتی است؟ چطور باید به وکیل ملکی اعتماد کرد؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید بیشتر با خصوصیات یک وکیل املاک خوب آشنا شوید.

املاک و مستغلات چیست؟

به تمامی اموال غیر منقول املاک و مستغلات گفته‌می‌شود. همیشه این ترکیب به منظور اشاره به زمین و ساختمانی که روی آن ساخته‌شده‌است به کار می رود. 5 نوع املاک و مستغلات شامل مسکونی، تجاری، صنعتی، زمین خام، کاربری و ویژه وجود دارد.

فرق املاک و مستغلات

املاک، یک کلمه عربی بوده به معنی جمع ملک است. مستغلات نیز به معنی بنا و ساختمانی که روی زمین ساخته‌شده می گویند. اصولا این دو واژه یک معنا و مفهوم دارند و در عرف استعمال می شوند. به عنوان مثالی دیگر، به ساخته دائمی که روی زمین است مثل خانه ها و آپارتمان ها املاک و مستغلات می ‌گویند. وکیل مستغلات، وکیلی است که در زمینه مسائل حقوقی امور مربوط به املاک اقدام به ارائه خدمات حقوقی وکالت و مشاوره حقوقی می کند. وکیل املاک باید از علم کافی و تجربه لازم در زمینه امور حقوقی املاک برخوردار باشد تا بتواند با ارائه راهنمایی جامع، کامل و کاربردی مسائل حساس و پیچیده حقوقی ملکی را حل و فصل کند. اگر می خواهید با وکیل املاک و مستغلات صحبت کنید، می توانید  به وسیله خطوط دفتر با ما  در تماس باشید.
وکیل املاک

وکیل املاک چه ویژگی ‌هایی دارد؟

وکیل مجرب ملک باید با قوانین، آیین‌نامه‌ ها و رویه قضایی آشنایی کامل داشته باشد. همچنین با جمع‌ آوری کردن دلیل های کافی به رفع ابهامات کمک کند و از بوجود آمدنِ هر مشکل مادی و معنوی احتمالی پیشگیری کند.

ملک مشاع چیست؟

مال مشترک یا مال مشاع ملک های قانونی هستند که دو یا چند مالک دارند. مال های مشاع معمولا به شکل وثیقه مابین دو طرف توافق نامه توزیع سند نوشته می شود. مثلا، 2 نفر قرارداد خرید یا انتقال برای معامله و غیره را دارند، متناسب با آن سند به سهم درخواست شده یا توافق شده عمل می‌ کنند. به عنوان مثالی دیگر، به این صورت که اگر فردی ۴ ملک داشته باشد، دو عدد از آنها به فرد دیگری تعلق می گیرد و این دو نفر با هم مالک این املاک هستند.

مطالعه
متراژ مناسب خانه در دهه‌ های اخیر برای خانواده ها چقدر است؟

یک نمونه دیگر مثل خانه بین وراث متوفی سهم الارث محسوب می شود. اینگونه که اگر فرد سه پسر دارد باید ارث بین آن ها به طور یکسان تقسیم شود. املاک مشترک به املاک مستند محدود نمی شوند و امکانات مسکونی، تجاری و اداری مثل راه پله ها، پشت بام ها، حیاط خانه دارد که بین همه صاحب های املاک و اسناد دسته بندی یا پخش می شود.
وکیل املاک

چطور می توان به وکیل ملکی اعتماد و اطمینان کرد؟

از دیگر راه ها برای تشخیص دادنِ وکیل کاربلد و باتجربه در زمینه املاک و مستغلات، سطح تجربه آن است. تجربه وکیل در زمینه املاک و مستغلات باعث می شود که در تمام دعاوی که به املاک و مستغلات مربوط می‌ شود موفق باشد. وکیل مربوطه باید با قوانین و مقررات مربوط به آرا، وحدت دیوان عالی کشور، دادگاه، عدالت اداری و دیدگاه های حقوقی دادگستری آشنایی کامل و کافی داشته باشد.

وکیل مستغلات چه خدمات و چه کمکی می تواند انجام دهد؟

زمانی که اختلافی به وجود بیاید، وکیل املاك و مستغلات سعی می‌ کنند دعوی طرح کند. همچنین این امکان را دارد در مودهایی مثل اثبات مالکیت، تنظیم قرارداد به مشتری ها کمک کنند. وکلای املاک و مستغلات برای معماله هایشان از بوروکراسی در خرید و فروش و حمایت می کنند. همچنین این امکان را دارند طریقه دریافت وام، برداشت و تبدیل آن به پول را پیگیری و بررسی کنند.

