رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

راههای تشخیص خواستگار چشم چران

ویژگی های خواستگار چشم چران - راههای تشخیص خواستگار چشم چران
ویژگی های خواستگار چشم چران

 

چگونه پی ببریم که خواستگار چشم چرانی داریم یا خیر

چشم چرانی در مردان یکی از مشکلات اخلاقی است که در اغلب مردان دیده می شود، اگر نمیتوانید با این خصلت کنار بیایید و فکر میکنید با یک خواستگار چشم چران طرف هستید برای شناخت بیشتر و اطمینان از برداشت خود وقت بگذارید.
یکی از ملاک های مهم در ازدواج موفق داشتن سلامت اخلاقی دو طرف است ، متاسفانه یکی از مشکلات اخلاقی که بیشتر در آقایان دیده می شود چشم چرانی است.

یکی از خصلت های ناپسند در مردان ، چشم چرانی است که اغلب خانم ها نمی توانند با آن کنار بیایند.

 

از نظر علمی اختلال چشم چرانی نوعی انحراف جنسی محسوب می شود که در آن فرد از تماشا کردن افراد بی خبری که که در حال عوض کردن لباس هستند ، لذت می برد ولی مفهومی که به عنوان چشم چرانی بین عموم رایج است کاملا متفاوت و عامیانه تر است.

ما  معمولا مردانی را که در تعاملات روزانه با نگاه های الوده و بلند مدت به حریم زنان تجاوز می کنند ، چشم چران می نامیم.

 

به هر چشم چرانی از دیدگاه عامیانه حال نگاه کردن و زل زدن طولانی مدت به ظاهر یک زن به منظور درک کردن درجاتی از لذت جنسی است بنابراین میتواند درجه ای از انحراف جنسی با دوز پایین تر از اختلال چشم چرانی باشد.

 

دیدن با نگاه کردن تفاوت زیادی دارد مثلا برای مردی که به طور اتفاقی چشمش به اندام یک خانم با لباس های جذب می افتد و بدون این که فکرش را درگیر اندام آن فرد کرده و با چشمانش خانم را تعقیب کند به کار خودش می رسد ، از فعل دیدن استفاده می کنیم ولی نگاه کردن یا به اصطلاح چشم چرانی زمانی است که این مرد با چشمانش خانم را تعقیب میکند و اندام او را از نظر می گذراند تا بتواند تصویری از او در ذهنش ثبت کند و لذت جنسی جزئی و هر چند گذرا از آن ببرد یا این که در خلوت خودش با این تصویر خودارضایی کند.

مطالعه
چگونه رابطه عاشقانه سرد را گرم کنیم؟

 

بنابراین اگر خواستگار شما برخلاف دیگر مردان که سرشان به کار خودشان است ، عادت به تعقیب چشمی زنان و برانداز کردن آن ها با چشم دارد ، به هیچ عنوان خام بهانه هایی مثل کنجکاوی یا نگاه بی منظور او نشوید . به احتمال بسیار زیاد شما با یک فرد چشم چران طرف هستید که در حال توجیه انحراف اخلاقی خودش است.

تفاوت دیدگاه خواستگار چشم چران با شما - راههای تشخیص خواستگار چشم چران
تفاوت دیدگاه خواستگار چشم چران با شما

 

تفاوت دیدگاه مرد چشم چران با شما

مردان چشم چران معمولا این رفتارشان را طبیعی و بی اهمیت می دانند در حالی که میتواند منجر به احساس آزردگی و بی احترامی در زن مقابلشان شود.

معمولا زنان در صورت اعتراض به چشم چرانی شوهرشان با جملاتی از این دست روبرو می شوند:

مگر با نگاه کردن چه کاری می توانم انجام دهم.

همه زیبایی را دوست دارند و نگاه می کنند.

نگاه کردن به یک فرد جذاب یک رفتار طبیعی است.

 

ولی با این حال برخی از زنان پا را فراتر گذاشته و چشم چرانی شوهرشان را نشانه خیانت او به حریم زندگیشان می دانند. بنابراین در صورتی که شدت حساسیت شما در این حد زیاد است مسلما ازدواجتان با یک خواستگار چشم چران به خیر و خوشی نخواهد گذشت و شادابی روحی و اعتماد به نفستان در این رابطه از بین خواهد رفت.

 

از نظر روانشناسی همه انسان ها تا حدی به تماشای بدن دیگران علاقه دارند ولی رفتارهای همیشگی واضح یک مرد چشم چران می تواند باعث تحریک خشم و حسادت همسرش شود و خودش را ناکافی ببیند و تصور کند رابطه اش در خطر است.

 

از نظر اغلب خانم ها چشم چرانی شوهر می تواند معانی زیر را داشته باشد :

– نشانه ای از عدم احترام به همسر

– بی توجهی به حضور همسر

– رفتاری بسیار آزار دهنده و مخرب برای رابطه زناشویی

– نشانه خیانت و این که مرد به دنبال رابطه با فردی دیگر است.

تشخیص خواستگار چشم چران

گاهی اوقات تشخیص چشم چرانی میتواند کار سختی باشد به خصوص زمانی که خواستگار ما موقعیت مالی و اجتماعی خوبی دارد و با فشار اطرافیان برای ازدواج روبرو هستیم ولی خودمان هنوز به تصمیم درستی نرسیده ایم و اصرار دیگران باعث می شود که فکر کنیم زیادی مته به خشخاش می گذاریم.

