رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

چگونه در صنعت ساختمان بازاریابی کنیم؟

امروزه بازاریابی یکی از رایج ترین ترفندها به منظور افزایش فروش کسب و کارهای مختلف است. بنابراین می توان با صرف هزینه در زمینه بازاریابی، کسب درآمد بیشتر در آینده را تضمین نمود. شما هم اگر می خواهید از رقبا پیشی بگیرید، بایستی توسط تبلیغات و بازاریابی به شیوه های مختلف مثل سایت ها، تیزرهای تبلیغاتی، بیلبوردها، هدایای تبلیغاتی و غیره روی بیاورید. با املاک داران همراه باشید تا درباره بازاریابی در صنعت ساختمان بیشتر بدانید.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

برای بازاریابی در صنعت ساختمان نباید بی گدار به آب بزنید. سعی کنید قبل از انجام هر گونه تبلیغات با یک تیم متخصص مشورت کنید و تاثیر بازاریابی بر روی حرفه خود را بررسی نمایید. به منظور کاهش میزان ریسک و افزایش احتمال موفقیت پروژه، باید دیدگاه استراتژیک و برنامه های بلند مدتی را داشته باشید.

بازاریابی و صنعت ساختمان

روش صنعتی سازی ساختمان می تواند منجر به افزایش تولید و بهره وری در این زمینه شود. در واقع می تواند شیوه های سنتی را پشت سر گذاشته و در مدت زمان کوتاه با رعایت کامل استانداردهای سازه ای، واحدهای ساختمانی زیادی را در یک زمان بندی مشخص و منظم ساخت. در نتیجه شرکت های ساختمانی قادر خواهند بود که در مدت زمان کم با رعایت استانداردها و عدم اتلاف مصالح، تولید خود را افزایش دهند.

کافیست به شیوه صحیح برای بازاریابی و تبلیغات در این زمینه بپردازید و به مخاطب زیادی دسترسی پیدا کنید. تبلیغات به هر نحوی نمی تواند تاثیر گذار باشد و باید به یک سری اصول اهمیت دهید. چنانچه در مسیر درست گام بردارید، فعالیت ساختمانی شما می تواند موفق شود. در ادامه به مراحل برنامه ریزی یک بازاریابی موفق برای صنعت ساختمان می پردازیم:
market5 - چگونه در صنعت ساختمان بازاریابی کنیم؟

۱.اهداف خود را تعیین کنید.

اولین کاری که هنگام تهیه برنامه بازاریابی برای یک شرکت ساختمانی باید انجام دهید، تعیین اهداف است. نداشتن اهداف برای برنامه بازاریابی مثل یک سفر بدون مقصد است. ممکن است در طول راه این سفر با مکان های جذابی مواجه شوید ولی آیا واقعا می خواهید فقط به شانس تکیه کنید؟ در مورد آنچه می خواهید با برنامه بازاریابی به دست آورید، فکر کنید. آیا می خواهید برند سازی کنید؟ می خواهید پروژه های بیشتری داشته باشید؟ درآمد فروش خود را افزایش دهید؟ یا به افزایش ترافیک وب سایت فکر می کنید؟ می خواهید فالورهای بیشتری در فضای مجازی داشته باشید؟

اهداف واقع بینانه برای برنامه بازاریابی خود تعیین کنید و یک استراتژی برای رسیدن به اهداف خود ارائه دهید. وضعیت بازار را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید کجا می توانید سرمایه گذاری نمایید. هر چه داده های بیشتری جمع آوری کنید، برنامه بازاریابی شما جامع تر خواهد بود.

۲. مخاطب هدف خود را بشناسید.

