رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

ازدواج به خاطر پول درست است یا خیر؟

ازدواج به خاطر پول

ازدواج بخاطر پول، بازی با زندگی دیگران است. یکی از هدف های پوچی که امروزه بسیاری از اشخاص به دنبال آن هستند ازدواج به خاطر مال و ثروت شخص مقابل است که حال بخاطر پدرش و خانواده اش بوده و یا چه بخاطر خودش.
مقاصد ازدواج بسیار معلوم و واضح است. اهدافی مانند حس خشنودی و رسیدن به ارامش درونی، لمس احساس خوشبختی و همینطور ارامش حس جنسی به میزان متداول و از این دست هدف ها میباشد و اهدافی مانند به پول رسیدن و یا تنها ارضاء میل جنسی و فرار از خانواده اهدافی پوچ بوده و سرانجامی خوش را در پی ندارد.

ازدواج به خاطر پول زن

 

ازدواج بـه خـاطر پـول بـدون در نظر گـرفتن سـایر معیارهای منطقی در انتخاب هـمسر مـی تواند یـکی از علل عدم موفقیت در زندگی مشترک باشد.

یکی از مقاصد پوچی که امروزه بسیاری از اشخاص به دنبال آن هستند ازدواج بخاطر مال و ثروت شخص مقابل است که حال بخاطر پدرش و خانواده اش بوده و یا چه بخاطر خودش.

هنگامی که ازدواج برای پول را مطرح می کنیم درواقع دختر و پسر هم نمیشناسد، آنان با پول طرف مقابل ازدواج کرده و هیچگاه عشق و علاقه ای بین آن ها نبوده و نخواهد بود و با کوچکترین تزلزلی که برای ثروت شخص پول دار اتفاق می افتد، مقدار دوست داشتن و زندگی زناشویی آنان هم دچار اختلال می شود.

مطالعه
با دختری که به او تجاوز شده ازدواج کنم؟

بنابراین این طور اشخاص اصلا متعهد نبوده و نمی توانند طرف مقابل را خوشبخت نمایند.

 

ازدواج به خاطر پول و ثروت

برای این که دچار این چنین مشکلات نشویم باید با توجه بسیار انتخاب نموده و در مورد شخص مقابل تحقیق کنیم و حساسیت را در تحقیق خود به خرج جداده و آنگاه مشاوره و مشورت کنیم تا با اطمینان کامل گام برداشته و ازدواج خوبی را داشته باشیم.

تفکر کردن به این که ازدواج با شخصی متمول میتواند سبب شود که ره صد ساله یک شبه پیموده شود، اساسا زندگی را تهدید میکند. شاید مواردی بطور استثنا دیده شده باشد که ازدواجی که بر پایه مادیات شکل گرفته است به ارتباط محکم و عاشقانه ختم شود، ولی بطور غالب چنین ازدواج هایی ماندگاری چندانی ندارد، برای این که شالوده این ازدواج های ها بر اساس معیار و آشنایی صحیح پایدار نگشته است.

در بسیاری از این ازدواج ها تفاوت سنی مشهودی بین زوجین وجود دارد و سن بالاتر یکی از طرفین میتواند نشاط و توازن اولیه زندگی را کاهش دهد. و از سویی دیگر امکان دارد ثروت طرف مقابل به ابزار برای فخر فروشی و تحقیر شریک زندگی و به استثمار کشیدن وی بدل شود، و نکته دیگر آنکه پول و مادیات میتواند یک شبه بر باد رود و زندگی بنا شده بر این معیار هم همراه با ثروت بر باد خواهد رفت.
تبعات ازدواج بخاطر پول
تبعات ازدواج بخاطر پول

مطالعه
آیا ازدواج با مرد متاهل درست است؟

 

تبعات ازدواج بخاطر پول

 

در نظر نگرفتن هم شان بودن

داشتن شباهت های فرهنگی و اقتصادی در درهنگام ازدواج نقش مهمی در موفقیت آن دارد. زن و شوهر باید دارای تناسب اخلاقی، ایمانی، فرهنگی و مالی باشند. در سال هایی نه خیلی دور این هم کفوی امری بسیار مهم در انتخاب همسر بود ولی این روزها بنظر میرسد یک اصل مهمترین معیار زندگی جوانان شده است که آن هم پول و مادیات است.

تناسب دختر و پسر از نظر معیارهای زندگی به مفهوم آن نیست که آن ها از همه لحاظ مثل یکدیگر باشند بلکه به این معنی است که دو جوان به چه میزان میتوانند در برابر تفاوت های موجود از خویش انعطاف نشان دهند.

مطالعه
نکات عشق بازی و معاشقه قبل از ازدواج + حکم معاشقه قبل از ازدواج

پیامدهای ازدواج بخاطر پول
پیامدهای ازدواج بخاطر پول

 

۲- تفاوت سنی

در خیلی از مواقع ازدواج بخاطر پول سبب می شود اختلاف سنی در ازدواج نادیده گرفته شود و زن و شوهر با تفاوت سنی زیاد باهم ازدواج کنند. سن بالاتر یکی از دو طرف میتواند خوشحالی و تعادل ابتدایی زندگی را کاهش دهد. و از سویی دیگر امکان دارد ثروت طرف مقابل به وسیله ای برای فخر فروختن و تحقیر شریک زندگی و سلطه جویی شود.

۳- مستقل نبودن داماد

خانواده های متمول و ثروتمند همه امکانات مالی و رفاهی مانند خانه لوکس در بهترین منطقه از شهر، اتومبیل مدل بالا، حساب بانکی و دیگر امکانات را در فهرست خویش قرار میدهند و اطمینان کامل هم دارند که به خواستگاری هر دختری بروند پاسخ رد نخواهند شنید. کم تر جوانی است که با درآمدهای اندک بتواند امکانات ابتدایی زندگی را آن هم در سطح عالی آماده کنند. این طور زندگی های مرفه صرفا به پشتیبانی خانواده های ثروتمند وابسته است.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.