بعضی از وکیل ها تنها در محدوده خاص جغرافیایی (استان یا شهر) مشغول به فعالیت هستند. مثلا وکیل ملکی خوب در تهران مشخص است که فقط در تهران کار می‌ کند. وکلای دادرسی از جمله تخلیه مال به وسیله مستاجر، سرقفلی شناخته می شوند و این امکان را دارند در این زمینه از طرف حقوق خود در دعوا از جانب مشتری دفاع کنند. از سوی دیگر اگر آنها قصد داشته باشند از خدمات وكیل در چارچوب قانونی استفاده كنند، این امکان را دارند که از بسیاری مشكلات حقوقی در آینده جلوگیری کنند.

مشاوران املاک

مشاوران املاک و مستغلات کسانی هستند که به شما این امکان را می دهند هر زمانی بخواهید بتوانید در مورد معاملات املاک و مستغلات با آن ها مشورت کنید. این خدمات به وسیله تعداد زیادی از دفاتر حقوقی ارائه می شود. وکلا این امکان را دارند املاک و مستغلات و خدمات املاک و مستغلات را به شخص های حقیقی و حقوقی ارائه دهند و شرایط متفاوتی را ارزیابی کنند. این کار از بروز هرگونه مشکلی به ویژه در سرمایه گذاری های سنگین، املاک خریداری‌شده از طریق متولیان و فروش وام جلوگیری خواهد کرد.

مشکلاتی که در حوزه ملک با آن مواجه می شویم

اگر می خواهید سرمایه گذاری یا خرید ملکی داشته انجام دهید، لازم است قبل از اینکه اقدامی انجام دهید با وکیل ملکی مشورت داشته باشید و از آن راهنمایی بگیرید. با این کار می توانید یک انتخاب درست و صحیح انجام دهید و قراردادی را تنظیم کنید که حق و حقوقتان در آن حفظ شود. حتی اگر بعد از رو به رو شدن با مشکلات بعد از خرید و مشارکت ملکی این امکان را دارید با داشتن یک وکیل با تجربه اقدام های قانونی لازم را انجام دهید. سپس با استفاده از مفاد خود قرارداد و مفاد قانونی امکان شکایت و گرفتنِ حق خود را داشته‌باشید.

مطالعه
راه ‌اندازی شعبه آژانس املاک چه پیش نیازهایی دارد؟

بهترین راه برای عبور از این مشکلات در حوزه املاک

بهترین راهی که برای عبور از این مسائل وجود دارد، داشتن وکیل ملکی کار بلد و متخصصی است که به قانون آشنایی کامل و تجربه کافی در زمینه پرونده های که به ملک و املاک مربوط می‌شود را داشته باشد. چرا که وکیل ملکی کاربلد بر تمام قانون های ملکی مسلط است و به اکثر پیچیدگی ها و تبصره ها آشنا است. وکیل ملکی خوب در کمترین زمان شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند و هزینه های شما خیلی کمتر می شود. وکیل املاک این امکان را دارد ریسک شکست را برای شما کمتر کند و از همه مهم تر شما وقت و انرژی خود را در دادگاه ها هدر نمی دهید.

مزایای استخدام وکیل ملکی

خلاصه ای از مزایای یک وکیل املاک به شرح زیر است:

  • یک وکیل مجرب شرایط قانونی قرارداد خرید یا فروش را به صورت کامل به شما توضیح می دهد. مواردی مانند چگونگی تسلیم شدن در برابر شرایط طرف مقابل، به طوری که هیچ گونه ضرری به شما وارد نشود یا تسلط بر اموال.
  • هر گونه نقص عنوانی را به شما می‌گوید و چگونگی از بین بردنِ نقص آن را نیز به شما نشان می ‌دهد.
  • هر نوع معاهدات، منافع، خدمات و تمام وظیفه ها در مورد ثبت اموال را ارزیابی می‌ کند.
  • اکثر اسناد مورد نیاز برای خانه را فراهم می کند.
  • شروط وام مسکن را به شما توضیح می دهد و با وام دهنده به مذاکره می پردازد تا در صورت لزوم آن ها را تغییر دهد.
  • بدهی مالیاتی که به خرید یا فروش املاک و مستغلات ربط دارند را بررسی و محاسبه می‌کند.