تیم بازاریابی شما باید همواره مخاطب هدف شما را به یاد داشته باشد. برای این که بدانید مخاطب هدف شما کیست، سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • شرکت ساختمانی شما به دنبال چه پروژه هایی است؟ خصوصی، دولتی، مسکونی، تجاری یا غیره.
 • چه روش بازاریابی مد نظر شماست؟
 • مخاطب هدف شما چه میزان بودجه دارد؟

شناسایی این عناصر کلیدی به شما کمک می کند تا پیام بازاریابی کمپین های تبلیغاتی خود را مشخص نمایید. اگر می خواهید خریدار بالقوه را به خریدار واقعی تبدیل کنید، باید توضیح دهید که چگونه خدمات شما می تواند مشکلات آن ها را حل کند.

۳.بودجه خود را مشخص کنید.

مرحله بعدی برای برنامه ریزی بازاریابی در صنعت ساختمان، تعیین بودجه است. شما باید با توجه به جامعه آماری حرفه خود در کشور، درصدی از درآمد را به بازاریابی و تبلیغات اختصاص دهید. توجه داشته باشید که بودجه بازاریابی شما باید موارد زیر را تحت پوشش قرار دهد:

 • هزینه تبلیغات
 • ابزار بازاریابی
 • حقوق تیم بازاریابی
 • راه اندازی و سئو وب سایت
مطالعه
انواع وام و تسهیلات مسکن

بسیار مهم است که فعالیت بازاریابی خود را به اندازه بودجه تعیین شده ادامه دهید. اگر بیشتر از بودجه هزینه کنید، باید از درآمد شرکت ساختمانی خود بزنید. و این اصلا خبر خوبی برای سرمایه گذار یا رئیس شرکت نخواهد بود.

همچنین تلاش های بازاریابی شما باید بازده قابل قبولی داشته باشد. بنابراین روش های بازاریابی را امتحان کنید که از تاثیر مثبت آن بر سود شرکت مطمئن باشید. اگر در این زمینه بی احتیاطی کنید، ممکن است بودجه خود را هدر دهید.
market2 - چگونه در صنعت ساختمان بازاریابی کنیم؟

۴.رقبا را آنالیز کنید.

اگر به رقبای خود توجه نکنید، میدان را به آن ها واگذار خواهید کرد. بسیار ساده است! بخشی از برنامه بازاریابی در صنعت ساختمان بایستی شامل بررسی ابتکارات بازاریابی رقبا و مشاهده پیام ارسالی آن ها به دنیا باشد. تجزیه و تحلیل رقبا می تواند تفاوت زیادی در اتخاذ تکنیک های بازاریابی شما ایجاد کند.

با شناسایی رقبای برتر خود آغاز کنید و وبسایت آن ها را ارزیابی نمایید. در مورد محتوی و تبلیغات پولی آن ها نیز تحقیق کنید. با این موارد می توانید متوجه شوید که آن ها در چه موقعیتی قرار دارند و چه پیام بازاریابی را انتقال می دهند. در نتیجه می توانید اقدامات بازاریابی متقابلی را برنامه ریزی کنید. به طور مثال، اگر متوجه شدید آن ها کلمات کلیدی خاصی را در تبلیغات پولی خود هدف قرار داده اند، می توانید همین کار را انجام دهید.

۵.وب سایت خود را بهینه سازی کنید.

هنگام ارائه یک طرح بازاریابی برای یک شرکت ساختمانی، بهینه سازی وب سایت یکی از بهترین راه ها برای ایجاد ترافیک ارزشمند است. مردم باید بتوانند در عصر دیجیتال، وب سایت شما را به راحتی پیدا کنند. آمار نشان می دهد که ۸۸ درصد از مردم قبل از دریافت هر گونه خدمات، به صورت آنلاین تحقیق می کنند. اگر نتوانند وبسایت شما را پیدا کنند، خدمات دیگری را جایگزین خواهند کرد.

