رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

صدور حکم طلاق توافقی

مراحل طلاق توافقیمراحل طلاق توافقی

مراحل طلاق توافقی به شرح ذیل میباشد در صورت واگذاری پرونده به وکیل متخصص و مجرب مراحل طلاق توافقی کوتاه می شود، به روشی که ما طلاق توافقی را انجام می دهیم، مرحله مشاوره حذف می شود و زمان از سه ماه به ۲۰ روز تقلیل می یابد.

*ابتدا وارد سامانه تصمیم شده و جهت انجام مشاوره و غربالگری ثبت نام نمایید لازم به توضیح است این جلسات مشاوره در شش قسمت و فاصله بین هر دوره جلسه باید ده روز باشد که مجمعاً دو ماه به طول می انجامد.

قابل ذکر است مراجعه نزد روانشناس قبل از طلاق توافقی موثر و آگاهی بخش بوده و زوجین را آگاهاه از طلاق منصرف کنند، و به دلیل زحمتی که ایجاد می کند باعث تعویق طلاق توافقی میشودیا زوجین را موقتاً از طلاق منصرف می نمایند. و.

مطالعه
تست بارداری با پیاز

* یکی دیگر از مراحل طلاق توافقی مراجعه به یکی از دفاتر خدمات قضایی و ثبت دادخواست طلاق توافقی است قبل از ان نظریه واحد مشاوره به دفتر خدمات مورد نظر ارسال شده باشد و در صورت انتخاب وکیل دادگستری دیگر نیازی به حضور زوجین در دفتر خدمات نمیباشد

* بعد از ثبت دادخواست و جری تشریفات دادخواست به دادگاه فرستاده می شود که آدرسی اعلامی مرد در آن نشانی واقع شده باشد و ممکن است چون طلاق توافقی میباشد به ادرس زوجه ارسال گردد

و اما وکیل خانواده خانم در تهران و یا بهترین وکیل زن ممکن است حسب تشخیص و ضروراً با استفاده از ابراز اقامتگاه خوانده دعوا را به نحوی مطرح کند که به همان دادگاه خانواده ای ارجاع شود که مد نظر آن وکیل است، این امر می تواند در کیفیت انجام طلاق توافقی و زمان طلاق توافقی موثر باشد.چرا دادگاه ها و مجتمع های قضایی خانواده و قضات روش ها و تفسیرهای مختلفی از قانون برای انجام طلاق توافقی دارند.

مطالعه
نشانه های ارضاء شدن زن چیست؟

* پس از وصول دادخواست به شعبه ارجاع شده برای طرفین یا بهترین وکیل خانواده آنها یک پیامک یا اس ام اس برای تعیین وقت رسیدگی می رود. البته در صورتی که دادخواست ناقص باشند یا ضمایم ناخوانا باشد قبل از هر چیز از طریق اس ام اس به طرف (خواهان) برای رفع نقص اخطار داده می شود.(به حکم طلاق توافقی گواهی عدم امکان سازش هم گفته می شود.)

* شرکت در جلسه طلاق توافقی قاضی در این جلسه توافقات طرفین را صورتجلسه نموده و اقدام به صدور حکم طلاق توافقی می نماید.

منبع: وب سایت حقوقی حمیرا پارسا وکیل پایه یک 

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه


1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Info on that Topic: yeksoal.com/رابطه-زن-و-شوهر-و-زندگی-زناشویی/صدور-حکم-طلاق-توافقی/ […]