رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

زمان رابطه جنسی باید چقدر باشد؟

طی یک نظرسنجی که درمانگران جنسی در ایالات متحده و کانادا به‌عمل آوردند، مشخص شد که رابطه جنسی رضایت‌بخش برای زوجین باید از ۳ تا ۱۳ دقیقه طول بکشد. درواقع برخلاف تصورات رایج در موردنیاز به ساعت‌ها فعالیت جنسی، مدت ‌زمان مناسب رابطه زناشویی ۳ تا ۱۳ دقیقه است.

تحقیقی که روی هزاران داوطلب انجام شد، مدت زمان مناسب رابطه زناشویی به چهار دسته مناسب، مطلوب، خیلی کوتاه و خیلی طولانی دسته‌بندی شدند. پژوهشگران جنسی مدت زمان رابطه جنسی از ۳ تا ۷ دقیقه را در دسته مناسب، از ۷ تا ۱۳ دقیقه را در دسته مطلوب، از یک تا دو دقیقه را در دسته خیلی کوتاه و از ۱۰ تا ۳۰ دقیقه را در دسته خیلی طولانی قرار دادند.

محققان اظهار داشتند هر زن یا مرد در خصوص عملکرد جنسی خود و همچنین شریک زندگی‌شان بر باورهای شخصی و فرهنگ جامعه متکی است.

متأسفانه فرهنگ رایج امروزی نشانه‌های زیادی را در رابطه با فعالیت‌های جنسی تعیین کرده است. به نظر می‌رسد که اغلب مردان و زنان یک‌سری الگوهای فانتزی جنسی برای برقراری رابطه جنسی دارند. به طور مثال برخی از افراد بر این باورند که هرچه آلت تناسلی بزرگ‌تر باشد، رابطه جنسی بهتری برقرار خواهد شد یا اینکه افرادی که نعوظ‌های سختی دارند یا به دیر انزالی مبتلا هستند رابطه جنسی بهتری را تجربه خواهند کرد.

مطالعه
علت علاقه مردان به رابطه مقعدی چیست؟

در تحقیقات نشان داده شده است که درصد زیادی از مردها و زنان تمایل دارند رابطه جنسی‌شان بیش از ۳۰ دقیقه به طول بیانجامد. یک دانشیار روان‌شناسی گفت به نظر می‌رسد این وضعیت منجر به ناامیدی و نارضایتی شود. ما امیدواریم با استفاده از تحقیقات و فرهنگ‌سازی بتوانیم چنین تخیلاتی را از بین ببریم و رابطه جنسی قابل‌قبول و واقع‌بینانه‌تری را به ارمغان بیاوریم.

این تحقیقات نشان می‌دهد اگر شخصی نگران مدت زمان مناسب رابطه زناشویی خود باشد، با استفاده از این اطلاعات می‌تواند نگرانی خود را برطرف کرده و به جای مصرف دارو به مشاوره‌های اولیه با روان‌شناسان روی بیاورد.

مطالعه
آیا استفاده از آب دهان برای دخول بی خطر است؟

زمان رابطه جنسی

بیشترین رابطه در یک روز

میزان و تعداد دفعات داشتن رابطه جنسی در روز به توافق و تمایل طرفین بستگی دارد؛ اما برخی از خانم‌ها و آقایانی که از طبع سرد برخوردارند و تمایل زیادی به برقراری رابطه جنسی نشان نمی‌دهند، معمولاً در این مورد اظهار نگرانی دارند.

برخی افراد برای جلب میزان رضایت شریک جنسی خود به مصرف قرص و داروهای محرک جنسی روی می‌آورند که این کار اشتباه است و معمولاً توصیه می‌شود چنانچه فرد احساس تمایل کمتری به برقراری رابطه جنسی دارد در وهله اول به پزشک متخصص مراجعه کند و از مشاوره‌های لازم بهره‌مند شود.

میانگین داشتن رابطه جنسی معمولاً سه بار در هفته است؛ اما برخی افراد تمایل بیشتری به برقراری رابطه جنسی از خود نشان می‌دهند. برخی محققان بر این عقیده هستند که هر شخص می‌تواند حداکثر پنج بار رابطه جنسی در طول روز را تجربه کند. اما مشاهده شده که برخی افراد حتی بیش از پنج بار در طول روز نیز تمایل به برقراری رابطه جنسی دارند.

مطالعه
اجرای مهریه با توقیف دیه

معمولاً زیاده‌روی در انجام رابطه جنسی در طول روز نیز می‌تواند ناشی از یک سری اختلالات روانی باشد. این افراد بهتر است تحت درمان پزشک قرار بگیرند تا به یک وضعیت نرمال برسند.

عوامل متعددی در کاهش و افزایش تعداد دفعات نزدیکی افراد مؤثر است که از جمله آنها می‌توان به داشتن برخی مشکلات خانوادگی، ناراحتی‌های جسمی و جنسی، مصرف برخی داروها، داشتن دغدغه‌های شغلی و مالی، داشتن مشکل اعصاب و روان، افسردگی، اختلالات اضطرابی و غیره اشاره کرد.

افراد با مراجعه به پزشکان متخصص سلامت جنسی و همچنین مشاوران می‌توانند ابتدا در صدد برطرف کردن مشکلات خود بربیایند و رابطه جنسی منظم‌تر و ایده‌آل‌تری را تجربه نمایند.

طول رابطه جنسی چقدر باشد

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.