مطمئن شوید که تیم بازاریابی شما به سئو سایت شما اهمیت می دهد. برای این کار باید:

 • باید بدانید که شرکت ساختمانی شما با چه کلمات کلیدی می خواهد رتبه بگیرد؟
 • باید از آلت تگ ها استفاده کنید.
 • به صورت ثابت به انتشار محتوای مرتبط بپردازید.
 • مطمئن شوید که هیچ خطای ۴۰۴ و یا لینک خراب در سایت شما وجود نداشته باشد.
 • توضیحات متا خود را بهینه سازی کنید.

همچنین می توانید با تمرکز بر استراتژی سئوی محلی، سئو سایت خود را تقویت کنید. در واقع سئو محلی به کسب و کارهای محلی اجازه می دهد تا سرویس های خود را به مشتریان محلی نشان دهند. بنابراین اگر کسی سرچ کند ” شرکت های ساختمانی نزدیک من”، شما می توانید با کمک سئو محلی در آن رتبه بگیرید. چندین راه برای تقویت سئو محلی وجود دارد از جمله:

 • راه اندازی فهرست google my business
 • متقاعد ساختن مشتریان برای نظر دادن درباره فعالیت های ساختمانی شما
 • ایجاد محتوای منحصر به فرد برای منطقه شما

اگر وب سایت خود را به درستی بهینه سازی کنید، و به طور دائم محتوای مرتبط پست نمایید، گوگل به شما پاداش قابل ملاحظه ای خواهد داد. هر چه وب سایت شما بازدید بیشتری داشته باشد، افراد می توانند به خدمات شما دسترسی پیدا کنند.

۶.برای بازاریابی ارگانیک برنامه ریزی کنید.

بازاریابی ارگانیک یک استراتژی بازاریابی فوق العاده ارزشمند است که اگر به درستی انجام شود، می‌تواند باعث برندسازی و رشد کسب و کار ساختمانی شما گردد. بازاریابی ارگانیک به معنای ایجاد ترافیک برای سایت به طور طبیعی است. در واقع لزومی ندارد شما برای این فعالیت ها هزینه کنید.

بازاریابی ارگانیک شامل وبلاگ نویسی، ایجاد اکانت های جذاب در فضای مجازی، انتظار کیس استادی، انتشار پست میهمان در وب سایت شما، استفاده از هشتگ ها در شبکه های اجتماعی برای افزایش دسترسی به شما می شود.

این نوع بازاریابی برای بازدهی بلند مدت و رشد کسب و کار صنعت ساختمانی ضروری است. به طور مثال، پست مطلب به طور دائم در وبلاگ ساخت و ساز به گوگل این پیغام را می دهد که شما یک مرجع در این فضا هستید. بنابراین بازدید شما افزایش می یابد. هر چند بازاریابی ارگانیک از اهمیت بالایی برخوردار است ولی ایجاد آن زمان می برد. این قطعا یک استراتژی بلند مدت است که ممکن است سال ها یا ماه ها برای دستیابی به اهداف بازاریابی طول بکشد. به همین دلیل است که باید به عنوان یک استراتژی مکمل استفاده شود نه یک استراتژی انحصاری!
market4 - چگونه در صنعت ساختمان بازاریابی کنیم؟

مطالعه
از قوانین نمای ساختمان چه می دانید؟

۷.در تبلیغات پولی سرمایه گذاری کنید.

تبلیغات پولی می تواند به سرعت شما را به نتایج دلخواهتان که در کمپین های بازاریابی به دنبال آن هستید برساند. این نوع تبلیغات همان طور که از نامش پیداست، یک استراتژی است که شما را ملزم می کند تا برای قرار گرفتن در معرض دید عموم هزینه کنید. تبلیغات سنتی ( تبلیغات تلویزیونی، رادیویی، و یا روزنامه ها) نوعی تبلیغات پولی به شمار می روند. اما بسیاری از شرکت ها تبلیغات دیجیتال پولی را ترجیح می دهند.