مطالعه
علایم پیری زودرس چیست و چگونه از پیری زودرس جلوگیری کنیم؟

 

با یک بار چشم دوختن خواستگارتان به یک فرد نمی توانید در مورد او قضاوت کنید شما باید کمی صبوری کنید و رفتار او را در موقعیت های مختلف بسنجید.

اگر احساس می کنید با یک خواستگار چشم چران روبرو هستید و میخواهید از این موضوع مطمئن شوید میتونید از راهکارهای زیر استفاده کنید.
خواستگار چشم چران - راههای تشخیص خواستگار چشم چران
برای اطمینان از ویژگی خواستگار چشم چران نامزدی را طولانی کنید

 

نامزدی را طولانی کنید

اگر تصور میکنید که خواستگارتان مشکلات اخلاقی از جمله چشم چرانی دارد که میتواند در آینده شما را آزار بدهد بهتر است زمانی برای آشنایی بیشتر و  دوران نامزدی قرار بدهید.

یک خواستگار چشم چران هیچ گاه در اوایل آشنایی خودش را لو نمی دهد چون به صورت ناخودآگاه یا خودآگاه تمام تمرکز و توجهش را به شما اختصاص می دهد ولی بعد از گذشت ۲ – ۳ ماه و قرارهای متعدد در فضاهای عمومی و اماکن ا جتماعی این گارد خود را کنار خواهد گذاشت.

 

در این زمان است که می توانید از چشم چران بودن یا نبودن او اطمینان حاصل کنید. یک مرد چشم چران زمانی که در یک محیط شلوغ قرار بگیرد ، چشمانش دائما در حال چرخش است حتی ممکن است برای بیشتر دید زدن یک زن در حل حرکت سرش را هم بچرخاند .

توجیه این مردان معمولا به اظهار نارضایتی و شکات شما این است که این رفتارش صرفا از روی کنجکاوی است یا شما را متهم به شکاک بودن یا حسادت می کند.

 

تفاوت فرهنگی را در نظر بگیرید

برای برخی خانم ها شاید نگاه کردن به چشم طرف مقابل هنگام صحبت کردن ناپسند بیاید و این حرکت را با چشم چرانی اشتباه بگیرند ولی ممکن است خواستگار شما در فرهنگی بزرگ شده باشد که این حرکت را نه تنها ناپسند به شما نمی آورند بلکه بخشی جدا ناپذیر از برقراری ارتباط و احترام گذاشتن به طرف مقابل محسوب نمایند.

مطالعه
آیا مامان صدا زدن مادر زن یا مادر شوهر کار درستی است؟

 

در این گونه موارد باید به رفتار خواستگارتان با مردان توجه کنید و ببینید که آیا تغییر فاحشی در نوع نگاه کردنش به زنان و مردان هنگام صحبت کردن وجود دارد یا خیر .

در  صورتی که جزو افرادی هستید که کمبودهای عاطفی باعث می شود نسبت به هرگونه هم صحبت شدن خواستگارتان با جنس مخالف حسادت کنید بهتر است رفتار خودتان را کنترل کنید.

علایم خواستگار چشم چران - راههای تشخیص خواستگار چشم چران
براساس موقعیت خواستگار چشم چران تصمیم نگیرید

 

براساس موقعیت فرد تصمیم نگیرید

اگر میخواهید در ازدواجتان کمتر دچار تنش شوید نباید صرفا بر اساس موقعیت اجتماعی فرد تصمیم بیگرید. بهتر است چند جلسه قرار ملاقات های بیرون از خانه را در جاهای مختلف تکرار کنید گاهی در یک محل شلوغ و گاهی  در یک مکان خلوت تر ، دقت کنید که آیا رفتار خواستگارتان در موارد مختلف یک جور است یا فرق می کند. مثلا در کافی شاپی که چند دختر جوان نشسته اند واکنشش مثل زمانی است که در پارک قدم می زنید، شدیدتر است یا واکنشی مبنی بر چشم چرانی از او نمی بینید ؟

 

نگرانی هایتان را با خانواده در میان بگذارید

حتما دغدغه ها و نگرانی هایی که در تعامل با خواستگاران دارید را با خانواده در میان بگذارید حتی اگر برخورد منطقی با نگرانی های شما ندارند تا در آینده بتوانید با احساس آزادی بیشتر و سخنانی مستدل در مورد ازدواجتان تصمیم بگیرید.

 

صحبت کردن با مشاور

اگر به تنهایی نمی توانید تصمیم بگیرید و از نگرانی هایتان کم کنید می توانید از یک مشاور ازدواج کمک بگیرید. جلسه اول را به تنهایی با مشاور صحبت کنید و در مورد نگرانی ها و شکتان با او صحبت کنید و جلسه بعدی با خواستگارتان مراجعه نمایید تا مشاور با استفاده از مصاحبه های تخصصی و پرسشنامه های استاندارد مشکلات رفتاری یا اختلال های احتمالی در طرف مقابل و امکان سازگاری شما با هم را پیدا کند و برای تصمیم گیری بهتر ، شما را راهنمایی کند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.