رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

بهترین پوزیشن برای بارداری

اگر رؤیای بچه دار شدن را درسر دارید پس داشتن رابطه جنسی کاری ضروری است. ولی همه چیز در رابطه جنسی خلاصه نمی شود بلکه شما باید بهترین پوزیشن برای بارداری را هم به خوبی بشناسید و آن را هنگام رابطه پیاده کنید. البته باید اضافه کنیم بسیاری از متخصصین زنان و زایمان هنوز به تأثیر فقط یک پزیشن بر بارداری شک دارند و از طرفی مطالعات کافی هم در این مورد انجام نشده است.

وقتی زمان لقاح می رسد بنابر دانش متخصصین مهم ترین فاکتورهای تأثیرگذار بر افزایش شانس باروری، سن و سلامت زوج است و همانطور که خواندید اشاره ای به پزیشن نشده است. ناگفته نماند که انتخاب بهترین روز باروری هم تأثیر ویژه خود را دارد.

به عقیده بسیاری از افراد موقعیتی که در آن مرد بالا و زن زیر قرار می‌گیرد بهترین پوزیشن برای بارداری است اما هیچ تحقیقی در این رابطه انجام نشده است.

هر موقعیتی که در آن نوک آلت تناسلی به دهانه رحم نزدیک‌تر شود برای باردار شدن مناسب‌تر است و به عنوان یکی از بهترین پوزیشن ها برای بارداری شناخته می شود گرچه اسپرم با یا بدون کمک نیروی جاذبه می‌تواند به سمت دهانه رحم و تخمدان‌ها شنا کند. از جمله بهترین پوزیشن ها برای اقدام به بارداری می‌توان به حالت‌های زیر اشاره کرد:

  • مرد بالا و زن پایین
  • زن بالا و مرد پایین
  • وضعیت جانبی و خوابیده به پهلو
  • داگ استایل
  • موقعیت لبه تخت
  • موقعیت زاویه قائم
مطالعه
روش استارت استاپ در رابطه زناشویی چیست؟

به طور کل به نظر می‌رسد اگر در هنگام انزال زن در حالت دراز کش باشد احتمال بارداری افزایش می‌یابد.

البته تاکنون تحقیقی در این رابطه انجام نشده است. زیرا از لحاظ آزمایشگاهی فراهم آوردن شرایط ممکن نیست. با این وجود تحقیقاتی در مورد تلقیح داخل رحمی یا همان آی یو آی (IUI) وجود دارد که حاکی از موفقیت بیشتر در برخی موقعیت‌ها است.

تحقیقات IUI چه چیزی را ثابت می‌کند؟

تلقیح داخل رحمی یا IUI یک روش درمانی کمک باروری است که شامل مایع منی شسته شده و انتقال اسپرم از طریق سوند مخصوص به داخل رحم است. این مایع در حالت دراز کشیده به زن تزریق می‌شود. در مطالعه‌ای در مورد این روش مشخص شد زنانی که به مدت 15 دقیقه پس از انتقال اسپرم به رحم به پشت می‌خوابند بعد از 3 چرخه، احتمال بارداری در آنان 27 درصد افزایش می‌یابد. این آمار در زنانی که بلافاصله پس از انتقال اسپرم از جا برمی‌خیزند 18 درصد است.

مطالعه
ازدواج به خاطر فرار از تنهایی درست است یا خیر؟

بهترین پوزیشن برای بارداری : داگ استایل بهتر است یا وضعیت مرد بالا؟

محققان به کمک ام آر آی این دو وضعیت را با هم مقایسه کردند تا متوجه شوند در کدام حالت انزال به دهانه رحم نزدیک‌تر است.

شاید تعجب کنید اما در حالت داگ استایل آلت تناسلی به دهانه رحم نزدیک‌تر است و اسپرم راحت‌تر از موقعیت کلاسیک مرد بالا وارد دهانه رحم می‌شود. این تحقیق در مورد تاثیر این حالت بر بارداری به نکته‌ای اشاره نکرده است اما فرض بر این است که هر چه انزال نزدیک‌تر به دهانه رحم اتفاق بیافتد احتمال بارداری بیشتر است.

گفته می شود که پزیشن های خاصی احتمال بارداری یعنی رسیدن اسپرم به تخمک و لقاح را دوچندان میکنند. پس اگر آماده اقدام هستید میتوانید یکی از پزیشن های زیر را امتحان کنید.

پاهای زن روی شانه های مرد

ظاهرا خیلی ساده است ولی وقتی تمرکز اصلی روی باردار شدن باشد باید به نقش جاذبه بیش از هرچیزی دقت کنید. پس بنابر توصیه متخصصین بهتر است این پزیشن ماجراجویانه را مثل یک مأموریت جذاب انجام دهید.

مطالعه
دستگاه تناسلی زنان + عکس

زن به پشت دراز می کشد و پاها روی شانه های مرد. آلت مرد با قدرت جاذبه به سمت واژن زن کشیده می شود. و پس از انزال تلاش اسپرم برای شناور شدن و رسیدن به دهانه رحم نتیجه بخش تر خواهد بود.

دخترگاوچران معکوس

بله این پزیشن یک حالت زنانه پرطرفدار در صدر جدول است که به صورت چهره پشت به مرد طراحی شده است. یعنی واژن زن میتواند کنترل آلت مرد را برای دخول عمیق تر داشته باشد. پس وقتی کنترل در دستان زن باشد میتوانید در پزیشن بهتری برای پذیرش اسپرم برای رسیدن به دهانه رحم داشته باشید.

دخول عمیق نشانه بهترین پزیشن برای بارداری است

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.