به این خاطر که آمار نشان می دهد این نوع تبلیغات نسبت به تبلیغات ارگانیک بازدهی بهتری دارند. به طور کلی شما اگر برای دریافت کلیک بیشتر بر روی لینک سایت خود هزینه کنید، احتمال بازگشت سرمایه اولیه بیشتر خواهد بود. هنگام برنامه ریزی برای تبلیغات پولی به عنوان بخشی از برنامه بازاریابی در صنعت ساختمان، روی موارد زیر سرمایه گذاری کنید:

 • تبلیغات فیسبوک
 • تبلیغات گوگل
 • اینستاگرام
 • تبلیغات یوتیوب
 • و…

البته قبل از هر گونه سرمایه گذاری روی این تبلیغات، تحقیق کنید. در صورتی که کلمات کلیدی و مخاطب نادرست را هدف قرار دهید، می تواند باعث هدر رفتن بودجه تبلیغاتی شما شود. مطمئن شوید که مخاطب هدف شما در چه پلتفرمی بیشتر فعالیت می کند و کمپین های هدفمندی ارائه کنید که نیاز آن ها را برطرف نماید. زمانی که تبلیغات پولی به درستی انجام شود، می تواند نتایج سریع و پر بازدهی را برای شما رقم بزند.

۸.مشتریان را با بازاریابی رسانه های اجتماعی درگیر کنید.

یکی از روش های بازاریابی که پیمانکاران معمولا آن را نادیده می گیرند، بازاریابی دیجیتال و شبکه های اجتماعی است. در واقع آمار نشان می دهد که اغلب مشتریان شما در سال های آتی از طریق رسانه های اجتماعی شما را پیدا خواهند کرد. پس باید اعتماد آن ها را جلب نموده و با فعالیت در رسانه های اجتماعی موفقیت خود در آینده را تضمین کنید.

اگر برای کسب و کار ساختمانی خود در رسانه های اجتماعی بازاریابی نکنید، شما فرصت برندسازی و بدست آوردن مشتریان جدید را از دست خواهید داد. آمار نشان می دهد که کاربران وب در حال حاضر حدود ۱۴۲ دقیقه در روز را در شبکه های اجتماعی و پلتفرم های پیام رسان می گذارنند. اگر می خواهید به مخاطب دسترسی پیدا کنید و برند خود را معتبر سازید، باید روی استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی نیز تمرکز نمایید.

نکته مهمی که باید در مورد این نوع بازاریابی به خاطر بسپارید، این است که نمی توان برای همه افراد نسخه یکسان پیچید. این بستگی به مخاطب هدف شما دارد و این که از چه پلتفرمی بیشتر استفاده می کنند. چه نوع محتوایی را در چه زمانی باید پست کنید. تحقیق کنید تا بفهمید مخاطب هدف شما بیشتر در چه پلتفرمی فعال است. همچنین از بازاریابی ویدئویی در رسانه های اجتماعی نهراسید. ویدئو همچنان یک نوع محتوای محبوب می باشد.

۹. به بازاریابی ایمیلی روی بیاورید.

برای بازاریابی در صنعت ساختمانی بایستی از تمامی راه های ارتباطی استفاده کنید. ایمیل یکی از این کانال های ارتباطی موثر در کسب و کار ساختمانی به شمار می رود. بازاریابی ایمیلی به دلیل بازدهی خوب معروف است. اما برای دریافت این بازده باید یک سری استراتژی در نظر بگیرید. یکی از راه های انجام این کار، تقسیم بندی لیست ایمیل می باشد. در اینجا به چند نمونه از طبقه بندی هایی که می توانید استفاده کنید، می پردازیم:

 • شرکت هایی که تابحال با آن ها همکاری نکرده اید
 • مشتریان قبلی که ممکن است پروژه های جدید داشته باشند
 • مشتریان فصلی
 • و…
مطالعه
نمونه متن واگذاری ملک به فرزند

با این نوع تقسیم بندی می توانید تلاش های بازاریابی ایمیلی خود را هدفمند سازید و بر داده هایی نظیر میزان کلیک ها، میزان گفت و گو ها و غیره نظارت داشته باشید. اگر هر یک از آن ها قادر به برآورده ساختن اهداف بازاریابی ایمیلی شما نیستند، میتوانید استراتژی خود را تغییر دهید.