وکالت نامه چیست؟

وکالت از نظر ماهیتی، عقدی مجاز و جایز است و با فوت یکی از طرفین دیگر، هیچ اعتباری نخواهد داشت. حتی اگر چند بار انتقال پیدا کرده باشد. بنابراین قبل از انجام دادنِ معامله حتما باید به دفتر خانه ای که وکالت نامه را صادر کرده، بروید. یا با آن جا تماس بگیرید و از اصالت وکالت نامه اطمینان حاصل کنید. امکان دارد وکیل عزل شده، انصراف داده یا موکل آن فوت کرده باشد که با وجود این شرایط وکالتنامه هیچ اعتباری ندارد. همچنین این امکان را دارید درست بودن و اعتبار وکالتنامه هایی که در کنسولگری های ایران در خارج از کشور تنظیم شده است را به وسیله وزارت خارجه بررسی کنید.
وکیل املاک

شرایط قانونی برای وکیل

همان طور که فرد موردنظر نباید ممنوع المعامله باشد و به بلوغ عقلی رسیده باشد، این مسئله در مورد بهترین وکیل متخصص امور ملکی نیز وجود دارد و وکیل باید بلوغ عقلی داشته باشد. برعکس اگر خود شخص ورشكسته يا ممنوع المعامله شده‌باشد، اعمال حقوقی وكيل نیز بي اعتبار است. مگر اینکه وكيل مورد نظر هيچ نوع ممنوعيتي نداشته‌باشد.

وکیلی که به منظور فروش ملک اقداماتی انجام می دهد باید دارای وکالتنامه معتبر باشد. همچنین حتما باید در وکالت نامه مشخصات ملکی که قرار است به فروش برسد، نوشته شود. اگر در وکالتنامه موضوع و مشخصات ملکی که می خواهد به فروش برسد نوشته نشده باشد؛ پس لازم است، در متن وکالتنامه نوشته شود که کاربلدترین وکیل دعاوی ملکی حق فروش کلیه املاک موکل خود را دارد. از انجام معامله به وسیله وکالتنامه های کلی که به اموال منقول و غیرمنقول موکل ربط دارد یا اینکه موکلین افراد مختلفی مثل وراثتی و شراکتی باشند، خودداری شود.

مطالعه
تزئین نمای بیرونی ساختمان با گیاهان

مورد هایی که در متن وکالتنامه باید به آن ها توجه کنید

در متن وکالتنامه باید موضوع حد و حدود اختیارات وکیل متخصص امور ملکی مشخص باشد. برای درک بیشتر، امکان دارد که شخصی از سوی کسی وکالت داشته‌باشد و این وکالت تنها به منظور انجام امور اداری آن ملک به شخص مورد نظر داده‌شده باشد. در متن وکالت نامه باید علاوه بر حق فروش، حق اخذ، مطالبه وجه و ثمن معامله هم وجود داشته باشد. اگر در متن وکالت نامه حق اخذ ثمن قید نشود و فقط حق فروش نوشته شده باشد، در زمان پرداخت وجه به وکیل، پرداخت وجه به مالک بر عهده خریدار خواهد بود. به این معنا که وکیل این امکان را دارد در مورد فروش ملک تصمیم گیری و اقدام کند. ولی مبلغ حاصل از فروش ملک باید بدست خود موکل برسد.

موارد حقوقی در رابطه با وکالتنامه

در صورتی که شما به فردی وکالت بلاعزل در فروش و نقل و انتقال داده‌باشید، دیگر این امکان را ندارید نسبت به معامله صورت گرفته از سوی آن اعتراض داشته باشید. مگر اینکه عدم رعایت مصلحت از سوی او را اثبات کنید. اگر شما ملك را به وكيل نفروخته باشيد، می توانید مبلغ فروش ملک را از وکیل دریافت کنید. همین طور شاید این کار وکیل دعاوی ملکی، کاری مانند خیانت در امانت باشد و قابل شکایت در دادگاه خواهد بود. بهتر است قبل از اینکه شکایت کنید، اظهارنامه ای به شخص وکیل متخصص دعاوی ملکی بفرستید و از او بخواهید که وجه مورد نظر را پرداخت کند.

نتیجه گیری

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم کلیه امور حقوقی مربوط به املاک در حوزه فعالیت وکیل املاک و مستغلات است. یک وکیل املاک دانش حقوقی بسیار زیادی در مورد امور حقوقی، قراردادهای املاک، چگونگی تنظیم و تدوین آن ها دارد. همچنین می تواند در قرارداد خرید و فروش املاک، قراردادهای مشارکت در ساخت و قراردادهای دیگری در زمینه املاک فعالیت کند. بنابراین باید بگوییم که حوزه تخصصی فعالیت وکیل املاک دعاوی ملکی است.

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.