۱۰. به دنبال موفقیت باشید.

تهیه یک برنامه بازاریابی برای شرکت ساختمانی کمی زمان بر است. شما باید مطمئن شوید که این برنامه مفید واقع خواهد شد. بهترین راه این است که یک سری شاخص های کلیدی برای ابتکارات بازاریابی تعیین کنید. شاخص های کلیدی مهم که موفقیت شما را تضمین می کنند عبارتند از:

 • ترافیک هفتگی وبسایت در هر هفته
 • هزینه لازم برای هر کانال ارتباطی
 • و…

شرکت ساختمانی شما باید یک سری اهداف بازاریابی تعیین کند و به کمک شاخص های کلیدی به سنجش این تلاش ها و فعالیت های بازاریابی بپردازد. مطمئن شوید که این شاخص ها باعث رشد کسب و کار ساختمانی شما خواهد شد. اما نباید آن ها را فراتر از واقعیت انتخاب کنید و تمامی اهداف بایستی امکان پذیر باشند. قطعا نمی خواهید اهداف شما غیر معقول باشند و تیم بازاریابی در صورت عدم تحقق احساس شکست کند!
market3 - چگونه در صنعت ساختمان بازاریابی کنیم؟

نکات مهم درباره بازاریابی ساختمانی

شما به عنوان یک پیمانکار یا مدیر پروژه ساختمانی بایستی حرفه ای باشید تا به موفقیت برسید. در واقع موظف هستید پروژه را به موقع و درست تحویل دهید و تمامی استانداردهای کیفی را در نظر بگیرید. حرفه ای بودن خود را از طریق کیفیت کاری، معرفی بهترین تجهیزات و تیم کاری، رعایت اصول ایمنی و انجام دادن تمامی کارها به نحو احسن ثابت کنید.

سعی کنید مخاطب خود را لحظه به لحظه از موفقیت ها و دستاورد های خود در پروژه های در حال اجرا با خبر سازید. برای این منظور می توانید از محتوای ویدئویی در رسانه های اجتماعی و یا رپورتاژ استفاده کنید. این مسئله می تواند به مشتری اطمینان بدهد که شما همواره مورد اطمینان افراد زیادی هستید. بنابراین برای پروژه های آتی شما را انتخاب خواهند کرد.

همچنین سعی کنید یک لوگو تجاری به یاد ماندنی و موثر برای برند خود طراحی کنید. طراحی این لوگو را به افراد کاردان بسپارید. این لوگو باید در تمامی بروشور ها، کارت ویزیت ها، وب سایت شرکت و غیره استفاده شود. این مسئله می تواند به برند سازی و تقویت روند بازاریابی شما کمک شایانی کند.

سعی کنید آگاهی مردم را در رابطه با خدمات خود، تجهیزات موجود در بازار و تخصص های مختلف افزایش دهید. آن ها باید بدانند که چگونه برای پروژه های خود پیمانکار بگیرند و به چه کسانی اعتماد کنند.

جمع بندی

شرکت های ساخت و ساز و به طور کلی صنعت ساختمان اگر بخواهند از رقبا متمایز باشند، باید فعالیت های بازاریابی خلاقانه و استراتژیک ارائه کنند. این تلاش های باید منجر به ایجاد سه چیز شود: برندسازی، جذب پروژه های جدید، و اثبات ارزشمندی خود به دنیا. بنابراین اگر فعالیت های بازاریابی در صنعت ساختمان شما به این سمت و سو می رود، مطمئنا می توانید در آمد خوبی کسب کنید. در این مقاله به توضیح مراحل برنامه ریزی برای یک بازاریابی در صنعت ساختمان پرداختیم.

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل پیش فروش آپارتمان در اصفهان، مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.